0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ох, прочетох цялата тема.И няма нито един случай като моя и от тук си правя извода, че повредата е в моя телевизор.Явно грешно съм разбрала думите на Персенска.Утре ще звъня да отменя часа за биопсията и ще си запиша час за проследяване.Благодаря ви момичета!
tanj74 аз имах преглед на 7-ми ден от цикъла. Прегледа беше след неуспешното инвитро. И той ме пита в кой ден съм от цикъла съм и каза да дойда на 11-тия ден за биопсия. Нямаше проследяване освен прегледа на 7-мия ден.
*
deni_one, сега вече съвсем се обърках  :?.Сутринта звънях и си отмених часа за биопсия и си записах за същия ден час за проследяване.Сега се чудя какво да правя.
deni_one, сега вече съвсем се обърках  :?.Сутринта звънях и си отмених часа за биопсия и си записах за същия ден час за проследяване.Сега се чудя какво да правя.
tanj74, моя съвет е да звъннеш на спешния и да попиташ д-р Персенска какво точно ще правите. По този начин няма да се притесняваш, че ще пропуснеш биопсията.
Момичета, такава е думата - запиши си час за биопсия. А биопсията се прави само след проследяване на овулация и то на 5-ия ден след доказаната овулация. Запишете си час за проследяване.

И аз бях така преди първата ми биопсия - много дълго спорих със секретарките за какво точно искам час. Те се оказаха прави.
по точно за прегледи преди Б. Нали правилно си спомням от прочетеното, Б се прави 5 дни след О?
На мен нещо не ми е ясно.Викат ме за биопсия преди О и не съм записвала часове за преглед преди това.Персенска ми каза да запиша час за биопсия на 10-11 ден и това е.Та се чудя сега тези биопсии еднакви ли са или е нещо друго.
И мен така ме викат на 10 ден за биопсия. За първи път ще ми е и за капак цикъл като хората не дойде, но въпреки това ми казаха да отида както сме се разбрали на 10 ден, ако не става за биопсия ще ми изпишат естрофем.
Аз ли нещо не схващам?В сайта на клиниката пише цена за ендометриална биопсия 50лв,а вие  говорите за 250лв.Може би става въпрос за две различни неща,я някой да ме светне? 8O
Аз със сигурност платих 250 лв.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
 Ендометриална биопсия е изследване, при което се взема парченце лигавица от матката и се изследва структурата на лигавицата дали е в съответствие с правилната такава при 19-ти ден от менструалният цикъл. Тази биопсия струва 50 лв и с нея се открива т.нар. луф-синдром. Биопсията, за която плащаме 250лв, е всъщност имунологично изследване, но не на кръвта, а на самата лигавица на матката. Та така :-) Много момичета станахме с биопсии. Има ли положителни резултати, няма ли някоя да се похвали?
Ендометриална биопсия е изследване, при което се взема парченце лигавица от матката и се изследва структурата на лигавицата дали е в съответствие с правилната такава при 19-ти ден от менструалният цикъл. Тази биопсия струва 50 лв и с нея се открива т.нар. луф-синдром. Биопсията, за която плащаме 250лв, е всъщност имунологично изследване, но не на кръвта, а на самата лигавица на матката. Та така :-) Много момичета станахме с биопсии. Има ли положителни резултати, няма ли някоя да се похвали?
хм.. язък, че толкова чета.. това не го знаех - блягодаря за информацията. Аз не съм сред момичетата с добрите вести - лоша биопсия - сега следват промивки. И срам не срам..  :oops:ама да се извиня на тези, които ги е боляло при биопсия - вчера пред вратата чакахме с една дама, която оказа се е за биопсия, аз разбира се веднага се заех да я успокоявам как изобщо не боли биопсията - мадамата ме изгледа с насмешка и каза да не говоря глупости - тя милата била минала 6 биопсии и според зависи как се вземал материала /с остъргване или с дупчене/ можело и много да боли.. аз разбира се не знам кое боли повече.. ама.. дупченето ми звучи по-болезнено.. ако някой знае, моля да каже. Имам и едно питане - какво предствляват промивките и колко струват /предполагам различно и все пак/.. че нямам никаква идея с какви пари да тръгвам за София след 4-5 дни. А и помпа и промивка едно и също ли е?.. и ако не е какво е помпа?..
*
 Хм, това пък за дупченето и стъргането пък аз не го знаех  :D...абе хубаво нещо е туй форумът и особено ако не се притесняваме за дълги постове, а обясняваме кой каквото знае...Та значи затова пък мене толкова много ме боля...Сега за помпите и промивките: промивките се правят през ден, около 3 пъти преди овулация и същевременно се следи за О, а помпата е лекарство в течен вид, което се слага 2 дни след О и след това 5 дни след О (демек 3 дни след помпата) се прави контролна биопсия. Като усещане между промивки и помпа няма разлика и не болят, само че преди помпата трябва да се пие много вода, също като преди трансфер. Надявам се съм била полезна, че и аз как се бях объркала в начлото, не е истина. Айде успешни промивки, помпи и много бебоци на финала!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Аз ли нещо не схващам?В сайта на клиниката пише цена за ендометриална биопсия 50лв,а вие  говорите за 250лв.Може би става въпрос за две различни неща,я някой да ме светне? 8O

