0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #720 -: Октомври 25, 2007, 22:40:14 pm »
Aз не мога да кажа че съм ги отказала на 100%, защото пуша по 3 цигари седмично, даже и кафе не пия. Не съм полагала никaкви усилия за отказване просто от самосебеси стана, аз си мисля че противозачатъчните са виновни за това  :wink:.

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #721 -: Октомври 25, 2007, 22:47:50 pm »
Здравейте, момичета :)  И аз като galli, ги отказах от раз. Бях пушачка 16 години, кутия на ден не ми стигаше. Правих няколко опита да ги спра, но рекорда ми беше... една седмица. Боледувах често, но и това не ме накара да забравя цигарите. Преди почти две години ми предстоеше операция ( махане на сливици). Ей тъй на шега си казах, че след нея няма да запаля. До ден днешен го спазвам това. Ще си призная, че на моменти ми се иска да запаля, но като погледна назад си казвам, че няма да е честно спрямо мен и спрямо бебчето, което така силно желаем. Милото също не пуши, отказа ги два месеца преди мен. Лошото е, че и двамата качихме доста килограми  :(
rouzi-anna, аз и днес продължавам да сънувам, че пуша. Мои познати палят цигара, аз се приближавам колкото може повече до тях, за да вдишвам от дима..... и това след почти две години... ужас  :o
Трудно е началото, после е доста по- лесно  :balk_600:
petq74  :balk_47: продължавай в същия дух  :crossfingers: :crossfingers:
« Последна редакция: Октомври 26, 2007, 00:07:46 am от Котарана »
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #722 -: Октомври 25, 2007, 23:24:41 pm »
Петя ,само да не те обезкуражим.Всеки организъм е различен ,колкото и да е трудно за каузата си струва ,нали искаме бебета,не че ще ни помогне изцяло,но ще сме спокойни че сме допринесли с нещо.Сега като се върна назад и мога да кажа че съм много щастлива че не пуша.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #723 -: Октомври 25, 2007, 23:57:07 pm »
Розичке, не мисля, че ще я обезкуражим, даже напротив  :balk_69:
Моят проблем с оставянето на цигариете е само..... килограмите. Аз сама се учудих, колко лесно стана при мен. А това, че сега от време на време ми се иска да запаля... то не е нужда от цигара. Според мен е навик, така че Петя стискаме ти палци   :goodluck:

*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #724 -: Октомври 26, 2007, 12:14:58 pm »
благодаря ви ангели мои.няма да ме обезкуражите таи като сам запозната с това 4е 4овек бил ли е веднаж пуша4 цял живот му се допушва вапреки 4е ги е отказал.а за проблема с килцата-еми аз си го имам така или ина4е :lol: само ще стане малко по-голям  :oops:
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #725 -: Октомври 26, 2007, 14:19:56 pm »
По добре с килца ,отколкото с цигара в ръка.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #726 -: Октомври 26, 2007, 14:42:59 pm »
Аз ги отказах Април месец. Пушех по кутия и половина на ден. За три дена ги намалих и ги спрях.
 Просто реших че нама да пуша вече, а и правим опити за бебе. Надебелях малко, но вече ги свалям.
Искам да поддаржа всички, които искат да ги откажат.

