0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #300 -: Август 23, 2006, 18:44:50 pm »
Добриян е някой капут, който си няма работа и се заяжда с хората... Но имам чувството, че чете и тук.

Мда, грозан и неудобна им е страницата с въпросите и отговорите. Ама така е... Тъпа здраван каса...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #301 -: Август 23, 2006, 19:49:42 pm »
Сигурно вече са го изтрили, защото не го намирам на първите страници.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #302 -: Август 23, 2006, 20:00:38 pm »
Сигурно вече са го изтрили, защото не го намирам на първите страници.
Вярно, изтрили са го. Добриян, де. Оставили са само моя постинг и оригиналния на Ефирчето. И вече е на 4-та страница. Бахмаамууууууууууууууууу  :o
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #303 -: Август 24, 2006, 17:36:18 pm »
Всички протоколи, постъпили до 26.03.2006 г., са разгледани от комисия в ЦУ на НЗОК и комисията се е произнесла по тях. След тази дата поради бюджетни затруднения се преустановява разглеждането на нови протоколи.


Копирах го от сайта на Здравната каса!
Чувствам се ужасно!
Не мога да го коментирам!
Вече нямам сили! :balk_146:
Срам ме е от тази държава! Мразя я!
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #304 -: Август 28, 2006, 14:37:28 pm »
  :!:Всички одобрени протоколи,и получили отговор пациенти до края на месец август трябва да си вземат лекарствата по протоколите от аптеките до края на месец август(31.08.2006)!!!  Иначе изгарят и лекарствата и одобрението ви.НЗОК прекратява договора си с досегашната фирмата вносител.От 01.09 ще се разглеждат протоколи по новия лекарствен списък.Ако някой не е уведомен лично,нека побърза с взимането на лекарствата си. :!:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #305 -: Август 28, 2006, 20:01:13 pm »
Момичета, започнете да съдите касата, не виждам друг начин.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #306 -: Август 28, 2006, 20:10:57 pm »
Нямам думи просто!!!  :x Това си е престъпление направо! Трябва да разберат медиите.
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #307 -: Август 28, 2006, 21:30:13 pm »
Откровенно казано аз се подготвям да си търся правата по установения ред.Щом те се подиграват с моето здраве и нерви,а аз им плащам заплатите..докога ще си мълчим,ще се спотайваме и ще се страхуваме.Щом те могат,защо и ние да не можем.Благодаря Мели за куража.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #308 -: Август 28, 2006, 21:33:10 pm »
Припомням ви предложението на Fussi:

"Макар и с известно закъснение, предлагам следното:

Има реална възможност да бъде заведено и спечелено дело срещу НЗОК за непубликуване на решението на УС на касата, с което се ограничи възможността за кандидатстване в програмата за лечение на безплодие при жената.

За какво може да осъдим касата:
1. За това, че не е публикувала официално решението на УС, с което се променя регламента на програмата за лечение на безплодие при жената
2. Можете да претендирате имуществени вреди в размер на разноските, които сте направили за изследванията
3. Може да се претендира незаконосъобразно изменение нарегламента

Кой може да съди касата:
Момичетата трябва да са:
1. били включени в програмата миналата година.
2. подготвили документи за кандидатстване тази година (направили необходимите изследвания)
3. да имат документи за направените плащания, за да можем да ги докажем (но това не е задължително. можете да се включите като "обикновени" жалбоподатели, без да имате имуществени претенции)

Как да стане:
І вариант - Да осъдим касата заедно. Какво трябва да направим:
1. Всички желаещи, нека да ми пишат и да ми дадат координати, за да се свържем и да направим група от жалбоподатели.
2. Аз и моите колеги подготвяме жалбата и задвижваме нещата оттам насетне (аз работя в организацията Програма Достъп до Информация, която може да предостави безплатна правна помощ, в подобни случаи)
3. Тръбим по медиите за този случай

ІІ вариант - Да съдите касата сами. Какво трябва да направите:
1. Ако има желаещи - аз ви подготвям жалбата и ви я пращам по мейл. Подавате 2 екземпляра от жалбата и приложенията към нея плюс копие от квитанция за платена държавна такса.
2. Да подадете жалбата до Софийски градски съд, чрез НЗОК (това означава, че комплекта документи се подава и завежда в деловодството на НЗОК. После те служебно я препращат в СГС)
3. Да платите държавната такса (10 лв) по сметката на съда
4. Да се явите на насроченото заседание сами или с адвокат."


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #309 -: Август 29, 2006, 09:20:40 am »
Точно така , да ги съдим ! Поводи ,много :
 - скриха информация за отпадане кандидатсването на семейства вече одобрявани един път
 - забавиха одобряването на подалите през тази година в нарушение на ЗЗО
 - спират лекарствата по протоколите от аптечната мрежа до края на месец август / който разбрал ,разбрал /
 - не изпълняват лимита от 1000 протокола за годината
 - пълна липса на информация от тяхна страна за настъпили промени

 Време е за реални стъпки от наша страна и аз подкрепям идеята за съд.
 Мели , огромно благодаря за реалната подкрепа !
 Пиши ме в групата на жалбоподавателите !
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #310 -: Август 29, 2006, 11:10:09 am »
На основание чл.56 ал.1 от НРД-2006 е достигнат размера на финансовата обезпеченост за лечение на здравноосигурените лица по Програмата за лечение на безплодие при жената. НЗОК не е оповестявала бройка от 1000 бездетни семейства за лечение на безплодие при жената.

