0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Операция на двурога матка......
« -: Юни 28, 2009, 01:43:47 am »
Здравейте момичета ,предстой ми операция на матката,малко ми е притеснено и ме е страх  8O .Пускам темичка за да може тези който са минали по този път да споделят и с нас.Надявам се да е от помощ на тези който тепърва ще се зблъскат с този проблем,а и на самата себе си  :wink:
« Последна редакция: Юни 28, 2009, 01:50:01 am от iskra.p.dimitrova »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #1 -: Юни 28, 2009, 02:07:20 am »
Желая ти от цялото си сърце всичко да е наред и да гушнеш здраво бебче на финала!
Къде и кой ще ти прави операцията? На колко си години, ако не е тайна? Напиши нещо повече! Успех! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #2 -: Юни 28, 2009, 02:21:16 am »
Ами при док.Табакова мисля да я правя,на 26 г. съм.Благодаря ти за пожеланието да ти се връща ако вече не се е случило  :wink:.При мене се оказа силно изразена и казват че без операция най вероятно ще направя аборт в 4-5 мес. и било по добре така.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #3 -: Юни 28, 2009, 03:16:11 am »
За съжеление е вярно, че не може да се износи бебе с двурога матка, или поне че риска е голям  :( Всичко ще е наред, само бъди спокойна и след операцията ще си забременееш и ще гушкаш здраво бебче! Вярвай и ще стане! Стискам ти палци, Мила!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #4 -: Юни 28, 2009, 13:05:49 pm »
Благодаря ти за хубавите думи,ще се опитам да съм спокойна  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #5 -: Юни 28, 2009, 16:02:30 pm »
Тук има момичета забременели и родили с двурога матка. Аз също съм сред тях. Но при мен септумът не е голям.
Можеш да пишеш лично съобщение на White. Тя забременя след премахване на преградата и имаше една безпроблемна бременност. Живот и здраве, на есен ще е мама на двама. Нейната хистероскопия я прави д-р Стаменов.
Аз също имам правена хистероскопия при д-р Тодоров, но не го препоръчвам.
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #6 -: Юни 29, 2009, 00:43:54 am »
Mда има забременели и родили ама за съжаление при мене септума е мн голям  :(,и едва ли ще се получи.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #7 -: Юни 29, 2009, 01:18:29 am »
Mда има забременели и родили ама за съжаление при мене септума е мн голям  :(,и едва ли ще се получи.

Ами щом е такова положението, не му мисли, ами действай смело с премахването.
Късмет ти желая!
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #8 -: Юни 29, 2009, 10:59:17 am »
 :balk_5: :balk_5: :balk_5: така ще направя,но реших да потърся и второ мнение и се мятам в джаза.Благодаря ви и на двете.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #9 -: Юни 29, 2009, 16:10:05 pm »
Аз съм с операция на септум. При мен също беше много голям (запушваше шийката, но това се видя чак при оперативната хистероскопия). Забременях инвитро месец след това и имах много лека и безпроблемна бременност. Сега чакам второ бебе.
Аз не бих се доверила на д-р Табакова за подобна интервенция. Досега не съм чула нито един отзив в нейна полза за това. А това си е тънка материя. Все пак има опасност от перфорация на матката, ако не се следи внимателно.
Самата операция бих определила като лека. Като си спомня, какви страхотии си мислех преди това... :D Всичко мина за 1.5 ч. Изписаха ме на следващата сутрин. Прокървявах около седмица и леко ме понаболяваше, но нищо страшно.
В щатски сайтове четох, че там до инвитро не се прибягва, ако септумът е по-голям от 1)3 от матката. Така се съгласих и аз на операция. Преди това имам 3 неуспешни процедури ИКСИ.
Желая ти късмет и те съветвам непременно да търсиш още едно мнение и евентуално друг оператор. Чувала съм добри отзиви за д-р Тюфекчиева от Майчин дом, за проф. Горчев от Плевен.
Моята операция е правена от д-р Стаменов и д-р Персенска.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #10 -: Юни 29, 2009, 23:55:41 pm »
А на мене ми казаха че след тая операция 6 мес. е възстановителния период в който нетрябвало да се забременява.White  на тебе коя операция са ти правили по леката или дългата,защото ти месец по касно си забременяла..... и аз искам така  :lol:.Няма да съм при Табакова сле толкова лоши мн няма как да се върна,сега другата седмица ще се срещна с док.Александров от АГ варна ,и да видиме той какво ще каже.А колко парички ти излезна всичко ( операцията + изследванията преди нея),на мене ми беше казано кам 2000 - 2300лв.?О и да ти пожелая мн лека бременност да имаш и здраво бебче  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #11 -: Юни 30, 2009, 17:15:03 pm »
Не знам, какви изследвания имаш предвид. Цената на операцията беше 650 лв. И тези *дълга* и *по-къса* не са ми известни. :D Оперираха ме 1.5 ч., което е сравнително дълго, но септумът беше много голям.
Д-р Стаменов се консултира с колеги и всички бяха единодушни, че не се налага да чакаме, за да стартираме процедурата ИКСИ.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #12 -: Юни 30, 2009, 18:09:40 pm »
Да ясно,ок ще видиме какво ще каже сега Александров.Благодаря ти мн за помоща  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #13 -: Юли 20, 2009, 14:08:53 pm »
Здравейте момичета!Аз съм съвсем нова , но всичко прочетено много ми помага, мисля че е редно и аз да споделя.Утре влизам за операция на двурога матка при д-р Александров във Варна , не се страхувам много , мисля че е неизбежно , а и след прочетената история на   White мисля че е най добро като решение.Живот и здраве ще дам повече инфо след сряда , стискайте палци!!По-късно ми предстои ИКСИ.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #14 -: Юли 20, 2009, 14:37:15 pm »
Желая ти лека операция и добри резултати! Успех и много стиснати палци!  

:crossfingers: yahoo_17 :crossfingers: yahoo_17 :crossfingers: yahoo_17
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #15 -: Юли 20, 2009, 21:16:34 pm »
vlt, много силно ти стискам палци!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Ще чакаме новини, мила! Всичко ще е наред! И ще има и резултат след известно време  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #16 -: Юли 21, 2009, 02:02:58 am »
vlt, в най-добрите ръце си! Успех!  :crossfingers: Пиши после за резултатите!




Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #17 -: Юли 21, 2009, 11:47:28 am »
Силно ти стискам палци всичко да мине лекичко  :D
 А аз отидох при док.Александров и той неиска да ми прави операция ,а лапаро та за момента при мене се отлага операцията.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #18 -: Юли 22, 2009, 12:27:46 pm »
Ето ме отново , жива, здрава, доволна и усмихната.Оперираха ме още вчера,операцията трая не повече от 40 минути, държаха ме около час докато изляза напълно от упойка и след това се прибрахме у дома.Много съм доволна от д-р Александров ( не само заради операцията вчера, а заради цялостното му отношение) и от екипа му .Наистина операцията е лека ,но беше повече от наложителна.Септумът беше много  голям и рискът от спонтанен аборт- огромен ,а когато предприемаш ИКСИ не е желателно да рискуваш.Другото предстои през септември -живот и здраве.Благодаря на всички за топлите думи!Искам да кажа на всички на които им открият подобен проблем(двурогата матка не винаги е серизен проблем , има и лека форма)да не се тревожат и плачат като мен (в началото) , а да се доверят на специалист и да продължат напред!! osi_9
*
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #19 -: Юли 22, 2009, 12:30:09 pm »
Много късмет от тук нататък!
И много скоро да се похвалиш с положителен резултат от ИКСИ-то.
Късмет!