0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #40 -: Март 30, 2010, 11:19:23 am »
Здравейте,момичета!Много хубава темичка,следя я с интерес.
Аз искам да попитам има ли момичета,които са с наднормено тегло преди инвитро процедура?
И аз миналата година бях на режима на Дюкан и свалих доста килца с него,но преди няколко месеца приключих :oops: ,че ме напусна волята нещо и останаха още 15-тина килца за сваляне :oops: Сега април месец започвам стимулация и се чудя дали да променям нещо в храненето.Иска ми се да сваля някое килце още преди транссфера,но то до тогава има около 20-тина дена.Не съм говорила с доки,но ми се иска някой да ме посъветва нещо.Благодаря на всички за вниманието :bighug:
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #41 -: Март 30, 2010, 11:48:00 am »
Лично аз не смятам, че е добре да се свалят килограми преди процедура. Но можеш все пак да преминеш на режим протеини / зеленчуци, превантивно, за да не качваш.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #42 -: Март 30, 2010, 12:09:46 pm »
Лично аз не смятам, че е добре да се свалят килограми преди процедура. Но можеш все пак да преминеш на режим протеини / зеленчуци, превантивно, за да не качваш.
Благодаря за бързия отговор,миличка!Това е добра идея,а и с такова хранене е възможно да си отидат някое друго  килце без да правя много усилия.Утре съм за лукрин в клиниката и ще попитам и док да видим какво ще ме посъветва.
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #43 -: Март 31, 2010, 14:21:22 pm »
Наблягането на протеини се препоръчва и по време на бременност, така че не смятам, че може да е вредно преди такава. Въпросът е да не стресираш допълнително организма си с лишения, които могат да се отразят на хормоналното ти равновесие.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #44 -: Март 31, 2010, 16:02:13 pm »
Днес док като ме прегледа и преди аз да попитам ми каза,че трябва да започна белтъчна диета.Склонна съм към образуване на поликистоза и затова било хубаво да се храня предимно с белтъчини.Така и ще направя,като не мисля да изключвам зеленчуците и плодовете,а само въглехидратните храни.
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #45 -: Март 31, 2010, 18:45:39 pm »
здравейте момичета! Поздравления за темичката.
Аз също чух от приятелка за ананаса и затова реших да се поровя малко в нета. Интересно се оказа обаче, че ананаса се препоръчва и за жени които искат да родят по-раничко, тъй като предизвиквал контракции  8O
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #46 -: Март 31, 2010, 19:03:22 pm »
Днес док като ме прегледа и преди аз да попитам ми каза,че трябва да започна белтъчна диета.Склонна съм към образуване на поликистоза и затова било хубаво да се храня предимно с белтъчини.Така и ще направя,като не мисля да изключвам зеленчуците и плодовете,а само въглехидратните храни.

Додо :) аз също бях на белтъчна диета по време на стимулацията и след това, освен храната приемах и хранителна добавка за спортисти 100% белтък има ги в пикадили а и по аптеките.Малко е гадна тази каша и се качват кг. но като знаех за какво я приемам се примерявах.Успех :)
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #47 -: Март 31, 2010, 20:17:07 pm »
Бубе,а освен белтъчини,казаха ли ти дали можеш да ядеш зеленчуци и плодове?Аз забравих да питам,но мисля сега да си хапвам,пък като почна стимулацията да мина само на белтъчини.
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #48 -: Април 01, 2010, 08:22:33 am »
Според мен, само на белтъчини е леко екстремно.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #49 -: Април 01, 2010, 10:13:56 am »
Додо , по време на самата стимулация и след това ми казоха никакви салати и плодове.
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #50 -: Април 01, 2010, 11:15:29 am »
Благодаря на двете ви за отговорите :bighug:Значи сега ще си хапвам и салатки,пък после като почна стимулацията минавам само на белтъчини.Имам 1 месец до стимулацията.
Да добавя,че стимулацията трябваше да я почна след около седмица,но на вчерашния преглед видяха задържан фоликул и сега още един цикъл ще карам на други противозачатъчни и се надявам след тях всичко да е ОК.
Видях,че съм писала по нагоре,че имам 20-тина дена до трансфер,затова уточнявам,да не се чудите :wink:...
« Последна редакция: Април 01, 2010, 11:28:56 am от doddo »
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #51 -: Април 02, 2010, 23:53:54 pm »
Додо , по време на самата стимулация и след това ми казоха никакви салати и плодове.
