0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1680 -: Март 06, 2012, 14:57:47 pm »
Може да се смени клиниката. Подава се молба до директора на Фонда за смяна на клиниката, на база на която се изготвя нова заповед с името на новата клиника.


Елфи, не се познаваме, нова съм във форума и във връзка с горния твой цитат имам няколко уточняващи въпроса, ако знаеш разбира се или някой друг от момичетата знае и е минала по този път да пиши:
1. Тази молба се подава там на място във фонда, така ли?!
2. Кога се подава молбата за смяна на клиниката - като отида за заповедта или преди я получа в момента, в който съм решила да я сменя?
3. И това означава ли, че ако съм отишла да получа заповедта и попълня тази молба за смяна на клиниката, ще трябва да чакам за друга заповед и колко време горе-долу се чака в този случай?
« Последна редакция: Март 06, 2012, 15:05:18 pm от igito »
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1681 -: Март 06, 2012, 15:10:26 pm »
Извинявам се много за досадата, но непрекъснато ми изникват нови въпроси... :oops:
Аз все още се колебая дали да напусна клиниката, в която съм в момента, но ако реша трябва ли да вземам някакви документи оттам, за да ги представя в новата клиника /папката с личното досие като пациент например/, има ли вероятност да не ги дават и разни такива спънки ми се въртят в главата...
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1682 -: Март 06, 2012, 15:25:34 pm »
igito, най добре се обади във фонда. На сайта им има телефон. До колкото знам става бързо, с необходимите документи още същия ден.
За смяна на клиниката логично е да отидеш в новата клиника с възможно повече изследвания, за да не правиш всичко отново - знаеш отнема доста време и доста средства. Просто си поискай досието - то си е ТВОЕ. Няма как да ти откажат, нали в крайна сметка всичко ти си си плащала.
Това не бива да са причини за колебанието ти.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1683 -: Март 06, 2012, 16:19:57 pm »
Просто си поискай досието - то си е ТВОЕ. Няма как да ти откажат, нали в крайна сметка всичко ти си си плащала.
Това не бива да са причини за колебанието ти.

Благодаря за бързия отговор, авалон! Много се надявам да си права и да не ми откажат досието, въпреки че съм чела по форумите за разни разправии. Дано моят случай не е такъв. Но както казах и по-горе, все още не съм решила дали да сменям клиниката. В една чуденка съм... УСПЕХ НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА, СТАРТИРАЛИ ПРОЦЕДУРИ! А НА ОСТАНАЛИТЕ БЕЗПРОБЛЕМНО И СКОРОШНО СТАРТИРАНЕ!!! :wink:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1684 -: Март 07, 2012, 09:13:50 am »
Здравейте,предстой ни кандидатстване за втори опит по фонда.Първият завърши в неделя.Бяхме с мъжки фактор, и сега пак ще подаваме документи, но през това време на мен ми правиха лапароскопия и ми е прекъсната едната тръба.Може ли сега да сменим фактора,или пак да кандидатстваме по първия показател, като представим и становище от уролог? И в какво точно се състой тази консултация с уролог?
Извинявам се ако се повтарям с някой от постовете, но просто нямам възможност да прочета всичко назад!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1685 -: Март 07, 2012, 09:20:28 am »
Ти вече си одобрена за финансиране от Фонда,така че просто се попълва декларация,че няма промяна в обстоятелствата,т.е. не е настъпила бременност и чакате наново.Не виждам смисъл да подавате наново документи.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1686 -: Март 07, 2012, 09:54:32 am »
И аз се учудих като ми казаха,че трябва да представим старите спермограми и сега становището от уролог.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1687 -: Март 07, 2012, 10:37:22 am »
ВАЖНО - момичета, съгласно новите промени в Правилника за работа на Фонда, при кандидатстване по мъжки фактор задължително се изисква приложен документ за консултация с уролог.

Нали няма да ги изискват допълнително да се прилагат към старите заявления с мъжки фактор, подадени преди това изменение?

Не, за заявленията подадени преди 01.08, няма да се изискват.

аз го разбирам, че след датата на поправката се изисква, независимо за кой  по ред опит се кандидатства?!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1688 -: Март 07, 2012, 10:57:58 am »
да, за по-сигурно приложете. :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1689 -: Март 07, 2012, 11:05:11 am »
Благодаря много за бързите ви отговори.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1690 -: Март 07, 2012, 16:07:48 pm »
Цитат
чл.31(3) Документите по ал. 1 се прилагат, когато жената, която желае да се подложи на ин витро процедура, подава заявление за първи път.
(4) В останалите случаи се прилага само заявление, етапна епикриза и декларация, че няма промяна в обстоятелствата, удостоверени с документите, подадени с първото заявление.
Това съм го копирала от правилника.Ето го тук за справка-   http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135624460
Не знам,но аз отново твърдя,че е достатъчна само декларация,че нямате промяна в обстоятелствата,т.е. това,което сте посочили в първото заявление отново е валидно-имате мъжки фактор.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1691 -: Март 07, 2012, 19:05:31 pm »
При повторно кандидатстване с мъжки фактор освен декларацията, че няма промяна в обстоятелствата изискват и документ от уролог. От опит го споделям.
В клиниката, в която правите опитите би трябвало да знаят и да ви кажат какво е необходимо допълнително като документи, освен това, което подготвят те. Поне в моята клиника е така - подготвиха ни всички документи и ни изпратиха за консултация с уролог.
Успех!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1692 -: Март 12, 2012, 08:36:47 am »
Мога ли да променя клиниката след като вече съм взела заповедта, примерно един -два месеца след получаването и ?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1693 -: Март 12, 2012, 15:47:30 pm »
Здравейте,
искам да попитам и се надявам да е а тук въпроса ми.Имам една тубарна бременност с отстранена дясна тръба.Като цяло няма данни за запушена лява тръба-отрицателни изследвания за хламидия,уреаплазми,микоплазми и на епикриза от оперативната лапароскопия -лява тръба б.о.Въпроса ми е дали мога да кандидатствам по ФАР.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1694 -: Март 12, 2012, 16:40:52 pm »
Само с тези показания, не. Мъжки фактор имате ли?
за кандидатстване по тубарен фактор трябва и двете тръби да не пропускат, т.е. в твоя случай едната липсва, но другата също трябва да е запшена, например.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1695 -: Март 12, 2012, 17:45:45 pm »
Само с тези показания, не. Мъжки фактор имате ли?
за кандидатстване по тубарен фактор трябва и двете тръби да не пропускат, т.е. в твоя случай едната липсва, но другата също трябва да е запшена, например.
Благодаря.За наша радост с мъжкия фактор нямаме проблем.След като направя цветна снимка ще съм напълно сигурна ,че няма проблем и с тръбата.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1696 -: Март 22, 2012, 12:35:44 pm »
Здравейте на 14.03 подадохме документите за втори опит чрез клиниката нашият номер е №15527/14,03,2012г. Започна великото чакане.Успех на всички.
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1697 -: Март 23, 2012, 08:39:07 am »
Здравейте!!!
Първо искам да пожелая на всички късмет  :D
Аз съм вече в края на 7-ми месец.Забременях от първи опит по Фонда.

Искам да попитам, при ново кандидатстване , правото ни за още 2 опита си остава, нали?

Вече съм на 38 години и след година може би, ще се наредим отново на опашката за 2-ро детенце, за да мога да се вмъкна до 42 години  :wink:

Пожелавам отново успешни опити на всички ви, бъдете силни, не губете вяра и надежда - Чудеса стават всеки ден !!!  :wink: :bighug: :goodluck:

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1698 -: Март 23, 2012, 09:39:33 am »
да, имаш право на още два опита.
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1699 -: Март 26, 2012, 20:01:38 pm »
Благодаря ти, Стефи!
А, има ли срок, давност, в какъв период от време трябва отново да се кандидатства?