0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #320 -: Септември 12, 2006, 18:32:38 pm »
Съжелявам за премеждията ти.Имам информацията от клиниката в която ще си правя процедурата.Обадиха ми се да ме уведомят.Проверих я в РЗОК-потвърдиха я.Проверих я и в аптеката откъдето си взех лекарствата-същото!Аз самата изхабих също мн.нерви.Бях одобрена-но никой не ми го съобщи.Ако не беше клиниката,щях да си чакам одобрението и да остана без лекарства.Имах само 3 дни да се "спасявам".А НЗОК прекратява договора си с Елтрейд Консулт от 1.09.2006.Те са вносители на прегнил,диферелин и още нещо беше.Съжелявам :!:Но не само аз съм получила тази информация.И други момичета я коментираха.
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #321 -: Септември 12, 2006, 18:39:47 pm »
Важното е, че сме си взели ампулите  :D

Мацки, вие успяхте ли да си отвоювате прегнилите?
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #322 -: Септември 12, 2006, 18:40:47 pm »
Далия, моля те за извинение. Мнението ми звучи все едно те обвинявам. А ти не си виновна. Ще ми простиш ли?
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #323 -: Септември 12, 2006, 19:09:21 pm »
Няма за какво да ти прощавам  :bighug: Нали всички тук изказваме мнение и си помагаме.Ще съм безкрайно щаслива ако съм подала грешна информация.
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #324 -: Септември 12, 2006, 19:11:08 pm »
Аз съм взела всичко и сигурно другата седмица ще разбера кога ще започна. А вие кога ще го правите?

*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #325 -: Септември 12, 2006, 19:41:44 pm »
Аз минах вече по този път.Обаче стана хиперстимулация и сега ще правим само трансфер.Ами в четвъртък съм на преглед и ако всичко е добре ще ми правят график за трансфера.Нямах време да чакам ОДОБРЕНИЕТО на НЗОК
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #326 -: Септември 12, 2006, 20:15:11 pm »
Стискам палци и на двечките!

Аз съм през октомври, вероятно.
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #327 -: Септември 12, 2006, 21:09:35 pm »
Благодаря!
Успех и на вас момичета! :D

*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #328 -: Септември 15, 2006, 11:48:28 am »
Да се включа и аз успях да се кача на последният влак за НЗОК.Взех си  Диферелина и Пурегона но Прегнила си го платих.Въпреки това съм много щастлива.Вчера сложих Диферелина.Господ напред и аз след него.Пожелавам на всички късмет.
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #329 -: Септември 15, 2006, 13:12:06 pm »
Деси , прегнила имаше ли го в протокола и беше ли записан в рецептурната ти книжка???

Успех ти желая! :crossfingers:
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #330 -: Септември 15, 2006, 13:20:35 pm »
Деси , прегнила имаше ли го в протокола и беше ли записан в рецептурната ти книжка???

Успех ти желая! :crossfingers:
Да имам и протокол и е записан в рецептурната книжка.Но не ми го дадоха безплатно тъй като в новият лекарствен списък бил отразен в друга фармакологична субстанция или да да знам там кво.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #331 -: Септември 15, 2006, 13:23:43 pm »
Деси , прегнила имаше ли го в протокола и беше ли записан в рецептурната ти книжка???

Успех ти желая! :crossfingers:
Да имам и протокол и е записан в рецептурната книжка.Но не ми го дадоха безплатно тъй като в новият лекарствен списък бил отразен в друга фармакологична субстанция или да да знам там кво.

А стига, бе! Това е някакъв театър на абсурда!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #332 -: Септември 15, 2006, 13:34:54 pm »
Току-що проверих - няма абсолютно никаква разлика по отношение на прегнила в двата лекарствени списъка, изписан е буквално по един и същи начин, ето така:
                  
G03GA01   Chorionic gonadotropin   GF075   Pregnyl 5000   powd. inj.   5000 IU + solv.   x 50   0.00   R  Група ІА по протокол, утвърден от комисия в ЦУ на НЗОК и заверен в РЗОК    МКБ N97 - акушер-гинеколог


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #333 -: Септември 15, 2006, 13:45:45 pm »
Не, бе, хора. Прегнила и аз не можах да го взема, но защото вносителя му си е оплескал документацията. Надявам се до седмица-две да се оправи, за да си взема и моя прегнил. Ако не - майната му.
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #334 -: Септември 15, 2006, 13:58:57 pm »
Тези са за съд! :balk_149:
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #335 -: Септември 15, 2006, 15:22:18 pm »

Здравейте.
При нас положението е за икси и мислехме да подготвяме документи за ЗК,но като ви слушам,май няма смисъл.Да ги подготвяме ли все пак,може би е добре да изчакаме.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #336 -: Септември 18, 2006, 15:31:37 pm »
Аз искам да попитам есента кой месец се подават документи. А в началото на годината винаги ли е февруари или се менят всеки път?? Може малко да са тъпички въпросите :lol: ама не мога да се ориентирам.
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #337 -: Септември 18, 2006, 15:59:25 pm »
Наха, от досегашните премеждия май извода е, че документите трябжа да са готови в началото на февруари и щом стартира програмата тутакси да се подадат.
Моите са подадени на 24,03 и още нямам отговор...
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #338 -: Септември 18, 2006, 16:05:27 pm »
А за колко време средно се подготвят всички изследвания и документи?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #339 -: Септември 18, 2006, 16:11:08 pm »
Силванченце, ако разполагаш с повече свободно време може да се справиш в рамките на 1 месец (основно заради хормоналните изследвания на 3-ти и 21-ви ден).