0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Аз пуснах темичката преди време и сега съм бременна- с този подход в 14 гестационна седмица с близнаци,като ми беше 5-то ИКСИ при д-р Стаменов.Той е вълшебник за мен и моето семийство.Дано всичко е наред с бебетата и мен до края с Божията помощ!
Вали,а другите 2 момичета за които си писала до коя седмица от бременностите си изкараха?
*
Аз пуснах темичката преди време и сега съм бременна- с този подход в 14 гестационна седмица с близнаци,като ми беше 5-то ИКСИ при д-р Стаменов.Той е вълшебник за мен и моето семийство.Дано всичко е наред с бебетата и мен до края с Божията помощ!
Вали,а другите 2 момичета за които си писала до коя седмица от бременностите си изкараха?
Е, най-после се престраши да се похвалиш!  :lol: Не се притеснявай, всичко ще е наред с теб и бебетата ти до края на бременността!  :wink: :lol: Прегръщам те силно!  :bighug:

Слънце, всичко ще е наред до края.Много те целувам.... :balk_21: :bighug:
Аз пуснах темичката преди време и сега съм бременна- с този подход в 14 гестационна седмица с близнаци,като ми беше 5-то ИКСИ при д-р Стаменов.Той е вълшебник за мен и моето семийство.Дано всичко е наред с бебетата и мен до края с Божията помощ!
Вали,а другите 2 момичета за които си писала до коя седмица от бременностите си изкараха?

Всичко ще е наред!Късмет и на финала две хубави бебоци! :babyflips: :babyflips: yahoo_17 yahoo_17
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Аз пуснах темичката преди време и сега съм бременна- с този подход в 14 гестационна седмица с близнаци,като ми беше 5-то ИКСИ при д-р Стаменов.Той е вълшебник за мен и моето семийство.Дано всичко е наред с бебетата и мен до края с Божията помощ!
Вали,а другите 2 момичета за които си писала до коя седмица от бременностите си изкараха?
До към 4-5 седмица.При едната знам ,че е имало некомпетентна лекарска намеса спомогнала за фаталнив край  :?


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
 :D Искрено ти желая лека и безпроблемна бременност , Angy_baby !Късмет до края!  :goodluck: :babyflips: :babyflips: :crossfingers:
*
 :bighug: С пожелания за много , много късмет и от мен. Изключително се радвам за теб!!! Успех от сърце до края!!
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Анджи, безкрайно се зарадвах като прочетох хубавата новина!!! Желая ти безпроблемни 9 месеца и след това най- прекрасните живи и здрави бебчета!!! Успех, мила!!! :D
Angy_baby,честито и безпроблемна бременност,мила.
 И аз днес имах среща с доктора,и ме иска на 10-я ден,за да види,ако имам фоликул,да ми го извади(извинявам се за израза), да се оплоди и след това да се замрази.Но,както винаги и днес,с многото въпроси-"изключих"да попитам,трябва ли да е на гладно и жадно,и да разбирам ли,че и при мене ще се процедира по този подход.Между другото,днес ми погледна и резултатите от генетичните изследвания,и док каза,че са ми перфектни.
*

    циник

  • *
  • 18
  • циникът е бивш оптимист :)
Здравейте момичета
извинете ме, че изравям тази тема отново, но тъй като д-р Персенска ми предложи и на мен този вариант имам много въпроси към миналите по този път .
Аз правих ИКСИ през октомври - неуспешно
С леко "смрънкана" диагноза ИЯР съм - в смисъл, че никой не ми я поставя директно, но ФСХ-то ми играе всеки месец от 1 година насам - между 7 и 19, АМХ ми е 0,91 при долна граница 0,9, а инхибин В ми е 25 - 8 при 45 долна граница.
При стимумацията през октомври по къс протокол направих 3 яйцеклетки, от които 1 негодна и се оплоди 1 ............ положението е ясно дори и на лаик като мен  :(
Та въпросите ми за тази процедура са предимно от финансов характер, защото пропуснах да попитам д-р Персенска и ще ви бъда благодарна ако някой минал по този път ми помогне. Та въпросите:
1. Като всеки месец се пунктират и оплождат яйцеклетки, съответно се замразяват - това отделни процедури ли се смятат /по отношение на заплащането/ или до трансфера всичко се брои за 1 процедура?
2. Ако чакам одобрение от фонда /и с мъжки фактор сме като за "екстра"  :( към пейзажа/ дали ще е възможно да събирам, замразяваме и да го финансираме този опит от фонда /ако се брои за един опит/?
3. в месеците, в които се пунктират яйцеклетки колко пъти се правят хормони - като при инвитро ли 4-5 пъти?