 Току що са го публикували като отговор в сайта на касата.
Това за съжаление означава само едно нещо - край на програмата за тази година.


P. S . Ето още нещо за безобразията на касата :http://www.trud.bg/App/forum/topic.asp?TOPIC_ID=9880
Форум ТРУД - Трият неудобни въпроси от сайта на НЗОК
« Последна редакция: Август 29, 2006, 14:10:22 pm от Efirche »
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #311 -: Август 29, 2006, 14:02:03 pm »
Не,просто безобразие. :!: :!: :!:То ясно че ядем трева,ама не сме овце бе!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #312 -: Август 29, 2006, 18:34:53 pm »
Ако предложението на Фуси е още валидно, аз искам да се включа, Понеже не съм юрист и сама едва ли ще се справя.
Хайде да се организираме и да поискаме публикуване на направените разходи по програмата до момента, пълен разчет на средствата, защото въобще не ми се вярвя, че за 2 месеца през които приемаха документи са изчерпани всички средства по програмата. До колкото имам спомени, някъде бях чела че за тази програма са отпуснати в началото на година 3 000 000 лв., което прави по 3000 лв. за около 1000 бр.
Просто да изнесът всичко на видно място, ако няма какво да крият - ще го направят !!!
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #313 -: Август 29, 2006, 19:20:13 pm »
и аз се включвам
днес с много зор успях да се свържа с касата, отговорът беше - " не се знае кога и изобщо дали ще бъдете одобрена, програмата е спряна, ама звъннете ако искате другата седмица"
подала съм документи на 03.04
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #314 -: Септември 04, 2006, 10:20:38 am »
Здравейте, бях на море и малко съм се пооткъснала от проблемите по "чакане на отговор от здравната каса".
Преди отпуската звънях на г-жа Клисурска, като телефона и го имам от форумите и досега винаги е биламного любезна, този път обаче беше недружелюбно настроена и ме контрира с въпроса - Защо на нея се обаждам и откъде и имам телефона. След като и обясних че досега винаги с нея съм разговаряла, тя ми каза че "нищо неможе да ми каже".
Дотегна ми всичко. За какво да съжалявам по - напред - за парите или за изгубеното време?
Момичета, вече незнам има ли смисъл цялото това чакане, а и отговор отникъде няма да има и на този въпрос!
Ако някой от вас са предприели вече някакви протестни мерки или имат такива намерения, с готовност ще се включа.
Ако искате може и да се съберем и да обсъдим какво можем да направим!?
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #315 -: Септември 04, 2006, 11:21:50 am »
здравейте момичета,
сега говорих по телефона с НЗОК,питах за приетите но неодобрени протоколи, отговорът е "няма свободни бройки в момента, като се освободят ще се гледат първо приетите документи, но това не се знае кога ще стане и дали ще стане.Вие си питайте периодично."
е за какви свободни бройки си говорят не знам, просто продължават с подигравките.
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #316 -: Септември 12, 2006, 17:02:26 pm »
  :!:Всички одобрени протоколи,и получили отговор пациенти до края на месец август трябва да си вземат лекарствата по протоколите от аптеките до края на месец август(31.08.2006)!!!  Иначе изгарят и лекарствата и одобрението ви.НЗОК прекратява договора си с досегашната фирмата вносител.От 01.09 ще се разглеждат протоколи по новия лекарствен списък.Ако някой не е уведомен лично,нека побърза с взимането на лекарствата си. :!:
Това не е вярно. Кой ти е източника?

Заради теб изхабих кофа с нерви събота и неделя. Днес си взех лекарствата без никакъв проблем.
« Последна редакция: Септември 12, 2006, 17:04:20 pm от little_rabbit »
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #317 -: Септември 12, 2006, 17:50:07 pm »
:!:Всички одобрени протоколи,и получили отговор пациенти до края на месец август трябва да си вземат лекарствата по протоколите от аптеките до края на месец август(31.08.2006)!!! Иначе изгарят и лекарствата и одобрението ви.НЗОК прекратява договора си с досегашната фирмата вносител.От 01.09 ще се разглеждат протоколи по новия лекарствен списък.Ако някой не е уведомен лично,нека побърза с взимането на лекарствата си. :!:
Това не е вярно. Кой ти е източника?
Аз като си вземах протоколите от РЗОК ми казаха, че важат 6 месеца, а на 29.08. ми се обадиха от клиниката и ми казаха, че се обаждат на всички пациенти, че има промяна и трябва до 31.08. да се вземат лекарствата, иначе изгарят. След това и от аптеката така ми казаха.

Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #318 -: Септември 12, 2006, 17:55:00 pm »
Аз като си вземах протоколите от РЗОК ми казаха, че важат 6 месеца, а на 29.08. ми се обадиха от клиниката и ми казаха, че се обаждат на всички пациенти, че има промяна и трябва до 31.08. да се вземат лекарствата, иначе изгарят. След това и от аптеката така ми казаха.
Очевидно не е така - ДНЕС си взех лекарствата. Е, без прегнила, но това е по вина на единствения му доставчик, който си е оплескал документацията и не може в момента да работи с касата. Даже още едно момиче си е взело днес лекарствата от същата аптека. Аптеката е Санита на Г. Софийски и Д. Несторов.
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #319 -: Септември 12, 2006, 18:05:47 pm »
Радвам се, че не е така както са ми казали, защото наистина ще е много гадно ако някой неможе да си ги вземе.