0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кариотип -цени
« Отговор #20 -: Март 09, 2010, 11:17:47 am »
Здравейте, момичета!
Реших да споделя актуална информация за безплатните генетични изследвания в Майчин дом. Стигнах до там, точно на 6ти етаж, Медицинска Генетика, разговарях с д-р Хаджидекова и за съжаление вече няма нищо безплатно. Казаха ми, че отдавна са спрени безплатните изследвания. И цената им е 150лв. на човек. Споделям тук, за да не си губи някой друга жена времето, като мен. Дано съм била полезна.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #21 -: Март 09, 2010, 20:38:56 pm »
На 14 етаж на МД е по-евтино това изследване, струва 110 лв. на човек. Националната генетична лаборатория има сайт, там намерих цената. Ето:

53 Простнатална цитогенетика Репродуктивни проблеми и Хромозомни болести 110 лв.
« Последна редакция: Март 09, 2010, 20:41:10 pm от mira_mimi »
*
Re: Кариотип -цени
« Отговор #22 -: Април 23, 2010, 08:21:05 am »
На 20.04.2010 г. си взехме Кариотип мъж и жена от 6 етаж - изследванията са безплатни!!!
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Кариотип -цени
« Отговор #23 -: Май 30, 2010, 18:15:55 pm »
На 20.04.2010 г. си взехме Кариотип мъж и жена от 6 етаж - изследванията са безплатни!!!
Къде точно да попитам за безплатните в МД, щото е ясно, че като отида на информация ще ме пратят там, където се плаща. Веднъж вече платихме за мъжа ми, ще се радвам, ако може да мине безплатно при мен.
Благодаря!
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #24 -: Май 30, 2010, 19:20:51 pm »
Значи, момичета, не за първи път пиша, че на 6 етаж в Майчин дом, към Катедра Медицинска генетика, се прави кариотип/цитогенетично изследване/хромозомен анализ (и трите термини са верни и изследването е едно и също). Лично ние с мъжа ми ходихме октомври. Отидохме без направление, само с устно "нареждане" от лекаря ни. Няма да е лошо по принцип да носите от онези "направления" от обикновена вестникарска хартия, бели, със зелени линии, които са без стойност, но не е проблем да сте дори и без тях.
Изследването е безплатно, защото е към Катедрата на Университета. На място се попълва само декларация за съгласие, че ще ти правят изследането. Отивате нахранени, двамата, приемат до 12.30 ч., но е по-добре по-раничко, след 9.00 ч..
Кабинетът, ако не се лъжа е 660, но може да бъркам, не помня вече. Като вземете асансьора до 6ти етаж, влизате в този коридор от четирите, на който има табела Медицинска Генетика, вървите почти до дъното му. Една от последните врати в ляво, е тази която ви трябва. Мисля, че имаше табелка "асистенти". Можете да потърсите д-р Бечева, на мен лично тя много ми съдейства, а въобще не се познавахме!
На 14 етаж изследванията са към друг генетик, мисля че цената им на човек са около 120-130 лв. Това за генетика-педиатър също го има, но и там ще е платено.

Общо взето настоявайте и търсете Катедрата Медицинска Генетика, иначе всеки ще ви привлече/упъти там където се искат пари...

Прилагам връзка: http://www.kmg.medfac-sofia.eu/kontakti.html

Изтривам телефона, тъй като е личен GSM, а не официално обявен телефон на клиника (в случая Катедра Медицинска Генетика). Ако някой се интересува - давай го на лични.
Мод


Имайте предвид през лятото, заради повече пациенти от колкото могат да поемат, правеха списъци за 2 месеца напред. ПРез октомври нямаше такъв проблем. Сега, знае ли човек...
Изследванията стават най-рано след 3 седмици.

Това е, с което мога да помогна!
Дано съм ви била полезна!
Успех на всички!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #25 -: Юли 12, 2010, 12:15:23 pm »
Момичета, днес ме върнаха от Катедра "Медицинска генетика" на 6-ия етаж - няма нищо безплатно, плаща се на човек по 120 лв, но когато се вземат резултатите, а не при вземането на кръв. Аз обаче си мисля, че за някои е безплатно, просто те си избират за кой. Преди една седмица проф. Кременски ни каза, че е безплатно на 6-ия етаж, а при тях се плаща, а качеството било едно и също. Когато го споменах това на момичето от Катедрата, тя видимо показа раздразнение и кажа, че това не е вярно, плаща се всичко. Знам ли и аз, все едно, решихме да си платим, но на 14-тия етаж, а не при тях.
Наистина ли наскоро има някой, който ги е правил безплатно там? Нека да сподели, моля!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #26 -: Юли 12, 2010, 13:09:10 pm »
Здрасти cvetij.
След консултация при д-р Савов (генетикът,който приема в клиниката на д-р Владимиров) ние правихме кариотип април месец изледване - на 6 етаж (само на мъжа ми, аз имам от по-отдавна). Вярно, че д-р Савов се обади и им каза, че той ме изпраща, но едва ли заради това не ни взеха пари.
Когато отидох да взема изследването, попитах колко дължим и ми казаха, че това изследване е безплатно.
НИЩО не сме плащали!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #27 -: Юли 12, 2010, 13:13:54 pm »
cvetij, преди доста време момичета писаха ,че са им казали това ,което и на теб.Виж в  темичката малко по надолу:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=31461.60

Съжалявам , че е така .


