0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

МОМИЧЕТА БИХТЕ ЛИ МИ ОБЯСНИЛИ КАК ПРОТИЧА ЕДНА ИМУНОЛОГИЧНА БИОПСИЯ И ЗА КАКВО СЕ ПРАВИ?
МОМИЧЕТА БИХТЕ ЛИ МИ ОБЯСНИЛИ КАК ПРОТИЧА ЕДНА ИМУНОЛОГИЧНА БИОПСИЯ И ЗА КАКВО СЕ ПРАВИ?
Първо ми проследиха овулацията, след като се установи, че фоликула се е спукал ми назначиха 5 дни 2*2 утрагестан вагинално. На петият ден след овулацията имах час за биопсия. Един час преди това сложих свещичка Профенид за всеки случай, лягаш на стола и посредством катетър взимат парченце от маточната лигавица за изследване. Не ме боля изобщо, по-скоро дискомфорт. Траеше не повече от пет минути, после си тръгнах и след пет дена ми се обадиха за резултата.
Това е!
*
Аз правих биопсия на 01.06 и при мен беше същото като при Emi_K с едно изключение не пих Утрогестан. Беше съвсем безболезнено само дето толкова го мислях. Сега чакам резултат. Желая ти успех.
Може би се е случвало и при вас да се повтори биопсия ,след неуспешно направена вече такава.
Въпросът ми е плащате ли наново?
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Може би се е случвало и при вас да се повтори биопсия ,след неуспешно направена вече такава.
Въпросът ми е плащате ли наново?
Имаш предвид биопсия с лоши резултати, нали? Да, следващите се плащат на същата цена от 250 лв. Аз направих 2, сега ми предстои 3-та и дано да е последна  :)
Може би се е случвало и при вас да се повтори биопсия ,след неуспешно направена вече такава.
Въпросът ми е плащате ли наново?
Имаш предвид биопсия с лоши резултати, нали? Да, следващите се плащат на същата цена от 250 лв. Аз направих 2, сега ми предстои 3-та и дано да е последна  :)

Не, имам предвид не взет достатъчно материал при биопсията и това налага да се повтори този месец.
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Дано да не се плаща. Ако въобще не е изследван материала си мисля, че няма да се плаща втори път.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Няколко дни след биопсията ми ( евентуално ) , може би ще заминем на море, предполагам и, че няма да има проблем, имам в предвид, че има нараняване на лигавицата все пак.

Какво мислите?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Няколко дни след биопсията ми ( евентуално ) , може би ще заминем на море, предполагам и, че няма да има проблем, имам в предвид, че има нараняване на лигавицата все пак.

Какво мислите?
Аз мисля че няма проблем да отидете.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Няколко дни след биопсията ми ( евентуално ) , може би ще заминем на море, предполагам и, че няма да има проблем, имам в предвид, че има нараняване на лигавицата все пак.

Какво мислите?

Не, няма как морска вода да проникне в матката. :lol:
При нормални хигиени условия няма да има проблем.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Моята 3-та биопсия ще е в четвъртък.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
А може ли двата хормона, които се правят в деня на биопсията да се пуснат следобед.Имам предвид да не се ходи веднъж сутринта за хормоните и втори път на обед за биопсията, а направо след нея?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Може, явно, защото на мен ми взеха кръв в 18:30 ли беше, 19ч ли беше, вече съм забравила точно.
*
абе голяма мистерия е около тия биопсии. когато ми направиха първата ми казаха че ако не е добър резултата ще ми сложат лекарство и после ще се  направи контролна биобсия, но като отидох втория път казаха че ще  ми правят втора биопсия. попитах защо няма да ми слагат лекарство,но така и не получих отговор.  какъв е смисъла да се прави втора б-я след като не се прави нищо да се подобрят показателите??? нещо не доумявам а и нищо не казват докрорите. това е много изнервящо
А може ли двата хормона, които се правят в деня на биопсията да се пуснат следобед.Имам предвид да не се ходи веднъж сутринта за хормоните и втори път на обед за биопсията, а направо след нея?
може, специално съм питала  :D
*
Здравейте вчера звъннах на секретарките и им казах ,че с Д-р Персенска сме се уговорили да обсъдим по телефона резултата от биопсията ми, момичето ,което ми звъна беше любезна и отговори ,че ще занесе файла на докторката,но още никой не ми е звънял. Не знам как да постъпя, не ми е удобно да звъня пак. Вие какво ще ме посъветвате момичета?
Здравейте вчера звъннах на секретарките и им казах ,че с Д-р Персенска сме се уговорили да обсъдим по телефона резултата от биопсията ми, момичето ,което ми звъна беше любезна и отговори ,че ще занесе файла на докторката,но още никой не ми е звънял. Не знам как да постъпя, не ми е удобно да звъня пак. Вие какво ще ме посъветвате момичета?
За най-сигурно отиди лично, но принципно ще ти се обадят.
*
Благодаря Еми, то и аз знам ,че лично е най-добре ,но не съм от София и не ми се бие 5 часа път с автобус, че в момента скъпия  е много зает и не може да ме закара.Ще изчакам и днес пък дано се обадят ако  не ще звъна пак  :oops: срам не срам. Пък ако има проблем тъй или иначе ще се ходи после ако пък не ще си прибере снежковците.
*
zuzana, изпрати СМС на д-р Персенска - с 3те ти имена и датата на която ти е правена биопсията. Тя когато има възможност, ще ти се обади (обикновено след 20ч, единия път д-р Стаменов ми звънна към 22 ч дори) . Аз така си научавах резултатите от биопсиите всеки път. Успех!
здравейте, понеже и аз отдавна се лутам между най-различни изследвания и терапии за неизяснен или имунологичен стерилитет, пращам е-майли до различни клиники по света с молба за мед.становище, днес получих отговор от един немски лекар който предполага че проблемът ми е свързан с някакви heat shock proteins заради минала хламидиална инфекция. Днес цял ден се ровя в нета да търся инфо и ето на какво попаднах - статията е дълга, става въпрос за хламидиалната инфекция, какво представлява и т.н., аз ще постна само в частта където се говори за тия шок протеини. на английски е, ще опитам да я преведа по смисъл за тези, които не разбират достатъчно англ.ез., само да кажа че това съмнение е породено от високият ми IgG Хламидия титър. От повече от 5 години постоянно се изследвам, правила съм и днк изследване-хламидия нямам, но този титър си стои висок. Та ако има някоя от Вас подобна стойност струва си да помисли и в тази посока. Ето и цитата:
...еven when the disease is treated, its effects may linger. While in a woman’s body, chlamydia causes the production of heat shock protein (HSP). Especially when a woman has a prolonged chlamydial infection without knowing it, her immune system creates antibodies against the HSP. This means that her white blood cells learn to attack HSP, because they associate it with chlamydia. If the woman becomes pregnant, this creates a problem. One of the first proteins made by an embryo is a type of HSP similar to the one made by chlamydia. Because the chlamydial infection trained her immune system to be hostile to HSP, her immune system may react against her baby. This can interfere with the development of the embryo. It can also leave the embryo less protected, making the unborn child more likely to die before implanting in the uterus.
Finally, it can create an inflammatory reaction in the uterus. This may cause a “spontaneous abortion” or miscarriage....
 ...дори и когато болестта се излекува, нейният ефект може да продължи. Докато е в тялота на жената хламидията предизвиква образуване  на HSP, особено когато жената е имала дълго време тази инфекция без да е знаела за нея, нейната имунна система произвежда антитела срещу тези HSP. Това означава, че нейните бели кръвни клетки се научават да атакуват HSP, защото  ги свързват с Хламидия. Ако жената забременее, това би създало проблем. Един от първите протеини образувани от ембриона е вид HSP, подобен на този образуван от хламидията. Поради това че хламидиалната инфекция в миналото на жената е научила нейната имунна система да бъде враждебна към HSP, тя може също да реагира враждебно срещу нейното бебе. Това може да попречи на развитието на ембриона. Може също така да остави бебето незащитено, правейки така че eмбриона да умре още преди да се имплантира.
На последно място тя може да предизвика възпалителна реакция в матката, което може да предизвика спонтанен аборт....