0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« -: Юни 01, 2009, 10:34:16 am »
Щастливо детство на всички Зачатски дечица!

Да е слънчева и успешна първата седмица на юни!  :)

Пожелавам успех на Деня на репродуктивното здраве в края на седмицата!

Поздрави от нас!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #1 -: Юни 01, 2009, 11:26:21 am »
Присъединявам се към пожеланията на Каси!
Здраве и щастливо детство на Зачатъчните малчугани,
да се увеличават и да бъдат умни и щастливи!
Нека седмицата е изпълнена с много емоции и  :sunshine: ви дни!
И всичко на Деня на Репродуктивното Здраве да мине по мед и масло!

 :flower: за Дони и всички които вложиха  :heartbeat: и душа в органозациятя му!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #2 -: Юни 01, 2009, 11:32:09 am »
Честит празник на всички дечица! Да растат весели, безгрижни и без болести и рани  :D
Успешен и многолюден ДРЗ!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #3 -: Юни 01, 2009, 11:42:58 am »
Честит празник на всички дечица,
пожелавам им да са живи и здрави
и винаги усмихнати,
нека техните личица да радват нашите сърца!




Пожелавам успех на Деня на репродуктивното здраве!

« Последна редакция: Юни 01, 2009, 11:46:14 am от adi »
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #4 -: Юни 01, 2009, 11:43:20 am »
И аз се присъединявам към пожеланията за прекрасно и безгрижно детство на всички деца на Зачатие!
Стефи, детската градина ми е отколишна мечта, но наистина документите са безкрайни. Проверявала съм го преди години, но с удоволствие ще се включа в начинанието с каквото мога.
<br />[link=http:
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #5 -: Юни 01, 2009, 11:44:08 am »
Честит празник мили деца!
Да сте здрави,щастливи и много усмихнати!
Успешен ДРЗ!
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #6 -: Юни 01, 2009, 12:05:29 pm »
Честит 01.06 на всички  малчугани! Нека винаги им е слънчево и весело, безгрижно и щастливо!
Успех и на Деня на репродуктивното здраве!
Ние се стягаме за моренце в сряда, стискайте палци да е слънчево, че съм оборудвала Вероника с бански, слънчеви очила, фигурки за пясък, басейн и надуваема лодка  :lol:
Мишанта, вие какво решихте?

По въпроса с детската градина, де се кръсти детска забавачница?
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #7 -: Юни 01, 2009, 12:56:29 pm »
Честит празник на всички дечица, а и на техните мами и татковци (така де все още си имаме детинското в нас)  :wink: !
 Да са живи и здрави, да растат спокойни и щастливи всичките дечица!  :D
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #8 -: Юни 01, 2009, 13:54:07 pm »
Мили момичета, влизам във вашата темичка , за  да честитя празника на вашите слънчица !
Честит празник на всички сладури !
Да са много здрави,безгрижни и  усмихнати:)
Нацелувайте ги от кака им Зайка :)
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #9 -: Юни 01, 2009, 14:08:28 pm »
Мили момичета, влизам във вашата темичка , за  да честитя празника на вашите слънчица !
Честит празник на всички сладури !
Да са много здрави,безгрижни и  усмихнати:)
Нацелувайте ги от кака им Зайка :)
Zayak3 мерси миличка. Да ти се връща.
Дано догодина и ти да си тук с твоето зайче. Или две  :oops:
Много те чакаме.

Честито на всички дечица!
Аз пожелавам на всички да са здрави, щастливи и много подаръци!
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #10 -: Юни 01, 2009, 14:11:10 pm »
Честит празник на всички малки и големи!
Нека дечицата да си ни живи и здрави, да правят една идея по-малко бели, да са умнички обичани и обичащи и нека им се случват много хубави неща -не само в деня на детето!
Много си го тача 1-ви и много му се кефя!Аз като едно голямо попораснало дете не искам да пропускам повода за празник и винаги намирам начин да си изкарам много весело на 1-ви.За днес плановете включват яко забавления-торти-морти, куклени театри, подаръци и още и още забава до безкрая.
Хайде весело празнуване, може да няма слънце, но имаме усмивки които да стопят и айсберг.
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #11 -: Юни 01, 2009, 15:50:12 pm »
Честит празник на всички малки и големи деца! Пожелавам ви много здраве на всички, а на малките прекрасно и слънчево детство! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #12 -: Юни 01, 2009, 18:04:13 pm »
Честит празник на дечицата ни, нека имат прекрасно детство!
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #13 -: Юни 01, 2009, 18:08:22 pm »
честит празник, на малки, големи и още по-големи, много здраве и веселие пожелавам :D

аничка, спираме с идеята за ДГ-Зачатие, че ме обвиняват, че уронвам авторитета на сдружението :wink:
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #14 -: Юни 01, 2009, 18:33:48 pm »
Честит празник на всички Зачатски дечица!  :D Да са живи, здрави и щастливи! Честит празник, Зачатски мами!!!
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #15 -: Юни 01, 2009, 20:17:59 pm »
Стефи,аз като цяло се чудя, защо трябва да е под шапката на Зачатие. В един момент нашите деца ще са пораснали, дай Боже идеята и начинанието да са успешни, по-добре е да си е съвсем отделно нещо. И без това покрай фондовете за ин витро имаше доста скептични коментари (не искам да повдигам темата), да не вземат и върху тази идея да се прехвърлят.
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #16 -: Юни 01, 2009, 20:37:39 pm »
Честит празник на дечицата!!!

Много здраве и подаръци да получат!!!

Иска ми се да напиша повече и доста неща, но последните месеци се появиха и нови ангажимени и се налага да отрежа някои удоволствия, за да спазя някои срокове и графици; мъчно ми е, но това хубаво място е сред удоволствията, от които трябва да се лиша. Надявам се да мога пак да се включвам, макар и да ви чета, но пък човек никога не знае какво ще е занапред, та съм готова да променям графика си според обстоятелствата. Промяната е най-постоянното и сигурно нещо, казват хората.  :D

Изпуснала съм много новини сигурно, но със сигурност разбрах, че трябва да честитя на Луната и на Пешек! Честита радост на тях и на всички, които имат повод да се радват за нещо!

Запазила съм си много честитки за момичета, които ценя и на които тепърва ще се наложи да им се честити раждането на рожба, но пък аз не обещавам да изчезна абсолютно и завинаги, а само да поразредя влизанията си. Та, съм сигурна, че ще науча за още много и положителни тестове и новини.  :D

Лятото е добър, оптимистичен сезон за любов и бебета!  :D

Нинка, така хубаво беше описала животинския свят в твоето село, че ти завидях искрено и от сърце!  :D  Имате ли хотел там и приемате ли гости срещу заплащане, естествено?!  :D

УСПЕХ на хубавата и полезна инициатива ДРЗ!!!

Липсвате ми, сладурки!  :D :D
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #17 -: Юни 01, 2009, 22:12:34 pm »
Честит празник на милите ни дечица! Да са ни живи и здрави, много да ни радват и все повече да стават :D Ние днес сме много мрънкащи така че няма да пиша много, поне ще се опитам да ви изчета :D
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #18 -: Юни 01, 2009, 23:30:11 pm »
Честит празник на всички дечица и пораснали деца ;-)

Може да се каже че вече проговорихме от една седмица дърдорим неща от сорта:
Ай-де, Ай-да-да, Да-да и нещо като ТА-ТА  :lol: Аз си чакам Ма-ма


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #19 -: Юни 02, 2009, 00:43:22 am »
Ние се стягаме за моренце в сряда, стискайте палци да е слънчево, че съм оборудвала Вероника с бански, слънчеви очила, фигурки за пясък, басейн и надуваема лодка  :lol:
Мишанта, вие какво решихте?

Аничко :P лек път, да си изкарате страхотно,
хубаво време ви пожелавам с много :sunshine:!

Ние решихме Ставрос, резервирахме за края на юни, та да видим...
Отиваме голяма компания, все желаещи да аниматорстват около Митака ентусиасти :lol:.

Зайко за теб  :bighug:, ама многоооо голяма!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #20 -: Юни 02, 2009, 00:44:23 am »
Нинка, така хубаво беше описала животинския свят в твоето село, че ти завидях искрено и от сърце!  :D  Имате ли хотел там и приемате ли гости срещу заплащане, естествено?!  :D

O, натюрлих, имаме къща там. Заповядайте :) без бецален разбира се!  :lol:
Детето ще бъде глюклих  :lol:
Разгледай за Шипково, де! Има и хотели, ако доведеш цяла сюрия иностранци :), изобщо тази част на троянския балкан е фантастична, а колко много развлечения има - ехйееееей, не ти трябва море. Има курорти с басейни, музеи, манастира, минерални извори и свеж планински въздух!
Има прекрасни села за разглеждане и Троян е много красиво и китно градче!

Вилкомен, бите  :wink:

Пожелавам здраве на всички.

*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #21 -: Юни 02, 2009, 01:35:15 am »
Честит празник на всички деца!! Да са  много здрави.

Ние имахме лек инцидент.Момичета внимавайте ако някое от децата има навика да скача по леглата.Моята дъщеря скачайки така преди няколко дена се приземи върху рамката на леглото.Съответно последва кървене от влагалището и неистов рев.Как сме стигнали до моята АГ не помня почти.Прегледаха я на стола.Има кръвонасядания,но нищо друго.Удара е паднал повечето върху вътрешната част на крака и това е спасило от по голяма беля.Сега правя промивки с лайка.Та внимавайте със скачането по леглата.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #22 -: Юни 02, 2009, 02:13:18 am »
Лека и спорна седмица на всички!

Честит празник на децата в края на деня :).
Да са ни здрави и щастливи.

Ния, много неприятен инцедент, милото детенце и майка му. Пожелавам ви бързо да забравите за него и да не се повтарят подобни неща.

Момичета, по повод заформилата се идея за ДГ Зачатие, В кръга на майтапа, не се заяждам. :D :D :D. Ама както е тръгнало, давайте като няма достатъчно добри заведения достойни  за нашите  деца, да продължим начинанието и с осигуряване на понататъчното образувание на отрочетата / да им направим училище и университет. Щото и дотам като стигнат, пак ще има забележки и няма да са на нивото на децата ни съотвтните учреждения :D :D :DИмах такъв случай. Навремето в София работех в една семейна фирма. Щерката изкарала 1ви клас в държавното училище, не му харесало на детето нещо и мама и беше направила частно училище. Свети Иван Рилски се казва, някой може и да го е чувал.
Та така де.... и ние, да се погрижим за спесиалното образувание и изисквания на нашите деца :)

Поздрави

Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #23 -: Юни 02, 2009, 02:16:04 am »
еи че съм патка заспала :D написала съм образУвание вместо образОвание, ама нали спя и пиша :D

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #24 -: Юни 02, 2009, 02:21:45 am »
Честит празник на всички малки, големи и още по-големи деца!
Бъдете здрави и само хубави моменти!

Ния, ужасно е това, миналата седмица комшийчето идва у нас да играе със Стеф и я научи да скача по леглото, та сега й е любимо занимание. Ох, никак не върви да не я събирам с деца, но пък тя постоянно повтаря онова, което по-големите правят. Малките деца бута и не иска да си играе с тях, нали е кака. Ако стои вкъщи пък не мога да я овардя от компютъра, или "каля мотолята" или в ютуб гледа клипчета. Абе почват се големите терзания при нас.  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #25 -: Юни 02, 2009, 10:56:18 am »
Ния, сърцето ми се сви като прочето написаното. Представям си какъв шок си изживяла, добре че ви е сполетяло по-малкото зло!
Албена, идеята за детска градина е повече плод на невъзможността да додрапаме до място в такова заведение, не на недоволство. Виж, университета може да го смениш когато и както си поискаш. Всичко зависи от знания и желание, а не от някакви съмнителни критерии. Желание има, ама шанс нулев!
Мише, пожелавам и вие да си изкарате стрхотно на Ставрос, щом има много ентусиасти забавачи, дори и да им омръзва, ще се редуват и ти ще си починеш поне малко ;)
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #26 -: Юни 02, 2009, 12:55:09 pm »
Стефи, не се връзвай, винаги ще има доволни и недоволни. Важното е че всичко е за по-добро развитие на децата.
Нийче, съжалявам за малката, добре че е излезнал малкия дявол и не е нещо по-сериозно, милото  :(
Ние вчера пък бяхме на Бейби крос - състезание по пълзене. Голям купон беше. Една тълпа щъкащи бебешоци, изпълни ми се сърцето.
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #27 -: Юни 02, 2009, 13:34:39 pm »
Успешен ДРЗ!
На всички които го правят реален  :balk_81:

На подготвящите се за летуване пожелавам весела почивка!
Мими, вие нямате ли красиран участник в бейбикроса? :lol:

*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #28 -: Юни 02, 2009, 13:39:11 pm »
Дани стигна до финала, ама му хареса повече да тропа по оземята с ръце и да пълзи към рекламното платно, не към мен  :lol: Преди това ги пуснаха един срещу друг.
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #29 -: Юни 02, 2009, 14:43:17 pm »
Здрава, слънчева и успешна седмица на всички от нас!
Снощи вкъщи мина трето торнадо от деца и гости.  :lol: Голяма веселба беше. Отиде с много мрънкане в яслата. Имаме си колело с "баджажник", люлка и пързалка Пилсан.
Да почерпя за здравето на порасналото ми момиче


Преди около 3 седмици и Дани претърпя нещо подобно на Ели. Падна от стола, като уцели пак същото място. Нямаше кръв, но за сметка на това се е цепнала малко :? Когато я водих за вулвовагинита, педката каза, че тази ципа била малко по-голяма и трябвало да я водя на АГ, за да я коригира. Е, вече не се налага.  :?
« Последна редакция: Юни 02, 2009, 14:46:57 pm от новалекса »
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #30 -: Юни 02, 2009, 17:38:23 pm »
новалекса, много ти е хубав новия аватар! Да е жива и здрава рожденичката, много щастлива и още по-послушна!

Ния, ужасна работа, настръхнах, Господ да ги пази да няма повече подобни инциденти.

Хубава и весела седмичка на всички!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #31 -: Юни 02, 2009, 17:54:54 pm »
Ния, настръхнах, дано Ели се оправи бързо!

Новалекса, да ти е жива и здрава рожденничката и много да те слуша! Добре, че и при вас инцидента не е бил сериозен и Дани е добре...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #32 -: Юни 02, 2009, 19:33:05 pm »
Ния,  :? съжалявам за случилото се...
Да нагушкаш Ели от мен...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #33 -: Юни 03, 2009, 18:01:28 pm »
Ния,съжалявам за тази ужасна случка,дано нямате повече премеждия!
И Жорко много обича да скача по леглата,а също и върху холната маса- направо ми призлява като го видя там.

новалекса,да ти е жива и здрава порасналата принцеса.

Жорко вече е записан в 88 ОДЗ ,сега ще свикваме с мисълта.Една приятелка много ми похвали градина- и двете и деца бяха там.Дано и ние сме доволни и детето да е добре.
« Последна редакция: Юни 03, 2009, 18:03:45 pm от z22 »
<br />
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #34 -: Юни 03, 2009, 18:09:24 pm »
аничка, спираме с идеята за ДГ-Зачатие, че ме обвиняват, че уронвам авторитета на сдружението :wink:

абе, аз отсъствах известно време от форума, но прочетох последната седмична и направо се удивлявам от уникално неадекватните изказвания на Тамара. уникална е тази жена 8O
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #35 -: Юни 04, 2009, 00:11:23 am »
абе, аз отсъствах известно време от форума, но прочетох последната седмична и направо се удивлявам от уникално неадекватните изказвания на Тамара. уникална е тази жена 8O
Кат подхвана темата - мда, така си е.
Не исках да коментирам мнението й, защото си имам в момента по-сериозни проблеми в реалния живот, и хич не ми е да се занимавам с Тамара. Още повече , че аз не съм член на Сдружението.  Но тя може да спи спокойно -може да се измисли механизъм, по който да няма ощетени членове на Зачатие в смисъл да се спонсорира с техния членски внос, което е меко казано смешно,  частна ДГ на друга част от членовете. Ако наистина има воля за идеята на ДГ - мога да помагам.
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #36 -: Юни 04, 2009, 00:27:46 am »
лейди, повярвай ми нямам воля, имах воля за много много неща, влагам лични средства и време за хора които не познавам, но знам през какво минават. но честно, нямам никакво, ама никакво желание да нося още хора на гърба си. ДГ си беше чиста шега от моя страна. ако някога реша да правя нещо такова то ще е мое и за мен, надявам се ме разбираш. всяко търпение и безкористност си имат граници, колкото и да съм дебелокожа и на мен ми действат такива "умни" изказвания.
явно никога няма да свикна с тази черта на българина "дайте да дадем, или направим", ама ако може някой друг да го направи, а ние да аплодираме отстрани и да леем мозък.
може би затова съм безкрайно горда, че познавам шепата хора които са извън тази максима и благодарение на които нещата в Зачатие стигнаха до тук. понякога само това ме връща в редиците.
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #37 -: Юни 04, 2009, 03:17:54 am »
момичета, според мен Тамара не е съвсем с правилно мозъкофункциониране  :D. Излезе от ония дълги немски думи. :D
Не й обръщайте внимание. Момичето не е виновно......
Ама как има време и желание да ръси бисерите си, е друг въпрос....

*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #38 -: Юни 04, 2009, 09:13:00 am »
Да се запиша и аз в новата седмичка преди да свърши с една питанка.
Стягаме се за море началото на другя месец, та съм се зачудила бански за бебета има ли? Или само по памперс? Нещо ми е притеснено да я пусна по голо дупе. Другия момент който още не съм си изяснила е с банята как ще се получат нещата, че място в колата да носим и корито няма. Май ще е по бързата процедура под душа.

*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #39 -: Юни 04, 2009, 09:19:03 am »
всяко търпение и безкористност си имат граници, колкото и да съм дебелокожа и на мен ми действат такива "умни" изказвания.
Много ви обичам, вас дебелокожите! Пускай си го покрай ушите, друго спасение няма!

