0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #20 -: Ноември 21, 2005, 23:42:08 pm »
Цитат на: Ledena_luna
Дони наистина може да е така и на мен една лекарка ми каза никви панталони и само памучно бельо, ама освен онези розови кюлоти и пликчета няма голям избор за бельо от чист памук.

Пробвай бельо марка Скини. Памук и вискоза с еластан. Страхотно е. Но е малко по скъпо. Все пак добре, че има разпродажби.
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #21 -: Ноември 23, 2005, 22:53:47 pm »
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #22 -: Ноември 23, 2005, 23:47:56 pm »
този дамски гел е доста зверски за ежеднивна употреба. Получава се сухота и излущтване, поне при мен е така.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #23 -: Ноември 24, 2005, 00:18:20 am »
little_rabbit,беше споменалa за един интимен гел с лактобацили-лактaцид фемина,и според описанието е по щадящ.аз него мисля да си взема и да пробвам.
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #24 -: Ноември 24, 2005, 08:04:20 am »
Цитат на: Ledena_luna
този дамски гел е доста зверски за ежеднивна употреба. Получава се сухота и излущтване, поне при мен е така.

Луничке, както е писала розата, ползвам Лактацид фемина. В началото с адско недоверие, не всеки ден, но сега вече - всеки ден, а по време на антибиотиците - два пъти на ден. И нямам проблеми  :D
*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #25 -: Ноември 24, 2005, 09:54:22 am »
И аз си купих Лакт. Фемина, но така и не съм го ползвала - стресна ме това, че е много напарфюмиран...
Колкото гинеколози съм питала, все ми казват, че не препоръчват ежедневната употреба, на който и да е интимен шампоан...не знам вече...
Иначе аз пия от ЛактоФлор и капки Биоцитрин; като дойде М, завишавам дозата, а веднъж седмично си слагам Вагизан.
Обаче и при най - стриктни мерки, поискат ли - появяват се :evil:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #26 -: Ноември 24, 2005, 14:29:53 pm »
Dercome също съдържа млечна киселина и мисля нямат разлика с Лактацида. аз лично ползвам Dercome, казват, че бил най-доброто :dontknow:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #27 -: Ноември 24, 2005, 18:21:41 pm »
И аз ползвам Лактацит и съм много доволна. Незнам дали е изцяло от него но преди все ми липсваха лактобацили в микробиологията или най-много да имам един но от както го ползвам те са в норма. А както знаем те са полезни така да се каже. Ползвам го всеки ден по веднъж а понякога и по 2 пъти. И тъй като страдам от доста алергии към козметични и измивни продукти учудих се че въпреки силния парвфюм се чувствам добре явно поне при мен не предизвиква алергични реакции.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #28 -: Ноември 24, 2005, 18:58:59 pm »
И аз ползвам Лактацит  :D  чудесно ми действа.И никак не е скъп към 6 лв.
*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #29 -: Декември 16, 2005, 17:01:16 pm »
Аз имам Триклобактър, но сякаш не ми помага. Доста често получавам сърбеж и засилено течение. Незнам дали е от гъби или контактен дерматит. А тоя Лактацит може ли да се ползва всеки ден? Трябва да го пробвам, за Дерком съм 4увала също хубави неща.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #30 -: Декември 17, 2005, 21:55:25 pm »
Цитат на: dendy
Аз имам Триклобактър, но сякаш не ми помага. Доста често получавам сърбеж и засилено течение. Незнам дали е от гъби или контактен дерматит. А тоя Лактацит може ли да се ползва всеки ден? Трябва да го пробвам, за Дерком съм 4увала също хубави неща.


