0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Вагинални гъбични инфекции
« -: Януари 11, 2005, 16:49:54 pm »
http://biocitrin.com/kandida3.htm
ей тук намерих нещо надявам се да са полезни тези статии. Ако не е на място изтийте го.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Anonymous

Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #1 -: Май 20, 2005, 11:44:15 am »
Здравейте.Аз имам проблем с гъбичките.Когато ходих на лекар ми предписаха Клотримазол.Подейства,но временно.Сега бях на антибиотици,защото изкарах грип и гъбичките ми пак се възпалиха и то доста сериозно.Продължавам да се мажа,но става бавно до желаният резултат.В един форум четох какви неща предизвикват отново инфекцията-ароматизирана хартия,прашките,сапуни и др.Моля някой по-компетентен да обясни как да се предпазим от тези толкова неприятни гъбички.Мужду другото съм с един партньор от 7год.При него се възпълиха един два пъти,но и той се лекуваше.
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #2 -: Май 20, 2005, 12:32:46 pm »
чак пък прашките да ги предизвикват. Има един препарат ацидофилус, аз лично съм много доволна, не мога да каже че е лекарство. Но от както го пия не съм имала гъбички.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #3 -: Май 20, 2005, 12:45:02 pm »
Цитат на: Ledena_luna
чак пък прашките да ги предизвикват. Има един препарат ацидофилус, аз лично съм много доволна, не мога да каже че е лекарство. Но от както го пия не съм имала гъбички.

Луничка, майтапа на страна понякога цветно бельо и изкуствени материи водят до такива реакции. Аз бях пример, докато една гинеколожка не ми го каза.
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #4 -: Май 20, 2005, 12:50:47 pm »
Дони наистина може да е така и на мен една лекарка ми каза никви панталони и само памучно бельо, ама освен онези розови кюлоти и пликчета няма голям избор за бельо от чист памук.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #5 -: Май 20, 2005, 15:15:19 pm »
Аз от едни фалшиви превръзки каква беля си навях - едвам се оправих.  :oops:   :oops:  :oops:
*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #6 -: Май 20, 2005, 17:20:31 pm »
Прочетете линка  на Луничка.На мен ми беше много полезен.Пазих диета.Три седмици нищо сладко.Наблегнах на чесъна.
МНОГО  БЛАГОДАРЯ  на  Луничка.        
                                                          :balk_110:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #7 -: Май 20, 2005, 19:55:13 pm »
Да, информацията е много полезна, но искам да ви кажа че аз от 4 год. се храня по режима на Аткинс (върл противник на въглехидратите), сладко ям веднъж на 4-5 месеца и то примерно една вафла (почнах да се обривам дори от едно парче шоколад), но въпреки понижения прием на въглехидрати този февруари и аз лекувах Candida. Явно дори и това не ги спира.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #8 -: Май 21, 2005, 08:10:14 am »
Може би трябва да подсилим имунните си системи момичета.Но.......как ли да стане това като  храната ни е менте.
*

    p

Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #9 -: Юни 07, 2005, 12:19:14 pm »
Какво е това лекарство ацидофилус. Аз и мъжа ми сме пили сума и лекарства за гъбички, а това не съм го чувала. Ново ли е?
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #10 -: Юни 07, 2005, 14:27:40 pm »
Лактобацилус Ацидофилус (ЛА)

Тази бактерия е приятел на човешкия организъм. Съдържа се в някои ферментирали млечни продукти и хранителни добавки. Когато се приема в достатъчни количества, тя се заселва в храносмилателната и пикочно-половата система и подобрява здравето.

