0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #340 -: Февруари 28, 2012, 18:48:55 pm »
На мен копия на болничните не са ми искали.Казаха само да приснимам амбулаторната карта.А тези от ЖК си ги бяха взели, предполагам от генекологичния кабинет.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #341 -: Февруари 28, 2012, 23:14:11 pm »
Не си спомням точно, но на мен ЛКК ми бяха искали справка от счетоводството за 2 години назад за ползваните болнични. Та мисля, че те трябва да си казват, ако има такова изискване да се представя предварително.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #342 -: Март 02, 2012, 10:33:43 am »
И аз си мисля, че трябва да искат лекарите такава справка, когато има такива болнични продължителни, и без прекъсване, но както и да е, сега да видим още колко време ще им трябва да ми преведат и парите  :) .

Да ви питам, получих вече парите от болничния, издаден от педиатъра, подала съм декларация в счетоводството.Кога започва изплащането на парите за гледане на дете до една година, бавят ли се много и те?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #343 -: Март 03, 2012, 07:40:39 am »
silvanchence, много зависи от работодателя, кога ще ги подаде към НОИ и съответно те кога ще ги изчислят. На мен ми се забавиха близо два месеца, но имаше и някаква грешка /колежката ми объркала някакви дати/ и ги връщаха да ги оправят. А и при нас е практика, документите към НОИ да се събират накуп и тогава да се носят, може би 1 или 2 пъти в месеца  :(
Дано при теб нещата станат по-бързо.


*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #344 -: Март 03, 2012, 08:36:50 am »
Силванче, зависи от това кога работодателя ти е внесъл осигуровките за съотвения месец в НАП. От там до 48 часа документите отиват служебно в НОИ. След това законния срок за изплащане е две седмици. Дано съм била полезна.
П.П. Можеш да се обадиш в службата и да питаш кой носи документите, за да ти каже кога ви еу датата-от там се ориентираш.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #345 -: Март 03, 2012, 09:18:11 am »
Значи така, ако работодателя внесе осигуровките до 10., до края на месеца изплащат майчинството.Не са ли свързани само болничните с плащане на осигуровките, мисля че имаше дебати майчинството да не е свързано с това работодателя платил ли си е осигуровките, а да си вървят регулярно.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #346 -: Март 03, 2012, 19:09:32 pm »
.Кога започва изплащането на парите за гледане на дете до една година, бавят ли се много и те?

Не се бавят.Декларацията за майчинството се подава в НОЙ и до 5 дни след това има превод.Декларацията се подава до 5 дни след като ти е свършил последния болничен,ПО-РАНО НЕ ГО ПРИЕМАТ!Никакво 10-то число не важи.Преводите за по-нататък са са в първата седмица на месеца-вторник или четвъртък за текущия месец и не е обвързано със справките в НАП


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #347 -: Март 03, 2012, 19:43:20 pm »
Е, страхотно!

Последния болничен ми беше до 10.02., ако е подадена декларацията до 15.02., трябваше вече да има превод, така ли?
« Последна редакция: Март 03, 2012, 19:44:55 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #348 -: Март 03, 2012, 23:06:58 pm »
Е, страхотно!

Последния болничен ми беше до 10.02., ако е подадена декларацията до 15.02., трябваше вече да има превод, така ли?

Вече и за март трябва да имаш превод,ако не е оплескала нещо счетито.А може да се коригира,споко.Обади се  утре да питаш


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #349 -: Март 06, 2012, 18:08:06 pm »
Здравейте, момичета!
В Болнични съм от 16 ти януари, едва преди няколко дни счетоводителят ми каза, че трябва да занеса документ от Банката с номера на банковата сметка.
След колко време да очаквам да ми преведът болничните??? :ask:
Благодаря предварително за отговорите !!!!! :wink:

Re: Болничен и майчинство
« Отговор #350 -: Март 07, 2012, 07:25:35 am »
.Кога започва изплащането на парите за гледане на дете до една година, бавят ли се много и те?

