0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #60 -: Юни 04, 2009, 18:21:22 pm »
А, Гери, задържаме се при мама за около 3 месеца :oops: Така че на 13 и 14 със сигурност сме в Търново. Ще се радвам да се видим :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #61 -: Юни 04, 2009, 19:05:24 pm »
Джамка, колко време сте още във Варненския вилает? Ние си летим на 9 юни за БГ и ще сме там поне до 13 юни със сигурност. Може да съберем децата да поиграят на местна почва :)

Гане, до 12-ти със сигурност сме тука (Св.Константин и Елена) . ще ми бъде драго. тилифона пазиш ли го?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #62 -: Юни 04, 2009, 19:12:12 pm »
чак пък варварство  8) няма нужда молим
все пак не им пробивам езика, или веждата- тези неща да си ги дупчат те


о, мини, издаде ли се? :P ще се обясняваме на ДРЗ.
защо, аджеба, им пробивате ушите на женските задължително? маркировка по полов признак отрано? не разбирам...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #63 -: Юни 04, 2009, 19:17:22 pm »
поздрави от Варна!
Утре пътуваме за Бургас, другата седмица, ако сте налични, ви каним на бира, сафрид и цаца в капанче до морето. Носете само кофи и лопати, че не сме закупили още. Пояс имаме :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #64 -: Юни 04, 2009, 19:20:04 pm »
Пазя, сичко пазя :lol: Не знам как ще стигна до вас с двете дяца, че още не съм подкарала кола :oops:, ама ще търся начин
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #65 -: Юни 04, 2009, 20:26:09 pm »
Здрасти и от нас. Стилияна има обици, които сложихме към 9-10 месечна възраст. Не се смятам за варварка. Всеки си преценява. Като порастне и не й харесва да ги махне.
Ние с нея изкарахме некъв тъп вирус - яка хрема, кашлица - та още кашляма като магарета де... Ужас! Не стига, че жега ами и тази гадост.
Успех на ДРЗ!
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #66 -: Юни 04, 2009, 23:23:56 pm »
Аз съЩо пробих ушите на малката на около 9 месеца .Ами има доста по варварски актове от пробиването на уши  според мен   много по- добре като са малки(не новородени разбира се) и неразбират по-бързо минава и зараства,не мърдат много ,тоест след като се пробие едното ухо става ясно какво Що ,но бързо се успокояват и хоп и другото и то вече пробито ,докато сега каквато е хала едвам я удържам .на мен на 4 години са ми пробивали ушите и беше голям цирк и голяма борба и с месеци ми гноясваха,много лош спомен ,а на малката за една седмица всичко беше минало . и на мен ми се струват опасни малки халкички и тем подобни висулки(ние сме с едни перлички на винт),децата дърпат ,човъркат ,тук съЩо в детската градина не разрешават с такъв тип халки  и гривнички .Ако не се пробият ушите преди годинка ,по добре е към 4-5 години когато вече разбират според мене .Имам познати които  пробиха на децата след годинка и ръцете им бяха постояно на обиците ,човъркаха въртяха ,докато не ги махнаха от ушите си  :lol: .Нашия педиатър ме посъветва тогава ,ако и пробиваме ушите да е след 6 месечна въздраст  ,като ни правеха изследвания и тестове(на 3 м ) къде къде по страшно ми се стори ,че и на бебета под година не слагат пълни ,ни локални упойки .
Тамара наистина много страни разсъждения прави ,а съветите които дава някой път -без коментар 8O
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #67 -: Юни 05, 2009, 00:05:31 am »
при условие, че имам 3 дупки на едното ухо, бащата на малките е с обеци на двете, пробивала съм си сама езика като тийн, а не в толкова тинейджърска възраст си пробих и пъпа, някакси ми се струва логично дъщерите ни да имат обеци на ушите
и това го пиша без капка срам за постъпките си- харесвало ми е, направила съм го  :P


Стефания вечерта, след като й пробихме ушите- не ми изглежда травмирана и по-грозна,отколкото без  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #68 -: Юни 05, 2009, 01:18:28 am »
поздрави от Варна!
Утре пътуваме за Бургас, другата седмица, ако сте налични, ви каним на бира, сафрид и цаца в капанче до морето. Носете само кофи и лопати, че не сме закупили още. Пояс имаме :lol:

ще се видим в Бургас и ще се уговорим. имаме кофи и лопати,дюшек също.

за обиците - не разсъждавам върху въпроса кога ги боли повече при пробиването и кога си дърпат по-малко обиците.
питам ви - ЗАЩО изобщо смятате, че ТРЯБВА да се пробиват ушите на момичетата? аз ей това не проумявам. едва ли не, това е нещо задължително за съществата от женски пол и затова дай да го свършим по-рано, докато не усещат болка. като забелването на пишката на момчетата, едва ли не. ама изобщо не е същото...

мини, а я си представи, че напук на вашите пиърсинги, Стефания не хареса това като порастне? това, че вие сте така, изобщо не значи, че наследниците ви  ще харесват същото. едно е да вземаш решение вместо нея къде да ходи на ясла и какво да яде, докато е малка - ама да вземаш решение за тялото й, при това за ненужна процедура от здравословна гледна точка?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #69 -: Юни 05, 2009, 01:25:38 am »
и по този въпрос, както и много други, няма една истина, всеки е с неговата си  :D
не мисля, че бих те убедила в правотата си, както и ти в твоята, колкото и статии да прочета по въпроса
след 15 август ще пусна снимки и на Преслава  :D

пишейки това се сетих- ти си кръсти Марто, нали?
а какво ще стане, ако той като порасте пожелае да изповядва друга религия, а не християнската, или пък просто не желае да е бил кръщаван, това пак не е ли налагане от наша страна и то на много по-различно ниво
« Последна редакция: Юни 05, 2009, 01:41:33 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #70 -: Юни 05, 2009, 01:46:47 am »
Ехее, ако не са пишките, ще са обиците, ако не са драмите с памперсите и гърнето, ще са за спането в едно легло с бебето, ако не е темата за захранването, ще е за държавната и частната детска градина. Ако не е Тамара, ще е ....

На мястото на мъжките майки, не бих се изказвала по женски въпроси, че токувиж ми довели две снахи с пробити пъпове и езици 8) 8). Ей, тогава ще викам Джам на помощ и ще "анатемосвам" мини.  :) :wink:





София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #71 -: Юни 05, 2009, 01:50:58 am »
от както сме тук, махаме памперсите, започва да дава индикации за нуждите си, но сега друга беля - свикнал е на гърне и кво да правим, като ни се пишка навън? обяснявах за клякане, за пишкане прав - засега не поема.

Абсолютно същата история. И да видиш като му се допишка как се прибираме на бегом, щото ни прав, ни да го държиш, ни да му обясняваш каквото и да е. Какво се прави в този случай, някой с опит? А не признава и тоалетните .....

Копирай от приятелче. Като видите, че някое детенце го изпишкват специално му обърнете внимание какво прави детенцето. Даже ако имате някое близка майка на детенце на вашата възраст може да опитате да изпишкате заедно децата, ако другото детенце не се притеснява. Щото нас понякога вече ни е срам и се крием зад някой храст или дърво.

Успех на ДРЗ!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #72 -: Юни 05, 2009, 01:52:35 am »
пишейки това се сетих- ти си кръсти Марто, нали?
а какво ще стане, ако той като порасте пожелае да изповядва друга религия, а не християнската, или пък просто не желае да е бил кръщаван, това пак не е ли налагане от наша страна и то на много по-различно ниво[/b]

да, кръстих го от суеверие и след обещание, дадено в болницата. аз самата не съм православна християнка. атеистка съм, но от онези, дето известният физик Нилс Бор казал, че подковата помагала и на онези, които не вярват в нея.
ако порастне и иска да изповядва друга религия - какъв му е проблема? никакво насилие над тялото или личността на невръстното не се оказва чрез едно 15 минутно пребиваване в църквата. нито ще му чета Библията, нито ще го водя на неделно училище или литургия. няма и да му останат белези по тялото. ако насила го възпитавам в моята религия - да, тогава примерът ти би бил подходящ.

и пак ми остава отворен въпроса - защо е прието да се пробиват ушите на женските? за мен, това е първобитен ритуал, вид маркировка. не съм наясно доколко е разпространен по света.

и, Марито, като порастне щерка ти и не й харесат обиците, хубаво ще ги махне, ама дупките ще останат. моите още се виждат...  а не нося обици от 17 годишна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #73 -: Юни 05, 2009, 01:53:03 am »
като забелването на пишката на момчетата, едва ли не. ама изобщо не е същото...

