0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #40 -: Юни 04, 2009, 09:24:14 am »
и аз имам питанка, :oops:....кога пробихте ушичките на децата си???иска ми се да сложим обици на Алекс,дали е рано?
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #41 -: Юни 04, 2009, 09:28:13 am »
Ади, не бързай. Мойта колежка така рано е пробила на дъщеря си и после като порасна, дупката се измести и се налагаше да пробива пак. Аз лично смятам, когато тя сама пожелае да носи обеци - тогава.
« Последна редакция: Юни 04, 2009, 09:30:00 am от cygnus »
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #42 -: Юни 04, 2009, 10:51:04 am »
и аз имам питанка, :oops:....кога пробихте ушичките на децата си???иска ми се да сложим обици на Алекс,дали е рано?

Аз на Ива ги пробих след като навърши 1 годинка.Не са се изместили дупките и нямам проблеми.Самото дете въобще не разбра какво става-докато се усети и беше с обици!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #43 -: Юни 04, 2009, 11:40:17 am »
на 9 месеца пробих ушите на Стефания, подарък за кръщенето й бяха обички, които й сложих /на 10 месеца/
на Преслава ще пробия на 8 месеца- на 15 август мисля
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #44 -: Юни 04, 2009, 11:52:48 am »
И аз мисля, когато поиска Ели тогава ще и ги пробиваме. Моите ми ги пробиха във втори, трети клас като бях и тогава носех златни треперушки (такива бяха на мода ;) ) , в последствие като ги махнах и си сложих сребърни се оказа, че съм алергична към всичко различно от злато, а златото не ми е любим метал и сега ходя без обици, но пък с дупки ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #45 -: Юни 04, 2009, 12:01:31 pm »
когато тя си поиска, тогава ще й ги пробия :)
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #46 -: Юни 04, 2009, 12:02:12 pm »
А така свате, крайно време е да ни използваш подаръка  :wink:
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #47 -: Юни 04, 2009, 12:19:33 pm »
Да се запиша и аз в новата седмичка преди да свърши с една питанка.
Стягаме се за море началото на другя месец, та съм се зачудила бански за бебета има ли? Или само по памперс? Нещо ми е притеснено да я пусна по голо дупе. Другия момент който още не съм си изяснила е с банята как ще се получат нещата, че място в колата да носим и корито няма. Май ще е по бързата процедура под душа.

Мая, има такива детски бански, в детските магазини. Обаче за вашата възраст по-подходящи са памперс-банските, те са си памперси, ама като гащички, не са с лепки, и са с външен слой, който не пропуска вода навътре. Казват се Little Swimmers, може и други марки да има. Намират се в по-големите детски магазини, има различни номера според килограмите.

Банята - под душа, разбира се :) Държиш с едната ръка и миеш с другата, дано има душ-телефон в хотела.

Стефунка, Убичам та! Който трябва, знае както вършите с Добри за сдружението, не си слагай на сърце такива думи.

Обиците - лично мнение, не одобрявам на толкова ранна възраст, излишен риск да си нарани сама ушите, да й ги дръпнат в детската. Местенето на дупката е бял кахър. Ще ги пробием, когато сама поиска, но не преди 5г.
« Последна редакция: Юни 04, 2009, 12:32:28 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #48 -: Юни 04, 2009, 13:20:13 pm »
Абе и аз се замислих дали да не изцепя мнение за Тамара, ама реших да се направя на благоразумна :?
Стефи, ти пък какво се впрягаш?! Разумните хора приветствахме идеята и се опитахме да я дооформим (колко сме?!), а някаква си (единствена)Тамара ще плещи глупости... Лично на мен ми е все едно дали ще е документално оформено под шапката на Зачатие или ще е така да се каже неофициалната Зачатска градина.
И за протокола, може и да не съм писала, но търся помещение и имам идея за такова. Опитвам се и да се образовам за необходимите изисквания. И ви предлагам всички, които имат отношение към това начинание да се съберем другата седмица и да го обсъдим лично. 8)

Мая, и ние ползвахме памперс бански, а за ваничка купихме една мъничка надуваема лодка, която не отнема място, но върши работата на коритце :wink:

Айде, изчезвам да приготвям багаж, че отиваме в Хисаря да се учим да плуваме.
Спорен и ползотворен ден на РЗ!