явно никога няма да свикна с тази черта на българина "дайте да дадем, или направим", ама ако може някой друг да го направи, а ние да аплодираме отстрани и да леем мозък.
И не само да леят мозък ами и да недоволстват, още по-лошо обиждат. Ама ти не свикна ли за 5 години, че тва е положението? Приемаш, че не си струва за 5 човека да обръщаш гръб на 20 000 (registered users) - и толкоз!

И специално да допълня за Тамара - може да се направи това, прочети устава добре, просто не може да се разпределя печалба и приходите могат да се използват само с общественополезна цел.  А какво по-хубаво от това приходите от такова начинание да подпомагат лечението на семейства, които все още се борят за детенце! Друг е въпросът, че това е допълнителен ангажимент и много работа, с която едва ли някой ще се заеме, 99% съм сигурна.

Ох, веднъж да мине тази седмица и пускам следващата седмична тема  :)
« Последна редакция: Юни 04, 2009, 09:47:22 am от cygnus »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #40 -: Юни 04, 2009, 09:24:14 am »
и аз имам питанка, :oops:....кога пробихте ушичките на децата си???иска ми се да сложим обици на Алекс,дали е рано?
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #41 -: Юни 04, 2009, 09:28:13 am »
Ади, не бързай. Мойта колежка така рано е пробила на дъщеря си и после като порасна, дупката се измести и се налагаше да пробива пак. Аз лично смятам, когато тя сама пожелае да носи обеци - тогава.
« Последна редакция: Юни 04, 2009, 09:30:00 am от cygnus »
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #42 -: Юни 04, 2009, 10:51:04 am »
и аз имам питанка, :oops:....кога пробихте ушичките на децата си???иска ми се да сложим обици на Алекс,дали е рано?

Аз на Ива ги пробих след като навърши 1 годинка.Не са се изместили дупките и нямам проблеми.Самото дете въобще не разбра какво става-докато се усети и беше с обици!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #43 -: Юни 04, 2009, 11:40:17 am »
на 9 месеца пробих ушите на Стефания, подарък за кръщенето й бяха обички, които й сложих /на 10 месеца/
на Преслава ще пробия на 8 месеца- на 15 август мисля
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #44 -: Юни 04, 2009, 11:52:48 am »
И аз мисля, когато поиска Ели тогава ще и ги пробиваме. Моите ми ги пробиха във втори, трети клас като бях и тогава носех златни треперушки (такива бяха на мода ;) ) , в последствие като ги махнах и си сложих сребърни се оказа, че съм алергична към всичко различно от злато, а златото не ми е любим метал и сега ходя без обици, но пък с дупки ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #45 -: Юни 04, 2009, 12:01:31 pm »
когато тя си поиска, тогава ще й ги пробия :)
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #46 -: Юни 04, 2009, 12:02:12 pm »
А така свате, крайно време е да ни използваш подаръка  :wink:
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #47 -: Юни 04, 2009, 12:19:33 pm »
Да се запиша и аз в новата седмичка преди да свърши с една питанка.
Стягаме се за море началото на другя месец, та съм се зачудила бански за бебета има ли? Или само по памперс? Нещо ми е притеснено да я пусна по голо дупе. Другия момент който още не съм си изяснила е с банята как ще се получат нещата, че място в колата да носим и корито няма. Май ще е по бързата процедура под душа.

Мая, има такива детски бански, в детските магазини. Обаче за вашата възраст по-подходящи са памперс-банските, те са си памперси, ама като гащички, не са с лепки, и са с външен слой, който не пропуска вода навътре. Казват се Little Swimmers, може и други марки да има. Намират се в по-големите детски магазини, има различни номера според килограмите.

Банята - под душа, разбира се :) Държиш с едната ръка и миеш с другата, дано има душ-телефон в хотела.

Стефунка, Убичам та! Който трябва, знае както вършите с Добри за сдружението, не си слагай на сърце такива думи.

Обиците - лично мнение, не одобрявам на толкова ранна възраст, излишен риск да си нарани сама ушите, да й ги дръпнат в детската. Местенето на дупката е бял кахър. Ще ги пробием, когато сама поиска, но не преди 5г.
« Последна редакция: Юни 04, 2009, 12:32:28 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #48 -: Юни 04, 2009, 13:20:13 pm »
Абе и аз се замислих дали да не изцепя мнение за Тамара, ама реших да се направя на благоразумна :?
Стефи, ти пък какво се впрягаш?! Разумните хора приветствахме идеята и се опитахме да я дооформим (колко сме?!), а някаква си (единствена)Тамара ще плещи глупости... Лично на мен ми е все едно дали ще е документално оформено под шапката на Зачатие или ще е така да се каже неофициалната Зачатска градина.
И за протокола, може и да не съм писала, но търся помещение и имам идея за такова. Опитвам се и да се образовам за необходимите изисквания. И ви предлагам всички, които имат отношение към това начинание да се съберем другата седмица и да го обсъдим лично. 8)

Мая, и ние ползвахме памперс бански, а за ваничка купихме една мъничка надуваема лодка, която не отнема място, но върши работата на коритце :wink:

Айде, изчезвам да приготвям багаж, че отиваме в Хисаря да се учим да плуваме.
Спорен и ползотворен ден на РЗ!


*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #49 -: Юни 04, 2009, 15:38:30 pm »
Стягаме се за море началото на другя месец, та съм се зачудила бански за бебета има ли? Или само по памперс? Нещо ми е притеснено да я пусна по голо дупе. Другия момент който още не съм си изяснила е с банята как ще се получат нещата, че място в колата да носим и корито няма. Май ще е по бързата процедура под душа.
Миналата година като ходихме на море и моето дете беше на същата възраст. По голо дупе не е желателно от хигиенна гледна точка На пясъка му слагах или обикновен памперс или памперс-гащи. Във водата по-често беше голичък
За къпането ще ви е по-удобно под душа,хем е по-бързо .Весело прекарване ви желая!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #50 -: Юни 04, 2009, 16:23:12 pm »
поздрави от Варна!
трети ден загиваме без емфие на този остров ;)
шубе ни е да ходим по пясъка- дърт мъж, а пищи. водата в морето е още студена, ще видим басейните след ден-два. първо да се поокопити. иначе - коренна разлика спрямо миналата година. седи си сам на столчето в ресторанта, храни се сам и с апетит, та успяваме и ние да хапнем. по-спокойно го оставяме да се мотае из градината, има живот на Марс, усещам...
ние сме с бебешки бански, ама не памперс, а истински, но са от 2 пласта. подариха му ги още като бебе, едва сега са му таман. от както сме тук, махаме памперсите, започва да дава индикации за нуждите си, но сега друга беля - свикнал е на гърне и кво да правим, като ни се пишка навън? обяснявах за клякане, за пишкане прав - засега не поема. накрая свали гащите и се изпика върху тях на детската площадка. надявам се и това да изучим,наред с ходенето в пясъка.

за обиците съм участвала в дълга свадлива дискусия в бг-мама и съм на мнение, че обичаят за насилствено пробиване на ушите на малки момиченца е варварство. категорично не одобрявам. отделно, че бебе с обици е неприсъщо и неестетично.
оставете си дъщерите сами да решат дали искат обици или не.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #51 -: Юни 04, 2009, 16:29:44 pm »
Мая, и ние ползвахме памперс бански, а за ваничка купихме една мъничка надуваема лодка, която не отнема място, но върши работата на коритце :wink:

И ние се справихме с надуваемата лодчица.  Хем и на плажа се използва, хем - за баня.  Нашата дъщеря малко се страхува от душа, така че това не ни беше добър вариант.  Little swimmers има в Метро, ако не намериш по детските магазини.
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #52 -: Юни 04, 2009, 16:38:47 pm »
от както сме тук, махаме памперсите, започва да дава индикации за нуждите си, но сега друга беля - свикнал е на гърне и кво да правим, като ни се пишка навън? обяснявах за клякане, за пишкане прав - засега не поема.

Абсолютно същата история. И да видиш като му се допишка как се прибираме на бегом, щото ни прав, ни да го държиш, ни да му обясняваш каквото и да е. Какво се прави в този случай, някой с опит? А не признава и тоалетните .....


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #53 -: Юни 04, 2009, 16:39:44 pm »
Джамка, колко време сте още във Варненския вилает? Ние си летим на 9 юни за БГ и ще сме там поне до 13 юни със сигурност. Може да съберем децата да поиграят на местна почва :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #54 -: Юни 04, 2009, 16:45:09 pm »
поздрави от Варна!

Ееееебре, курорте.
Децата не са глупави, знаят къде да порастват. Аз като ви разправям, че моята булка миналата година на морето порасна, за 17 дена, да не мислите, че си говоря напразно. И слушат там. Пазят поведение та да ги водят все по курорти. Хитреци ниедни!
Мартин ще вузмужее  :lol: , да видиш тогава.
Ние в края на този месец "живи и здави", както казва една дървена философка, заминаваме на море.

Кристина като поотрасне ако иска ще и сложа обици, сега - в никакъв случай. Споделям мнението на jam по този въпрос.

Ох, веднъж да мине тази седмица и пускам следващата седмична тема  :)

Айде, чакаме! С много положителен заряд ще е идната седмична тема, сигурна съм. Е, винаги могат да се намерят "доброжелатели" да "донасат" нещо от предходните, но нейсе.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #55 -: Юни 04, 2009, 16:50:59 pm »
И ви предлагам всички, които имат отношение към това начинание да се съберем другата седмица и да го обсъдим лично. 8)
чакам час и дата и идвам :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #56 -: Юни 04, 2009, 17:00:40 pm »
и аз се чудя как ще сме на морето тази година.Жорко има бански,но за неговата възраст май не е подходящо .

За обиците ,не знам и аз,струват ми се много малки на 1-2г. -опасно ми се струва,но пък от друга страна познавам няколко такива дечица и нито едно не е имало проблем(което обаче не изключва точно твоето да има).

Имам въпрос - при ранно приключила бременност,за колко време спадат нивата на хормона.
Братовчедка ми има вече един аборт.Д-р Тюфекчиева и прави лапароскопия,а след това и хистероскопия поради съмнения за преграда в матката,но се оказа,че няма такова нещо ,та само изгубиха 1-а година напразно.
Преди седмица имаше положителен тест с бледа 2-ра черта,после още няколко.Вчера почувствала ,че гърдите и вече не са напрегнати,направила тест и вече няма втора черта.Ходила на лекар и не се вижда бременност и лигавицата даже не и била дебела.
Направила е кръвен тест с резултат 1,3 е - няма никаква бременнот.Аз не мога обаче да си обясня тези 4 положителни теста,правени в 3 различни дни,като последният положителен беше от преди 3-4 дни най-много.За да отчете такъв тест + ,значи нивото на хормона е минимум 20.Възможен ли е толкова бърз спад в хормона.
Отделно имаше напълно редовен цикъл,а миналият месец и закъсня ,сега пак не се знае,какво се случва.Втори месец и тече и зеленикава течност от гърдите ,а Пролактина е в норма.

<br />
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #57 -: Юни 04, 2009, 17:04:37 pm »
и аз се чудя как ще сме на морето тази година.Жорко има бански,но за неговата възраст май не е подходящо .


Може на морето на плажа и гол да щапури. По-добре от колкото да му съхнат на дупето. А като излезе от водата си му обуваш бански или памперс-бански.
Иначе доколкото съм чувала на повечето басейни, подчертавам, се изисква и малките дечица да са с бански. Сигурно, за да не се надрискат в басейна  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #58 -: Юни 04, 2009, 17:22:29 pm »
чак пък варварство  8) няма нужда молим
все пак не им пробивам езика, или веждата- тези неща да си ги дупчат те
« Последна редакция: Юни 04, 2009, 17:24:10 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #59 -: Юни 04, 2009, 17:58:39 pm »
Иначе доколкото съм чувала на повечето басейни, подчертавам, се изисква и малките дечица да са с бански. Сигурно, за да не се надрискат в басейна  :lol:

Точно по тая причина и Ели си беше с бански миналата година и тая така ще е във водата, а на плажа по памперс. Банските са и обикновенни, не са памперс бански... И купувам унисекс, че да ги носят и двамата.

Ние си летим на 9 юни за БГ и ще сме там поне до 13 юни със сигурност. Може да съберем децата да поиграят на местна почва :)
Гане, ако след това сте в Търновския вилает ;) може да се видим, ние ще сме там на 13 и 14 юни, после само ще прехвърчаме да оставяме и вземаме по някое дете, а и вие сигурно няма да стоите дълго...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #60 -: Юни 04, 2009, 18:21:22 pm »
А, Гери, задържаме се при мама за около 3 месеца :oops: Така че на 13 и 14 със сигурност сме в Търново. Ще се радвам да се видим :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #61 -: Юни 04, 2009, 19:05:24 pm »
Джамка, колко време сте още във Варненския вилает? Ние си летим на 9 юни за БГ и ще сме там поне до 13 юни със сигурност. Може да съберем децата да поиграят на местна почва :)

Гане, до 12-ти със сигурност сме тука (Св.Константин и Елена) . ще ми бъде драго. тилифона пазиш ли го?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #62 -: Юни 04, 2009, 19:12:12 pm »
чак пък варварство  8) няма нужда молим
все пак не им пробивам езика, или веждата- тези неща да си ги дупчат те


о, мини, издаде ли се? :P ще се обясняваме на ДРЗ.
защо, аджеба, им пробивате ушите на женските задължително? маркировка по полов признак отрано? не разбирам...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #63 -: Юни 04, 2009, 19:17:22 pm »
поздрави от Варна!
Утре пътуваме за Бургас, другата седмица, ако сте налични, ви каним на бира, сафрид и цаца в капанче до морето. Носете само кофи и лопати, че не сме закупили още. Пояс имаме :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #64 -: Юни 04, 2009, 19:20:04 pm »
Пазя, сичко пазя :lol: Не знам как ще стигна до вас с двете дяца, че още не съм подкарала кола :oops:, ама ще търся начин
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #65 -: Юни 04, 2009, 20:26:09 pm »
Здрасти и от нас. Стилияна има обици, които сложихме към 9-10 месечна възраст. Не се смятам за варварка. Всеки си преценява. Като порастне и не й харесва да ги махне.
Ние с нея изкарахме некъв тъп вирус - яка хрема, кашлица - та още кашляма като магарета де... Ужас! Не стига, че жега ами и тази гадост.
Успех на ДРЗ!
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #66 -: Юни 04, 2009, 23:23:56 pm »
Аз съЩо пробих ушите на малката на около 9 месеца .Ами има доста по варварски актове от пробиването на уши  според мен   много по- добре като са малки(не новородени разбира се) и неразбират по-бързо минава и зараства,не мърдат много ,тоест след като се пробие едното ухо става ясно какво Що ,но бързо се успокояват и хоп и другото и то вече пробито ,докато сега каквато е хала едвам я удържам .на мен на 4 години са ми пробивали ушите и беше голям цирк и голяма борба и с месеци ми гноясваха,много лош спомен ,а на малката за една седмица всичко беше минало . и на мен ми се струват опасни малки халкички и тем подобни висулки(ние сме с едни перлички на винт),децата дърпат ,човъркат ,тук съЩо в детската градина не разрешават с такъв тип халки  и гривнички .Ако не се пробият ушите преди годинка ,по добре е към 4-5 години когато вече разбират според мене .Имам познати които  пробиха на децата след годинка и ръцете им бяха постояно на обиците ,човъркаха въртяха ,докато не ги махнаха от ушите си  :lol: .Нашия педиатър ме посъветва тогава ,ако и пробиваме ушите да е след 6 месечна въздраст  ,като ни правеха изследвания и тестове(на 3 м ) къде къде по страшно ми се стори ,че и на бебета под година не слагат пълни ,ни локални упойки .
Тамара наистина много страни разсъждения прави ,а съветите които дава някой път -без коментар 8O
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #67 -: Юни 05, 2009, 00:05:31 am »
при условие, че имам 3 дупки на едното ухо, бащата на малките е с обеци на двете, пробивала съм си сама езика като тийн, а не в толкова тинейджърска възраст си пробих и пъпа, някакси ми се струва логично дъщерите ни да имат обеци на ушите
и това го пиша без капка срам за постъпките си- харесвало ми е, направила съм го  :P


Стефания вечерта, след като й пробихме ушите- не ми изглежда травмирана и по-грозна,отколкото без  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #68 -: Юни 05, 2009, 01:18:28 am »
поздрави от Варна!
Утре пътуваме за Бургас, другата седмица, ако сте налични, ви каним на бира, сафрид и цаца в капанче до морето. Носете само кофи и лопати, че не сме закупили още. Пояс имаме :lol:

ще се видим в Бургас и ще се уговорим. имаме кофи и лопати,дюшек също.

за обиците - не разсъждавам върху въпроса кога ги боли повече при пробиването и кога си дърпат по-малко обиците.
питам ви - ЗАЩО изобщо смятате, че ТРЯБВА да се пробиват ушите на момичетата? аз ей това не проумявам. едва ли не, това е нещо задължително за съществата от женски пол и затова дай да го свършим по-рано, докато не усещат болка. като забелването на пишката на момчетата, едва ли не. ама изобщо не е същото...

мини, а я си представи, че напук на вашите пиърсинги, Стефания не хареса това като порастне? това, че вие сте така, изобщо не значи, че наследниците ви  ще харесват същото. едно е да вземаш решение вместо нея къде да ходи на ясла и какво да яде, докато е малка - ама да вземаш решение за тялото й, при това за ненужна процедура от здравословна гледна точка?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #69 -: Юни 05, 2009, 01:25:38 am »
и по този въпрос, както и много други, няма една истина, всеки е с неговата си  :D
не мисля, че бих те убедила в правотата си, както и ти в твоята, колкото и статии да прочета по въпроса
след 15 август ще пусна снимки и на Преслава  :D

пишейки това се сетих- ти си кръсти Марто, нали?
а какво ще стане, ако той като порасте пожелае да изповядва друга религия, а не християнската, или пък просто не желае да е бил кръщаван, това пак не е ли налагане от наша страна и то на много по-различно ниво
« Последна редакция: Юни 05, 2009, 01:41:33 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #70 -: Юни 05, 2009, 01:46:47 am »
Ехее, ако не са пишките, ще са обиците, ако не са драмите с памперсите и гърнето, ще са за спането в едно легло с бебето, ако не е темата за захранването, ще е за държавната и частната детска градина. Ако не е Тамара, ще е ....

На мястото на мъжките майки, не бих се изказвала по женски въпроси, че токувиж ми довели две снахи с пробити пъпове и езици 8) 8). Ей, тогава ще викам Джам на помощ и ще "анатемосвам" мини.  :) :wink:





София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #71 -: Юни 05, 2009, 01:50:58 am »
от както сме тук, махаме памперсите, започва да дава индикации за нуждите си, но сега друга беля - свикнал е на гърне и кво да правим, като ни се пишка навън? обяснявах за клякане, за пишкане прав - засега не поема.

Абсолютно същата история. И да видиш като му се допишка как се прибираме на бегом, щото ни прав, ни да го държиш, ни да му обясняваш каквото и да е. Какво се прави в този случай, някой с опит? А не признава и тоалетните .....

Копирай от приятелче. Като видите, че някое детенце го изпишкват специално му обърнете внимание какво прави детенцето. Даже ако имате някое близка майка на детенце на вашата възраст може да опитате да изпишкате заедно децата, ако другото детенце не се притеснява. Щото нас понякога вече ни е срам и се крием зад някой храст или дърво.

Успех на ДРЗ!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #72 -: Юни 05, 2009, 01:52:35 am »
пишейки това се сетих- ти си кръсти Марто, нали?
а какво ще стане, ако той като порасте пожелае да изповядва друга религия, а не християнската, или пък просто не желае да е бил кръщаван, това пак не е ли налагане от наша страна и то на много по-различно ниво[/b]

да, кръстих го от суеверие и след обещание, дадено в болницата. аз самата не съм православна християнка. атеистка съм, но от онези, дето известният физик Нилс Бор казал, че подковата помагала и на онези, които не вярват в нея.
ако порастне и иска да изповядва друга религия - какъв му е проблема? никакво насилие над тялото или личността на невръстното не се оказва чрез едно 15 минутно пребиваване в църквата. нито ще му чета Библията, нито ще го водя на неделно училище или литургия. няма и да му останат белези по тялото. ако насила го възпитавам в моята религия - да, тогава примерът ти би бил подходящ.

и пак ми остава отворен въпроса - защо е прието да се пробиват ушите на женските? за мен, това е първобитен ритуал, вид маркировка. не съм наясно доколко е разпространен по света.

и, Марито, като порастне щерка ти и не й харесат обиците, хубаво ще ги махне, ама дупките ще останат. моите още се виждат...  а не нося обици от 17 годишна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #73 -: Юни 05, 2009, 01:53:03 am »
като забелването на пишката на момчетата, едва ли не. ама изобщо не е същото...

ами обрязването на момченцата е доста по- болезнено ,но никой не го отрича и се чуди дали това момчетата  ги прави по-момчета ,но го правят над един милиард съЩества от мъжки пол  ,кои водени от релгията ,други пък за чистота и тн .За обиците съЩото(като не е опасно ,заЩо да не се направи ,може и да не се направи -въпрос на избор ,това ,че аз съм го направила в никакъв случай не подкокоросвам други майки ,така съм преценила за моето дете)  ,макар ,че двете процедури са корено различни ,ако  един ден не иска обици (което малко ме съмнява )няма да си слага,между другото момиченцата са как да кажа по кокетни и имат съвсем различни интереси от момченцата.Между другуто обицата е женски аксесоар нали?!  :) ,та може би и това ме е подтикнало да пробия ушите на детето
« Последна редакция: Юни 05, 2009, 01:59:05 am от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #74 -: Юни 05, 2009, 01:59:19 am »
предлагам в следващата тема да си пуснем анкета колко от жените тук имат обици  :lol:

абе няма да има белези по тялото детето бе, ти едва ли не на светата инквизиция ме обърна тука  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #75 -: Юни 05, 2009, 02:29:51 am »
Момичета, направо не мога да се сдържа да на споделя..., цяла вечер пяна ми излиза на устата и не мога да си намеря място.
 Седим си ние с братовчедка ми, майка ми и една позната майка в обособена детска площадка в парка. Мойто кротко си спи в количката, а племенницата ми на  1 год, и другото детенце на 1,4год. си щъкат. По едно време се появяват 2 фръцли с 2 овчарки и сядат на пейка. Едното куче очевидно агресивно вързано на дълга каишка. И едното дете отива към него и тая твар се хвърля. Ние естествено се разбучаваме и им казваме да се преместят в общата част на парка където няма деца... и не може да си представите какви думи полетяха към нас.Само като си помисля се изчервявам :x
К--ви, пр-----ки, как сме забременяли от първия срещнат, какво като сме родили по едно дете, децата щели да останат сираци... в един момент почнаха да обиждат децата...., майка ми и братовчедка ми не издържава и бой.., аз пазя децата... целия парк събрахме. Опитвам се да успокоя нещата и отивам да се разберем цивилизовано... едната ми вика.."като ухапе детето да ме съди"..., другата крещи какви сме боклуци.. Тя виждаш ли била завършила медицина /гинекология/ и ние благодарение на такива като нея сме имали деца.
Абе принципно на такива индивиди не обръщам внимание, ама как може да обижда така деца.., направо имам чувството, че ще се пръсна от яд, гняв.
Ох споделих.....обаче още ми е горчиво и не ми олекна :(
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #76 -: Юни 05, 2009, 02:32:30 am »
П.С.
Аз 5 пъти се опитвам да и кажа, че съм кучкар, че цял живот съм гледала кучета, много ги обичам, но като са агресивни нямат място при деца.
Оназ рупа ли рупа....
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #77 -: Юни 05, 2009, 09:32:38 am »
 :balk_56: момичета ,аз си имам едно такова мислене,че някои неща докато не станат не трябва да се казват,ама при този :bfp:резултат.
Хайде тази седмица да я запомнят повечето от вас с такива новина.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #78 -: Юни 05, 2009, 12:35:56 pm »
На мястото на мъжките майки, не бих се изказвала по женски въпроси, че токувиж ми довели две снахи с пробити пъпове и езици 8) 8). Ей, тогава ще викам Джам на помощ и ще "анатемосвам" мини.  :) :wink:
Хаха, Каси, моли се тогава твойте младежи да не харесат момата ми дето е още искра в очите на баща си  :wink: Ако прилича на мама си ще има и на пъпа обеца  :lol: :lol: :lol:
Свате, таз година ушите, догодина някъде другаде  :lol: Аз винаги ще си ги харесвам снахите  :bighug: пък те ако не се харесват, ще си ги сложим на нас обеците им  :lol:
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #79 -: Юни 05, 2009, 16:51:50 pm »
Момичета, благодаря за идеите. Надуваем басейн вече купихме, та ако видим зор ще го ползваме и за корито :D ще потърся и от тези бански памперси из магазините. А какво ви е мнението за ползване на детските басейни, че до нас има акваленд и хем ми е мерак да я заведа, хем ме е страх от разни болести. Макар че като е детски се предполага че сменят водата редовно ама знам ли...

