0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #580 -: Юни 09, 2007, 12:05:39 pm »
Немоооога да ги откажа...  :( Мъжлето все се сърди, той не пуши вече шест-седем години...
Здравей, мъниче!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #581 -: Юни 09, 2007, 12:10:42 pm »
няма "не мога", всеки може, иска се мотивация. аз не пуша вече година и 4 месеца, а съм пушач от 14-15 годишна /сега съм на 31/. :D
първо ги намалих до 5 цигари на ден, така 2-3 месеца и след това ми беше по-лесно.
Успех, Боги!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #582 -: Юни 09, 2007, 12:55:54 pm »
Немоооога да ги откажа... 
Няма "не мога" , има "не искам".
Не пуша трети месец и честно горда съм от това,че съумях да докажа преди всичко на себе си,че с воля всичко става.Мъжа ми и той се амбицира,малко му е трудно,но успя за около месец да ги намали на 1-2 цигари на ден.
За себе си и всички отказали ги в името на голямата цел  се надявам и пожелавам повече да не посягаме към цигарите.Успех,на тия които са се амбицирали да ни последват!

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #583 -: Юни 09, 2007, 21:44:57 pm »
Аз пак винаги като ме питаха защо не спреш цигарите казвах НЕ ИСКАМ и действително беше така , даже аз и сега не искам да не пуша писах погоре защо, обаче в иметто на голямата цел както каза  doroty    НЕ ПУША !!!!!
 И аз припалвах от 13 год а бях активна пушачка от 14 годишна сега имам 28.
 Колкото съм била непушач толкова и пушач :oops:
 Когато аз със кутия и половина и без никакво желание, а само със  ИНАТ успях да не пуша ето вече 5 ден, мисля че всеки един може.
 
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #584 -: Юни 09, 2007, 22:08:04 pm »
няма "не мога", всеки може, иска се мотивация.
:good_post: :D
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #585 -: Юни 09, 2007, 22:47:08 pm »
Аз пак винаги като ме питаха защо не спреш цигарите казвах НЕ ИСКАМ и действително беше така , даже аз и сега не искам да не пуша писах погоре защо, обаче в иметто на голямата цел както каза  doroty    НЕ ПУША !!!!!
 И аз припалвах от 13 год а бях активна пушачка от 14 годишна сега имам 28.
 Колкото съм била непушач толкова и пушач :oops:
 Когато аз със кутия и половина и без никакво желание, а само със  ИНАТ успях да не пуша ето вече 5 ден, мисля че всеки един може.

Много ми е странно това "не искам". Не искаш ли да си по-здрава, да живееш по-качествено ( с по-малко болести, особено на дихателната система, но не само), с много по-свеж дъх, с по-бели и красиви и здрави зъби, да ухаеш на хубаво? Браво, че не пушиш, това ме радва, но да не вземеш да ги пропушиш пак след като родиш? Децата на майки-пушачки имат здравословни проблеми, дори и майките да не са пушили по време на бременността, а и дори и майките и бащите да не пушат пред тях. Достатъчно вредни вещества от цигарите се внасят чрез дрехите, когато родителите пушат извън къщи.

На първа страница на сайта има нова статия за пушенето, прочети я.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #586 -: Юни 10, 2007, 13:25:53 pm »
little_rabbit !!!
Прочетох статията още като излезе.
 Аз мила знам всичко, а и медицинско лице съм, мерси все пак , не няма да пропуша здраве боже като рода.
 Винаги ще ми е трудно щото това е нова тема във моят живот и просто аз не съм аз, немога да се опиша каква бях и каква съм, да ме познавше лично щеше да ти е ясно.
 


   
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #587 -: Юни 10, 2007, 13:46:31 pm »
Биляна, радвам се! Не те разбирам съвсем, но се радвам на волята ти, на желанието ти. Успех!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #588 -: Юни 10, 2007, 14:31:41 pm »
Биляна, аз много добре те разбирам. Аз също не исках да спирам цигарите.
Спрях ги, когато реших, че искам. Каквито и страшни неща да ми показват, които са се случили от  цигарите не ми е влияело. Най-важно е да поискаш да ги спреш.
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #589 -: Юни 10, 2007, 16:02:55 pm »
Биляна и аз те разбирам напълно, защото моята история е съвсем същата. Пуших от същата възраст като теб, почти целия ми съзнателен живот е минал с цигари и не можех да си представя какво е да не пушиш. Слушала съм, чела съм и съм виждала вредата от цигарите, но някак си не можех да повярвам, че е истина. Сега след като ги спрях вече съм убедена във вредата им, виждам какво съм изпуснала от живота. Преди винаги след събуждане имах ужасно главоболие; зъбите ми пожълтяваха ужасно бързо; всичко наоколо миришеше на цигари и естествено аз не можех да го усетя, само разбирах от другите хора; бях ужасно зависима от цигарите, където и да отида търсих местенце да се свра, за да пуша; обаче от всичко най-много се радвам, че дишам с целия си бял дроб. Преди дишането ми стигаше до някъде и не можех повече, а сега е друго нещо. Даже се събуждам посред нощ и се наслаждавам на дишането си. И след всичко това, което изброих аз също не исках да ги спирам, като че ли съзнанието ми е било замъглено по някакъв начин. Просто не мога да го обясня, само хора, които са били на нашето дередже могат да разберат за какво говоря, а също така и от каква воля и подкрепа се нуждаем, за да се справим.

