0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте.Въртя-сукам,и пак тука влизам,чета,чета,заболи ме главата,затварям,и всеки си повтарям,че не  трябва да чета толкова,но благодарение на вас,сестрици по съдба,научавам много от отговорите на моите въпроси.Вчера имах час в клиниката,която посещавам след 3 опит(естествено отрицателен),говорихме с док. и ми предложи да си направим генетични изследвания,да се види кое-какво,и да се престъпи към лечение,биопсии и т.н.Защо аджеба,не ми ги назначихте тези изследвания още след 1-то,2-то неуспешно инвитро(ИКСИ)?Въпроса ми е:колко месеца горе-долу ще ми трябват за тези биопсии и промивки,и евентуален следващ опит?И още един:дали ще е проблем,ако генетичните изс-я на мен и съпруга ми ,ги направим в различни клиники.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
bogomilova35 , на въпроса защо не са назначени преди въпросните изследвания ,само д-ра може да ти отговори.

Обикновенно казват ,че след един неуспех  ,не се бърза да се правят.
Лично аз след първия неуспешен опит ,сама си  направих  имунологични изследвания ,генетични и за тромбофилия.Не са толкова скъпи на фона на всичко ,така че за успокоение  , е по -добре да се отхвърлят.

Генетичните изследвания се правят веднъж  -важат за цял живот и мисля ,че  сама може да решиш къде да ги направиш-темичките са по надолу във подфорума-май повечето сме ги правили в МД :
 http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=31461.100
В МД  имаше безплатни, но май вече няма :
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33710.20

За биопсията  и евентуалните промивки -времето ,което ще ти е нужно зависи от това ,кога ще успееш да запишеш час за такава , дали ще са нужни промивки след това и така .Може да приключиш за един месец ,може да ти трябват и няколкомесеца- за промивки и следващи биопсии-индивидуално е.

А имунологични изследвания правила ли си -тях в клиниката  трябва!

Успех!
« Последна редакция: Юни 16, 2010, 11:32:49 am от nimika »


Много ти благодаря nimika,желая ти всичко най-добро.Имунологични имам.Това какво ще рече за тромбофилията(извинявам се за въпроса),но и това ли трябва да си го назнача сама?
*
Здравейте момичета днес Д-р Персенска ми звъна за резултата от биопсията, както и очаквах не е добър, каквото и да значи това само( само това каза за резултата). Сега след проследяване на овулацията трябва да ходя да ми слагат лекарства и след това пак биопсия.И аз уш добре слушах но не разбрах това лекарство на втори ден от доказана овулация ли се прави  :oops:. И още един въпрос колко струва, защото аз не съм от София да знам с колко пари да тръгна на път.Благодаря предварително.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Промивките са по 20 или 30 лв., лекарството не се плаща и се слага на 2-ри ден от О.
*
Аз попитах дали ще има промивки, но докторката каза, че за сега не само лекарство. Това малко ме обърка ,защото тук от вас съм чела ,че след лоша биопсия правят промивки и после лекарство, но ще правя каквото кажат само да има резултат. mira_mimi  благодаря за отговора.
*
Момичета на мен биопсията ми е добра, но NK клетките са ми високи 24 %, сега пия хапчета и ми вляха липовеноз 20%. доктор Стаменов ми каза, че преди инвитрото ще ми сложат нещо в тръбите /лекарство ли/ не го разбрах добре и това нещо действало много малко време за тези високи НК клетки.На някой случвало ли му се е такова нещо, защото на мен не ми е ясно въобще.знаете ли кога ще са на работа д-рите след конгреса кога е първия работен ден?Благодаря ви.
имам три промивки, едно лекарство и в неделя ми предстои втора биопсия.Чудех се след като съм определена за дълъг протокол, а клиниката излиза август месец отпуска май изпуснах влака и ще се класирам на есен и дали тези промивки имат някаква давност?!
*
Момичета всички тук говорите за промивки, а на мен Д-р Персенска ми каза само лекарство щели да ми слягат и после пак биопсия :ask: чудна работа. Някой наясно ли е какво ще е това лекарство и колко време след него се прави пак биопсия.Аз 22ще ходя в клиниката може и да се засечем с някои от вас, жалко че не се познаваме.
Момичета всички тук говорите за промивки, а на мен Д-р Персенска ми каза само лекарство щели да ми слягат и после пак биопсия :ask: чудна работа. Някой наясно ли е какво ще е това лекарство и колко време след него се прави пак биопсия.Аз 22ще ходя в клиниката може и да се засечем с някои от вас, жалко че не се познаваме.
не зная защо нямаш промивки. Втората ми биопсия ще бъде утре три дена след лекарството.
*
В зависимост от резултатите след биопсията се назначава и лечението - при едни е поставяне на лекарство 2 дни след овулация, при други - промивки, при трети - лекарство и промивки.
На мен ми предстои пета биопсия, само първата беше с промивки, останалите по преценка на лекаря, бяха с лекарства   преди, след, а веднъж и двете спрямо овулацията. За всеки е индивидуално,както и резултатите са специфични при всеки.Дразнещо е, когато резултатите все не са такива,че да се започне процедура, а са зле  и зле!
Успех:)!
« Последна редакция: Юни 19, 2010, 20:10:11 pm от sara11111 »
*
Еми ,Мечка, Сара благодаря много за отговорите. Аз съм от тези с лекарство 2 дни след овулация. Дано да има резултат и скоро да си прибера замразените ембриони. Успех на всички момичета.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Много ти благодаря nimika,желая ти всичко най-добро.Имунологични имам.Това какво ще рече за тромбофилията(извинявам се за въпроса),но и това ли трябва да си го назнача сама?

ето инфо :
http://club.biberonbg.com/read.php?11,519272

Питай лекаря дали да направиш въпросното изследване, моето мнение  е,че  трябва.Прави се в МД при д-р Савов -14 ет.


*
Здравейте снощи се върнах след втора биопсия.Сложиха ми лекарство на деня на овулацията ,а бяха ми казали два дена след нея.  :ask:Не можах да разбера как така го решиха в движение в момента ,когато влязох на преглед.Отделно никой не ми обясни какво точно значи това лоша биопсия.Отговаряха ми с някакви уклончиви отговори.Не мога да разбера защо е такава голяма тайна какво ни правят в крайна сметка ние имаме право да знаем какво се прави с нас, поне аз така мисля. Сега ще чакам резултата от биопсията и дано вече да е добър и да направим замразения трансфер , че вече нервите ми са опънати до краен предел. Успех на всички борещи се момичета.
Здравейте снощи се върнах след втора биопсия.Сложиха ми лекарство на деня на овулацията ,а бяха ми казали два дена след нея.  :ask:Не можах да разбера как така го решиха в движение в момента ,когато влязох на преглед.Отделно никой не ми обясни какво точно значи това лоша биопсия.Отговаряха ми с някакви уклончиви отговори.Не мога да разбера защо е такава голяма тайна какво ни правят в крайна сметка ние имаме право да знаем какво се прави с нас, поне аз така мисля. Сега ще чакам резултата от биопсията и дано вече да е добър и да направим замразения трансфер , че вече нервите ми са опънати до краен предел. Успех на всички борещи се момичета.
Мистерия са тези биопсии наистина. При мен втората биопсия показа цитирам "подобряване и покачване на стойностите на два от рецепторите, но третия е паднал", което значеше, че изпускам деня за блокажа и отново повтаряме процедурите, а именно промивки, лекарство, контрола.

Дано при теб са добри!
*
Благодаря Еми, дай боже при всички да се оправят нещата и да стигнем по-скоро до заветната цел.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
да попитам и тук:
Мацки, при проследяване за биопсия ,ако има задържан фоликул  , нещата спират до там и  се чака следващ цикъл за биопсия ли?
Има ли  някои с  инфо за такъв случай.Аз често задържам фоликули и май  и този цикъл натам вървят нещата ,а уж се гласях за биопсия.Няма  как да попитам лекарите в  момента, така че чак като отида , ще разбера все пак какво ще  правим.
« Последна редакция: Юни 28, 2010, 13:21:56 pm от nimika »


*
 nimika, аз задържах фоликули и ми изписваха утрогестан за няколко дена преди биопсията.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
При последните 2 биопсии имах З Ф и  ми казаха да слагам утрогестан и естрофем.