0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Солариумът - за и против
« -: Април 04, 2006, 11:04:28 am »
Здравейте момичета, аз по рождение съм със много светла кожа. От няколко години, пролетта ходя на солариум. Днес ми беше първата процедура. В момента чакам отговор от касата и не правя никакви процедури. Дали по някакъв начин може да ми навреди, след време когато започна инвитрото?



*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Солариумът - за и против
« Отговор #1 -: Април 04, 2006, 11:32:38 am »
Честно казано не мисля че може да ти навреди.Аз имам 2приятелки,които ходеха на солариум по време на бременността(дори и през зимните месеци,големи кокони) и си родиха здрави бебчета.Аз дори винаги съм се чудила,защо им  е тен с тези коремчета,ама те си знаят.За инвитро не знам дали оказва влияние,но най-добре се консултирай с лекар.Аз също съм с много светла кожа :evil:  и съм голям фен на солариумите.
Солариумът - за и против
« Отговор #2 -: Април 04, 2006, 11:40:33 am »
Хъмххх - ако солариума те приеснява, купи си автобронзант... Новите продукти са със спрей, така че човек се справя доста добре, и не става на ивички  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Солариумът - за и против
« Отговор #3 -: Април 04, 2006, 11:44:27 am »
Ако сте с много, много светла кожа/и аз съм така, чак на синкаво бие :evil: / само ще си дадете пари за автобронзантите, ставала съм на петна, оранжева... :x
И аз исках да ходя на солариум, не съм се решила още. Но при такива светли кожи  знам , че първите процедури са за по минута-две.
Солариумът - за и против
« Отговор #4 -: Април 04, 2006, 11:51:53 am »
Благодаря ви момичета. Първите 3 пъти ходя за по 7 мин. в по слаб солариум, след това вдигам минутите и започвам да ходя 1 път в седмицата за да подържам малкият тен който съм хванала. Със спрейовете не смея, защото не мога да ги нанасям равномерно



*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Солариумът - за и против
« Отговор #5 -: Април 04, 2006, 11:58:00 am »
Противопоказания

На солариум не се ходи в следните случаи: при бременност, по време на мензис, след печене на слънце, след епилация с кола-маска и с ток, при хиперпигментация и дерматози, при застаряла кожа, при стрес и неврози (ултравиолетовите лъчи възбуждат, затова не се препоръчват вечерно време), при сериозни смущения в кръвообращението, при хора, които не понасят горещина, непосредствено преди или след хранене, при силно изразено акне. Някои медикаменти са несъвместими с ултравиолетовите лъчи.


http://www.maxima.bg/bg/library/zadoma/nastolnakniga/XII.htm


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Солариумът - за и против
« Отговор #6 -: Април 04, 2006, 12:01:08 pm »
Бели девойки:), аз пък да ви кажа, че на автобронзантите пише, че не се препоръчва употребата им по време на бременност, така че след трансфера, по-добре кротувай с тена Хари, освен ако не го придобиваш по естестествен път.  Иначе, аз въпреки че съм матова по рождение, направих алергия от солариумите (моя грешка, прекалих с честотата) и след това започнах да ползвам автобронзанти.  Има някои много сполучливи продукти, които категорично не оставят петна (пробвала съм под формата на спрей, на масло и мляко), личните ми предпочитания са към спрея.  Горещо препоръчвам автобронзиращия спрей на Кларинс, както и на Диор.  Много са хубави, можеш непосредствено след нанасянето им да облечеш светли дрехи без риск от замърсяването им(говоря от личен опит).  Единственият недостатък на автобронзантите е неприятният мирис на меланин, който се разнася след нанасянето им.  А вече в София има и солариум, който те пръска равномерно с автобронзант, не съм го пробвала, но моя приятелка ходи и е доволна.  Все пак, най-хубавият източник на тен е слънцето:))), напоследък залагам единствено на него, но пак подчертавам, че аз не съм от отбора на белушките:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Солариумът - за и против
« Отговор #7 -: Април 04, 2006, 12:12:23 pm »
Цитат на: rally_g
Все пак, най-хубавият източник на тен е слънцето:))), напоследък залагам единствено на него, но пак подчертавам, че аз не съм от отбора на белушките:)

Рали, блазе ти :D , кой каквото ще да разправя друго си е с матов тен.
Както казваше Мини-вие сте от `скъпата` боя. :wink:
Солариумът - за и против
« Отговор #8 -: Април 04, 2006, 12:25:46 pm »
В солариума е твърде горещо. Както горещите душове, мисля че ще пречи. Прекалено много пари се хвърлят по ин-витрото, за да рискуваш резултата заради тена си.
Солариумът - за и против
« Отговор #9 -: Април 04, 2006, 12:41:10 pm »
Цитат на: ironic_
В солариума е твърде горещо. Както горещите душове, мисля че ще пречи. Прекалено много пари се хвърлят по ин-витрото, за да рискуваш резултата заради тена си.


но аз все още не съм започнала процедурата /и не се знае дали ще се класилам за пролета/. Зададох въпроса, защото предварителните ми иследвания за инвитрото са много добри и не знаех дали по някакъв начин солариумът няма да повлияе на тях.