Относно обиците, смятам и ние да сложим на Габи догодина, знам че на благовещение се прави тази процедура, а тая година ми се видя още мъничка за това. Сега тепърва започваме с прическите и кипренето и мисля че няма да я загрозят, а напротив. Поне се надявам повече никой да не ме пита момиче или момченце си имаме :wink:  Ако не и харесва като порасне, ще си ги махне, не разбирам какъв толкова е проблема. Но като гледам младежта сега, по-скоро ми се струва, че след години сама ще ни изненадва с пиърсинги на странни места.

мини, а защо точно на 15 август? Просто така сте си решили да е на богородица, или и това е от празниците на които се пробиват ушенца /не съм много запозната с християнските традиции да си призная  :oops:/

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #80 -: Юни 05, 2009, 17:10:48 pm »
ами обрязването на момченцата е доста по- болезнено ,но никой не го отрича...
аз го отричам.
а по темата за обеците...никога не съм могла да разбера защо е необходимо децата да се кичат като коледни елхички. странно ми е просто.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #81 -: Юни 05, 2009, 17:18:30 pm »
защото така ни харесва примерно  :D
не, Мая, няма символика- така съм решила
« Последна редакция: Юни 05, 2009, 17:28:22 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #82 -: Юни 05, 2009, 18:27:20 pm »
За пишкането на момченцата - по съвсем друг повод имахме разговор с детски психолог и един от важните въпроси беше дали пишка прав. На гърне е ок, докато се учи или пък сутрин, когато удовлетворяват и други нужди. Обаче в останалото време на мъжете естествения метод им е прав и за ученето основна роля има подражанието - дали ще е приятелче или тате, както си го решите и разбирате, ама т'ва е начина. У нас просто мъжа ми научи Дани, той си знае вече, че тати и Дани правят така, мама и Диманка иначе.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #83 -: Юни 05, 2009, 19:11:01 pm »
Бе наистина ли ви е толкова проблемен въпроса с това "Защо се дупчат ушите на момичетата?" Направо ме учудвате верно..... Егати полемиката дето се развихри. Ми никой не е казал, че е задължително, аз така искам, така правя, егати...
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #84 -: Юни 05, 2009, 19:17:24 pm »
не се нерви бе Мари :lol:
не разбрахте ли че това е седмична тема все пак, чешем си езиците и всеки си пише к'вот си иска :wink:
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #85 -: Юни 05, 2009, 19:18:28 pm »
Мармотче, ще споделиш ли на каква вързраст на Дани татко му започна с показването  :)
Моят мъж, за голяма моя изненада,каза че се притеснявал да направи това упражнение пред детето.
Около нас по-големи момчета няма и съм в чуденка как да стане точно това учене.
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #86 -: Юни 05, 2009, 19:41:40 pm »
Вчера си прибрах Ели с 3 пъпки на кръст и днес я освидетелстваха, че е с варицела и сега 20 дена карантина... За момента е спокойна и не се чеше, дано да мине леко и се надявам бебето да го пропусне, ама каквото дойде...
Гане, като сте за 3 месеца в България все ще се видим, сега няма да го бъде... Надин, и на вас щях да звъня днес, че ми се очертаваше по-спокоен ден, но уви...

Ами това е от нас в края на седмицата.
Приятен уикенд на всички!

Успешно ДРЗ!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #87 -: Юни 05, 2009, 19:58:34 pm »
Гери, леко да минава
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #88 -: Юни 06, 2009, 10:06:01 am »
Гериии, леко да мине шарката на Ели!Казват,че като са по-малки по-леко го карат децата,дано наистина да е така!!!
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #89 -: Юни 06, 2009, 22:45:15 pm »
Гери, леко да мине шарката!

Моите деца също са болни   :(
Момичета, търся кора от нар. Ако някой знае къде мога да намеря, моля да сподели.

lb2f
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #90 -: Юни 06, 2009, 23:22:29 pm »

Моите деца също са болни   :(
Момичета, търся кора от нар. Ако някой знае къде мога да намеря, моля да сподели.

Пробвай в дрогериите или билковите аптеки!
Бързо оздравяване на всички дечица!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #91 -: Юни 06, 2009, 23:55:02 pm »
В билковата аптека на Поп Богомил сигурно ще има.
Нар продават в Хит люлин.
Ако е за разстройство - безпролбемен е чай от листа от мушмула.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #92 -: Юни 07, 2009, 01:00:05 am »
Момичета, благодаря за отговори.
За Обиците попитах,защото се колебая,дали сега да го направя или след 4-5 годинки.
В моята държава по принцип най-често пробиват ушичките още в родилното или преди да навърши 40 дена ,(до сега не съм чувала за дете което да има проблеми),но ние преди няколко месеца имахме съвсем други грижи и вобще не ми беше до обиците,и сега се колебая,дали малката няма да си дърпа ушичките ,да се нарани ,защото все пак вече всичко й става интересно

само неразбрах,защо стават тези спорове.......... :(,нямаме какво да делим.....
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #93 -: Юни 08, 2009, 00:29:19 am »
Ади, това е само обмяна на мнения.
тези, които подкрепят дупченето наушите си имат своя позиция другите също.
не вярвам да искаш всички да ти кажат браво, че искаш да пробиеш ушите на малкото си бебе
Аз нямам дупки на ушите, но тази година,като навърша 40, ще си направя.
Ще ви покажа снимки от това историческо събитие  :lol:

Поздрави на всички
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last