0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: поликистоза
« Отговор #220 -: Март 10, 2011, 11:50:52 am »
аз точно предходният цикъл пих дуфастон, за да редуцирам ПМС-то. Сега го отчитам като грешка, защото го пих на своя глава.
Аз също започвам да меря базалната температура.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: поликистоза
« Отговор #221 -: Март 24, 2011, 18:58:06 pm »
Често срещан симптом при СПКЯ ли е болка и чувствителност на зърната?
Предходният цикъл по едно време започнаха да ме болят и аз се раааадвах (защото единствено са ме боляли, когато бях на клостилбегит), а то предходният цикъл беше без овулация :( Ако и сега така ме болят е много вероятно пак да нямам овулация.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: поликистоза
« Отговор #222 -: Март 24, 2011, 19:39:02 pm »
Маги, аз не съм забелязала някаква закономерност.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: поликистоза
« Отговор #223 -: Март 24, 2011, 21:18:16 pm »
Маги, аз не съм забелязала някаква закономерност.

Magdalena78, и при мен няма закономерност, макар да нямам СПКЯ. Изобщо симптомите със зърната и гърдите не са ориентир за нищо, не си създавай излишни грижи.
Re: поликистоза
« Отговор #224 -: Март 26, 2011, 21:32:27 pm »
Благодаря ви момичета. Опитвам се да свикна с новата ми диагноза :)
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: поликистоза
« Отговор #225 -: Октомври 05, 2014, 20:28:51 pm »
Здравейте момичета , да повдигна малко темата и да споделя какво ми се случва.Преди 5 дни бях на вторичен преглед (повода да се консултирам с друг лекар беше 3А група на цитонамазката , сега се оказа ,че съм си 2-ра ) При разговор с лекаря му казах ,че имам стара диагноза ПКЯ , която в последствие всички отхвърляха.Извика ме човека на 11 ден от цикъла , и се оказа ,че яйчниците ми са били на война , следователно овулация нямам и няма как да имам на този етап.Изписа ми прахчета инофолик и клострилбегит , като прахчетата трябва да ги пия от сега 2х1 3 месеца , а клострила мисля че ми каза след месец да го взема от 5-9 ден на МЦ (бях в паника като ми каза и не съм сигурна кога да го почна)
Въпроса ми е кога според вас е най-логично да го поя , и това 5-9 ден позната схема ли е на някого. Другото което ме притеснява е че не ми е правена проходимост на тръби , само преглед и измерване на лигавицата на матката. Съжалявам ,че поста ми стана голям.Момиче от форума ми каза,че това е щадяща за огранизма стимулация , но на фона на месеците на очакване , започнах много да се панирам.

Re: поликистоза
« Отговор #226 -: Октомври 05, 2014, 21:00:08 pm »
Клостилбегит НЕ се пие без доказана проходимост на тръбите... Иначе, аз съм го пила по такава схема, но след направена хидротубация преди това. Друг е въпросът при какъв лекар ходиш, защото ако имаш проблем със забременяването, най-добре е да се консултирате, ти и мъжът ти, с репродуктивен лекар.
« Последна редакция: Октомври 05, 2014, 21:02:51 pm от bonbolini »
*
Re: поликистоза
« Отговор #227 -: Октомври 06, 2014, 19:33:24 pm »
Здравейте момичета , да повдигна малко темата и да споделя какво ми се случва.Преди 5 дни бях на вторичен преглед (повода да се консултирам с друг лекар беше 3А група на цитонамазката , сега се оказа ,че съм си 2-ра ) При разговор с лекаря му казах ,че имам стара диагноза ПКЯ , която в последствие всички отхвърляха.Извика ме човека на 11 ден от цикъла , и се оказа ,че яйчниците ми са били на война , следователно овулация нямам и няма как да имам на този етап.Изписа ми прахчета инофолик и клострилбегит , като прахчетата трябва да ги пия от сега 2х1 3 месеца , а клострила мисля че ми каза след месец да го взема от 5-9 ден на МЦ (бях в паника като ми каза и не съм сигурна кога да го почна)
Въпроса ми е кога според вас е най-логично да го поя , и това 5-9 ден позната схема ли е на някого. Другото което ме притеснява е че не ми е правена проходимост на тръби , само преглед и измерване на лигавицата на матката. Съжалявам ,че поста ми стана голям.Момиче от форума ми каза,че това е щадяща за огранизма стимулация , но на фона на месеците на очакване , започнах много да се панирам.
Смени лекаря! Как така ти изписва Клоситлбегит, без проверена проходимост на тръбите, да не говорим, че и спермограма трябва да има мъжът ти? И каза ли ти, че ще те проследява, докато го вземаш? Това да не са бонбонки! Ама, че хора! Клостила може да е евтин, но не е безобиден!
*
Re: поликистоза
« Отговор #228 -: Октомври 06, 2014, 20:07:19 pm »
Спермограмата ни е от преди 15 дни в репродуктивна клиника.Добра е , да каза за проследяване , но аз бях в паника и не разбрах кога да го почна , иначе каза да ида на 11 ден от МЦ след като съм пила клострила от 5-9 ден , обаче не разбрах след месец ли или след 2 от както пия инофолик-а. До тогава имам време да направя цветна снимка и само като въпрос Какво ще се случи ако тръбите са запушени и се направи стимулация , кисти ли ?

*
Re: поликистоза
« Отговор #229 -: Октомври 06, 2014, 20:16:08 pm »
Спермограмата ни е от преди 15 дни в репродуктивна клиника.Добра е , да каза за проследяване , но аз бях в паника и не разбрах кога да го почна , иначе каза да ида на 11 ден от МЦ след като съм пила клострила от 5-9 ден , обаче не разбрах след месец ли или след 2 от както пия инофолик-а. До тогава имам време да направя цветна снимка и само като въпрос Какво ще се случи ако тръбите са запушени и се направи стимулация , кисти ли ?
Здравей, аз имам 5 стимулации с клостилбегит. Ще ти опиша как протичаше при мен проследяването. На 2-ри ден от цикъла отивам на УЗИ, за да се види, дали няма задържан фоликул. След това почва стимулацията. Моята беше 3-7 ден, но се прилага и 5-9 ден. След като започнех стимулация през около 3 дни ходех на УЗИ, да видим как растат фоликулите. Аз не реагирах много добре и най-много нарастваше един фоликул на цикъл. Когато фоликулът нарастне достатъчно 19-20мм, се пуска естрадиол, като винаги казвах в лабораторията, че трябва да е с разреждане. На зрял фоликул се падат 200 pg/ml eстрадиол. Ако тази стойност я имаше, или беше над нея, ми се биеше прегнил 5000 ед., за да спукаме фоликула и съответно трябваше да имам сексуален контакт, с цел забременяване. Не знам каква му е идеята на твоя лекар, просто да ти дава клостилбегит. Тъй като виждам, че доста си се притеснила и имаш много въпроси, е по-добре да се свържеш с лекаря си и да му зададеш въпросите си.
 Що се отнася до това какво ще се случи, няма да можеш да забременееш, а ще си пила лекарство, което не е много безобидно. Може да доведе до хиперстимулация и при продължителна употреба, дори до изчерпване на яйчниковия резерв. Има доста материали за клостила в Зачатие. Прочети ги. Успех!
« Последна редакция: Октомври 06, 2014, 20:23:10 pm от kati_vm »
Re: поликистоза
« Отговор #230 -: Октомври 08, 2014, 07:53:13 am »
Здравейте и от мен. Със диагноза СПКЯ съм от около 5 г. (доста късно разбрах, че това не е моментно състояние). Опитваме за бебе вече почти година, но за съжаление не става. Преди месец ми изписаха Инофолик и Дуфастон, за да ми дойде. Двайсетина дни по-късно при прегледа докторката видя 4-сантиметрова киста на десния яйчник. Каза че това е задържан фоликул, изписа ми Утрогестан и каза, че съм за лапароскопия. Нормално ли е да имам силни болки от тази киста? И лапароскопията ще реши ли проблема ми с липсваща менструация, задържане на фоликули и т. н. Док казва, че след операцията до 2 мес ще забременея, но на мен ми звучи малко съмнително.
