0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Росна прясна да попитам и аз за биопсиите и по-скоро има ли някоя от вас , която да е била следена за ОВУ-то в града от който е и да отива директно за биопсия в клиниката на 5-и ден или няма такива ...  :(
*
има, има, питай :)

следиш си О, вземаш си записките от УЗИ-то, щом засечеш О, се обаждаш в клиниката за час.
При най-малко съмнение, звъниш без притеснение на спешния в клиниката, за напътствия.


 п.п.сега си дай почивка
« Последна редакция: Март 07, 2011, 19:33:54 pm от Тара »
*
И аз правих февруари биопсия като само на 9 ден ме видяха в София, а после два пъти правих фоликулометрия в Пловдив.През това време предавах резултатите по телефона на Персенска.За съжаление фоликула нарастна до 23мм и не се пукна, затова от 13 до 18 ден, когато беше биопсията си слагах Утрогестан.
И аз правих февруари биопсия като само на 9 ден ме видяха в София, а после два пъти правих фоликулометрия в Пловдив.През това време предавах резултатите по телефона на Персенска.За съжаление фоликула нарастна до 23мм и не се пукна, затова от 13 до 18 ден, когато беше биопсията си слагах Утрогестан.
Благодаря ви за бързото включване момичета !:balk_7:
Би ли ми обяснила това с от 13 до 18 ден и слагането на Утрогестан ?Връзката е с нарастване на лигавицата така ли т.е. не е от значение самото ОВУ , а целта е дебела лигавица , правилно ли разбирам ?
И още нещо ... след неуспешен опит след колко време може да се пристъпи към биопсии , в смисъл резултат би ли се повлиял от самата стимулация ?
Кога ви взеха кръв , доколкото знам освен вземането на материала при биопсията се дава и кръв за изследване на дадени хормони ?
Колко време е давността на резултата от биопсията ?Примерно ако нещо не е наред там , постигне се подобрение с лекарство , до кога трае действието му ?
Много въпроси станаха , извинете  :wink:
И за болката да попитам ясно е че боли , обяснете ми за тези свещички колко време им действието , предвид закъсненията с часовете трябва да си направя сметката кога се слагат и всъщност къде се слагат  :oops: :oops: :oops:
« Последна редакция: Март 07, 2011, 20:48:27 pm от evita1717 »
Евита, върни се малко назад в темата и ще получиш отговор на всички въпроси, просто да не се повтаряме.
*
Ева, права е КЪДИ, вече всичко и описано по напред.

Първо, наистина спри да мислиш за момента.....
После - биопсия се предписва от лекар


Утрогестана се взема в случай, че фоликула не се пукне, или започне да претърпява обратно развитие, или пациентката е на ХЗТ т.е. няма О.  Започва се утрогестан 2*2 вагинално до биопсията и още два дни след нея.

Биопсията, може да бъде 1-2, или 3-4-5-6,   във времето да се проточат, зависи от конкретния случай. Съпътстващите терапии са индивидуални при всеки. Кръв за хормоните се дава в деня на биопсията - може преди или след.

Обезболяващо; всеки си има праг на поносимост - може и без него, иначе - свещи профенит, аулин -час преди това / часовете се спазват в общия случай/
Видяло се е че ще се чете назад ... Аз се върнах 3 страници още преди , но не намерих отговори , ще чета от началото на темата  8)
Да се похваля, получих новина-подарък :).
Край с биопсиите. Добре съм се повлияла от РВМС.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Чессито! И аз днес разбрах, че моято първа биопсия е добра. Какво следва при тебе? При мен - ин врито на естествен цикъл.Много се вълнувам!
Като теб - ЕЦ. :) /писах в темата за ЕЦ/
Успех!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
И аз няма да се размина с биопсията -предстои в събота,но сега се зачудих ,пропуснах да питам дали не пречи ,че този месец ми беше и цветната снимка? :ask:
Здравейте момичета,
Моля Ви кажете ми имахте ли кървене след биопсиите? Благодаря Ви предварително и стискам палци на всички в борбата.
*
И аз няма да се размина с биопсията -предстои в събота,но сега се зачудих ,пропуснах да питам дали не пречи ,че този месец ми беше и цветната снимка? :ask:

обади се и попитай

Здравейте момичета,
Моля Ви кажете ми имахте ли кървене след биопсиите?

да, има леко кървене, вземи си  ежедневна превръзка или друга тъничка
*
Момичета,на някоя от вас правили ли са промивки три последователни дни,защото на мен досега ми правиха все по два,а сега три дни или аз нещо не съм разбрала?
Здравейте момичета, колко дена след като спряхте утрогестана след биопсията ви дойде М.??? Понеже при мен минаха вече 4 дена и все още я няма.
Предварително благодаря за отговорите!
Здравейте момичета,
Моля Ви кажете ми имахте ли кървене след биопсиите? Благодаря Ви предварително и стискам палци на всички в борбата.
При д-р Персенска кървя като заклано прасе поне 2 дни пък и си боли, при д-р Шевкетова имаше съвсем малко на превръзката след 15 мин и после нищо но милата беше много внимателна, а при д-р Стаменов - е сега ако кажа, че си е удоволствие биопсията при него, се безпокоя да не бъда разбрана неправилно.. но нито болка, нито кървене.. нищо.. истински вълшебник!
*
Момичета здравейте! Искам да ви попитам само на пациентки на клиниката ли се правят биопсиите? Разбрах че може да се проследи ову в друг град... Ние сме с няколко инсета и два инвитро опита, всички неуспешни, търсим причината, но в нашата клиника биопсии не се правят за съжаление  :(
Мирена здравей! До колкото разбирам си правила няколко биопсии, моля те кажи ми след това кога ти идва менструацията. Говоря за същинската менструация с обилното кървене, понеже то е ясно, че след биопсията няколко дена кървиш леко. На мен ми е пети ден, след като спрях утрогестана и това слабо зацапване продължава, но само толкова.
Мирена здравей! До колкото разбирам си правила няколко биопсии, моля те кажи ми след това кога ти идва менструацията. Говоря за същинската менструация с обилното кървене, понеже то е ясно, че след биопсията няколко дена кървиш леко. На мен ми е пети ден, след като спрях утрогестана и това слабо зацапване продължава, но само толкова.

До 10 дни от спирането на утрогестана би трябвало да ти дойде. Ако не - трябва да звъннеш на лекаря.
Мирена здравей! До колкото разбирам си правила няколко биопсии, моля те кажи ми след това кога ти идва менструацията. Говоря за същинската менструация с обилното кървене, понеже то е ясно, че след биопсията няколко дена кървиш леко. На мен ми е пети ден, след като спрях утрогестана и това слабо зацапване продължава, но само толкова.

До 10 дни от спирането на утрогестана би трябвало да ти дойде. Ако не - трябва да звъннеш на лекаря.
Много благодаря за отговора Lemon  :-))