0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
и мен много ме интересуват почивните дни, защото горе- долу по моите изчисления точно тогава ще  ми се падне за биопсия , а за преглед последната седмица на март.  моля ако някой разбере повече подробности да сподели. предварително ви благодаря
*
забравих да попитам ако ми се падне да се прави в някой от почивните дни ще го отлагаме ли или ще има някой който да направи процедурата :ask:
*
 Биопсии се правят и в събота, и в неделя, не се притеснявай! Колкото до почивните дни по Великден, аз питах д-р Персенска и тя ми каза, че за празниците ще има лекар на линия.
*
Биопсии се правят и в събота, и в неделя, не се притеснявай! Колкото до почивните дни по Великден, аз питах д-р Персенска и тя ми каза, че за празниците ще има лекар на линия.

:cheerleader: Супер!!!  - отговорихте ми и на мен преди да съм попитала даже. Чакам цикъла си тези дни и като сметнах, биопсията ще се падне точно по празниците. Дано да се класирам този месец, е 2 пъти вече я отлагаме.
И аз така знаех, но днес Док каза, че не било и се започна голямото чудене, щото пак забравих да питам какво следва после, трябва ли някаква предварителна подготовка като пълен пикочен мехур и др.подобни...нали знаете... :)

Лекарство и помпа е едно и също. Слага се на 2-ри ден след пукането на фоликула, на пълен мехур. Но не се престаравай с пиенето на вода, защото аз за малко да гръмна. Д-р Персенска ми се смееше, че съм като бомба. Просто не ходи преди това до тоалетна, без там да се наливаш с вода. 3 дни след лекарството се прави контролна биопсия. Успех!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Цитат
Лекарство и помпа е едно и също. Слага се на 2-ри ден след пукането на фоликула...

А винаги ли се слага лекарство преди биопсията? Предстои ми първа биопсия в клиниката (проследяването на овулацията няма да го правя там).
*
Цитат
Лекарство и помпа е едно и също. Слага се на 2-ри ден след пукането на фоликула...

А винаги ли се слага лекарство преди биопсията? Предстои ми първа биопсия в клиниката (проследяването на овулацията няма да го правя там).
Не, мисля че преди първата биопсия нищо не се слага, да се види как са показателите без намеса.
*
 Литето,при първа биопсия не се слага лекарство.
*
pop4o, me4kata,   :hug2:
Благодаря за отговорите! (то и аз до този извод стигнах, но не бях съвсем сигурна)
Момичета, утре най-накрая започвам стимулация след 5 биопсии. Надявам се резултата да е положителен.
Живей за мига!


*
Деси,пожелавам ти успешен старт и още по-успешен финал!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Деси, за е успешна  :) и в края на годината да се отчетеш.
Лите, късмет и на теб с 1-вата Б.
Аз имам час за 31.03 да видим О кога ще е.
*
Момичета, искам да ви питам ползвал ли е някой болничен след биопсия. Ясно е, че за промивките и за помпата не може, но поне за биопсиите.... Вече ще ме изгонят от работа. Дойде ми незнам до къде.........За това питам - да си оправдая отсъствието, защото ако не ме пуснат, ще трябва да дезертирам. Ама то май за еднодневно отсъствие не уволняват   :lol:.
Благодаря предварително!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: биопсии, промивки и други процедури при иl
« Отговор #313 -: Март 15, 2010, 22:11:49 pm »
desi  успех!   пожелавам ти на финала на този опит - ylinfant ylinfant! ще чакаме да се похвалиш :wink:
« Последна редакция: Март 15, 2010, 22:13:34 pm от IOLII »
Благодаря ви много IOLII, mira_mimi и me4kata. Имам нужда от кураж, че нещо съм се шашшнала.
Живей за мига!


*
Здравейте момичета,моята биопсия е в петък и много съм се шашнала да не кажа,че умирам от страх.Искам да попитам резултатите след колко време стават готови за да знам за кога да си запиша час,защотото по телефона едва ли ще мога да разбера резултата имайки предвид колко е натоварено.
*
Здравейте момичета,моята биопсия е в петък и много съм се шашнала да не кажа,че умирам от страх.Искам да попитам резултатите след колко време стават готови за да знам за кога да си запиша час,защотото по телефона едва ли ще мога да разбера резултата имайки предвид колко е натоварено.

Резултатите стават готови за 10-12 дни.След като ти мине биопсията, отиваш при секретарките и записваш час за след 2 седмици за коментар на биосията.
Успех!
*
Благодаря..:bighug:
*
Момичета, резултатите от биопсия стават по-бързо вече. До седмица са готови. Обикновено след биопсия си записвам час след 7 дни и до сега винаги резултатите са били готви :wink:.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Искам да попитам - тук всички ли сте с неизяснен стерилитет ? И при някоя от вас имало ли е забременяване в миналото ? След колко неуспешни опита се правят въпросните биопсии ?
Май доста въпроса зададох, но в главата ми вече е абсолютен хаос.
Представа нямам още колко неща ще възникнат за изследване...
Благодаря, че ме изчетохте  :?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.