0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Момичета, има ли вече забременели по този метод?  :ask:
Моля, споделете нещо повече относно цената и успеваемостта! osi_1
*
Аз наскоро срещнах една дама, с която декември бяхме заедно в процедура. Сега е започнала по този метод - ще чакат да съберат 3-4 ембриона и ЕТ. Каза, че хич не било евтино, но определено не отговаряше добре на стимулацията, а тя беше силна и съответно и скъпа. Дано да има късмет.
Мен също ме интересува тази тема. Предполагам, че що се касае за успеваемост - нещата не са по-различни от ЕТ на замразени ембриони.
Крайната цена много ме вълнува. Ще следя с интерес. Успех на всички!  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аз пък не разбрах fairness въз основа на какво класифицира този подход като "груб" експеримент. За мен е далеч по-грубо да ме блъскат със 600 единици Гонал на ден, при недоказан ИЯР, например, отколкото да ми събират яйцеклетките, които така или иначе си отделям...
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Ами и тя май не е много наясно за  какво говори :lol:Явно не чете достатъчно добре, какво пишат момичетата.Ще ми се регулира ЛХ само, че по време на стимулация и ние това го знаем,НО тук говорим за ЕЦ без намеса на лекарства ,защото при мен  изобщо не се получава и със супер силна ,така че да чете по-внимателно и също така малко по-умерено в изказванията.
Успех на всички!
Radosst, много добър коментар! Един от проблемите при мен беше, че като ми овладеят ЛХ-то, ми се вдигаше прогестеронът... Е, някои лекари, разбира се, не обръщат внимание на тези подробности, но... От друга страна, при ЕЦ, хормоните ми винаги са били идеални. Така че - още един аргумент в полза на този световнонеизвестен метод. Лично аз, изправена пред подобна дилема, бих се пробвала!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
А някой да е започнал да замразява ембриони?
Много ми се иска да разкаже подробности, освен цената.
На кой ден ги замразяват например?
Колко трябва да са хубави,за да ги замразят?
Колко броя е добре да се замразят?
Като се размразят дали оцеляват?
Лесно ли се записва час, че и това си е голям зор.
Такива едни глупави въпроси ми се въртят из главата и се чудя дали да се захващам и аз.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Принципно се замръзяват само добри ембриони. В слумая допускам че се замръзяват в ранен стадий (напр. 2 ден).

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
А някой да е започнал да замразява ембриони?
Много ми се иска да разкаже подробности, освен цената.
На кой ден ги замразяват например?
Колко трябва да са хубави,за да ги замразят?
Колко броя е добре да се замразят?
Като се размразят дали оцеляват?
Лесно ли се записва час, че и това си е голям зор.
Такива едни глупави въпроси ми се въртят из главата и се чудя дали да се захващам и аз.


Аз имам на ЕЦ един замразен ембрион на 3 ден.Казаха ми че е с фрагментации и е разделен на 6-7 деления.Откакто съм на ЕЦ не съм имала проблем със записването на час,за разлика от преди това.Дали ще оцелее при размразяването не зная.
Процеса е същия, като при ЕЦ само, че разликата е, че няма трансфер ,а замразяват ембриона.Ембриолозите решават на кой ден да се замрази.При мен док иска поне 4 да замразим за да направим след това трансфер.Бройката е важна ,може би защото при размразяването може някои да не оцелеят.Аз в момента съм на хормонална терапия,заради високо ФСХ.
Radosst, официалната статистика е, че оцеляват средно 50% при размразяване. Дано при теб оцелеят повече!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Дано миличка,дано ги събера първо.... :)че при мен трудна работа.
А има ли някой,който може да даде разбивака на цените?

Обработка на сперма

Пункция

Оплождане на 1 бр. яйцеклетка

Замразяване на 1. бр. ембрион

Трансфер

Евентуално съпътстващи лекарства

Мерси предварително, момичета!

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Това  явно от скоро го практикуват, защото досега док. не ми го е предлагал дори като вариант. Втора година съм пациентка на клиниката и имам един стимулиран и четири на ЕЦ , от които нито един успешен.