*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Солариумът - за и против
« Отговор #10 -: Април 04, 2006, 16:44:21 pm »
И аз съм от мноого беличките :( . Автобронзанти пробвах иии ужас. Оранжава и ... да не казвам :( . И на мен ми се иска да отида на солариум но се въздържам. Живи и здрави когато си имам детенце ще си наваксам за "белите" години. :D
Пък и идва лято    :beach1:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Солариумът - за и против
« Отговор #11 -: Април 06, 2006, 18:01:18 pm »
Хари, и аз ходя на солариум - не прекалявам - досега за месец съм ходила два пъти за по пет минути. И аз съм в същото положение като теб - сега подадох документите и незнам дали ще успея да се включа в пролетната сесия. Мисля си, че като започна процедурите няма да се подлагам на такива процедури, но дотогава, защо не...
Солариумът - за и против
« Отговор #12 -: Април 07, 2006, 10:03:48 am »
Цитат на: misi
Хари, и аз ходя на солариум

misi аз си подадох документите на 24.02.06 и все още нямам отговор от касата. Вече съм се много отчаяла. Започнах да ходя на солариум защото края на чакането не се вижда. Спрях фитнеса но със солариума мисля да продължа поне докато започна някъкви процедури.



*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Солариумът - за и против
« Отговор #13 -: Април 07, 2006, 11:11:41 am »
Хари,
въобще не трябва да се отчайваш - запълвай времето си с приятни неща и мисли позитивно. Казаха ми за една книга - мисля че беше "Силата на мисълта" или нещо подобно - според автора й хората, които мислят позитивно, имат повече късмет.
А защо спря фитнеса - ако ти харесва - ходи. Аз ходя на народни танци 2 пъти в седмицата, а събота - на водна аеробика.
Гледам да не мисля много за това, което ми предстои, защото колкото повече мисля, толкова повече се шашкам.
Аз подадох документите на 30 март и ми казаха, че отговорът ще се забави повече от предвидените 20 работни дни, защото има много кандидати. Ако ми отговорят през май (в най добрия случай) незнам дали ще мога да започна процедурите – нали казват че през лятото не се правят – та може би ще остана за наесен. Ама всяко зло за добро, аз съм чакала 8 години, ще изчакам още един сезон.
Освен това вече почвам да правя планове за море, плажове, палатки през уикендите...
Ще запълвам свободното си време с такива неща, защото иначе ще се побъркам.
Дръж ме в течение какво става с теб и от сърце ти желая да успееш!
 :lol:
Солариумът - за и против
« Отговор #14 -: Април 07, 2006, 15:01:41 pm »
Зареди ме с твоят оптимизъм. Съвсем се бях предала, сега май и аз ще започна да мисля за море и почивка, става ми по-добре на душата. Щом ни е писано есента, есента да бъде. Повече изобщо няма да го мисля  :wink:



*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Солариумът - за и против
« Отговор #15 -: Април 09, 2006, 13:12:33 pm »
Цитат на: hari_77
Цитат на: misi
Хари, и аз ходя на солариум

misi аз си подадох документите на 24.02.06 и все още нямам отговор от касата. Вече съм се много отчаяла. Започнах да ходя на солариум защото края на чакането не се вижда. Спрях фитнеса но със солариума мисля да продължа поне докато започна някъкви процедури.


Хари, а защо, мила си спряла фитнеса, не си в процедура на Арт все още нали? Я си гледай живота.  Нашето (защото и аз като започнахме с опитите спрях спорта) е прекалено като че ли и да не би да има нещо налице? Спортът е хубаво нещо и ако ти помага да се чувстваш добре, както е при мен, няма смисъл да се отказваш от него.  Вече дори спрях да се замислям дали съм във втората част от цикъла и дали коремните преси не ми идват в повечко.  Пожелавам ти успех
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Солариумът - за и против
« Отговор #16 -: Април 10, 2006, 14:09:59 pm »
rally_g мисля да започна да ходя пак на фитнес защото нещо напрежението ми къса нервите. Може би от около месец, месец и нещо не мога да спя нощем.



*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Солариумът - за и против
« Отговор #17 -: Април 11, 2006, 15:33:48 pm »
Цитат на: hari_77
rally_g мисля да започна да ходя пак на фитнес защото нещо напрежението ми къса нервите. Може би от около месец, месец и нещо не мога да спя нощем.


Хари, мисля че идеята ти е добра.  Дано ти помогне със съня, ако оттам идва безсънието ти.  Аз пък все не си доспивам напоследък от 4 дни, ставам в 6 ч. сутринта, че имам много за писане, уж лягам относително рано, но се чувствам много изтощена и през деня. Обаче за спорт намирам време, ходя почти всяка вечер:))))
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Солариумът - за и против
« Отговор #18 -: Април 11, 2006, 23:02:59 pm »
казах ти че ще започвам пак с фитнеса но нещо не ми остава време, все още не спя нощем и сега помолих съпругът ми да ме закара до някоя аптека за хапчета :oops: . Аптекарката ми даде sedanax, дали си чувала нещо за тях rally_g?



*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #19 -: Април 18, 2008, 11:38:39 am »
Хайде пак да ви върна към тази темичка, че нещо гледам е заспала  :), а идва сезона на хубавия загар, летни дрешки и приятни емоции.
Мислите ли, че е вредно да се ходи на солариум до 5-6 пъти в месеца най-много до 10 мин сеанс? Четох, че не се препоръчва за хора след операция може би ако е по-скорошна), а другаде, че е полезно заради витамин Д.
Аз си позволих да тръгна, ще правим инсе чак май, викам, че малко тен преди това няма да ми се отрази зле на настроението. Естестествено ще спра със започването на стимулацията. Мислите ли, че има нещо вредно в това?