сигурно имам още много въпроси, но за сегасъм ви благодарна, че ще прочетете и тези :)
успех на всички в процедура :)
" ...Светът когато мръкне пред очите ти
И притъмнява в тези две очи
Сам слънце си създай и от лъчите
Създай си стълба и по нея се качи..."
Моята приятелка мина по този път, всеки месец пунктираше яйцеклетка като плащаше пункцията /без упойка, не боли/, после замръзяваше като плати 400лв. за замръзяването първоначално и мисля по 50лв. за всяко следващо. Цената на пункцията я виж в ценоразписа на клиниката. Всяка пункция е сама за себе си и се плаща по отделно. За това нещо няма да можеш да използваш финансирането от ФАР.
*
Да допълня Къди  :) Цената на пункцията е 350лв.
Ако мога и аз да бъда полезна, понеже от м. септември 2010г. замразяваме по 1 ембрион всеки месец: пункция без упойка 350 лв., 3 бр. хормони еднократно (при мен на 10-ти ден) - 54 лв., замразяване - само за първи ембрион 400 лв., за всеки следващ-по 100 лв.
От сърце пожелавам УСЕХ на всички.
*

    циник

  • *
  • 18
  • циникът е бивш оптимист :)
temenuga КЪДИ Мецани много ви благодаря  :)

а самата процедура ИКСИ тя наведнъж ли се прави - накрая?
 или всяка яйцеклетка поотделно ?
" ...Светът когато мръкне пред очите ти
И притъмнява в тези две очи
Сам слънце си създай и от лъчите
Създай си стълба и по нея се качи..."
замръзяват се ембриони, не яйцеклетки, това би трябвало да даде отговор на въпроса ти.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
temenuga КЪДИ Мецани много ви благодаря  :)

а самата процедура ИКСИ тя наведнъж ли се прави - накрая?
 или всяка яйцеклетка поотделно ?

циник, не се разбира въпроса ти!?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Процедурата е следната:
1.Прави се пункция на фоликула.
2.Ако фоликулът съдържа яйцеклетка (понякога може фоликулът да е кух), то тя се опложда ИКСИ.
3.Ако всичко е наред с ембриончето - то се замразява. Обкновено замразяването става на 3-ти, 4-ти или 5-ти ден след пункцията.

Тази процедура може да се повтаря всеки месец, докато се съберат 3-4 ембриона, след което да се направи ЗЕТ.

Процедурата е същата като при ЕЦ, с тази разлика, че ембриончето се замразява, а не се трансферира.
« Последна редакция: Януари 16, 2011, 21:32:36 pm от Мецани »
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Ако мога и аз да бъда полезна, понеже от м. септември 2010г. замразяваме по 1 ембрион всеки месец: пункция без упойка 350 лв., 3 бр. хормони еднократно (при мен на 10-ти ден) - 54 лв., замразяване - само за първи ембрион 400 лв., за всеки следващ-по 100 лв.
От сърце пожелавам УСЕХ на всички.
temenuga, може ли да опишеш протичането на процедурата до пункцията - напр. кога е първият преглед, има ли някаква стимулация /напр. с клостилбегит/, колко пъти се ходи на преглед, колко пъти и кога се правят хормонални изследвания /само на 10-ти ден ли/?
Желая ти успех! :wink:
*

    циник

  • *
  • 18
  • циникът е бивш оптимист :)
deep - КЪДИ и Мецани са ми отговорили на въпроса  :)
моето предположение бе, че се замразяват яйцеклетки и се оплождат едновременно след размразяване, но щом са замразяват ембриончета ми стана ясна процедурата благодаря ви отново :))
" ...Светът когато мръкне пред очите ти
И притъмнява в тези две очи
Сам слънце си създай и от лъчите
Създай си стълба и по нея се качи..."
*
  Чудесно решение е този подход и в никакъв случай експеримент.Предлагали са го на моя приятелка преди години в друга клиника.Тя имаше проблем с лигавицата на матката...
  Смятам че има голям потенциал.Много момичета при стимулация развалят качеството на яйцеклетките и оттам на ембриончетата.При нормална овулираща жена смятам ,че е изключително щадящо и подходящо.
  Пък по този начин се увеличава шанса на успех многократно ,отколкото на ЕЦ,защото двойката ще разполага с повече от един ембрион.
  УСПЕХ НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА,НЕКА ТОВА ДА Е ВАШАТА ГОДИНА!