*
Re: поликистоза
« Отговор #231 -: Октомври 08, 2014, 08:08:00 am »
Здравейте и от мен. Със диагноза СПКЯ съм от около 5 г. (доста късно разбрах, че това не е моментно състояние). Опитваме за бебе вече почти година, но за съжаление не става. Преди месец ми изписаха Инофолик и Дуфастон, за да ми дойде. Двайсетина дни по-късно при прегледа докторката видя 4-сантиметрова киста на десния яйчник. Каза че това е задържан фоликул, изписа ми Утрогестан и каза, че съм за лапароскопия. Нормално ли е да имам силни болки от тази киста? И лапароскопията ще реши ли проблема ми с липсваща менструация, задържане на фоликули и т. н. Док казва, че след операцията до 2 мес ще забременея, но на мен ми звучи малко съмнително.
Здравей, при условие, че имаш такава киста, която трябва да се отстрани, е добре да направиш. Кистите в повечето случаи предизвикват болки. При лапароскопията ще огледат яйчниците ти и предполагам щом си с поликистоза могат да им направят т.н. забелване, т.е. ще отстранят най-горния слой от тях, тъй като в следствие от поликистозата често се наблюдава задебеляване на външния слой на яйчниците, което пречи на овулацията. Избери обаче добър екип за лапароскопията. Успех!
Re: поликистоза
« Отговор #232 -: Октомври 08, 2014, 08:22:51 am »
Мерси, Кати! Лапароскопията при мен се говори откакто стъпах за сефте в кабинета на док, точно за това "забелване". Казваш "добър екип" - може ли евентуално имена и клиники. Аз съм от Шумен, ходя при Кузманова, въпреки че е адски разеяна, разказва ми за другите си пациентки,  пък за моето състояние нищо.... Нямам обаче друг избор тук. От работа е проблем дори час да отсъствам.
*
Re: поликистоза
« Отговор #233 -: Октомври 08, 2014, 12:58:52 pm »
Мерси, Кати! Лапароскопията при мен се говори откакто стъпах за сефте в кабинета на док, точно за това "забелване". Казваш "добър екип" - може ли евентуално имена и клиники. Аз съм от Шумен, ходя при Кузманова, въпреки че е адски разеяна, разказва ми за другите си пациентки,  пък за моето състояние нищо.... Нямам обаче друг избор тук. От работа е проблем дори час да отсъствам.
Здравей, разбирам. Но не си прави експерименти със здравето си. Аз бих ти препоръчала д-р Александров от МЦАР Варна. Често работят и в събота, заради ин витро процедурите. Ако искаш ще ти дам на лични номера на едната акушерка да се разбереш с нея. Успех!
Re: поликистоза
« Отговор #234 -: Октомври 09, 2014, 09:33:59 am »
Благодаря, може би ще ми е от полза номера, макар че се замислям за д-р Бойчев в Тутракан.
*
Re: поликистоза
« Отговор #235 -: Октомври 09, 2014, 12:51:03 pm »
Благодаря, може би ще ми е от полза номера, макар че се замислям за д-р Бойчев в Тутракан.
За там също се чуват добри отзиви.  Ти преценяваш. Успех.
поликистоза
« Отговор #236 -: Декември 10, 2014, 18:57:21 pm »
Имам един въпрос,който вече може би е задаван.Изчетох много статии и коментари,но конкретен отговор не намерих.Може ли със СПЯ да се кандидатства по фонд инвитро и какви точно изследвания трябва да предхождат кандидатстването?
*
Re: поликистоза
« Отговор #237 -: Декември 10, 2014, 20:47:47 pm »
Имам един въпрос,който вече може би е задаван.Изчетох много статии и коментари,но конкретен отговор не намерих.Може ли със СПЯ да се кандидатства по фонд инвитро и какви точно изследвания трябва да предхождат кандидатстването?
Здравей, за съжаление не може. Водиш се с неизяснен стерилитет, ако нямаш някое от другите условия: тубарен стерилитет, ЛУФ синдром, лоша спермограма при партньора. Трябва да направиш 4 АРТ опита -инсеминации, или ин-витро, или комбинация от тях и ако са неуспешни основният ти документ за кандидатствсне по фонда е епикризата с описание на направените опити.
Re: поликистоза
« Отговор #238 -: Декември 10, 2014, 22:54:03 pm »
kati_vm много благодаря за бързия отговор :)
Re: поликистоза
« Отговор #239 -: Февруари 27, 2015, 10:22:35 am »
Здравейте
Мнения за лечение на поликистоза с противозачатъчни Белора 21+7 и Метфогамма 500