0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #40 -: Май 25, 2009, 08:37:36 am »
Гледам тази тема всяка година се вдига все през май.
Не съм ходила на солариум, но се чудя не ви ли е страх? Нямам клострофобия а и отделно не се харесвам с тен, но самият факт, че това е уред, който може да се повреди в даден момент ужасно ме стряска. И отделно не съм сигурна, че 1:1 се моделира УВЛ от слънцето, към което сме пригодени като вид. Милион пъти предпочитам плажа.
« Последна редакция: Май 25, 2009, 08:39:10 am от cygnus »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #41 -: Май 25, 2009, 09:16:49 am »
И аз предпочитам плажа, дори съм навита и на басейн  :wink:, но когато си далеч  от морето и басейните все още не работят, а искаш да си с поне малко тен, нямаш голям избор. Аз ако не отида на солариум изглеждам бледа. Автобронзати не обичам да ползвам - или ставам на петна или ми цапат дрехите...
Колкото до това, че може да се повреди солариума - най-много да изгори някоя лампа или просто да спре да работи.  Колкото до това кое е по-вредно, не съм сигурна. На море преди години се е случвало да получа сериозни изгаряния.
Така, че поне през 10-на дни си ходя на солариум.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #42 -: Май 25, 2009, 09:23:03 am »
denis, права си. Ние от морето може би сме малко разглезени в това отношение. Но забелязвам, че мои приятелки и колежки масово ходят на солариум, затова, а те също живеят на морето.
*
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #43 -: Май 25, 2009, 10:04:37 am »
 Допреди 2-3 години и аз ходех целогодишно на солариум, въпреки че живеех на морето. И не за друго, а защото кожата ми е адски бледа, а с няколко "бани" изглежда по добре, по здрава някак.
 Аз , например, имах много натоварена работа и рядко стигах до плажа, а процедурата в солариума трае 3-5 мин.
 
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #44 -: Май 26, 2009, 02:53:01 am »
Според мен и "За" и "Против". Може би само за подготовка за плажа е Ок да се ходи на солариум. Това съдя по себе си. Въпреки, че последните 2 години не бях ходила нито на едното. Тази година ходих на солариум, общо 9-10 пъти, но за по 10тина 5 минутки и видимо нямаше почти никакъв резултат, но сега от няколко дни ходя всеки ден на плаж за по час, час и половина и имам много хубав тен, без да съм изгаряла.
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #45 -: Май 26, 2009, 16:32:15 pm »
Аз от четири години си ходя на солариум като дойде пролетта или началото на лятото и съм много доволна,след това и на море да отида не изгарям,а съм много бяла.
Мисля че солариумът е вреден, ако се прекалява или е стар.Максимум 10-12 минути,като се започне от 5-6 в зависимост типа кожа и не всеки ден :)
 :bighug:

Re: Солариумът - за и против
« Отговор #46 -: Юли 08, 2009, 18:13:41 pm »
Ами да,може би ако не се прекалява,четох доста мнения по въпроса,и бяха различни,но като помисля,то и прекаленото излагане на слънце също е вредно.Аз сега ходя на турбо солариум,два пъти в седмицата.Лощото на солариума е че,трябва редовно да се ходи за поддържане на тена,защото много бързо пада,не е като слънцето да имаш тен повече време.
http:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #47 -: Юли 30, 2009, 08:58:14 am »
Край със солариумите.
100% вредни
Все не исках да повярвам.
 :(