Да гела за измиване е за ежедневна употреба. Аз го ползвам по два пъти на ден и ми влияе добре, а иначе и аз имам алергии към доста неща включително и към сапуни.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #31 -: Декември 18, 2005, 09:10:02 am »
Да споделя аз какво ползвам от няколко дни и съм изключително доволна : Multi-Gyn Actigel
Предназначение: Лечение на бактериална вагиноза, гъбички, вагинален дискомвфорт, причинен от течение, миризма и сърбеж:
Състав: естествен продукт основан на биоактивния 2QR комплекс в комбинация с Аloe Barbadensis.
Действие:  2QR комплекс е вещество, което е извлечено от лечебни растения и се състои от дълги молекули /полизахариди/ с отрицателен заряд. Притежава уникалната способност да блокира прилепването на вредните бактерии и по този начин ефективно ги неутрализира. Този блокиращ е напълно безопасен, защото не е основан на токсични вещества и химикали и за това няма странични ефекти.
Освен това гела подпомага естественото въстановяване на тъканите и оптимизира състоянието на лигавицата. Директно спомага за постигане на оптимална влагалищна киселинност и стимулира  развитието на полезните лактобацили.
Може да се прилага по време на бременност и кърмене.
Страничен ефект: тъй като  има оптимална вагинална киселинност, а спермата е алкална, употребата може да намали активността на сперматозоидите.

В заключение, хубаво нещо е това, вярно малко скъпичко, но въриши работа, поне при мен.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #32 -: Декември 18, 2005, 11:27:20 am »
Здравей Лейдинце  :D !
Това гелче за ежедневна употреба ли е? Или е за вагинални промивки? На мен обаче няма да ми върши работа аз съм алергична към алое, но една пиятелка се интересува.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #33 -: Декември 18, 2005, 11:44:31 am »
Те са два вида гел: аз използвам активния. Понеже имам симтоматика -5 дена два пъти сутрин и вечер слагам. Ако е за профилактика - веднъж на три дни. Пише го в упътването.
Ако приятелката ти го закупи, имам един съвет - понеже накрайника не е стерилен, да си го извари във вода и след всяка процедура също да го стерилизира.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #34 -: Декември 18, 2005, 14:40:28 pm »
Благодаря ти! Тя също има симптоматика и микробиология има. Ще и предам за накрайника. А ти пиши за резултатите по-нататък, след като направиш микробиология. Ще се радвам да чуя отзиви
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #35 -: Декември 18, 2005, 23:38:09 pm »
От интимните гелове пред ползвах на Орифлейм и Ейвън ,но сега си взех на Нивея - интимо и съм много доволна.Много хубаво измива и мирише мн приятно.Инъче от сапуни и душгелове веднага ми се появява сърбеж и течение :(
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #36 -: Май 22, 2006, 11:44:50 am »
Лактацид Фемина е много добър и приятен.Ползвам го всеки ден.Не е чак толкова напарфюмиран.
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #37 -: Май 22, 2006, 21:56:27 pm »
Мацки и аз си купих от Лактацид Фемина ама като прочетох листовката пише,че има има гинекологична течност и интимна гел-емулсия за ежедневна употреба.Вие кое използвате?
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #38 -: Май 23, 2006, 09:26:38 am »
Що се отнася до прашките: имам позната с дъщеря на 10 г. Та на малката изведнъж й се появи бяло течение, не знам дали става въпрос за гъбички, не съм питала.Когато се консултирали с гинеколог лекарката казала, че прашките са опасни, защото много лесно бактериите от ануса "преминавали" към влагалището по тънката"прашка".По принцип има логика, но все пак лятото е някакъв кошмар да ходим с килоти  :lol:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #39 -: Май 23, 2006, 09:39:22 am »
Цитат на: skrita
Що се отнася до прашките: имам позната с дъщеря на 10 г. Та на малката изведнъж й се появи бяло течение, не знам дали става въпрос за гъбички, не съм питала.Когато се консултирали с гинеколог лекарката казала, че прашките са опасни, защото много лесно бактериите от ануса "преминавали" към влагалището по тънката"прашка".По принцип има логика, но все пак лятото е някакъв кошмар да ходим с килоти  :lol:


Да ти кажа и аз съм ги чувала тези "хипотези", но им нямам вяра. Аз си ходя с прашки откакто се помня  и гъбички от това не съм лепнала, за щастие. Виж от басейн - задължително, та затова и не влизам повече от 4 години вече изобщо.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6