Ъ-Ъ, това пък за първи път го чувам?! Ми ти защо нищо не си ми казвала за тия салати и зеленчуци. Козовски ли ти каза да не ги ядеш? И защо? Я разбули мистерията, че съм изостанала нещо.


А това за ананаса са само митове и легенди! Не че не помага, ами и ако се яде в големи количества може и да невреди, защото в него има бромелин който в по-високи дози предизвиква контракции на матката!!! слушайте повече лекаря си и по-малко бабините девитини в нета pleeeeease  :D
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #52 -: Април 03, 2010, 00:28:13 am »
А това за ананаса са само митове и легенди! Не че не помага, ами и ако се яде в големи количества може и да невреди, защото в него има бромелин който в по-високи дози предизвиква контракции на матката!!! слушайте повече лекаря си и по-малко бабините девитини в нета pleeeeease  :D
Затова се препоръчва само в първите 1-2 дни след трансфера и то умерено, не да нагъваш консерви в несвяст :lol:. След това даже е забранен поради точно тази причина.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #53 -: Април 03, 2010, 10:07:15 am »
Деси  :) аз мислех че знаеш. Аз още по време на стимулацията бях на диета + кашичката от 100% белтък която май ми донесе кг. в излишък. Козовски ме накара да съм на диета и много държеше на кашата :lol: , а и да не забравя само животински белтъчини.Общо взето бях на сирене,кисело мляко и яйца. А салати не ми даваха защото само се пътчеш излишно и не можеш да набавиш необходимия белтък ,а при стимулация се израсходва доста. Между другото на мен и ми вляха чист човешки белтък /албумин/ понеже само с храненето не можах да остана в норми падна доста но при мен е нормално защото бях с много яйцеклетки.
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #54 -: Април 03, 2010, 10:19:35 am »
BUBA12 , кой е производителят на белтъка , който си приемала? И само кисело мляко , яйца и сирене ли яде след трансфера?
 Вярно ли е че не трябва да се ядат плодове ?
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #55 -: Април 03, 2010, 10:56:22 am »
Това ядох само и през стимулацията някъде от 6 ден започнах и спрях като видях + тест.Не че не съм кусвала и друго но основното хранене беше това.И много айрян и вода.
Намерих кутията "ПРО 90"-голд
производител е "Нутрим" 1993
има различни видове вкусове и производители важното е да е на животинска основа а не растителна и този е 90% млечно -яйчен протеинов бленд
« Последна редакция: Април 03, 2010, 11:14:10 am от BUBA12 »
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #56 -: Април 03, 2010, 11:30:57 am »
Никога не съм пазила диети нито някой ми е казал,че трябва да ям определени неща по време,а и след стимулацията.Не се вкарвайте в излишни филми.Знаме,че не е хубаво да сте с голямо наднормено тегло,но за другото не смятам,че трябва да се пази диетаЗабременях и родих близнаци от първо инвитро.
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #57 -: Април 03, 2010, 11:44:21 am »
Боооожееее, честно за първи път го чувам това! дай сега по-подробно, значи като започна сега стимулацията да я карам предимно на животински белтъчини така ли? салати да не ям, защото само само ми пълнят корема, а плодове защо да не ям не разбрах? заради фруктозата ли? А тия прахчета 100 % белтъчини, имаш пред вид протеиновите шейкове нали? Бине моля ти се дай по-подробни напътствия защото аз бях решила да я карам основно на салати че от тия хормони много качвам, а то виж сега точно обратното казваш ти.   :hungry:
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #58 -: Април 03, 2010, 11:46:19 am »
Естествено че не трябва да се вкарват във филми както казваш но , няма на никого да навреди.А и диета се назначава на хора които имат нужда.Важен е крайния резултат със или без нея :wink:
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #59 -: Април 03, 2010, 11:55:24 am »
asi73,съгласна съм с теб,но не всички имат късмета да успеят като теб от първия път,затова не е лошо да се спазват някой съвети относно храненето.
Аз скоро открих една тема в бг мама,в която едно момиче беше превело една статия от сайта на една клиника в чужбина,в която описват някой съвети за това,което е добре да се направи преди ин витро по отношение на хранене,диети,прием на витамини,хранителни добавки и др.-http://archives.zavinagi.com/archive/index.php?topic=224000
Темата е старичка и може би много от вас са я чели,но за тези които не са може би ще им е интересно и полезно.Аз лично имам намерение да спазвам тези съвети.
Може да не ми помогне,но някъде тук във Форума бях чела,че самата мисъл,че правиш нещо ти помага.
Успех,момичета!
« Последна редакция: Април 03, 2010, 11:56:59 am от мерилин »