Не се бавят.Болничният се подава в НОЙ и до 5 дни(работни) след това има превод.Декларацията се подава до 5 дни след като ти е свършил последния болничен,ПО-РАНО НЕ ГО ПРИЕМАТ!Никакво 10-то число не важи.Преводите за по-нататък са са в първата седмица на месеца-вторник или четвъртък за текущия месец и не е обвързано със справките в НАП


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #351 -: Март 07, 2012, 08:30:11 am »
Срока за изплащане е 2 седмици след подаването на уведомленията в НОИ.
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #352 -: Март 07, 2012, 16:15:57 pm »
Здравейте, момичета!
В Болнични съм от 16 ти януари, едва преди няколко дни счетоводителят ми каза, че трябва да занеса документ от Банката с номера на банковата сметка.
След колко време да очаквам да ми преведът болничните??? :ask:
Благодаря предварително за отговорите !!!!! :wink:
Първо работодателя ти превежда осигуровките за съответния месец,след това подава декларации обр.1 и 6 в съответното ТП на НАП, и има 3 работни дни от тази дата да предаде болничните в НОИ.До седмица плащат и обезщетенията.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #353 -: Март 08, 2012, 00:39:11 am »
Mimi прочете ли какво те питат?Никой не се интересува от осигуровки,декларации,образци или болнични листи....става въпрос за извлечението за банковата сметка.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #354 -: Март 08, 2012, 08:47:33 am »
Не е извлечение, а документ от банката, че еди коя си банкова сметка е на еди кое си лице. Това е с цел да не се обърка сметката, по която ще се превеждат обезщетенията и се носи еднократно в началото.
След като се предадат всички документи в рамките на две седмици се превеждат парите - вторник и четвъртък има преводи.
Mini е права - докато не се подадат декл. 1 и 6 няма да има обезщетение.


*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #355 -: Март 08, 2012, 19:58:47 pm »
Mimi. Благодаря ти за отговора, много добре си ме разбрала  :wink: :bighug:

Цитат
Публикувана от: kisela_2000
Вмъкни Цитат
Mimi прочете ли какво те питат?Никой не се интересува от осигуровки,декларации,образци или болнични листи....става въпрос за извлечението за банковата сметка.
kisela_2000 защо с такъв тон  :ask: Абсолютно правилно ме е разбрала Mimi  :D

Re: Болничен и майчинство
« Отговор #356 -: Март 08, 2012, 23:21:50 pm »
Здравейте, момичета!
В Болнични съм от 16 ти януари, едва преди няколко дни счетоводителят ми каза, че трябва да занеса документ от Банката с номера на банковата сметка.
След колко време да очаквам да ми преведът болничните??? :ask:
Благодаря предварително за отговорите !!!!! :wink:
Първо работодателя ти превежда осигуровките за съответния месец,след това подава декларации обр.1 и 6 в съответното ТП на НАП, и има 3 работни дни от тази дата да предаде болничните в НОИ.До седмица плащат и обезщетенията.


Извинявай,тогава.Значи по тези сметки (на Мими)трябва да си получила вече парите и за януари и за февруари.Аз разбрах,че още ги чакаш,а то....

И между другото никой не се интересува в НОИ дали са внесени осигуровките.Това са дължими суми за работодателя ти.Гледат дали е подадена справката само :)
« Последна редакция: Март 08, 2012, 23:24:29 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #357 -: Март 08, 2012, 23:39:13 pm »
Извинявай Кисела, ама май си оправдаваш името. А какво ще кажеш за тези, които плащат месец назад т.е. за изработен месец вече?
« Последна редакция: Март 08, 2012, 23:41:13 pm от shanoar »
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #358 -: Март 08, 2012, 23:43:51 pm »
А аз друго ли казах?За януари и февруари вече трябва да има превод.(spored Mimi)
« Последна редакция: Март 09, 2012, 00:34:54 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #359 -: Март 13, 2012, 08:44:56 am »
Здравейте,
В болнични съм до 16.03.2012г. (петък) включително. Ако отида същия ден, в който изтича болничният, ще може ли да се удължи или трябва задължително да се издаде след 17.03?
Благодаря предварително!