Д-р Персенска ми го предложи още през септември 2009 г., но аз реших, че не си струва. За мен 5-6 месеца ми се виждаше като загуба на време. То с лек-ва толкова трудно реагирам. Имам 6 неуспешни опита, все с по 3-4-5 фоликула. За качество да не говорим.
Въпреки, че последния път имах доста добър отговор и с малко лек-ва.


Както и да е.
Желая ви успех!

И на мен ми предложи д-р Стаменов последния път, но не можах да чакам толкова дълго време. Предпочетох да си направим инвитро на естествен цикъл. За съжаление имах биохимична бременност.
Здравейте Момичета, ето и моя опит от клиника "Малинов". Първо правя уточнениено,  че съм над 40г. и това определено има значение за подхода, който избраха лекарите и на които мога да кажа само едно горещо благодаря за усилията и моралната подкрепа!
1. През 10.2009 се проведе една супер силна стимулация + две вливания на KIOVIG заради проблеми с NK клетки - резултатът е 1 яйцеклетка, трансфер на 3 ден /4 клетки/- отрицателен резултат.
2. 11.2009 - спонтанен цикъл, 1 яйцеклетка недобре разделена - с 3 полярне телца - не се стигна до трансфер.
3. 01.2010 - неспукан фоликул. Получих предложение да правим биопсии и лечение и да събираме яйцеклетките на естествен цикъл, които са се оплодили до добри ебриончета и след като резултатите на лигавицата са добри да направим ембрио трансфер.
4. 02.2010 - резултатите от биопсията са мноого зле и набравиха "промивка" с лекарство. В края на 02.2010 се взе една яйцеклетка, но не се оплоди.
5. 03.2010 - Нещата тръгват на добре. Резултатите от втората биопсия са по-добри, отново промивка, една оплодена яйцеклетка от естествен цикъл и чудесен замразен ембрион на 8 клетки.
6. 04.2010 - Отново подобрен резултат на лигавицата след биопсия и промивка. Една оплодена яйцеклетка от естествен цикъл и отново един чудесен замразен ембрион на 8 клетки.
7. 05.2010 - Малък проблем с NK клетките. Вливане на KIOVIG, прием на Medrol за да намалее вероятността от отхвърляне на ембриона. Една оплодена чудесно яйцеклетка на естествен цикъл, двата замразени ембриона оцеляха след размразяването, върнаха и трите в края на май, но резултатът отново е отрицателен.
8. 06.2010 - в очакване на преглед и надежда за успешен нов опит.
Не отказвайте ако ви предложат този подход - определено е много по-добър за организма, но изисква време за прегледи и процедури - всяка седмица по веднъж.
*
Всичко това, което казваш звучи добре, но ако живееш в София.  :( На мен, живеещата на 400 км, не ми е възможно, освен, ако не напусна работа.  :(
Но, важното е, че това е възможност и то не за подценяване. А аз знам вече за една дама, която е бременна след точна такава процедура.  :wink: Дано се похвали по-скоро!

Аз започнах подобен подход.
Първи месец - малко закъснение с пункцията, 3 фоликула, единият се е спукал между прегледа и пункцията, другият не знам какво се случи с него, една извадена яйцекелетка, но не се оплоди.
Втори месец - получила се е киста и чакам.


Но, имам миналата годима 1 опит на ЕЦ и на 3-ти ден имах 8 клетъчен хубав ембрион.

Душе, мен ми мерят фоликули и лигавица в моя град и ходя в София само за пункцията. Искам да кажа, че има варианти.
За сравнение, по време на стимулацията отсъствах 15 дни (с пункция и ЕТ), при положение, че ми беше кратка стимулацията.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Според мен след Н-брой процедури и неуспехи най-доброто решение е дебнене на фоликули и свежи трансфери (при положение че поне 1 на всеки 3 месеци има спонтанна овулация).

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Според мен след Н-брой процедури и неуспехи най-доброто решение е дебнене на фоликули и свежи трансфери (при положение че поне 1 на всеки 3 месеци има спонтанна овулация).
:good_post:
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Познавам 2 момичета забременели по този метод ,но  бременностите не завършиха с успех.


Д-р Стаменов,обичаме ви!