0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #540 -: Май 24, 2007, 10:24:30 am »
а тези които са успели да ги откажат(поне временно)напълняхте ли

Аз се надявам трайно да съм ги отказала. Като ги отказах, напълнях 3-4 кг., но визуално изглеждах все едно съм качила 10.
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #541 -: Май 24, 2007, 13:59:13 pm »
 
Цитат
а тези които са успели да ги откажат(поне временно)напълняхте ли


определено "ДА", напалнява се ,  няма как, все  пак   това  което  си  компесирал   с  цигара ,а  сега  с :eat: ::cake:: :balk_53:
Е разбира  се,   след  което,  с  добър  режим на  хранене (здавословно), вс.  сте се  нормализира,важното  е  да  не  се  прекалява   безразборно,и да  се  намери наи  подходяст  заместител на  цигарата.  
« Последна редакция: Май 24, 2007, 15:36:53 pm от hrisiel »

 
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #542 -: Май 24, 2007, 15:04:08 pm »
а тези които са успели да ги откажат(поне временно)напълняхте ли
   Аз лично бях почнала да качвам.Изпитвах голям апетит ,но се озъптих преди да е станало късно!   :wink:   :lol:  .Няколко гладувания с лунната диета и се възтанових.Но аз и пушех кутия и половина на седмица,което не е и кой знае колко много.
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #543 -: Май 26, 2007, 16:07:24 pm »
Браво на всички, които са успели да откажат цигарите. Аз още не мога. :(
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #544 -: Май 26, 2007, 21:41:50 pm »
Аз напълнях около 7-8кг.Но мисля ,че ако успея да се отърва от тази отрова съп готова да се боря и с още няколко кг.
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #545 -: Май 27, 2007, 20:47:41 pm »
И аз качих 2-3 кг, но след няколко месеца за щастие си възстанових старите килограми, макар че апетита не ми е намалял, никак даже, но с големи усилия владея положението. Но наистина е по-добре без цигари не само за нас а и за всички около нас, така че момичета бъдете силни и не се поддавайте на тази вредна слабост!  :crossfingers:

*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #546 -: Май 30, 2007, 16:45:22 pm »
Момичета, апелирам към вас...
Не, направо ви умолявам:
НЕДЕЙТЕ ДА ПУШИТЕ!!!
Какво като ще качите някое и друго кило! Не е болка за умиране. По-важно да сте здрави, вие и хората около вас!

Пиша този пост в момент на силно емоционално разсройство.
Вчера на свекър ми поставих диагноза РАК НА ЛАРИНКСА в силно напреднал стадий. Утре ще го оперират. По всяка вероятност ще отстранят ларинкса и той ще диша до края на живота си през тръбичка в гърлото. Ще загуби и гласа си... Само се молим да няма разсейки.
Всичко това е причинено от тютюнопушенето, като при него освен кутията цигари на ден, голяма вреда е допринесло и пасивното пушене, тъй като той цял живот е работил в среда, където всички са пушили по много...

Така че помислете и за обкръжаващите ви хора! Помислете какво им причинявате като пушите около тях!

Дори на най-големия си враг не пожелавам да се сблъсква с този ужас, който ние сега изживяваме!
         Equally Destructive
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #547 -: Май 30, 2007, 17:01:09 pm »
И аз напълнях с 3-4 кг ,но това не ме притеснява ще ги сваля като реша, по важното е че се чувсвам добре, и се надявам никога повече да не пуша.Отказах ги с инат и с мисълта че много вредат и то  не само на мен.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #548 -: Май 30, 2007, 19:20:55 pm »
Вчера на свекър ми поставих диагноза РАК НА ЛАРИНКСА в силно напреднал стадий. Утре ще го оперират. По всяка вероятност ще отстранят ларинкса и той ще диша до края на живота си през тръбичка в гърлото. Ще загуби и гласа си... Само се молим да няма разсейки.

Таря, не е в напреднал стадий, щом ще го оперират. Стискам палци всичко да се оправи!

Много е важно и мъжа ти да не пуши и около него да не пушат, а не само свекъра ти.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #549 -: Май 30, 2007, 20:04:17 pm »
баща ми 2 пъти има операция на гласните струни.вообще не трябва да пуши,но...прави си кутия.на мен ми поставиха диагноза изчерпан яйчников резерв,боря се(но не съм ги отказала още)това цигарите са много гадна работа.явно трябва много да се стресне човек за да осъзнае какво ни причиняват
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #550 -: Май 31, 2007, 09:05:11 am »
Зайче, благодаря за стиснатите палци!