Досега са установени следните ефекти на ЛА:

подобрява екологията на червата и не допуска развитието на болестотворни микроби, като пречи на залавянето им за стените на червата, променя рН и кислородното съдържание и произвежда бактерицидни вещества (водороден прекис, млечна и оцетна киселина и др.);
произвежда ензими, в това число галактаза, която е необходима за усвояването на млечната захар – така може да се помогне на хора с непоносимост към мляко и особено на кърмачета;
предпазва червата, пикочните пътища и половата система от бактериални и гъбичкови инфекции;
намалява образуването на канцерогени в червата и не позволява развитие на вредни бактерии там;
намалява диарията след подлагане на радиация или химиотерапия;
намалява нивото на вредния холестерол.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    p

към ледена луна
« Отговор #11 -: Юни 07, 2005, 22:50:56 pm »
Благодаря за изчерпателната информация. Аз малко се порових из гугъла и попрочетох за пробиотиците. Това, което не разбрах, е в каква форма си го приемала? В смисъл, капсули, хапчета или като част от продукт, например кисело мляко. И ако е хапче на коя фирма?
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #12 -: Юни 08, 2005, 15:20:33 pm »
Таблетки са- капсулки, има ги на Калифорния фитнес и на Аквасорс пила съм и двата вида. Има си и опосание как да се пият.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    male4ka_pale4ka

Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #13 -: Август 26, 2005, 21:30:59 pm »
[/colorа при евентуална бременност могат ли да се пият за да се предотвратят тези гадинки :roll: [/quote][/list][/url]
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #14 -: Август 27, 2005, 16:29:58 pm »
Ами то всъщност е хранотелна добавка, но все пак питай лекаря си.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Anonymous

Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #15 -: Август 27, 2005, 18:32:18 pm »
още не съм бременна :oops: ,но такава информация никога не е излишна :wink:
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #16 -: Септември 28, 2005, 12:22:59 pm »
Може да погледнете и тук. Лично аз още не съм ползвала глобулите и хапчетата против гъбички, но смятам да си ги взема, след като ми съврши М по съвет на лекарката ми.
*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #17 -: Ноември 02, 2005, 15:12:04 pm »
Ледена Луна, търсих да си купя Лактобац. Ацидофилус, който ти ни
препоръча, но навсякъде ми предлагат Лакто Флор - за едно и също ли става въпрос?
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #18 -: Ноември 02, 2005, 23:33:37 pm »
:) незнам мила, някой пък се беше оплакал че няма лактофлор, но знам че и него за гъбични инфекции го изписват.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #19 -: Ноември 03, 2005, 07:16:50 am »
Народе, има влагалищни таблети - Вагизан, които съдържат глицерин и млечна киселина. Проблемът е че, трябва да спиш с превръзка.  Миналия месец ги ползвах и противно на резулатата от микробиологията се чувствам добре.
*

    Anonymous

Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #20 -: Ноември 21, 2005, 23:42:08 pm »
Цитат на: Ledena_luna
Дони наистина може да е така и на мен една лекарка ми каза никви панталони и само памучно бельо, ама освен онези розови кюлоти и пликчета няма голям избор за бельо от чист памук.

Пробвай бельо марка Скини. Памук и вискоза с еластан. Страхотно е. Но е малко по скъпо. Все пак добре, че има разпродажби.
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #21 -: Ноември 23, 2005, 22:53:47 pm »
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #22 -: Ноември 23, 2005, 23:47:56 pm »
този дамски гел е доста зверски за ежеднивна употреба. Получава се сухота и излущтване, поне при мен е така.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #23 -: Ноември 24, 2005, 00:18:20 am »
little_rabbit,беше споменалa за един интимен гел с лактобацили-лактaцид фемина,и според описанието е по щадящ.аз него мисля да си взема и да пробвам.
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #24 -: Ноември 24, 2005, 08:04:20 am »
Цитат на: Ledena_luna
този дамски гел е доста зверски за ежеднивна употреба. Получава се сухота и излущтване, поне при мен е така.