Re: Кариотип -цени
« Отговор #28 -: Юли 12, 2010, 13:28:07 pm »
значи наистина си избират на кого да е безплатно и за кого да се плати :( И ако се обади някой лекар, може и да се съгласят на безплатния вариант. Дали да не потърся такъв лекар, който би го направил, както е станало при теб?
Re: Кариотип -цени
« Отговор #29 -: Юли 12, 2010, 13:53:29 pm »
cvetij,ами опитай се да минеш през лекар наистина. Ти консултирала си ли се с генетик до този момент?
В клиниката, където ходиш няма ли генетик, при който да си запишеш час. Ако пък искаш ще ти пиша на лични, и ще ти дам телефона на д-р Савов (само, че довечера към 22ч като се прибера в къщи).Чуйте се с него, ако не си измислила друг вариант , разбира се.
Re: Кариотип -цени
« Отговор #30 -: Юли 12, 2010, 15:54:23 pm »
Да и аз правих същото изследване на 6 етаж,само че преди това направих консултация с пр.Кременски!  :ask:

Re: Кариотип -цени
« Отговор #31 -: Юли 12, 2010, 19:21:21 pm »
ами Проф. Кременски ме консултира, той ми каза, че на 6тия етаж е безплатно, аз да си избера къде да отида. Исках да разбера дали някой наскоро е направил такова изследване на същото място и то е било безплатно, защото ми се стори, че ме подведоха днес.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #32 -: Юли 12, 2010, 19:21:40 pm »
Момичета, и двамата партньори ли трябва да изследват кариотипа си, или зависи от конкретния случай? :ask:
Re: Кариотип -цени
« Отговор #33 -: Юли 12, 2010, 19:32:28 pm »
bgpetya, моля те, прати ми тел. на този лекар, както и ако можеш да ми кажеш къде и как да го намеря, за да го попитам какво още мога да направя като изследвания. Моят лекар е в МД София, но смята, че не са необходими изследвания. Аз обаче съм с 2 миседа и искам да не пропусна нещо и другия път да ме е яд, а да действам и да отхвърлям причини. Той смята, че знае причината и тя е нисък прогестерон, но как го разбра само от вагиналния ултразвук, не знам. Не мога да се доверя на никого вече.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #34 -: Юли 12, 2010, 23:34:24 pm »
Момичета, и двамата партньори ли трябва да изследват кариотипа си, или зависи от конкретния случай? :ask:
и двамата
Re: Кариотип -цени
« Отговор #35 -: Август 09, 2010, 19:28:19 pm »
В четвъртък  /5.08./бяхме с мъжа ми в Майчин дом на 6 -ти етаж по повод тези изследвания. Записаха ни чак за 20 септември. На въпроса не може ли да ни вземат кръв на момента, те казаха че всички са в отпуск и няма кой да го направи. За момента били безплатни, но казаха че до тази дата имало вероятност вече да са платени.  (около 120-140 лв) :x
Re: Кариотип -цени
« Отговор #36 -: Август 11, 2010, 15:08:48 pm »
Момичета, ако някоя от вас не може да използва часа си за генетични на 6-ия етаж в МД, аз бих се радвала, ако се съгласи да ми го отстъпи, за да отида по-рано. Нужни са ми колкото може по-скоро, а ми дадоха час чак за 18.10.2010год.Ще се радвам, ако някой се нуждае от отсрочка! :) 
Re: Кариотип -цени
« Отговор #37 -: Септември 14, 2010, 20:32:08 pm »
Днес бях на 6 етаж в "Майчин дом". На тези, които са успели да си запишат часове за кариотип до края на септември, ще им бъде направено безплатно изследване. Всички останали записват за октомври, но ВЕЧЕ ще се заплаща по 150 лева на човек.
Re: Кариотип -цени
« Отговор #38 -: Март 22, 2011, 19:16:27 pm »
Здравейте! Не можах да намеря друга тема за този кариотип и искам да питам тук-някой правил ли е това изследване на скоро в Надежда?
Понеже ние сме правили скоро кариотипа в Надежда, но не разбрах как да научавам резултатите.Спомням си само , чи ни каза, че на ето коя си дата ще ви са готови резултатите и ни записаха телефоните.Сега какво следва: да чакаме обаждане по телефона или да отиваме на мястото да си взимаме резултатите?
Иначе цената на кариотипа там е 260лв.за двама :)
*
Re: Кариотип -цени
« Отговор #39 -: Март 22, 2011, 21:03:43 pm »
Аз съм правила, но не много скоро.
Реда беше следния. Записаха ми телефона, с условието че ще звънят само ако излезе проблем.
Изследванията в хартиен вид ни бяха в досието като отидох на преглед след месец.
Иначе може да си ги поискаш от секретарките след 3 седмици или май бяха 2, забравила съм точно.