Много се радвам, че си успяла до тук :D! Продължавай в същия дух! Успех yahoo_17!   
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #590 -: Юни 15, 2007, 19:04:11 pm »

аз също искам да откажа цигарите но не ми стиска.от вчера бях се зарекла че няма да пушо но днес драпнах 3.дали малко по малко ще ги откажа?
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #591 -: Юни 15, 2007, 21:05:58 pm »
dondoni, по-добре изведнъж да ги спреш. Щом можеш с три, значи можеш и без тях.
Успех :)!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #592 -: Юни 18, 2007, 21:06:38 pm »
  Довечера във 00 00 стават точно 2 седмици от спирането на цигарите !!!
 Кризите са все помалко , найтрудни бяха първите 3 дена, а имаше  и смешни моменти
`1.на края на работата на колегата му взимах цигарите и си ги слагах във чантата  :oops:
 2.ровех по чатата или по бюрото и след некое време се сещах че търся цигари.
 3.мирисах тютуна от кутията
 4.карах колегата като пия кафе той да пуши за да диша от дима


 Найважното е като ти се допуши бягай от мястото и хвщай да работиш нещо друго, ако трябва стани ходи до магазина, до тоалетната..... и ще ти мине.

 Мисла че след като минах този период нма да започна отново!!!

 
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #593 -: Юни 18, 2007, 21:19:59 pm »
  Довечера във 00 00 стават точно 2 седмици от спирането на цигарите !!!

Браво! :balk_47: :bighug:
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #594 -: Юни 25, 2007, 14:48:44 pm »
На 29 май разбрах че съм бременна. Имах 4-5 цигари + една нова кутия. на 30 и 31 май допуших старите цигари а новата кутия я подарих на шефката.
От тогава мина почти месец, чувствам се много добре без цигари а и не ми се пуши. Само веднъж запалих от на шефката ама я загасих щото ми се сгади. 
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #595 -: Юни 25, 2007, 14:49:36 pm »
На 29 май разбрах че съм бременна. Имах 4-5 цигари + една нова кутия. на 30 и 31 май допуших старите цигари а новата кутия я подарих на шефката.
От тогава мина почти месец, чувствам се много добре без цигари а и не ми се пуши. Само веднъж запалих от на шефката ама я загасих щото ми се сгади. 

Много е хубаво, че си ги спряла. Важно е да не пропушиш и след като родиш. За теб и за децата ти е важно.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #596 -: Юни 28, 2007, 00:17:40 am »
оф оф оф,много кофти с тия цигари.
не знам как успяват толкова много хора да ги откажат,само аз ли съм такава лига...първо си мислех,че ако си упорит е лесно,но :(.после си казах,че ако се стреснеш от някакъв здравословен проблем и ще е лесно.казаха ми,че съм с изчерпан яйчников резерв и трябва да забравя за цигарите.сега пък си викам ако забременея никога няма да запаля цигара.и наистина си вярвам,но...
искам да питам рези които вече не пушат:според вас това навик ли е,и след колко време спря да ви се пуши
аз пак ще се пробвам :oops:
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #597 -: Юни 28, 2007, 07:07:42 am »
Кит кат, важното е да спрете двамата. Ще се справиш  :bighug:
При мен окончателното скъсване с цигарите стана около петия месец след сприрането. Не е само до навика, то си е тежка зависимост... Но си заслужава.
« Последна редакция: Юни 28, 2007, 07:10:00 am от little_rabbit »
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #598 -: Юни 28, 2007, 07:44:08 am »
kit kat  аз мога да кажа, че съм върл пушач, който сега не пуши от 6 март. Тогава след икси ми върнаха ембриончетата и до днес не съм запалила нито една цигара, което ми говори, че явно всичко е в главата и в мотивацията. не си мисли, че като ми замирише на цигарка не ми се допушва, но просто не посягам, не си мисли,че сутрин кафето е същото, но голяма работа ще го пия със солетка ако трябва, важното е да си упорит, защото истината е че няма бивш пушач, който е пушил винаги може да започне отначало и то съвсем лесно, но може и да спре, стига само той да го пожелае!  Според мен няма смисъл да очакваш, че след време ще спре да ти се пуши, просто ръцете ти ще придобият други навици. Не спирай да опитваш да ги откажеш, все някой път ще се получи!!!
 
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #599 -: Юни 28, 2007, 08:08:06 am »
Кит кат, лесна рецепта няма. Аз не пуша от 2 години и 2 месеца. Все още ми става приятно от хубав тютюн, все още като съм много нервна ми се иска да запаля цигара. Просто се обръщам назад и си мисля за това, колко добре се чувствам сутрин, как не ме боли гърлото, как не кашлям много и колко по-лесно дишам.
Всичко е до воля, не е до навик. Навика се преодолява, но трябва да имаш воля, за да устоиш. Мисли си за това че си заслужава - детето, което ще родиш няма да страда от астма, няма да живее в задимено помещение, ти ще се чувстваш прекрасно сутрин. Ще се справиш, първото нещо, което трябва да направиш е да промениш мисленето си.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю