0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
лепило за ембриони
« -: Април 12, 2006, 14:38:38 pm »
Ако някой е правил инвитро и е използвал лепило EmbryoGlue® или подобно, нека  сподели има ли ефект и какво знае, може ли да се купи от някъде. Чух за една жена в германия при която са го използвали, а в българия за него пише едиствено в сайта на Тодорови.
*
лепило за ембриони
« Отговор #1 -: Април 12, 2006, 14:48:48 pm »
В клиниката на Щерев го използват. Но главно при размразен трансфер, защото тогава зона пелоцида на оцелелите ембриони е по-твърда.Прави се , за да се изтъни и да се излюпят по-лесно човечетата. Много успех ти желая :wink:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
лепило за ембриони
« Отговор #2 -: Април 12, 2006, 14:52:50 pm »
Благодаря за пожеланието на теб също.Аз искам да го използвам за замръзени, но при жената в германия е използвано за първо инвитро и се е получило.
*
лепило за ембриони
« Отговор #3 -: Април 12, 2006, 14:59:18 pm »
Направо питай екипа си, може би го правят хората. На мен това не ми струва нищо допълнително. Знам тези неща, защото ембриоложката, като видя , че от всичко се интересувам ми обесни най-подробно ситуацията. За съжеление нищо не се получи :cry:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
лепило за ембриони
« Отговор #4 -: Април 12, 2006, 15:09:13 pm »
знам миличка писах ти, ако се не лъжа при теб беше когато аз не упях с инвитрото. Другата седмица съм в тина киркова и ще питам, но не съм сигурна, че го използват.
лепило за ембриони
« Отговор #5 -: Април 12, 2006, 15:17:13 pm »
Не е само при размразени - при мен доколкото помня също го използваха...Сега дали е било точно това лепило не зная...
лепило за ембриони
« Отговор #6 -: Април 12, 2006, 17:43:46 pm »
За първи път чувам за лепило за ембриони. Найстина ли има такова нещо?



*
лепило за ембриони
« Отговор #7 -: Април 12, 2006, 17:56:32 pm »
И аз искам да разбера повече, но явно малко се знае.
лепило за ембриони
« Отговор #8 -: Април 12, 2006, 18:07:43 pm »
Момичета, ако някой го интересува, това е link с малко информация по въпроса (на английски):
http://www.vitrolife.com/fertility/index.cfm?page=F7691E49-306E-0608-41BD1FE2E02A2C73

Явно дава по-добри резултати, но много по-полезно ще бъде, ако някоя от вас сподели личен опит или дори някаква информация по въпроса (ако например е разговаряла с лекуващия лекар за неговото прилагане).  :thankyousign:
*
лепило за ембриони
« Отговор #9 -: Април 12, 2006, 18:22:24 pm »
:oops:  не знам чужбински :BangHead:
лепило за ембриони
« Отговор #10 -: Април 12, 2006, 20:54:08 pm »
EmbryoGlue - революция в АРТ

Крайната цел на лечението на стерилитета е да се увеличи максималко вероятността за живо раждане. В опит да се увеличи успеваемостта на ин витро процедурата Vitrolife разработи EmbryoGlue®, за да се справи с критичния период от трансфера до имплантацията. Ефективността на EmbryoGlue е доказана в редица тестове, които показват съществено увеличение на процента имплантирани ембриони при употреба на EmbryoGlue.

EmbryoGlue намалява (homeostatic (?)) стрес и подпомага ембриона от трансфера до имплантирането.

- 24% увеличаване на имплантацията доказани при клиничните тестове.
- ... (много термини ... )  :oops:

Схема за увеличените проценти на успеваемост ...

*
лепило за ембриони
« Отговор #11 -: Април 13, 2006, 09:44:52 am »
Страхотна си Айроник, благодаря!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
лепило за ембриони
« Отговор #12 -: Април 13, 2006, 10:00:06 am »
Ами ... страхотна ...  :oops:  като не знам термините и не можах да го преведа ... но се опитах поне  :(
лепило за ембриони
« Отговор #13 -: Април 13, 2006, 10:42:46 am »
В допълнение към ironic (съвсем накратко):

EmbryoGlue® е предназначен за ембрионален трансфер.  Съдържа hyaluronan и хранителни вещества, които са важни за подпомагане на ембриона от трансфера до имплантацията и биомеханичните взаимодействия по време на имплантацията. EmbryoGlue® улеснява бързото разпръскване на лепкава (гъста) богата на hyaluronan маточна течност и съдържа рекомбиниран човешки албумин за по-голяма сигурност и ефикасност.

При жените, които са го ползвали, процента на имплантация е 34% по-висок (според тестовете на производителя).

Очевидно обаче няма много опит в Б-я  :( , което е по-ценно от всякаква статистика и определения.
лепило за ембриони
« Отговор #14 -: Април 13, 2006, 12:18:30 pm »
Благодаря за разяснението момичета!!! Не може ли да си искаме да ни се слага такова лепило, та дори и срещу заплащане? Щом увеличава процента на успеваемост защо не се прави задължително? Сигурно ви се струва глупаво да задавам тези въпроси, но ме е яд  :evil:  че има начин да се промени успеваемоста и да не се прави..........



*
лепило за ембриони
« Отговор #15 -: Април 13, 2006, 12:41:08 pm »
И аз ви благодаря, дано някой даде още информация. Аз също мисля, че трябва да се използва и съм готова да платя стига да го има. :roll:
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
лепило за ембриони
« Отговор #16 -: Април 13, 2006, 14:48:55 pm »
Цитат на: cyzi
знам миличка писах ти, ако се не лъжа при теб беше когато аз не упях с инвитрото. Другата седмица съм в тина киркова и ще питам, но не съм сигурна, че го използват.

Здравей и от мен може ли после да пишеш какво са ти отговорили от Тина Киркова ,и аз съм там и ще питам , ако не ти е проблем после да обменим мнения. Благодария-това ще е супер ако го прилагат.
Успех и много много късмет. :wink:
лепило за ембриони
« Отговор #17 -: Април 13, 2006, 15:22:27 pm »
Цитат на: hari_77
Щом увеличава процента на успеваемост защо не се прави задължително?


Миличка, или няма кой знае какъв ефект наистина (коя ли пък статистика е вярна???), или е доста скъпо удоволствие (мисля, че не е предвидено покриването на това лепило по НЗОК, а и не успях да намеря каква му е цената) или .... направо не искам да го кажа - повече опити = повече $. Май нашите клиники нямат много опит с него - едва ли ще успеем да получим адекватна информация. Може и да има някакви странични ефекти установени в практиката - независимо, че производителя не споменава за такива.  :?
*
лепило за ембриони
« Отговор #18 -: Април 13, 2006, 15:32:05 pm »
До колкото разбрах в германия са платили 200 евро допълнително за него. До колкото разбрах се произвежда в щатите. Помолих една приятелка която е там да поразрови, но тя няма време това което каза е, че доколкото е успяла да прочете, че не се продава, а се доставя по заявка на клиниките. Но дали е така не знам. Чудя се никой ли не го е използвал при братя Тодорови за да сподели какво се е получило. :roll:
лепило за ембриони
« Отговор #19 -: Април 13, 2006, 17:39:00 pm »
Дори и това да е цената бих пробвала ако има и най малка вероятност да увеличи процента на успеваемост. Вече не знам какво не бих опитала само да стане бебчето.