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #48 -: Юли 30, 2009, 11:12:59 am »
Аз не мога да разбера защо пък се налага тази мода задължително да трябва да си много черен. Винаги си личи един здрав слънчев тен от изкуствения такъв.
*
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #49 -: Юли 30, 2009, 11:56:01 am »
Аз пък винаги съмс е чудела - не ви ли е страх от облъчването? Не бих отишла на солариум. Аз съм много бяла и предпочитам да не ходя в крак с модата на загорелите тела, отколкото да подложа организма си на нещо такова....
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #50 -: Юли 31, 2009, 16:20:47 pm »
Все не исках да повярвам.
 :(
  И аз така. Тази година за пръв път пропуснах солариума , заради ИКСИто , но май ще се откажа завинаги. Аз ходех само през пролетта...
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #51 -: Август 05, 2009, 22:52:59 pm »
Край със солариумите.
100% вредни
Все не исках да повярвам.
 :(
И аз така,Денис(тука въздишам тежко:))
*
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #52 -: Август 14, 2009, 17:15:35 pm »
Отправям искрен съвет към всички, които се излагат на слънце или солариум, задължително да посещават дерматолог веднъж годишно.
Летните ми ваканции бяха типични за децата през 80-те: летни лагери на море и планина, игра на открито на село, но без употреба на УВЛ филтри.
Преди 5 години загубих 8 квадратни сантиметра кожа на десния си прасец заради базален клетъчен карцином, който беше безобидно, но упорито розово петънце около 1 см в диаметър. До днес белегът ми напомня да стоя само на сянка и да ползвам мазила със защитен фактор всеки път когато съм навън през лятото.
Моя колежка отиде на дерматолог по същото време заради тая моя история и откриха меланома в ранен стадий покрай една луничка на корема и. Напомням, че от меланома се умира.
С риск да разбуня духовете искам да попитам защо толкова хора робуват на представата, че тенът и красотата имат нещо общо? Съвсем доскоро в повечето общества по света се смятало, че почерняват онези, които са бедни и работят на открито. Идеята за богатство, а оттам и за свободно време и развлечения на открито, следователно тен, е скорошна измислица.
*
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #53 -: Август 14, 2009, 17:28:50 pm »
Момичета, през 2004 г. ми оперираха една синя бенка - Нео.... Бях с местна упойка и се говорехме с доки. Операцията беше в Онкологията и доки беше я доцент, я професор - не помня. Пита ме дали ходя на солариум, защото бях с хубав тен според него. Казах, че само веднъж съм била и че няма да повторя, защото на слънце ми е по-добре. А неговият коментар беше: Тъкмо щях да ти изнеса една лекция колко е вреден солариума и да ти дърпам ушите. Човекът каза: "Ако можехте само да предположите колко е вреден, никога не бихте стъпили. А за съжаление и със слънцето трябва да се внимава." Преди години стоя по 7-8часа на плажа. Сега се крия под чадъра и много малко се пека, но ми дойде акъла, може би късно. От две години забелязвам много миниатюрни червени точици по цялата си кожа и на места са доста по-големи. Приличат на бенки, но са червени. Дано да не съм си много навредила с хубавия си тен  :wink:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #54 -: Август 14, 2009, 18:08:24 pm »
Цитат
С риск да разбуня духовете искам да попитам защо толкова хора робуват на представата, че тенът и красотата имат нещо общо? Съвсем доскоро в повечето общества по света се смятало, че почерняват онези, които са бедни и работят на открито. Идеята за богатство, а оттам и за свободно време и развлечения на открито, следователно тен, е скорошна измислица.
:lol:
Ами нашите са съвременни мадами и не им се занимава с миналото на полето :lol:
Лично аз не познавам ни една хубава жена, която да ходи на соларюм....направете си сами извода що за жени ходят там :wink:
и няма за какво да се извинявам :lol:



*
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #55 -: Август 14, 2009, 18:34:04 pm »
Хаха, да живеят белите кифли като мен!  8)
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #56 -: Септември 28, 2009, 22:38:26 pm »
аз съм ходила най-много 7 пъти и се отказах. Но имам една колежка която не позволява да побелее, поддържа непрекъснато тена си, което е доста вредно. Моята дерматоложка категорично отрича ходенето на солариум, както и излагането на слънце без висок защитен фактор. Въпреки че съм добре информирана и аз се изкушавам да стоя на слънце за да получа приятния загар, затова вече наблюдавам че имам нови кафяви петънца като бенки.
Повечето хора не знаят, че злоупотребата със слънцето, в това число и солариума  дава отражение върху кожата след години. В темата прочетох че някой жени дори бременни са ходили на солариум, което е безумие.  8O
*
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #57 -: Ноември 04, 2009, 15:14:22 pm »
Аз си ходех редовно на солариум преди да почна процедурата по ин витро и няма никакъв проблем. Дъщеря ми е вече на 1.6м и всичко е наред. Спрях да ходя лятото,защото вече имаше достатъчно слънце,а процедурата ми беше юли месец :)
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #58 -: Февруари 02, 2010, 17:56:01 pm »
S maja mi pravim opiti za bebe no iskam i da hodq na solarium kakvo da pravq kak da sa4etaq nes6tata daite mi savet molq vi momi4eta


Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Февруари 04, 2010, 09:20:58 am от Елфи »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #59 -: Февруари 04, 2010, 09:16:13 am »
benibubu ,прочете ли цялата темичка нагоре -солариумът  е вреден !
Не се опитвай да съчетаеш нещата-няма как .И то не само при опити за зачеване ,а  въобще солариума е поредната модна екстра,от която няма полза ,а по -скоро вреда.