0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #40 -: Май 24, 2006, 23:36:05 pm »
Цитат на: rally_g
Да ти кажа и аз съм ги чувала тези "хипотези", но им нямам вяра. Аз си ходя с прашки откакто се помня  и гъбички от това не съм лепнала, за щастие. Виж от басейн - задължително, та затова и не влизам повече от 4 години вече изобщо.


Да с това съм съгласна напълно и аз.  :D  Друг е въпроса ,че (предварително се извинявам) доста момиченца не са научени как да си бършат дупетата след като са ходили до тоалетната или ако немогат да ги бършат да се мият. Това е задължение на родителите да им се обясни на децата. Особенно на момиченцата. Зная за случаи на кокови инфекции и при деца които не посещават басейни и не носят прашки и проблема е точно в това, (случаите са от познати хора) децата просто не си бършат правилно дупетата. Тоест отпред по посока дупето ,а не обратното или пък напред назад. Това между другото може да се получи и при възрастните. Едното детенце беше стигнало до сериозна инфекция и си полежа и в болницата на инжекции.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #41 -: Май 25, 2006, 07:16:39 am »
Здравейте момичета.Да кажа и аз че гъбички нямам но скоро лекувах стрептококи бактерии!-за пореден път!И аз ходя само с прашки!Другите не ми са удобни!Незнам дали има някаква вързка между бактерии и прашки !
Сега обаче имам друга дилема!!!!!!!!!!!!!!!В началото на май месец ми правиха микробиология (след антибиотично лечение)и резултатът беше няма бактеии,няма кандида!!!!Но аз продължавам да имам бяло течение всеки ден!!!!!Та незнам какво да си мисля!!!!Старлет мила ти си по веща с тези работи -молете кажи си мнението!!! :lol:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #42 -: Май 25, 2006, 17:20:07 pm »
Цитат на: adi
Здравейте момичета.Да кажа и аз че гъбички нямам но скоро лекувах стрептококи бактерии!-за пореден път!И аз ходя само с прашки!Другите не ми са удобни!Незнам дали има някаква вързка между бактерии и прашки !
Сега обаче имам друга дилема!!!!!!!!!!!!!!!В началото на май месец ми правиха микробиология (след антибиотично лечение)и резултатът беше няма бактеии,няма кандида!!!!Но аз продължавам да имам бяло течение всеки ден!!!!!Та незнам какво да си мисля!!!!Старлет мила ти си по веща с тези работи -молете кажи си мнението!!! :lol:


Ади вариантите са няколко. Това възобновяване на бактериите в МБ периодично да е от слаба защита на организма. Причина може да са и прашките. А това бяло течение и чиста МБ може да значи и по-обилна секреция от твоя страна. Просто си прави няколко месеца МБ без да приемаш лекарства и следи резултатите, ако бактериите се появят отново ще трябва да се разделиш с прашките  :)  и да попиеш малко лактобацили и витамини или пък да си вземеш гелче с лактобацили за ежедневна употреба като Лактацит фемина например. При мен нещата бяха подобни. Но като започнах с лактацита нямам проблеми. Иначе и аз съм привърженик на прашките като теб  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #43 -: Май 25, 2006, 21:21:23 pm »
Мила Старлет много ти благодаря  за бърз отговор!!!!
Още уте ще си купя Лактацит!!!!!!!!!!!!!!!Колко струва?
После ще пиша за отзиви ,дано да има ефект! :bighug:
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #44 -: Май 25, 2006, 23:51:57 pm »
Някъде към 6 лв.Не е от много скъпите де,дано да има ефект аз сега за първи път ще го ползвам.
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #45 -: Май 26, 2006, 09:23:35 am »
Аз ползвах Dercome femme повече от 2 години и съм много доволна, от 2 месеца съм на Лактацит, въпреки че е малко по-парфюмиран :D  и от него съм доволна
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #46 -: Май 26, 2006, 13:18:12 pm »
Аз също от известно време ползвам Лактацид Фемина и съм много доволна:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #47 -: Май 27, 2006, 15:44:18 pm »
И аз също съм доволна от Лактацид Фемина :P

*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #48 -: Май 28, 2006, 16:40:27 pm »
Цитат на: lady_11
Народе, има влагалищни таблети - Вагизан, които съдържат глицерин и млечна киселина. Проблемът е че, трябва да спиш с превръзка.  Миналия месец ги ползвах и противно на резулатата от микробиологията се чувствам добре.


О ползавал съм Вагизан но след него всяка сутрин се събуждах с ужасни сърбежи и д-р Коларова ми каза че просто много ми се е повишила киселинността,но не само при Вагизана спиш с превръзка. първо след първата микробиология започнах с Ципрофлоксацин-антибиотик и Флашил, 2 пъти съм ползвала Полижинакс, който ако не си сложиш превръзка нощем остовя гадни жълтеникави следи по бельото ти и странна миризма. Препоръчаха ми Timidazol и ми казаха че ако го изпия повече никакво бяло течение ,но аз още се колебая, а и си загубих рецептата. То аз съм с бактериална вагиноза...  :lol:  :D  8)  След 3 семестъра плуване....
*

    begbie

Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #49 -: Юни 04, 2006, 19:31:18 pm »
Цитат на: Ledena_luna
Таблетки са- капсулки, има ги на Калифорния фитнес и на Аквасорс пила съм и двата вида. Има си и опосание как да се пият.

Здравей,
ще изпробвам лечението. Дано този път да е ефикасно  :?
Само едно не ми стана ясно - колко време да го взимам ?
Благодаря предварително!! :lol:
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #50 -: Юни 12, 2006, 23:49:01 pm »
Ами по принцип таблетките са за 1 месец, те подпомагат и чревната флора след продължителен курс на антибиотик, няма проблем да се пият и повече защото не е лекарство а хранителна добавка. Успех в борбата и съжалявам, че не съм видяла по-рано питането, малко съм разсеяна напоследък.  :oops:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #51 -: Юни 13, 2006, 11:31:58 am »
Mnogo ti blagodarq  :)  :)
*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #52 -: Юни 16, 2006, 23:11:10 pm »
Фанта_21, ами антибиограма прави ли, за да видиш точно на кои антибиотици реагираш? Иначе така може да си изпиеш сума ти лекарства и ефекта да е нулев. Също така трябва и док, при когото ходиш да ти изпише точното лечение като продължителност, защото ако взимаш антибиотика по-малко от определеното време и не се доизлекуваш, то той вече губи действието си и трябва да преминеш към по-силен.
Според мен най-добре е да отидеш на лекар, тук няма как да ти каже някой с какво да се излекуваш, защото ти е нужна микробилогия с антибиограма.
Поздрави и успех в лечението! :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #53 -: Юни 17, 2006, 08:00:42 am »
Мила Фанта как то каза Бори нужна е добра микробиология и антибиотикограма!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!:
Преди години и мен така ме лекуваха няколко месеца и ефект нямаше.....едва когато ми назначиха подходящ антибиотик след антибиотикограма се оправих от раз!
Скоро лекувах бактерии-стрептококи и слет 10 дневно лечение всичко беше чисто!(пак с антибиотикограма)
Какво е това една година???????Може би на си попаднала на подходящ лекар!
Успех!Пиши как са нещата. :lol:
*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #54 -: Юни 17, 2006, 20:39:30 pm »
Фантичке :) , пак ти казвам, че специално за бактериалната вагиноза е хубаво лекар да ти назначи лечение и ако трябва си направи нова микробиология. Както ти писах по-горе, може би лечението ти до момента да не е било с нужната продължителност и да не успяваш да се доизлекуваш. Също така е хубаво да си вземеш някакви витамини и да си подсилиш организма, защото вагинозата много често се дължи и на слаба имунна защита. Колкото до Тинидазола, аз съм го пила преди година, докарах си жестоки гъбички от него и с нищо не ми помогна
Впрочем ти в коя лаборатория си правила горната микробиология?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #55 -: Юни 17, 2006, 21:26:11 pm »
Направи си микробиология на друго място! :!:
*
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #56 -: Юни 17, 2006, 22:21:32 pm »
Вземи си някакви комбинирани, от сорта на Центрум. И моят съвет е да си направиш микробиология в лаб. Цибалаб или Кандиларов. Там поне, ако не за друго, то за микробиологии доста ги бива.
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #57 -: Юни 18, 2006, 16:05:41 pm »
Здравеите,момичета.На мен също ми откриха че имам габична ефекция.Изписа ми лекарства тая докторка но аз още не съм ги взела,защото и няма вяра а и се скарах онзи ден с нея.Прави ми и цитомаска.Кажете ми вие като имате опит какво да пия и как да се оправя.Благодаря ви предварително.
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #58 -: Юни 18, 2006, 16:43:45 pm »
Мария, нали си даваш сметка, че никой не би поел риска да те посъветва, какво да пиеш, през Интернет. По-добре посочи, какво е лекарството или прочети отзиви за него тук или в друг форум. Защо си решила, че няма да ти помогне. А микробиология прави ли ти докторката?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Вагинални гъбични инфекции
« Отговор #59 -: Юни 18, 2006, 16:46:09 pm »
Да прави ми всичко ,но чух много лоши коментари за нея и мисля да отида при друг лекар .Да знам че никои няма да ми каже какво да пия и то през интернет но бих искала да чуя мнение само това.