Луничке, както е писала розата, ползвам Лактацид фемина. В началото с адско недоверие, не всеки ден, но сега вече - всеки ден, а по време на антибиотиците - два пъти на ден. И нямам проблеми  :D
*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #25 -: Ноември 24, 2005, 09:54:22 am »
И аз си купих Лакт. Фемина, но така и не съм го ползвала - стресна ме това, че е много напарфюмиран...
Колкото гинеколози съм питала, все ми казват, че не препоръчват ежедневната употреба, на който и да е интимен шампоан...не знам вече...
Иначе аз пия от ЛактоФлор и капки Биоцитрин; като дойде М, завишавам дозата, а веднъж седмично си слагам Вагизан.
Обаче и при най - стриктни мерки, поискат ли - появяват се :evil:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #26 -: Ноември 24, 2005, 14:29:53 pm »
Dercome също съдържа млечна киселина и мисля нямат разлика с Лактацида. аз лично ползвам Dercome, казват, че бил най-доброто :dontknow:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #27 -: Ноември 24, 2005, 18:21:41 pm »
И аз ползвам Лактацит и съм много доволна. Незнам дали е изцяло от него но преди все ми липсваха лактобацили в микробиологията или най-много да имам един но от както го ползвам те са в норма. А както знаем те са полезни така да се каже. Ползвам го всеки ден по веднъж а понякога и по 2 пъти. И тъй като страдам от доста алергии към козметични и измивни продукти учудих се че въпреки силния парвфюм се чувствам добре явно поне при мен не предизвиква алергични реакции.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #28 -: Ноември 24, 2005, 18:58:59 pm »
И аз ползвам Лактацит  :D  чудесно ми действа.И никак не е скъп към 6 лв.
*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #29 -: Декември 16, 2005, 17:01:16 pm »
Аз имам Триклобактър, но сякаш не ми помага. Доста често получавам сърбеж и засилено течение. Незнам дали е от гъби или контактен дерматит. А тоя Лактацит може ли да се ползва всеки ден? Трябва да го пробвам, за Дерком съм 4увала също хубави неща.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #30 -: Декември 17, 2005, 21:55:25 pm »
Цитат на: dendy
Аз имам Триклобактър, но сякаш не ми помага. Доста често получавам сърбеж и засилено течение. Незнам дали е от гъби или контактен дерматит. А тоя Лактацит може ли да се ползва всеки ден? Трябва да го пробвам, за Дерком съм 4увала също хубави неща.


Да гела за измиване е за ежедневна употреба. Аз го ползвам по два пъти на ден и ми влияе добре, а иначе и аз имам алергии към доста неща включително и към сапуни.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #31 -: Декември 18, 2005, 09:10:02 am »
Да споделя аз какво ползвам от няколко дни и съм изключително доволна : Multi-Gyn Actigel
Предназначение: Лечение на бактериална вагиноза, гъбички, вагинален дискомвфорт, причинен от течение, миризма и сърбеж:
Състав: естествен продукт основан на биоактивния 2QR комплекс в комбинация с Аloe Barbadensis.
Действие:  2QR комплекс е вещество, което е извлечено от лечебни растения и се състои от дълги молекули /полизахариди/ с отрицателен заряд. Притежава уникалната способност да блокира прилепването на вредните бактерии и по този начин ефективно ги неутрализира. Този блокиращ е напълно безопасен, защото не е основан на токсични вещества и химикали и за това няма странични ефекти.
Освен това гела подпомага естественото въстановяване на тъканите и оптимизира състоянието на лигавицата. Директно спомага за постигане на оптимална влагалищна киселинност и стимулира  развитието на полезните лактобацили.
Може да се прилага по време на бременност и кърмене.
Страничен ефект: тъй като  има оптимална вагинална киселинност, а спермата е алкална, употребата може да намали активността на сперматозоидите.

В заключение, хубаво нещо е това, вярно малко скъпичко, но въриши работа, поне при мен.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #32 -: Декември 18, 2005, 11:27:20 am »
Здравей Лейдинце  :D !
Това гелче за ежедневна употреба ли е? Или е за вагинални промивки? На мен обаче няма да ми върши работа аз съм алергична към алое, но една пиятелка се интересува.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #33 -: Декември 18, 2005, 11:44:31 am »
Те са два вида гел: аз използвам активния. Понеже имам симтоматика -5 дена два пъти сутрин и вечер слагам. Ако е за профилактика - веднъж на три дни. Пише го в упътването.
Ако приятелката ти го закупи, имам един съвет - понеже накрайника не е стерилен, да си го извари във вода и след всяка процедура също да го стерилизира.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #34 -: Декември 18, 2005, 14:40:28 pm »
Благодаря ти! Тя също има симптоматика и микробиология има. Ще и предам за накрайника. А ти пиши за резултатите по-нататък, след като направиш микробиология. Ще се радвам да чуя отзиви
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #35 -: Декември 18, 2005, 23:38:09 pm »
От интимните гелове пред ползвах на Орифлейм и Ейвън ,но сега си взех на Нивея - интимо и съм много доволна.Много хубаво измива и мирише мн приятно.Инъче от сапуни и душгелове веднага ми се появява сърбеж и течение :(
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #36 -: Май 22, 2006, 11:44:50 am »
Лактацид Фемина е много добър и приятен.Ползвам го всеки ден.Не е чак толкова напарфюмиран.
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #37 -: Май 22, 2006, 21:56:27 pm »
Мацки и аз си купих от Лактацид Фемина ама като прочетох листовката пише,че има има гинекологична течност и интимна гел-емулсия за ежедневна употреба.Вие кое използвате?
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #38 -: Май 23, 2006, 09:26:38 am »
Що се отнася до прашките: имам позната с дъщеря на 10 г. Та на малката изведнъж й се появи бяло течение, не знам дали става въпрос за гъбички, не съм питала.Когато се консултирали с гинеколог лекарката казала, че прашките са опасни, защото много лесно бактериите от ануса "преминавали" към влагалището по тънката"прашка".По принцип има логика, но все пак лятото е някакъв кошмар да ходим с килоти  :lol:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #39 -: Май 23, 2006, 09:39:22 am »
Цитат на: skrita
Що се отнася до прашките: имам позната с дъщеря на 10 г. Та на малката изведнъж й се появи бяло течение, не знам дали става въпрос за гъбички, не съм питала.Когато се консултирали с гинеколог лекарката казала, че прашките са опасни, защото много лесно бактериите от ануса "преминавали" към влагалището по тънката"прашка".По принцип има логика, но все пак лятото е някакъв кошмар да ходим с килоти  :lol:


Да ти кажа и аз съм ги чувала тези "хипотези", но им нямам вяра. Аз си ходя с прашки откакто се помня  и гъбички от това не съм лепнала, за щастие. Виж от басейн - задължително, та затова и не влизам повече от 4 години вече изобщо.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #40 -: Май 24, 2006, 23:36:05 pm »
Цитат на: rally_g
Да ти кажа и аз съм ги чувала тези "хипотези", но им нямам вяра. Аз си ходя с прашки откакто се помня  и гъбички от това не съм лепнала, за щастие. Виж от басейн - задължително, та затова и не влизам повече от 4 години вече изобщо.


Да с това съм съгласна напълно и аз.  :D  Друг е въпроса ,че (предварително се извинявам) доста момиченца не са научени как да си бършат дупетата след като са ходили до тоалетната или ако немогат да ги бършат да се мият. Това е задължение на родителите да им се обясни на децата. Особенно на момиченцата. Зная за случаи на кокови инфекции и при деца които не посещават басейни и не носят прашки и проблема е точно в това, (случаите са от познати хора) децата просто не си бършат правилно дупетата. Тоест отпред по посока дупето ,а не обратното или пък напред назад. Това между другото може да се получи и при възрастните. Едното детенце беше стигнало до сериозна инфекция и си полежа и в болницата на инжекции.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #41 -: Май 25, 2006, 07:16:39 am »
Здравейте момичета.Да кажа и аз че гъбички нямам но скоро лекувах стрептококи бактерии!-за пореден път!И аз ходя само с прашки!Другите не ми са удобни!Незнам дали има някаква вързка между бактерии и прашки !
Сега обаче имам друга дилема!!!!!!!!!!!!!!!В началото на май месец ми правиха микробиология (след антибиотично лечение)и резултатът беше няма бактеии,няма кандида!!!!Но аз продължавам да имам бяло течение всеки ден!!!!!Та незнам какво да си мисля!!!!Старлет мила ти си по веща с тези работи -молете кажи си мнението!!! :lol:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #42 -: Май 25, 2006, 17:20:07 pm »
Цитат на: adi
Здравейте момичета.Да кажа и аз че гъбички нямам но скоро лекувах стрептококи бактерии!-за пореден път!И аз ходя само с прашки!Другите не ми са удобни!Незнам дали има някаква вързка между бактерии и прашки !
Сега обаче имам друга дилема!!!!!!!!!!!!!!!В началото на май месец ми правиха микробиология (след антибиотично лечение)и резултатът беше няма бактеии,няма кандида!!!!Но аз продължавам да имам бяло течение всеки ден!!!!!Та незнам какво да си мисля!!!!Старлет мила ти си по веща с тези работи -молете кажи си мнението!!! :lol:


Ади вариантите са няколко. Това възобновяване на бактериите в МБ периодично да е от слаба защита на организма. Причина може да са и прашките. А това бяло течение и чиста МБ може да значи и по-обилна секреция от твоя страна. Просто си прави няколко месеца МБ без да приемаш лекарства и следи резултатите, ако бактериите се появят отново ще трябва да се разделиш с прашките  :)  и да попиеш малко лактобацили и витамини или пък да си вземеш гелче с лактобацили за ежедневна употреба като Лактацит фемина например. При мен нещата бяха подобни. Но като започнах с лактацита нямам проблеми. Иначе и аз съм привърженик на прашките като теб  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #43 -: Май 25, 2006, 21:21:23 pm »
Мила Старлет много ти благодаря  за бърз отговор!!!!
Още уте ще си купя Лактацит!!!!!!!!!!!!!!!Колко струва?
После ще пиша за отзиви ,дано да има ефект! :bighug:
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #44 -: Май 25, 2006, 23:51:57 pm »
Някъде към 6 лв.Не е от много скъпите де,дано да има ефект аз сега за първи път ще го ползвам.
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #45 -: Май 26, 2006, 09:23:35 am »
Аз ползвах Dercome femme повече от 2 години и съм много доволна, от 2 месеца съм на Лактацит, въпреки че е малко по-парфюмиран :D  и от него съм доволна
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #46 -: Май 26, 2006, 13:18:12 pm »
Аз също от известно време ползвам Лактацид Фемина и съм много доволна:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #47 -: Май 27, 2006, 15:44:18 pm »
И аз също съм доволна от Лактацид Фемина :P

*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #48 -: Май 28, 2006, 16:40:27 pm »
Цитат на: lady_11
Народе, има влагалищни таблети - Вагизан, които съдържат глицерин и млечна киселина. Проблемът е че, трябва да спиш с превръзка.  Миналия месец ги ползвах и противно на резулатата от микробиологията се чувствам добре.


О ползавал съм Вагизан но след него всяка сутрин се събуждах с ужасни сърбежи и д-р Коларова ми каза че просто много ми се е повишила киселинността,но не само при Вагизана спиш с превръзка. първо след първата микробиология започнах с Ципрофлоксацин-антибиотик и Флашил, 2 пъти съм ползвала Полижинакс, който ако не си сложиш превръзка нощем остовя гадни жълтеникави следи по бельото ти и странна миризма. Препоръчаха ми Timidazol и ми казаха че ако го изпия повече никакво бяло течение ,но аз още се колебая, а и си загубих рецептата. То аз съм с бактериална вагиноза...  :lol:  :D  8)  След 3 семестъра плуване....
*

    begbie

Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #49 -: Юни 04, 2006, 19:31:18 pm »
Цитат на: Ledena_luna
Таблетки са- капсулки, има ги на Калифорния фитнес и на Аквасорс пила съм и двата вида. Има си и опосание как да се пият.

Здравей,
ще изпробвам лечението. Дано този път да е ефикасно  :?
Само едно не ми стана ясно - колко време да го взимам ?
Благодаря предварително!! :lol:
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #50 -: Юни 12, 2006, 23:49:01 pm »
Ами по принцип таблетките са за 1 месец, те подпомагат и чревната флора след продължителен курс на антибиотик, няма проблем да се пият и повече защото не е лекарство а хранителна добавка. Успех в борбата и съжалявам, че не съм видяла по-рано питането, малко съм разсеяна напоследък.  :oops:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #51 -: Юни 13, 2006, 11:31:58 am »
Mnogo ti blagodarq  :)  :)
*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #52 -: Юни 16, 2006, 23:11:10 pm »
Фанта_21, ами антибиограма прави ли, за да видиш точно на кои антибиотици реагираш? Иначе така може да си изпиеш сума ти лекарства и ефекта да е нулев. Също така трябва и док, при когото ходиш да ти изпише точното лечение като продължителност, защото ако взимаш антибиотика по-малко от определеното време и не се доизлекуваш, то той вече губи действието си и трябва да преминеш към по-силен.
Според мен най-добре е да отидеш на лекар, тук няма как да ти каже някой с какво да се излекуваш, защото ти е нужна микробилогия с антибиограма.
Поздрави и успех в лечението! :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #53 -: Юни 17, 2006, 08:00:42 am »
Мила Фанта как то каза Бори нужна е добра микробиология и антибиотикограма!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!:
Преди години и мен така ме лекуваха няколко месеца и ефект нямаше.....едва когато ми назначиха подходящ антибиотик след антибиотикограма се оправих от раз!
Скоро лекувах бактерии-стрептококи и слет 10 дневно лечение всичко беше чисто!(пак с антибиотикограма)
Какво е това една година???????Може би на си попаднала на подходящ лекар!
Успех!Пиши как са нещата. :lol:
*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #54 -: Юни 17, 2006, 20:39:30 pm »
Фантичке :) , пак ти казвам, че специално за бактериалната вагиноза е хубаво лекар да ти назначи лечение и ако трябва си направи нова микробиология. Както ти писах по-горе, може би лечението ти до момента да не е било с нужната продължителност и да не успяваш да се доизлекуваш. Също така е хубаво да си вземеш някакви витамини и да си подсилиш организма, защото вагинозата много често се дължи и на слаба имунна защита. Колкото до Тинидазола, аз съм го пила преди година, докарах си жестоки гъбички от него и с нищо не ми помогна
Впрочем ти в коя лаборатория си правила горната микробиология?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #55 -: Юни 17, 2006, 21:26:11 pm »
Направи си микробиология на друго място! :!:
*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #56 -: Юни 17, 2006, 22:21:32 pm »
Вземи си някакви комбинирани, от сорта на Центрум. И моят съвет е да си направиш микробиология в лаб. Цибалаб или Кандиларов. Там поне, ако не за друго, то за микробиологии доста ги бива.
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #57 -: Юни 18, 2006, 16:05:41 pm »
Здравеите,момичета.На мен също ми откриха че имам габична ефекция.Изписа ми лекарства тая докторка но аз още не съм ги взела,защото и няма вяра а и се скарах онзи ден с нея.Прави ми и цитомаска.Кажете ми вие като имате опит какво да пия и как да се оправя.Благодаря ви предварително.
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #58 -: Юни 18, 2006, 16:43:45 pm »
Мария, нали си даваш сметка, че никой не би поел риска да те посъветва, какво да пиеш, през Интернет. По-добре посочи, какво е лекарството или прочети отзиви за него тук или в друг форум. Защо си решила, че няма да ти помогне. А микробиология прави ли ти докторката?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #59 -: Юни 18, 2006, 16:46:09 pm »
Да прави ми всичко ,но чух много лоши коментари за нея и мисля да отида при друг лекар .Да знам че никои няма да ми каже какво да пия и то през интернет но бих искала да чуя мнение само това.
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #60 -: Юни 18, 2006, 16:58:03 pm »
Това, че си чула лоши неща за нея, не означава веднага че лечението, което ти е изписала, е неправилно. А лекарства за гъбички - бол. Тук има поне 10 теми за кандида, в тях е писано за всякакви лекарства: перорални, вагинални таблетки, народна медицина, гелове, просто пусни търсачка.  
Аз си мисля, че щом ти е направила микробилогия, нещата са под контрол. Обикновено гинеколозите го пропускат този момент и изиписван лечение само по симптоми /поне моят опит е такъв/. Ако нямаш доверие на лекаря, просто отиди при друг.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #61 -: Юни 18, 2006, 17:01:02 pm »
Според мен е добре  да потърсиш и друго мнение.  :roll: Помоли новата лекарка, при която отидеш да ти пусне микробиология и й дай да види резултатите от направената преди това цитонамазка. Няма как да ти дадем съвет с какво да се лекуваш, защото първо нямаме идея какво са ти открили и второ - знаеш сама, че лечението е строго индивидуално :)
Късмет
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #62 -: Юни 18, 2006, 17:02:52 pm »
Да щте отида при друг лекар .Мрси много за обърнатото внимание.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #63 -: Юни 18, 2006, 18:14:24 pm »
Мария при коя лекарка си ходила до сега????
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #64 -: Юни 20, 2006, 09:28:53 am »
Ами ходих при д-р Маринова.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #65 -: Юни 20, 2006, 21:24:38 pm »
Цитат на: mariq80
Ами ходих при д-р Маринова.




И аз преди ходих при нея!
Значи настояваш за микробиология!!!!!!(с антибиотикограма)
Ако правиш лечение без това изследване може да се оправиш от раз ,може и с месеци да се влачиш така!!!!Не се знае дали това лечение е подходящо за теб!Успех! :lol:
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #66 -: Юни 21, 2006, 14:14:29 pm »
Мерси за помоща.
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #67 -: Юни 21, 2006, 21:26:46 pm »
Дали за Здравка Маринова става дума, аз съм доволна от д-р кирчева за такива процедури.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #68 -: Юни 21, 2006, 22:45:10 pm »
Да за нея става въпрос.И аз мисля да отида при д-р Кирчева.
*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #69 -: Юни 22, 2006, 18:48:59 pm »
като си спомня що лекарства за гъбички съм изпила, че и мъжът ми горкият и той /без да е имал признаци и оплаквания/ , що мазила бяха - ужас, а в крайна сметка се оказва, че съм доста алергична и в повечето случай /защото не мога да твърдя за всички/ се оказа алергична реакция. Така, че сега като ми кажат мажи се, че май имаш гъбички аз си взимам пастичката алергозан :lol:
Re: Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #70 -: Септември 01, 2006, 16:59:45 pm »
Дали за Здравка Маринова става дума,
За мене това не е никаква докторка. Преди 4 години ходих при нея изкара ми проблеми ама много голееми които трябваше да лекувам като начало поне 6 месеца а после ще видим. Трябваше и противозачатъчни да пия защото съм имала поликистозни яйчници и после раничка щеше да гори и още хапове ми изписа да спре кървене което нямаше.Та усъмних се аз и отидох при друг лекар който не потвърди нищо от казаното то нея.
 Наскоро на приятелка щерката отишла при  д-р Маринова и въпросната докторка дори и продала и лекарствата , нещо което за мене е недопустимо.
Re: Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #71 -: Септември 06, 2006, 14:02:06 pm »
Мда тъй правят, въздържак де от мнение за д-рката, мога само да кажа:
Не ходете при д-р Здравка маринова.
тази схема е все  същата преди 8 години и аз бях с "много сериозен проблем" и лекарствата струваха 2 заплати в нейната аптека.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #72 -: Март 11, 2010, 09:28:36 am »
чак пък прашките да ги предизвикват. Има един препарат ацидофилус, аз лично съм много доволна, не мога да каже че е лекарство. Но от както го пия не съм имала гъбички.