УСПЕХ НА ВСИЧКИ, КОИТО СЕ ОПИТВАТ
[/font] [/color]  :D
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #727 -: Октомври 26, 2007, 20:20:06 pm »
Петя, и аз съм така с килцата- имах си в излишък преди да спра цигарите :D
Розичка е права, че това е по- малкото зло  :D
Баща ми се отказа от пушенето преди... 18- 19 години. Наскоро ми сподели, че мнооого рядко му се допушва. Естествено не е силно чувство, не си е и помислял да запали.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #728 -: Октомври 27, 2007, 11:13:34 am »
после ше сваляме килца и без това ни предстои едно сладко дебелеене :lol:а и ве4е взе да ми харесва вместо цигара нещо вкусно да сложа в устата :D
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #729 -: Ноември 16, 2007, 11:29:23 am »
Спрях цигарите когато бях в средата на втория месец. Преди за забременея съм пушила около 8 години с малки периоди, в които спирах. Когато разбрах, че съм бременна, намалих цигарите до 4-5 дневно, но после настинах, и се оказа, че няколко дни не пуших. Когато се излекувах, просто вече изпитвах пълно отвращение от тютюневия дим. Това продължава и сега. Надявам се да не пропуша никога повече. Знам, че всичко е в главата ми и мога да го контролирам. Въпросът е колко голяма ще излезе волята ми...
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #730 -: Ноември 16, 2007, 18:33:01 pm »
Да се похваля и аз - от месец вече не пуша. Ура!
Подложена съм на голямо изпитание, но "всичко е въпрос на приоритети" както беше казано по-нагоре.
Признавам, че на моменти много ми се пуши, но си казвам че всичко е в ума ми. След като спрях цигарите ми се възстановиха обонянието и вкусовите рецептори, и понеже работя с хора, не искам да ви казвам как миришат 9/10 от тях.
Просто момичета ви ПРИЗОВАВАМ - СПИРАЙТЕ, за да не миришете като тях!
Ужасно е, когато видиш 50 годишни лелки, рано сутрин да седят в облак от дим. Ужасно е, когато видиш мъже, твои набори, да изглеждат с 10 години по-възрастни, благодарение на неправилния начин на живот.
Помислете първо за себе си!
Успех - всичко е въпрос на приоритети /мноооого ми хареса/!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #731 -: Ноември 16, 2007, 21:08:26 pm »
Милена,много добре е ,че си ги отказала,за да не тровиш бебчо.Много ме дразни да видя бременна с цигара.
Елена и аз от 2 години не пуша и даже когато съм у нас във WCнадушвам ако комшиите пушат ,мразя да ми мирише в къщи на дим.А преди това не ми е правило впечатление.
Проявете воля и не палете,ама нито един фас,че после може пак да пропушите.Мен даже и сега ме е страх да запаля ,да не се пристрастя пак.
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #732 -: Ноември 16, 2007, 22:24:22 pm »
Здравейте и от мене. Присъединявам се към вас защото подкрепата е нещо много силно. Аз днес също си взех Табекс и започнах да го пия от сутринта. Така до 5 часа следобед изпуших само 3 цигари , а иначе пуших по 2 кутии дневно. За съжаление в 5 часа научих че имам Хашимото и така се разтреперах, че пак почнах цигара след цигара. Не бе правилно, знам. Може би утре ще съм по-добре и ще успея.
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #733 -: Ноември 16, 2007, 22:47:48 pm »
За съжаление в 5 часа научих че имам Хашимото и така се разтреперах, че пак почнах цигара след цигара. Не бе правилно, знам. Може би утре ще съм по-добре и ще успея.

Миличка, Хашимотото не е присъда, то е диагноза.
С правилно лечение всичко ще бъде ОК!

Пожелавам ти успех при спирането на цигарите и да знаеш, че с Хашимото можеш да забременееш, да износиш и да родиш едно прекрасно, здраво човече.
Тук има много такива примери!
 :bighug:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #734 -: Ноември 29, 2007, 23:12:13 pm »


Наближава Нова Година, какъв по-добър повод да спрем цигарите!!!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #735 -: Ноември 29, 2007, 23:22:56 pm »
От седмица вместо 2 кутии на ден пуша по 5-10 цигари. Според мене това си е напредък. Остава да подскажете сега как да намаля и тея 10 цигари и много ще ви обичкам. :bighug: Купих си Табекс но в упътването прочетох че ми е противопоказан, понеже имам рефлукс на стомаха. Затова търся изход без Табекса.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #736 -: Ноември 29, 2007, 23:26:54 pm »
Аз ги спрях от раз, не ставаше при мен с намаляне...
От около 2 седмици не пуша и мнооооого се гордея с това.
Много трудно беше обаче. :oops: :lol:
Дано издържа, щото един път се опитвах и... не можах... :oops: :lol:

Лоша работа.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #737 -: Ноември 29, 2007, 23:42:12 pm »
Цитат
...
За съжаление в 5 часа научих че имам Хашимото и така се разтреперах, че пак почнах цигара след цигара. Не бе правилно, знам. Може би утре ще съм по-добре и ще успея.

На тоя японец само името му е страшно, от всички автоимунни - Териодита с мед да го намажеш! :lol:

Цигарите ги спрях преди 1г. и 8 м., в началото исках просто да ги намаля до 5 цигари на ден, не исках да ги спирам, и така 2-3 месеца, и както се досещате щом можеш с 5 можеш и без 5, в последствие го приех като като мисия и така до ден днешен съм въздържател и яростен противник на тютюнопушенето!
Успех на новоотказалите се пушли! :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #738 -: Ноември 30, 2007, 09:35:05 am »
От седмица вместо 2 кутии на ден пуша по 5-10 цигари. Според мене това си е напредък. Остава да подскажете сега как да намаля и тея 10 цигари и много ще ви обичкам. :bighug: Купих си Табекс но в упътването прочетох че ми е противопоказан, понеже имам рефлукс на стомаха. Затова търся изход без Табекса.

С много, много, много, много.... инат! :wink:
Успех! :)
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #739 -: Декември 03, 2007, 23:29:49 pm »
Петя,Осиана,как сте ?Нали не сте пропушили.Няма да се давате ,аз ви подкрепям да знаете :bighug: