0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #20 -: Април 18, 2008, 15:01:09 pm »
Хайде пак да ви върна към тази темичка, че нещо гледам е заспала  :), а идва сезона на хубавия загар, летни дрешки и приятни емоции.
Мислите ли, че е вредно да се ходи на солариум до 5-6 пъти в месеца най-много до 10 мин сеанс? Четох, че не се препоръчва за хора след операция може би ако е по-скорошна), а другаде, че е полезно заради витамин Д.
Аз си позволих да тръгна, ще правим инсе чак май, викам, че малко тен преди това няма да ми се отрази зле на настроението. Естестествено ще спра със започването на стимулацията. Мислите ли, че има нещо вредно в това?
аз съм голяма фенка на солариума и въпреки това ,гледам да не прекалявам .10 пъти в месеца според мене са  многоооо ,по един път в седмицата е достатъъ4но и пак не е препоръ4ително .А ако е за вит Д ,него може6 да си го набавя6 натурално от слънцето  :wink:.По време на процедури и бременност не съм ходела ,по скоро е вреден за кожата ,ако се прекалява .
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #21 -: Април 18, 2008, 15:58:19 pm »
Аз по принцип ходя всяка година април и май за 10 сеанса в интервала между тези два месеца, което мисля, че не е много, като се има предвид, че през другото време на годината не посещавам солариум. На мнение съм, че всяко прекалено нещо вреди, но от време на време глезотийки са здравословни за психиката  :). Нали сме жени  :wink: По-скоро се притеснявах от това, че сега цялото ми внимание е заето от идеята за бебе и последващите процедури от това. Гледам да съм по-внимателна във всичко, което правя и оттова е провокиран въпросът ми.
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #22 -: Април 18, 2008, 16:03:59 pm »
А някакви отзиви за автобронзанта Калифорния тен ( дето те пръскат в една кабина).

*
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #23 -: Април 18, 2008, 20:36:21 pm »
eagle извиняваи не съм те разбрала ,6том е в рамките на 2 месеца така съм съгласна .Преди всяка седмица си правих по 1 сеанс ,трябва да подновя старите си традиции :lol: .Желая ти по скоро да се похвали6 и успе6на процедура  :crossfingers:

А за тия автобронзантните кабини ,една приятелка отиде ,вси4ко бе6е 6,стра6ен тен ,но дъжи максимум 7  дена
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #24 -: Април 18, 2008, 21:24:54 pm »
А някакви отзиви за автобронзанта Калифорния тен ( дето те пръскат в една кабина).

A дали е вреден по време на бременност?

*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #25 -: Април 21, 2008, 11:36:04 am »
eagle извиняваи не съм те разбрала ,6том е в рамките на 2 месеца така съм съгласна .Преди всяка седмица си правих по 1 сеанс ,трябва да подновя старите си традиции :lol: .Желая ти по скоро да се похвали6 и успе6на процедура  :crossfingers:

Не се притеснявай изобщо. Вече бях 3 пъти и смятам още толкова и спирам, че почваме второто инсе. Ама нали си начесох крастата. Имам лек загар и се чувствам вече по-спокойна  :lol: :lol:
Автобронзанта не съм ползвала, само лосион за тен на Гарниер. За сега ми действа добре и не съм станала на петна, може би защото се мажа след солариума и се оформя по-равномерен тен. Но знам, че на бяла кожа от тези лосиони на места става по-тъмна кожата, особено коленете и лактите
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #26 -: Април 21, 2008, 11:40:51 am »
А някакви отзиви за автобронзанта Калифорния тен ( дето те пръскат в една кабина).

A дали е вреден по време на бременност?
Малена миличка, ти си си хубава само заради коремчето :), не ти трябва да ползваш нито солариум, нито автобронзат. По-добре си пази кожата, защото бременните жени са по-чувствителни към тези неща и да не получиш петънца.
*
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #27 -: Април 22, 2008, 18:20:34 pm »
От тази седмица и аз почнах да посещавам солариум.Всяка пролет правя така,но не прекалявам , докато постигна тена който искам ходя през 2 дена,после само веднъж седмично за подръжка.Ходя на вертикален-той е доста силен, затова стая по 5 мин. От първия път си имам тен.Забелязах че ако се мажеш с масла, по бързо потъмняваш.Мисля, че преди овулация не е проблем да се посещава солариум.Вече ако си в процедура незнам,но предполагам че не препоръчително.
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #28 -: Април 23, 2008, 09:04:16 am »
А защо след овулация да не може? :ask: Ако си в процедури - да, не е хубаво да се ходи, но иначе смятам, че като е с мярка е равносилно за всеки ден от месеца. Преди как сме ходили, без да знам дали съм в ову или не
*
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #29 -: Април 28, 2008, 16:59:24 pm »
Аз от тия автобронзанти (лосиони и кремове) не съм доволна ставам цялата на петна ,къде по светло къде по тъмно  :lol:,заприли4вам на клоун  :?.И уж купувам ка4ествени дето нецапат и т.н. -целите ми дрехи са жълти по ръбовете след това ...eagle ти кои ползва6 ? :)

Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #30 -: Май 11, 2008, 17:31:27 pm »
А защо след овулация да не може? :ask: Ако си в процедури - да, не е хубаво да се ходи, но иначе смятам, че като е с мярка е равносилно за всеки ден от месеца. Преди как сме ходили, без да знам дали съм в ову или не
Аз съм с матова кожа , но в началото на пролетта винаги ходя на солариум по веднъж в седмицата за 10 мин.Миналата година питах док. в Плевен може ли солариума да навреди с нещо и той каза , че преди ову няма проблем.Защо след ову не може , незная.
Тази година ходих 2-3 пъти в периода , в койно още не бяхме подновили опитите и сега вече няма да ходя.
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #31 -: Май 16, 2008, 15:32:18 pm »
Аз от тия автобронзанти (лосиони и кремове) не съм доволна ставам цялата на петна ,къде по светло къде по тъмно  :lol:,заприли4вам на клоун  :?.И уж купувам ка4ествени дето нецапат и т.н. -целите ми дрехи са жълти по ръбовете след това ...eagle ти кои ползва6 ? :)


Ползвам Garnier за загар. Не съм забелязала да ми цапа дрехите, а гледам и че съм еднаква, но си мисля, че може да е така, защото преди това съм била на солариум. Знам, че по принцип, когато се ползват трябва да избършиш със салфетка коленете и лактите, и да си измиеш ръцете.
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #32 -: Май 16, 2008, 15:36:31 pm »
А защо след овулация да не може? :ask: Ако си в процедури - да, не е хубаво да се ходи, но иначе смятам, че като е с мярка е равносилно за всеки ден от месеца. Преди как сме ходили, без да знам дали съм в ову или не
Аз съм с матова кожа , но в началото на пролетта винаги ходя на солариум по веднъж в седмицата за 10 мин.Миналата година питах док. в Плевен може ли солариума да навреди с нещо и той каза , че преди ову няма проблем.Защо след ову не може , незная.
Тази година ходих 2-3 пъти в периода , в койно още не бяхме подновили опитите и сега вече няма да ходя.
Явно има причина щом твърдят лекарите, ще го имам предвид. Аз така или иначе спрях да ходя, защото правихме второ инсе.
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #33 -: Май 19, 2008, 12:26:33 pm »
Здравейте момичета!
Искам и аз да попитам нещо за солариумите. И аз като много от вас ходя на солариум през пролетта. Досега почти винаги съм ползвала от правите, но днес  в солариума прочетох, че лампите на легналия са сменени т.е. е по-силен и реших да го ползвам него. В момента в който легнах започнах да съжалявам, защото си представих как хващам гъбички и всяккави подобни глупости, въпреки че видях девойката от солариума да го дизенфикцира. Понеже от тия пусти гъби оттърване няма аз направо имам фобия. Може да ми се смеете, но въпроса ми е може ли от солариума да се хванат гъби?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #34 -: Май 21, 2008, 06:57:04 am »
Здравейте момичета!
Искам и аз да попитам нещо за солариумите. И аз като много от вас ходя на солариум през пролетта. Досега почти винаги съм ползвала от правите, но днес  в солариума прочетох, че лампите на легналия са сменени т.е. е по-силен и реших да го ползвам него. В момента в който легнах започнах да съжалявам, защото си представих как хващам гъбички и всяккави подобни глупости, въпреки че видях девойката от солариума да го дизенфикцира. Понеже от тия пусти гъби оттърване няма аз направо имам фобия. Може да ми се смеете, но въпроса ми е може ли от солариума да се хванат гъби?
ако се поддържа добра хигиена и  дезинфекция   ,мисля че няма опасност.....но винаги има едно голямо НО :D(заради тази причина някои момичета се пекат с прашки)
*

