0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #60 -: Февруари 04, 2010, 10:29:00 am »
един от най-големите врагове на кожата е слънцето.
малкото зло е, че ще се сбръчкате рано. голямото зло се нарича рак на кожата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Солариумът - за и против
« Отговор #61 -: Февруари 04, 2010, 12:06:32 pm »
Възможно е онези от вас, които са от "децата на прехода" да си спомнят.
В тогавашните детски градини, през зимния период, ни подреждаха покрай т.нар. бактерицидни лампи по шортички само.
Стояхме точно три минути с обръщане с лице и гръб към нея, на цели два метра разстояние.Въздухът миришеше особено. Слагаха едни специални очила. :) Ползваше се като противогрипна профилактика.

Та, кой "гений" в нашето съвремие реши, че излагането на ултравиолетовите лъчи и то възпроизведени изкуствено, за толкова дълго време е безвредно??????
Не да ми говорят за филтри, защити и прочие, това си е голям риск, при това напълно неоправдан.
Ултравиолетовите лъчи на слънцето проникват на 7м. под водата и въздействат, за разлика от инфрачервените, които не могат да проникнат във водата (а сега си представете на какво разстояние от лампите сте вие в солариумите).
Тези лъчи, влияят директно на днк на клетките. Ако облъчването е дозирано, и разстоянието от източника подходящо, унищожава днк на бактерии и рнк на вирусите,това е добрата страна.
Но ако стоите в солариум повече от 3 минути, трябва да сте наясно, че клетките на кожата могат да решат да се изродят.
"Геният" печели луди пари от това, вие решавате дали да рискувате здравето си в името на ....в името на какво всъщност?
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #62 -: Март 12, 2010, 00:07:09 am »
Ефирче много добре казано, в най-голяма опасност са тези които ходят редовно на солариум. Но от тоци тип девойки познавам и такива които ходят после на мезотерапия, зада опънат бръчките. :D
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #63 -: Април 03, 2012, 22:19:56 pm »
iskam i az da popitam neshto za solariumite.Dali e dobre da se xodi na solarium ako imash operaciq.MOqta ne e ot skoro ot nqkolko godini e,no se pritesnqvam mnogo i iskam da znam :)

Бел. мод. - Моля, пишете на кирилица или ползвайте КРЕДОР
« Последна редакция: Март 05, 2013, 11:55:17 am от rally_pat »
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #64 -: Март 05, 2013, 11:52:46 am »
През пролетните месеци посещавам соларим, но съвсем умерено. Не съм фен на силния и изкуствен загар, освен това не го възприемам като здравословен.
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #65 -: Март 05, 2013, 17:06:18 pm »
Посещавам солариум един месец преди да отида на море. Не съм привърженичка на изкуствения тен, тъй като се страхувам от появата на нежелана пигментация особено в областта на лицето.
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #66 -: Март 07, 2013, 20:26:09 pm »
Аз пък смятам , че в месеците с малко слънце ходенето на солариум е даже полезно .

Не е хубаво да се ходи целогодишно защотоизсушава кожата , но и това съм го правила.. не са ми ставали никъде петна.

Когато ходех на солариум и имунитета сякаш ми беше по-добър..по-малко ме хващаха сезонните вируси.

Разбира се всяко нещо с мярка, не да ходиш докато станеш да не се познаваш сам в огледалото .. и да се правят почивки.

Сега нямам време и възможност, но щом се отвори такава пак ще започна отвреме на време да ходя.
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #67 -: Април 19, 2013, 21:58:45 pm »
Хубаво е да ходиш на солариум,но всичко трябва да има мярка.Особено щом мислиш за ин-витро.