0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #40 -: Август 06, 2009, 10:56:25 am »
Благодаря ви момичета и аз се радвам че стигнахме до момент в който най после се разбра каква е причината след 4 год.обикаляне и нищо.
 VLT - да знам и небих го сменила този златен доктор за нищо на света вече,най накрая някой да си разбира от работата  :balk_46:
 Chandra - ами да ти кажа че имаше навсякъде сраствания няма да те излъжа,много бяха найстина много ,аз като гледам записа направо се шашкам колко мн сраствания съм имала и сега остановявам и защо при секс мен ме болеше страшно много и никой не ми казваше нищо ама нали са мн умни повечето доктори та ето го резолтата,всичко е било излишно което сме правили и безмислено през последните 4 год. на мъките с такива стасвания като мойте неможело да се забременее в никакъв случай,махат се с няква ножица ли е незнам първо се горят за да няма кръв и после с някакви щипки се издарпват .
anmar - несъм чувала до сега да има възрастова граница  :ask:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #41 -: Август 06, 2009, 11:28:13 am »
Само да си кажа, че аз съм на 36 години (през септември ще навърша 37 ;) )...   8) :D и тук никой не ми е и намеквал, че е късно за каквото и да било...

Хистероскопията ми я направиха с диагностична цел (преди ИКСИ), като доктора имаше съмнения за малко миомно възелче и евентуално за субсептус...
Но какво точно е положението, може да се каже едва след операцията (която действително е лека)...

Аз (за себе си) си бях предположила, че едва ли имам такова нещо, защото съм забременявала естествено (като бях на 19) (Tогава обстоятелствата бяха такива, че прекъснахме бременността по желание (в доста напреднал стадий)).
...Но ето, че винаги има изненади...  :wink:


Между другото, имам приятелка, която прави ин-витро във Франция, и тя каза, че в нейната клиника по стандарт извършвали хистероскопия почти на всяка пациентка, преди всеки опит (за да видят, какво е положението, преди да натоварват със стимулации  (финансово, емоционално и здравословно)...)...
И в клиниката, в която сме ние, също често се провеждат хистероскопия и лапароскопия преди АРТ стимулация...

Мила Анмар, хич не ми благодари толкова, че знаеш ли как не ми отива червено?  :oops: :oops: :oops: ... :lol:


(Малко не е по темата, извинете, но...)

Искра... знаеш ли, по какъв начин влияят срастванията на забременяването?...

От тук нататък ти желаем само хубави събития,  :) имаш стиснати палци от нас и дано скоро се похвалиш с хубавата новина! :) :crossfingers: yahoo_17


« Последна редакция: Август 06, 2009, 11:46:40 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #42 -: Август 06, 2009, 11:31:48 am »
Chandra - ами незнам да ти кажа честно,само тва бяха думите на доки "неможе да се забременее с толкова сраствания и незнам защо са ти правили инсе като е безмислено" това каза и се хвана за главата човека,но ще го разпитам като отида да ми свалят конците и ще ти пиша на лични че да не ни се карат  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #43 -: Август 06, 2009, 11:54:33 am »
Искра, благодаря мила! 
 :bighug:

"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #44 -: Август 12, 2009, 10:57:45 am »
Здравейте и от мен! Аз не съм много наясно с проблема, но реших да споделя с Вас моя опит, защото и аз имам такъв проблем. Когато раждах втория си син, ми обясниха, че съм имала двурога матка. Също ми обясниха, че двурога матка не е причина за безплодие, явно при мен е изразен по-слабо този проблем. Когато забременях, дори имах спирала :D. Но явно спиралата не предпазва, когато има двурога матка. Но пък родих седалищно, защото бебето не успя да се обърне. Освен това се роди по-рано, в началото на деветия месец по естествен път, не със секцио. Първия ми син също се роди в началото на деветия месец и беше много малък - 2350 гр и 42 сантиметра.
Желая Ви успех!
« Последна редакция: Август 12, 2009, 11:04:00 am от andem »
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Операция на двурога матка......
« Отговор #45 -: Август 20, 2009, 10:26:26 am »
Адем, благодаря ти за споделеното! (отдавна се каних, да ти пиша и ето, че най-накрая успях  :D) ...Със сигурност опита ти ще даде кураж на много момичета...





"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."