Това е за биопсиите за хистологичен материал, а не имунологичните които се коментират тук.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Преди време писах, че имам най-лошата биопсия. Но когато отидох за първата промивка се оказа, че е стана грешка и всъщност резултата е хубав. :D
Все пак у мен остава едно съмнение! Чудя се има ли още такива "Грешки"!?
Преди време писах, че имам най-лошата биопсия. Но когато отидох за първата промивка се оказа, че е стана грешка и всъщност резултата е хубав. :D
Все пак у мен остава едно съмнение! Чудя се има ли още такива "Грешки"!?
8O каква точно грешка е станала и в коя клиника си?
Преди време писах, че имам най-лошата биопсия. Но когато отидох за първата промивка се оказа, че е стана грешка и всъщност резултата е хубав. :D
Все пак у мен остава едно съмнение! Чудя се има ли още такива "Грешки"!?
8O каква точно грешка е станала и в коя клиника си?

Всъщност друга клиника, освен Надежда, прави ли биопсии и съответно промивки, помпи и т.н.?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Преди време писах, че имам най-лошата биопсия. Но когато отидох за първата промивка се оказа, че е стана грешка и всъщност резултата е хубав. :D
Все пак у мен остава едно съмнение! Чудя се има ли още такива "Грешки"!?
8O каква точно грешка е станала и в коя клиника си?

Всъщност друга клиника, освен Надежда, прави ли биопсии и съответно промивки, помпи и т.н.?
В България не съм чула. На вън има практика за ендометриални биопсии, спец. Сащ и Канада.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
 Момичета, каква е разликата между лекарство и помпа? И на кой ден от цикъла се поставя лекарството, помагайте!
« Последна редакция: Март 09, 2010, 22:47:12 pm от dadja »
*
Момичета, каква е разликата между лекарство и помпа? И на кой ден от цикъла се поставя, помагайте!
2 дни след овулация се поставя, лекарство и помпа е едно и също май.
*
И аз така знаех, но днес Док каза, че не било и се започна голямото чудене, щото пак забравих да питам какво следва после, трябва ли някаква предварителна подготовка като пълен пикочен мехур и др.подобни...нали знаете... :)
Здравейте момичета! Моля ако някоя от вас има инфо, нека ми каже кои дни ще отсъстват д.р Персенска и Д-р Стаменов, заради конференция и кои дни ще почиват около Великден? Благодаря предварително за информацията! :thankyousign:
 :balk_133:Момичета, аз днес бях на поредната биопсия и питах за прочивните дни, но казаха, че още незнаят нищо окончателно, ще почиват 2-3 дни за Великден, но ще има дежурна сестра за започналите стимулация. За очакваната конференция - никакво инфо. :dontknow: