0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мили момичета,
аз съм пациентка на Д-р Стаменов,имам 4 неуспешни ИКСИ.Вчера бях при него и той ми каза нещо много интересно от което и други момичета могат да имат полза.Каза ми ,че при мен би било добре да се вадят яйцеклетки няколко месеца подред,да се оплождат,да стават на ембриони,да се замразяват,да се подготвя междувременно маточната лигавица и след като съберем повече хубави ембриони да ги трансферираме наведнъж.Това се налага защото много трудно реагирам на стимулации и едва вадя по 1,2 яйцеклетки.С 1 яйчник съм само.Било подходящо и за момичета с ИЯР.
Моля,ако някой е бил по този метод да сподели как са минали нещата.И въобще мнението ви по въпроса.
 
 
 
Здравей,аз съм по същия метод.Вече имам един замръзен ембрион преди два месеца.Днес ми мина прегледа на 8 ден от цикъла и док май не видя нищо,в понеделник пак.Миналия месец ми спомена нещо за лека стимулация,но имах киста и заради това явно се отказа за сега.Според мен май е по-дабре този метод,защото аз трудно реагирам на зверска стимулация и пак вадим 1-2Я.което си е доста пари все пак.Доста по-бавно вървят нещата ,но се надявам ,че док знае какво прави.А и е много важно и при размръзяването как стоят нещата,дали ще оцелеят повече ембриони.Аз със едното съм за никъде още...
*
Момичета това е много хубава новина и за мен! Това  явно от скоро го практикуват, защото досега док. не ми го е предлагал дори като вариант. Втора година съм пациентка на клиниката и имам един стимулиран и четири на ЕЦ , от които нито един успешен. С ИЯР съм и отстранени тръби. Така ме зарадвахте! Все пак това е някакъв вариан и шанс , който не трябва да се пропуска. Стискам  ви палци! Успех!
Radost,а колко време може да издържи замразеното ембрионче,на кой ден се замръзява,знаеш ли?И съответно колко струва?Някъде четох,че в американска клиника по стрерилитет се замръзявали само 5 или 6 дневни бластоцити.Не разбрах точно с каква цел...може пък да оцеляват по-добре.
Незнам колко време може да издържи замразено ембрионче,колкото ти си решиш предполагам не съм питала.Моите 2 ги замразиха на трети ден както при обикновена процедура. Всичко както и цените е като при нормално инвитро или икси,просто при мен е на ЕЦ и нямам лекарства за стимулация.Понякога и при ЕЦ се налага лека стимулация по преценка на Док.
Замразяването колко струва?Питам,защото май и при мен се очертава нещо такова.
За да имаме по-голяма успеваемост от тази процедура замразяваме само добре развиващи се ембриони с висок имплантационен индекс на 5 или 6 ден (т.нар. експандиращи бластоцисти) чрез метод, наречен “свръхбърза витрификация”.

Витрификация буквално означава процес, при който се образува стъкло (vitro = стъкло). Терминът се използва в криобиологията в случаите на замразяване на живи клетки чрез създаване на стъклоподобни кристали от водата, съдържаща се в клетката (това става при -130°С). Стъклоподобното състояние на водата в замразените клетки предотвратява образуването на ледени кристали от Н2О в клетката – ледените кристали в клетката водят до нейното дегенериране и последваща клетъчна смърт.

През последните години се установи, че максимални резултати при замразяване и последващо размразяване на ембриони се постигат чрез свръхбърза витрификация на ембриони в бластоцистен стадий на 5 и 6 ден. Именно поради тази причина ние използваме този протокол на замразяване на ембриони. Нашите наблюдения сочат също, че замразяването на бластоцисти на 5 и 6 ден чрез витрификация е значително по-успешен от стандартния протокол, наречен бавно замразяване на ембриони на 2 и 3 ден.
Предимствата на ембриотрансферите на 5-6 ден са следните:

1.Повишен индекс на имплантация;
2.Намаляване на броя на трансферираните ембриони;
3. Селекция на най-жизнените ембриони;
4. По-добра синхронизация между ембриона и лигавицата на матката на 5 ден.

Всички тези предимства правят трансфера на ембриони на 5-6 ден значително по-успешен, особено в смисъл намаляване броя на триплодните бременности.
Аз съм си мислила за това, при положениече на естествен цикъл се твърди , че стават най-качествените яйцеклетки, тогава между периодите на инвитро опитите е добре да се събират яйцеклетките от естествените цикли и след оплаждане да се замразяват и когато се съберат повече на брой да се направи трансфер. Обаче ми се струва , че има и доста рискове, защото процеса не контролиран отвън както при инвитрото и организма как ще реагира , на това като намеса отвън без да е подготвен.
Обаче има и нещо друго което ме смути, при прочетането на едно информирано съгласие при последния ми опит инветро в клиника Афродита и искам да го споделя с вас. Там пешеше, че при замразяване има рискове от генетични промени и увреждания на ебриона. За първи път чета за това, да сега не знаех , че замразяването води до такива рискове.  8O


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Никъде не съм срещала такова потвърдено твърдение,а много се ровя!Мисля си,че е подход за презастраховане от страна на клиниката.Знам ли?Със сигурност малкия процент на преживяване при размръзяване е факт.Въпрос на техника е.И все пак и в България навлизат нови технологии
Придположих, че ще се наложи да дам повече разяснения, но за да не променяме тематиката тук, написах нова тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=38833.0

Тук цитирах този абзац от документа. Документа си го преснимах за всеки случей, защото това ме впечатли.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
...Това се налага защото много трудно реагирам на стимулации и едва вадя по 1,2 яйцеклетки.С 1 яйчник съм само.Било подходящо и за момичета с ИЯР.

Чудесно решение на проблема с ИЯР, дано да е успешно!

Най-много ме притеснява ето това:
...Със сигурност малкия процент на преживяване при размръзяване е факт....
:roll: :roll: :roll:
*
А всъщност това не е ли подход само когато има проблем с лигавицата?
Да се съберат ембриони и само веднъж да се прилага скъпо, доколкото знам, лечение за увеличаване на лигавицата на матката?
И аз при стимулации правя по малко яйцеклетки, без стимулация си имам по една, но не са ми предлагали да замразяваме и събираме. Но нямам проблем с лигавицата.
А всъщност това не е ли подход само когато има проблем с лигавицата?
Да се съберат ембриони и само веднъж да се прилага скъпо, доколкото знам, лечение за увеличаване на лигавицата на матката?
И аз при стимулации правя по малко яйцеклетки, без стимулация си имам по една, но не са ми предлагали да замразяваме и събираме. Но нямам проблем с лигавицата.
При мен случая е такъв.Имам проблем с ЛХ и ПРГ,тънка лигавица и добри яйцеклетки на ЕЦ(за разлика от стимулацийте),но заради изброените проблеми опитите ми се обричат, затова док реши да пробваме.Много дълго време отнема обаче,затова явно го предлага на определени хора само.
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Това според мен дава шанс и при двата проблема,защото когато има ИЯР се събират и отбират хубавите ембриони.А в случаите с проблемна лигавица може да бъде подготвяна по дълъг период-няколко месеца.
А всъщност това не е ли подход само когато има проблем с лигавицата?
Да се съберат ембриони и само веднъж да се прилага скъпо, доколкото знам, лечение за увеличаване на лигавицата на матката?
И аз при стимулации правя по малко яйцеклетки, без стимулация си имам по една, но не са ми предлагали да замразяваме и събираме. Но нямам проблем с лигавицата.
При мен случая е такъв.Имам проблем с ЛХ и ПРГ,тънка лигавица и добри яйцеклетки на ЕЦ(за разлика от стимулацийте),но заради изброените проблеми опитите ми се обричат, затова док реши да пробваме.Много дълго време отнема обаче,затова явно го предлага на определени хора само.
то май отнема не само много време а и пари, LH може да се рвгулира с медикаменти, както се прави при къс протокол. а този "подход" за замразяване на ембриони на ЕЦ е световно неизвестен и изглежда "груб" експеримент с пациентите.
ddnchv,престани да се криеш под какви ли не никове :lol:
толкова лесно се разпознаваш със твоята скрита реклама и анти реклама,че немога да ти опиша,а стига вече.
Ех,тоя д-р Стаменов :lol:

Момичета,подминете този пост и не си хабете нервите,явно госпожата след кратка творческа почивка от вчера отново е във стихията си и тук и бг-мама. :lol:
« Последна редакция: Август 17, 2009, 10:41:50 am от ninkata1 »

то май отнема не само много време а и пари, LH може да се рвгулира с медикаменти, както се прави при къс протокол. а този "подход" за замразяване на ембриони на ЕЦ е световно неизвестен и изглежда "груб" експеримент с пациентите.

Може подходът , както твърдиш да е "световно неизвестен" , но по-добре нещо-накакъв шанс, отколкото без никакъв шанс, не мислиш ли?! Изглежда , че тук влизат и доста неинформирани хора и дават категорични и осъдителни мнения... Постави се на мястото на жени които и със стимулация не правят повече от 2-3 и то некачествени яйцеклетки, каито после и за оплождане не стават или жени при коити не се препоръчват хормонални стимулации, заради опастност от туморни заболявания или по други причини,  ако трябваше да слушат теб - би трябвало да се откажат изобщо от инвитро оплождане.  8O
« Последна редакция: Август 17, 2009, 20:17:07 pm от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Маринка,не се ядосвай с нея,не си заслужава,тя навсякъде се изявява така сякаш е някакъв супер сшецилист и разбира от всичко.
Естествено,че това е много добър подход за събиране на яйцеклетки след като е опитано какво ли не и пак нещата не стават.
Желая ти от сърце да намериш твоят лекар със който да постигнете така желаният успех и при него да ти е първия и последният опит,ще стане,няма начин да не стане.Успех миличка.   

*
Не можах да разбера какъв експеримент е замръзяването като се използва от...миналия век още))) :DИ то доста успешно!Аз напромер също бих предпочела този подход вместо стимулация,ако можех да избирам.