ами обрязването на момченцата е доста по- болезнено ,но никой не го отрича и се чуди дали това момчетата  ги прави по-момчета ,но го правят над един милиард съЩества от мъжки пол  ,кои водени от релгията ,други пък за чистота и тн .За обиците съЩото(като не е опасно ,заЩо да не се направи ,може и да не се направи -въпрос на избор ,това ,че аз съм го направила в никакъв случай не подкокоросвам други майки ,така съм преценила за моето дете)  ,макар ,че двете процедури са корено различни ,ако  един ден не иска обици (което малко ме съмнява )няма да си слага,между другото момиченцата са как да кажа по кокетни и имат съвсем различни интереси от момченцата.Между другуто обицата е женски аксесоар нали?!  :) ,та може би и това ме е подтикнало да пробия ушите на детето
« Последна редакция: Юни 05, 2009, 01:59:05 am от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #74 -: Юни 05, 2009, 01:59:19 am »
предлагам в следващата тема да си пуснем анкета колко от жените тук имат обици  :lol:

абе няма да има белези по тялото детето бе, ти едва ли не на светата инквизиция ме обърна тука  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #75 -: Юни 05, 2009, 02:29:51 am »
Момичета, направо не мога да се сдържа да на споделя..., цяла вечер пяна ми излиза на устата и не мога да си намеря място.
 Седим си ние с братовчедка ми, майка ми и една позната майка в обособена детска площадка в парка. Мойто кротко си спи в количката, а племенницата ми на  1 год, и другото детенце на 1,4год. си щъкат. По едно време се появяват 2 фръцли с 2 овчарки и сядат на пейка. Едното куче очевидно агресивно вързано на дълга каишка. И едното дете отива към него и тая твар се хвърля. Ние естествено се разбучаваме и им казваме да се преместят в общата част на парка където няма деца... и не може да си представите какви думи полетяха към нас.Само като си помисля се изчервявам :x
К--ви, пр-----ки, как сме забременяли от първия срещнат, какво като сме родили по едно дете, децата щели да останат сираци... в един момент почнаха да обиждат децата...., майка ми и братовчедка ми не издържава и бой.., аз пазя децата... целия парк събрахме. Опитвам се да успокоя нещата и отивам да се разберем цивилизовано... едната ми вика.."като ухапе детето да ме съди"..., другата крещи какви сме боклуци.. Тя виждаш ли била завършила медицина /гинекология/ и ние благодарение на такива като нея сме имали деца.
Абе принципно на такива индивиди не обръщам внимание, ама как може да обижда така деца.., направо имам чувството, че ще се пръсна от яд, гняв.
Ох споделих.....обаче още ми е горчиво и не ми олекна :(
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #76 -: Юни 05, 2009, 02:32:30 am »
П.С.
Аз 5 пъти се опитвам да и кажа, че съм кучкар, че цял живот съм гледала кучета, много ги обичам, но като са агресивни нямат място при деца.
Оназ рупа ли рупа....
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #77 -: Юни 05, 2009, 09:32:38 am »
 :balk_56: момичета ,аз си имам едно такова мислене,че някои неща докато не станат не трябва да се казват,ама при този :bfp:резултат.
Хайде тази седмица да я запомнят повечето от вас с такива новина.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #78 -: Юни 05, 2009, 12:35:56 pm »
На мястото на мъжките майки, не бих се изказвала по женски въпроси, че токувиж ми довели две снахи с пробити пъпове и езици 8) 8). Ей, тогава ще викам Джам на помощ и ще "анатемосвам" мини.  :) :wink:
Хаха, Каси, моли се тогава твойте младежи да не харесат момата ми дето е още искра в очите на баща си  :wink: Ако прилича на мама си ще има и на пъпа обеца  :lol: :lol: :lol:
Свате, таз година ушите, догодина някъде другаде  :lol: Аз винаги ще си ги харесвам снахите  :bighug: пък те ако не се харесват, ще си ги сложим на нас обеците им  :lol:
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #79 -: Юни 05, 2009, 16:51:50 pm »
Момичета, благодаря за идеите. Надуваем басейн вече купихме, та ако видим зор ще го ползваме и за корито :D ще потърся и от тези бански памперси из магазините. А какво ви е мнението за ползване на детските басейни, че до нас има акваленд и хем ми е мерак да я заведа, хем ме е страх от разни болести. Макар че като е детски се предполага че сменят водата редовно ама знам ли...

Относно обиците, смятам и ние да сложим на Габи догодина, знам че на благовещение се прави тази процедура, а тая година ми се видя още мъничка за това. Сега тепърва започваме с прическите и кипренето и мисля че няма да я загрозят, а напротив. Поне се надявам повече никой да не ме пита момиче или момченце си имаме :wink:  Ако не и харесва като порасне, ще си ги махне, не разбирам какъв толкова е проблема. Но като гледам младежта сега, по-скоро ми се струва, че след години сама ще ни изненадва с пиърсинги на странни места.

мини, а защо точно на 15 август? Просто така сте си решили да е на богородица, или и това е от празниците на които се пробиват ушенца /не съм много запозната с християнските традиции да си призная  :oops:/