0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #500 -: Март 04, 2007, 18:09:41 pm »
Евро, моя мъж не пуши от 6 години, ама ако го накараш да ти каже кога е запалил последната цигара - няма да може :lol:
По принцип се свързва с важни събития. Баща ми например ги спря на Световното по футбол в Мексико - 86. Не е палил от тогава, а пушеше по 4 кутии на ден :? Спря ги от раз. Даже имаше една останала отворена кутия и недоизпушена. Затова при отказването е важно воля да имаш и да решиш, че не са по-силни от теб.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Sykrovishte_1

  • *
  • 49
  • За всичко се иска търпение.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #501 -: Март 06, 2007, 22:48:51 pm »
И аз те подкрепям Гане,мисля че трябва от раз.Една моя приятелка пиеше табекс,но когато го спря започна отново да пуши и все още пуши.За това се иска воля според мен. :) 8)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #502 -: Март 06, 2007, 23:07:12 pm »
Табек помага,но преди всичко трябва да си решил ,че наистина го искаш!!! :DИначе няма смисъл :D
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #503 -: Март 06, 2007, 23:11:44 pm »
И мнооого инат  :D
На мен май това ми помогна повече от всичко друго, все си повтарях щом мога 1 ден, значи мога и още 1, после стана месец..два и така. Сега в моментите когато ми се допушва /обикновенно на маса/ си казвам, че щом успях да издържа половин година, значи мога и без тях..и се сещам как миналия път след 3 месеца въздържание запалих уж само 1, после още и още и на 5 ден си купих кутия...затова напълно подкрепям идеята, че цигарите се спират от раз и няма такова нещо като непушач, който пали от време на време /което обикновено значи, че просто не си купува цигари :balk_600:/.
Желая успех на всички бъдещи непушачки!  :balk_103:

 

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #504 -: Март 08, 2007, 14:13:55 pm »
Аз ги бях спряла за половин година,но пак ги почнах.Сега ми е още по-трудно да ги откажа,а много ми се иска.Наистина трябва да е от раз. :balk_144:

*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #505 -: Март 10, 2007, 16:00:12 pm »
Момичета,нямам време да изчета 28 страници,но ще ви кажа,че аз ги отказах с Табекс!Благодарение на тези таблетки не пуша вече почти 2 години и се чувствам страхотно.Пуших в продължение на 10 години по половин кутия на ден и се чудех как ли ще ги откажа изобщо.Но най-големият ми мотив беше,че искам бебе...Пробвайте,не струват чак толкова скъпо.   :D
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #506 -: Март 15, 2007, 13:58:02 pm »
 Ако трябваше да се раждаме ,за да пушим ,природата щеше да ни сложи комини вместо глави :D
« Последна редакция: Март 21, 2007, 18:41:26 pm от juli4ka »
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #507 -: Март 21, 2007, 17:37:03 pm »
аз малко пропуших - 3 дни :(, но до 2-3 дни ще ги спра. само трябва да се подготвя психически.
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #508 -: Март 21, 2007, 19:51:52 pm »
Диде, внимавай!Така се започва отново.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #509 -: Март 22, 2007, 15:36:58 pm »
Да се похваля и аз, пък ако някой открие сходство и помогна ще е прекрасно  :D
Абстиненция: 10 г.;
Как: От раз, след яко препушване на един купон. Знаех, че при мен методът е внезапно спиране, тъй като преди това година, две с опитите да намаля пушенето нищо не се получаваше. Резултатът беше още по плачевен, защото вечер си наваксвах неизпушеното през деня.
Мотиви: Суета по линия на външен вид и здраве. Второто е ясно и са изписани томове, първото - много зле изглеждат жените пушачки след определена възраст, да не говорим каква миризма излъчват.
Моят съвет: не е трудно, стига човек да е решен.
« Последна редакция: Март 22, 2007, 15:41:28 pm от mmery »
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #510 -: Март 24, 2007, 10:50:28 am »
Аз ги отказах преди две седмици :balk_50:.Ура

*

    Don_Domat

  • *
  • 3
  • Усмихвай се колкото и да боли
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #511 -: Март 24, 2007, 12:32:01 pm »
Аз не мога да ти откажа...не мога! 8O
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #512 -: Март 24, 2007, 17:37:27 pm »
Аз не мога да ти откажа...не мога! 8O

Няма "не мога", има "не искам" ;)
На мен ми беше ужасно трудно да спра да пуша. Невъобразима абстиненция. Но успях. Трудни са само първите 5 месеца, при това най-трудно е в началото. Сега ми е трудно да понасям пушачи наоколо  :lol:
« Последна редакция: Март 24, 2007, 17:39:00 pm от little_rabbit »
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #513 -: Март 24, 2007, 18:01:21 pm »
А на мен ми беше трудно само първите 3 дни. И то след 16 години активно пушене. Откакто реших, че няма да пуша, въобще не съм палила. И вече съм сигурна, че няма да пропуша отново.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #514 -: Март 24, 2007, 18:49:20 pm »
   Спрях ги в средата на януари и не изпитвам желание да запаля,обаче преди седмица, две вечери подред сънувах,че пуша.Изпитвах облекчение,но и се притеснявах да не би пак да ми станат навик! :balk_56:  Това е първият ми път с такъв сън!
  Иначе на улицата,като се разминавам с някой,който пуши,направо ми се повръща.Това е най-отвратителната смрад за мен! :balk_153:
*

    Sykrovishte_1

  • *
  • 49
  • За всичко се иска търпение.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #515 -: Март 25, 2007, 11:59:03 am »
Спрях цигарите преди една година,но не мога да отслабна.Пия всякакви хапчета но няма ефект.Стоях на диета с яйца и за една седмица смъкнах само 1кг.и намразих яйцата.Незнам какво да правя,дали да започна да пуша отново? :(
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #516 -: Март 25, 2007, 12:11:04 pm »
Незнам какво да правя,дали да започна да пуша отново? :(

В никакъв случай! По-добре дебела, но здрава, отколкото слаба, но болна!

Спорт, движение, не диети. Ох, какво давам съвети, акто и аз съм 10 кила отгоре... Ама съм се заканила да ги сваля сега, през пролетта  :D
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #517 -: Март 25, 2007, 12:16:27 pm »
Зайо, взе ми думите от устата! Как ме изпревари само :lol:
Само ще добавя и рационалното хранене към спорта и движението.

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #518 -: Март 25, 2007, 19:40:16 pm »
Само ще добавя и рационалното хранене към спорта и движението.

О, разбира се  :D

Между другото, предния път като спирах цигарите (много неуспешен опит, само за месец и малко), качих 5-6 кила, които си ги влачих дълго и тъжно цяла година и кусур след като пропуших. Така че пропушването не значи връщане на старите килограми.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #519 -: Април 02, 2007, 19:54:49 pm »
Макар че и аз съм активен пушач,твърдо съм решила да ги откажа.Като се прибера вземам отивам някъде на санаториум в Балкана ,където не се продават цигари,вземам си 10 килца семки и повече книжки и ще ги откажа!!!!Причината?Днешната статия която прочетох.Все бях чела за вредата от тях,но това днес сериозно ме уплаши.Ако някой от вас се колебае нека прочете ТОВА:
        Очевидно пушенето причинява и безплодие, задълбочено изследване показа, че докато само 5% от непушачките не са забременели през петте години след спиране приема на контрацептиви, то процентът скача на 11% при заклетите пушачки. При пушачките рискът от извън маточна бременност е два пъти по-висок в сравнение с непушачките. Първите са също така по-предразположени към дисменорея (болезнена менструация), рак на шийката на матката, остеопорозата при тях идва преждевременно и влизат в менопаузата две години по-рано. Ембрионът също е изложен на няколко сериозни риска и спонтанните аборти при тях са по-чести. Въглеродният окис и никотинът причиняват сърцебиене и преждевременно раждане. Забелязва се и увеличение на смъртността при неродените и раждане на недоносени бебета. Пушачките, които кърмят, пренасят никотина на бебетата си. Децата на родители-пушачи са подложени на риска да хванат бронхит, бронхо-пмевмония и отит от пасивно пушене. Този риск е двоен през първата година от живота им.
Същото се отнася и до проявите на астматични пристъпи, чиято сериозност е определено по-висока. Жените пушачки, които пият хапчета против забременяване, носят по-голям риск от сърдечна недостатъчност и инфаркт, тромбофлебити и емболии, особено над 40-годишна възраст. Що се отнася до кожата, там се наблюдават признаци на преждевременно състаряване, причинено от дистрофия, загуба на еластичността и обезцветяване. Въздействието на никотина се подсилва и от това на свободните радикали, вдишани измежду повече от 4,000-те химични вещества, отделящи се при горене на цигарата.
  Стивън Хехт, учен от Унуверситета към Центъра по ракови заболявания на Минесота, доказа наличието на NNK (nitrosamine 4-(methylnitrosamine)-1-(3- pyridyl)-1-butanone) т.е. един от най-канцерогенните агенти, съдържащ се в цигарения дим, намерен в първата урина на новородени, чиито майки са пушили по време на бременността.
  П.С.По тази тема винаги щеше се пише и не вярвам някой да седне да чете всичките страници.
 Ако някой от модераторите вземе тая статия и я напише с по-големи букви в различен(набиващ се в очите) цвят или ако просто я премести към "вредата от тютюнопушенето"мисля че ще има по-добър и стряскащ ефект,който определено би подействал мотивиращо за отказа от този вреден за нас навик.