    steli23

Re: Солариумът - за и против
« Отговор #35 -: Февруари 03, 2009, 12:20:47 pm »
ZDRAVEITE MOMI4E ISKAM DA VI POPITAM DALI TIQ KABINKI ZA PRUSKANE S AVTOBRONAZNT SA EFEKTNI I DALI E PO DOBRE ZA BALA DA SE NAPRUSKAM TAM OTKOLKOTO DA HODQ 3 MESECA NA SOLARIUM?KAJETE MI KUDE V SOFIQ IMA TAKOBA KABINKA AKO NQKOQ MACKA ZNAE DE MERSI PREDVARITELNO :*
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #36 -: Февруари 03, 2009, 15:03:10 pm »
ZDRAVEITE MOMI4E ISKAM DA VI POPITAM DALI TIQ KABINKI ZA PRUSKANE S AVTOBRONAZNT SA EFEKTNI I DALI E PO DOBRE ZA BALA DA SE NAPRUSKAM TAM OTKOLKOTO DA HODQ 3 MESECA NA SOLARIUM?KAJETE MI KUDE V SOFIQ IMA TAKOBA KABINKA AKO NQKOQ MACKA ZNAE DE MERSI PREDVARITELNO :*
Пиши на кирилица!
Моя приятелка си прави такъв тен, но е ужасен. Ставаш буквално жълт. И като се къпеш се отмива и се получават петна. Аз лично не те съветвам.
*

    steli23

Re: Солариумът - за и против
« Отговор #37 -: Февруари 03, 2009, 18:31:00 pm »
NO DALI NE STAVA NA VSEKI RAZLI4NO ZAVISI OT KOJATA TI NEZNAM NO PUK NA MEN MI KAZAHA 4E TENUT V TAKAVA KABINKA STAVA 6OKOLADOV I MNOGO GOTINO STOI A I DRYGO NE6TO KUDE VOB6TE IMA TAKAVA KABINKA ZA PRUSKANE NA AVTOBRONAZANT
*
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #38 -: Април 22, 2009, 01:14:06 am »
Момичета, дайте някой сайт на он лайн магазин, който предлага козметика за солариум.Търся си лосион за солариум на нормални цени.В студиото, което посещавам има еднократни дозички, има и голями туби, обаче не ми изнася цената.Също така потърсих в гугъл и това което намерих и харесах е само за пазаруване на едро.Благодаря предварително!
Re: Солариумът - за и против
« Отговор #39 -: Май 23, 2009, 13:00:43 pm »
момичета солариума е 10 пъти повече по вреден от слънцето, лъчите му влизат много по навътре в кожата от колкото слънчевите лъчи, най вреден е за лицето, така че ако ходите ви съветвам да изключвате лампата за лицето, вредата му е скоро за кожата по бързо се състарява и т.н.....
Иначе за бременност не мисля че е вреден вътре е приятно, има "вятър", музика, готино е, все пак малко е и времето най-много се вземат по 20 минути 30 са рядкост, аз вземах по 9 минути, на мен ми трябваше тен за един специален случай, иначе за редовно ходене знам, че не е полезен...Поне така съм чела от доста места...

Със сигурност обаче е готино, и тена е готин, така че кой както си прецени
Успех :D