Нито аз, нито съпруга ми пушим за щастие. Дори вкъщи не се пуши. Ако дойдат гости - на балкона. Не на всички им изнася, но не ме интересува!

Родителите на мъжа ми не живеят в София. Сега са дошли за операцията. Много се вбесяваме и двамата с милото, че въпреки сериозното положение на баща му, майка му продължава да пуши по много и то пред него. Говорихме и, но тя само се усмихваше  8O, сменяше темата и палеше поредната цигара  :x
Жалка история!

А иначе днес е СВЕТОВЕН ДЕН БЕЗ ТЮТЮНЕВ ДИМ!
« Последна редакция: Май 31, 2007, 09:40:04 am от Tarja »
         Equally Destructive
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #551 -: Май 31, 2007, 12:10:52 pm »
Аз пуших страшно много, но на 24 май ми беше трансфера и от същия ден не съм пушила. Никога не съм мислела, че ще имам волята да ги спра, но ето че успях. Явно мисълта,че може би не тровя само мен ми помогна. Всичко е в главата и в навика. Успех на всички :D
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #552 -: Май 31, 2007, 13:51:35 pm »
но тя само се усмихваше  8O, сменяше темата и палеше поредната цигара  :x
Жалка история!

Tarja, още по-жалко е когато майка трови собствените си деца по този начин. Имам такава близка - и аз, и кой ли още не й говори. Бащата излиза да пуши навън, но мама не.
Какво да кажем за това? 
Мога, стига да искам.
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #554 -: Май 31, 2007, 17:01:42 pm »
Много е тъжна картинката с жената и празната количка.Изобщо..не пушете, бе хора.
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #555 -: Юни 05, 2007, 00:27:17 am »
И ние с моето момче устискахме вече цял месец без цигари :ywoohoo:! В момента и двамата се чувстваме дебели и вечно гладни :lol:, но диетите по-нататък. Засега нямам нерви и да гладувам. Бях забравила какво е да дишаш нормално и да се събуждаш без главоболие.
Направо живея втори живот :D!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #556 -: Юни 05, 2007, 15:38:55 pm »
И ние с моето момче устискахме вече цял месец без цигари :ywoohoo:! В момента и двамата се чувстваме дебели и вечно гладни :lol:, но диетите по-нататък. Засега нямам нерви и да гладувам. Бях забравила какво е да дишаш нормално и да се събуждаш без главоболие.
Направо живея втори живот :D!
Бравус!!!  Както и на всички направили първата крачка

Никакво гладуване, миличка  :wink: Само движение му е майката, но съзнавам колко е трудно за хора със застоял режим на работа...
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #557 -: Юни 05, 2007, 20:33:50 pm »
Хайде ето ме и тук.
След доста време навиване и  намаляване на бр. на изпушени цигари и dg.oligoteratozoospermia   на мъжа ми.
 От снощи реших че няма да пуша
Направих го и за себеси а и за потпора на него.
 Ох колко ми се пуши направо ми се реве но..... инат. Днеска във работата колегата до мен пуши а аз само мириша  :( 
  Поне за сега да успея да стана само пасивна пушачка  :lol:
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #558 -: Юни 05, 2007, 21:07:40 pm »
  Продължавай в същия дух!!!   :P  След няколко дни ще усещаш разликата от непушенето.Усещането е прекрасно!Трудно е ,но като за начало можеш да ползваш Табекс при силна нужда.Вече 6 месеца не пуша и вече не ми прави впечатление ,когато хора около мен пушат.Само ме дразни неприятната миризма!  :P  Желаята успех и НЕ ИМ СЕ ДАВАЙ!!!!!!
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #559 -: Юни 06, 2007, 12:25:10 pm »
mmery,  :hug2:

Браво, Biljana :)! Само така! Първите три дни са най-трудни, после става малко по-лесно. Зареди се с дъвки, семки, бонбонки, пуканки и подобни, за да си помагаш, когато ти се допушва. Както е писала peroshinka, Табекса също е добро решение за начало. Избягвай за известно време и пушачите, доколкото можеш. Успех :)!
Темата тук, а и статиите на сайта против тютюнопушенето много ми помогнаха за отказването от димящата отрова и е добре да се четат от кандидат непушачите с цел надъхване всеки път, когато имат колебания.