*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #49 -: Юни 04, 2009, 15:38:30 pm »
Стягаме се за море началото на другя месец, та съм се зачудила бански за бебета има ли? Или само по памперс? Нещо ми е притеснено да я пусна по голо дупе. Другия момент който още не съм си изяснила е с банята как ще се получат нещата, че място в колата да носим и корито няма. Май ще е по бързата процедура под душа.
Миналата година като ходихме на море и моето дете беше на същата възраст. По голо дупе не е желателно от хигиенна гледна точка На пясъка му слагах или обикновен памперс или памперс-гащи. Във водата по-често беше голичък
За къпането ще ви е по-удобно под душа,хем е по-бързо .Весело прекарване ви желая!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #50 -: Юни 04, 2009, 16:23:12 pm »
поздрави от Варна!
трети ден загиваме без емфие на този остров ;)
шубе ни е да ходим по пясъка- дърт мъж, а пищи. водата в морето е още студена, ще видим басейните след ден-два. първо да се поокопити. иначе - коренна разлика спрямо миналата година. седи си сам на столчето в ресторанта, храни се сам и с апетит, та успяваме и ние да хапнем. по-спокойно го оставяме да се мотае из градината, има живот на Марс, усещам...
ние сме с бебешки бански, ама не памперс, а истински, но са от 2 пласта. подариха му ги още като бебе, едва сега са му таман. от както сме тук, махаме памперсите, започва да дава индикации за нуждите си, но сега друга беля - свикнал е на гърне и кво да правим, като ни се пишка навън? обяснявах за клякане, за пишкане прав - засега не поема. накрая свали гащите и се изпика върху тях на детската площадка. надявам се и това да изучим,наред с ходенето в пясъка.

за обиците съм участвала в дълга свадлива дискусия в бг-мама и съм на мнение, че обичаят за насилствено пробиване на ушите на малки момиченца е варварство. категорично не одобрявам. отделно, че бебе с обици е неприсъщо и неестетично.
оставете си дъщерите сами да решат дали искат обици или не.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #51 -: Юни 04, 2009, 16:29:44 pm »
Мая, и ние ползвахме памперс бански, а за ваничка купихме една мъничка надуваема лодка, която не отнема място, но върши работата на коритце :wink:

И ние се справихме с надуваемата лодчица.  Хем и на плажа се използва, хем - за баня.  Нашата дъщеря малко се страхува от душа, така че това не ни беше добър вариант.  Little swimmers има в Метро, ако не намериш по детските магазини.
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #52 -: Юни 04, 2009, 16:38:47 pm »
от както сме тук, махаме памперсите, започва да дава индикации за нуждите си, но сега друга беля - свикнал е на гърне и кво да правим, като ни се пишка навън? обяснявах за клякане, за пишкане прав - засега не поема.

Абсолютно същата история. И да видиш като му се допишка как се прибираме на бегом, щото ни прав, ни да го държиш, ни да му обясняваш каквото и да е. Какво се прави в този случай, някой с опит? А не признава и тоалетните .....


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #53 -: Юни 04, 2009, 16:39:44 pm »
Джамка, колко време сте още във Варненския вилает? Ние си летим на 9 юни за БГ и ще сме там поне до 13 юни със сигурност. Може да съберем децата да поиграят на местна почва :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #54 -: Юни 04, 2009, 16:45:09 pm »
поздрави от Варна!

Ееееебре, курорте.
Децата не са глупави, знаят къде да порастват. Аз като ви разправям, че моята булка миналата година на морето порасна, за 17 дена, да не мислите, че си говоря напразно. И слушат там. Пазят поведение та да ги водят все по курорти. Хитреци ниедни!
Мартин ще вузмужее  :lol: , да видиш тогава.
Ние в края на този месец "живи и здави", както казва една дървена философка, заминаваме на море.

Кристина като поотрасне ако иска ще и сложа обици, сега - в никакъв случай. Споделям мнението на jam по този въпрос.

Ох, веднъж да мине тази седмица и пускам следващата седмична тема  :)

Айде, чакаме! С много положителен заряд ще е идната седмична тема, сигурна съм. Е, винаги могат да се намерят "доброжелатели" да "донасат" нещо от предходните, но нейсе.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #55 -: Юни 04, 2009, 16:50:59 pm »
И ви предлагам всички, които имат отношение към това начинание да се съберем другата седмица и да го обсъдим лично. 8)
чакам час и дата и идвам :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #56 -: Юни 04, 2009, 17:00:40 pm »
и аз се чудя как ще сме на морето тази година.Жорко има бански,но за неговата възраст май не е подходящо .

За обиците ,не знам и аз,струват ми се много малки на 1-2г. -опасно ми се струва,но пък от друга страна познавам няколко такива дечица и нито едно не е имало проблем(което обаче не изключва точно твоето да има).

Имам въпрос - при ранно приключила бременност,за колко време спадат нивата на хормона.
Братовчедка ми има вече един аборт.Д-р Тюфекчиева и прави лапароскопия,а след това и хистероскопия поради съмнения за преграда в матката,но се оказа,че няма такова нещо ,та само изгубиха 1-а година напразно.
Преди седмица имаше положителен тест с бледа 2-ра черта,после още няколко.Вчера почувствала ,че гърдите и вече не са напрегнати,направила тест и вече няма втора черта.Ходила на лекар и не се вижда бременност и лигавицата даже не и била дебела.
Направила е кръвен тест с резултат 1,3 е - няма никаква бременнот.Аз не мога обаче да си обясня тези 4 положителни теста,правени в 3 различни дни,като последният положителен беше от преди 3-4 дни най-много.За да отчете такъв тест + ,значи нивото на хормона е минимум 20.Възможен ли е толкова бърз спад в хормона.
Отделно имаше напълно редовен цикъл,а миналият месец и закъсня ,сега пак не се знае,какво се случва.Втори месец и тече и зеленикава течност от гърдите ,а Пролактина е в норма.

<br />
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #57 -: Юни 04, 2009, 17:04:37 pm »
и аз се чудя как ще сме на морето тази година.Жорко има бански,но за неговата възраст май не е подходящо .


Може на морето на плажа и гол да щапури. По-добре от колкото да му съхнат на дупето. А като излезе от водата си му обуваш бански или памперс-бански.
Иначе доколкото съм чувала на повечето басейни, подчертавам, се изисква и малките дечица да са с бански. Сигурно, за да не се надрискат в басейна  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #58 -: Юни 04, 2009, 17:22:29 pm »
чак пък варварство  8) няма нужда молим
все пак не им пробивам езика, или веждата- тези неща да си ги дупчат те
« Последна редакция: Юни 04, 2009, 17:24:10 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа юнска седмица 01-07.06.2009г.
« Отговор #59 -: Юни 04, 2009, 17:58:39 pm »
Иначе доколкото съм чувала на повечето басейни, подчертавам, се изисква и малките дечица да са с бански. Сигурно, за да не се надрискат в басейна  :lol:

Точно по тая причина и Ели си беше с бански миналата година и тая така ще е във водата, а на плажа по памперс. Банските са и обикновенни, не са памперс бански... И купувам унисекс, че да ги носят и двамата.

Ние си летим на 9 юни за БГ и ще сме там поне до 13 юни със сигурност. Може да съберем децата да поиграят на местна почва :)
Гане, ако след това сте в Търновския вилает ;) може да се видим, ние ще сме там на 13 и 14 юни, после само ще прехвърчаме да оставяме и вземаме по някое дете, а и вие сигурно няма да стоите дълго...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!