0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #240 -: Март 13, 2010, 17:34:27 pm »
Здравейте, как си оправдавате отсъствието от работа по време на стимулацията. Аз съм от провинцията и трябва две седмици да бъда в София, но нямам право на платен отпуск. Клиниката ми дава чак след пункцията, а личния не ми дава преди това. Излиза, че единствения начин е неплатен отпуск,нямам ли право на болничен.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #241 -: Март 13, 2010, 18:24:33 pm »
Аз на моя опит бях две седмици неплатена понеже личния ми каза,че не може да ми даде понеже диагнозите на болничните трябвало да бъдат еднакви ,но той не можел да ми даде болничен с тази диагноза а трябва да е от гинеколог.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #242 -: Март 13, 2010, 18:40:51 pm »
аз си взех болничен от личният лекар за 7 дни и после ЛК ми го удължи с още 15 дни, стигнаха ми точно!
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #243 -: Март 14, 2010, 12:33:38 pm »
Браво а моят категорично ми отказа да ми даде болнични.Но вече съм на нова работа,където ще мога да ползвам отпуска,така че сега всичко е на ред.Само чакам обаждане от фонда.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #244 -: Март 15, 2010, 20:52:28 pm »
Здравейте момичета. Искам да попитам колко дни продължава стимулацията, пункцията и трансфера? След колко дни е явен резултата? Искам съпругът ми да е през цялото време с мен, а трябва да учочни отпуската си. И ме извинете, но как се взема материал от мъжа, че чета за някакви методи и екстракции!!!
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #245 -: Март 15, 2010, 20:59:59 pm »
Здравейте момичета. Искам да попитам колко дни продължава стимулацията, пункцията и трансфера? След колко дни е явен резултата? Искам съпругът ми да е през цялото време с мен, а трябва да учочни отпуската си. И ме извинете, но как се взема материал от мъжа, че чета за някакви методи и екстракции!!!

Материалът от мъжа се взима обикновено чрез мастурбация - той в стаичка насаме с видеото или списания. Разните методи са когато има други проблеми.

А колко време продължава всичко - различно е. Средно 10-11 дни стимулация, след това пункция, трансфер  около 3 дни след пункцията. После кръвен тест след 14-17 дни и, дай Боже, многоцифрена стойност.

Успех!
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #246 -: Март 15, 2010, 22:32:09 pm »
Ако си от същия град,в който правиш опита,материалът може де се вземе в шишенце и от вас.Тъй като ние сме от същия град в който досега сме го правили,си носим материала с нас и веднага щом отидем в клиниката го даваме за обработка.Мисля,че може да има 30 мин.Ако си от друг град,го даваш на място.Спокойно,няма място за притеснение,всички го правят...Късмет
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #247 -: Март 15, 2010, 23:12:22 pm »
Благодаря момичета!
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #248 -: Март 15, 2010, 23:30:22 pm »
Здравейте, как си оправдавате отсъствието от работа по време на стимулацията. Аз съм от провинцията и трябва две седмици да бъда в София, но нямам право на платен отпуск. Клиниката ми дава чак след пункцията, а личния не ми дава преди това. Излиза, че единствения начин е неплатен отпуск,нямам ли право на болничен.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=970&Itemid=31
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #249 -: Март 16, 2010, 11:37:26 am »
здравейте,
наближава одобрението ми от фонда и също се чудя как ще става излизането ми от работа. За сега смятам по време на стимулацията да си взема болничен от личната за 7 дена да речем, после малко пл.отпуск и после болничен от пункцията нататък. А знаете ли колко дни болничен дават след пункцията?
*
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #250 -: Март 16, 2010, 11:43:01 am »
Зависи в коя клиника си от 7 в някой, до 30 в други
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #251 -: Март 29, 2010, 10:54:35 am »
Бих искала да питам и аз ,тъй като оставям с впечатление че от различните клиники се дават различни болнични . При първият си опит ми дадоха 1 месец болничен, а сега при вторият ще съм в клиника Малинов . Нима там не ти дават пак месец болничен ?
*
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #252 -: Март 29, 2010, 11:09:34 am »
Бих искала да питам и аз ,тъй като оставям с впечатление че от различните клиники се дават различни болнични . При първият си опит ми дадоха 1 месец болничен, а сега при вторият ще съм в клиника Малинов . Нима там не ти дават пак месец болничен ?
Дават, до 30 дни от деня на пункцията.
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #253 -: Март 29, 2010, 11:15:28 am »
Бих искала да питам и аз ,тъй като оставям с впечатление че от различните клиники се дават различни болнични . При първият си опит ми дадоха 1 месец болничен, а сега при вторият ще съм в клиника Малинов . Нима там не ти дават пак месец болничен ?
Дават, до 30 дни от деня на пункцията.
Благодаря за отговора!
Одобриха ме от фонда :))))
« Отговор #254 -: Април 11, 2010, 18:36:02 pm »
Обадиха ми се от фонда миналата седмица за да ми кажат, че съм одобрена. Представяте си в каква еуфориясъм тия дни. Тази сряда отивам да си взема документите от фонда и ще ги нося в кл. Малинов. Там обаче е истинска лудница и сестрите не дават никаква информация-знаете как е. Междувременно си записах час при д-р Персенска за преди  началото на следващия цикъл което е в началото на др. месец. Тук четох че има момичета които преди това обсъждат протоколи с докторите и т.н. Страх ме е да не изпусна иследващия месец. При Персенска също е трудно да се добере човек. Какво да правя и какви въпроси трябва да задам (предварителна подготовка)за да ускоря нещата така че др. месец призаписания час да направя първото инвитро и същевременно да не пропусна да попитам нещо. Въобще какво да правя? Моля за съвет. РС Малко ме е шубе да не ми претупат трите опита в Малинов защото там е някакъв конвейр
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Одобриха ме от фонда :))))
« Отговор #255 -: Април 11, 2010, 19:00:26 pm »
като се притесняваш, че е конвейр и ще те препупат защо не смениш клиниката?
а какви въпроси да зададеш, ние от къде да знаем - нито диагнози, нито проблемите ти, нито нищо.
учудвам се н такива постове просто.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Одобриха ме от фонда :))))
« Отговор #256 -: Април 11, 2010, 19:17:05 pm »
Това, което исках да попитам е ако някой който е миналпо този път - от одобряването от фонда до започване на процедурите. Какво може да се направи за да се ускори и не се пропуска време поради незнаене и евентуални пречки които могат да се появят при организирането на инвитрото. Евентуално въпроси които могат да се зададат на доктора-по отношение на протоколите, допълнителни лекарства които могат да се пият преди прозедурата и т.н. Мерси за отговора. Беше бърз
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Одобриха ме от фонда :))))
« Отговор #257 -: Април 11, 2010, 19:54:02 pm »
Каква да е стимулацията решава док, ние не можем да предположим. Ако имаш основните изследвания и нямаш конкретен проблем, който да отложи процедурата не виждам защо се притесняваш.
Що се отнася до РС Малко ме е шубе да не ми претупат трите опита в Малинов защото там е някакъв конвейр вярно е ,че са много натоварени, но не мога да се съглася, че подхождат към нас като конвейер. Винаги съм получавала нужното внимание и адекватно лечение. Ако ти не се чувстваш на място там можеш да смениш клиниката.
*
Re: Одобриха ме от фонда :))))
« Отговор #258 -: Април 11, 2010, 20:24:36 pm »
Най-важно е да имаш доверие на лекаря, който си избрала. В клиника Малинов за мен лично са невероятни специалисти. Колкото до въпросите не мисля, че ти си човека който трябва да ги задава, а те на теб  :) ще ти назначат съответно и необходимите изследвания от които преценят, че имаш нужда. Не се притеснявай, срока няма да го изпуснеш. Все пак имаш 6 месеца. Бъди спокойна. Успех в процедурата  :D
Re: Одобриха ме от фонда :))))
« Отговор #259 -: Април 11, 2010, 21:45:56 pm »
Благодаря ти. И аз харесвам докторката си. Чудя им се даже как издържат на натоварването. Просто там е пълна лудница. Дано да стане този път.