0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1580 -: Септември 19, 2011, 09:40:41 am »
ВАЖНО - момичета, съгласно новите промени в Правилника за работа на Фонда, при кандидатстване по мъжки фактор задължително се изисква приложен документ за консултация с уролог.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1581 -: Септември 19, 2011, 14:14:06 pm »
Не зная момичета, така ми каза жената. Аз се опитвах да се свържа с Д-р Лалев, но никой не вдигаше, както и на всички останали номера и по чудо тази жена вдигна телефона 8O . Освен това ми не можела да ми каже за колко време може да се отложи вземането на заповедта "Да речем до 2-3 месеца" бяха думите й. Еййй нямам нерви, а и Доктора ми ми каза, че ако искам да направя инвитро с донор нямало да ми отпуснат финансирането.
Eli-Meli аз отложих получаването на заповедта си с 3 месеца поради здравословни причини.
Представих медицински документ и молба до д-р Лалев, който ми разписа да получа заповед през семтември.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1582 -: Септември 19, 2011, 16:38:04 pm »
ВАЖНО - момичета, съгласно новите промени в Правилника за работа на Фонда, при кандидатстване по мъжки фактор задължително се изисква приложен документ за консултация с уролог.

А как стои въпроса с вече подадените документи? Ще трябва ли да се допълва подадената документация?
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1583 -: Септември 20, 2011, 10:21:01 am »
Да, подадените след 01.08, т.е. след влизането в сила на новия Правилник трябва да се допълнят. Всички които вече са подали ще бъдат уведомени ако е необходимо да се допълнят.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1584 -: Септември 20, 2011, 10:27:50 am »
ВАЖНО - момичета, съгласно новите промени в Правилника за работа на Фонда, при кандидатстване по мъжки фактор задължително се изисква приложен документ за консултация с уролог.
Нали няма да ги изискват допълнително да се прилагат към старите заявления с мъжки фактор, подадени преди това изменение?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1585 -: Септември 20, 2011, 10:48:22 am »
Аз се сетих да попитам нещо   -  бях чела ,че трябва да уведомим фонда за резултата от процедурата  , когато има бременност / раждане .
Ето  по повод на това :
 -    чл 31  "(5) Заявителката предоставя писмена информация до директора на фонда за резултатите от проведената ин витро процедура в срок до един месец след настъпване на забременяване (раждане). "

След неуспешния опит ,носих епикриза от клиниката  и подавах документи за следващ опит .
Но след успешния опит , резултата , от който е в подписа ми  :D , подписах  фактурата и епикризата на клиниката , но аз лично нищо не съм носила във Фонда ?

Нужно ли е  нещо да се прави и уведомява и  какъв е  реда ?
Благодаря .
« Последна редакция: Септември 20, 2011, 10:50:54 am от nimika »


*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1586 -: Септември 20, 2011, 11:16:46 am »
Не, за заявленията подадени преди 01.08, няма да се изискват.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1587 -: Септември 20, 2011, 13:31:18 pm »
Благодаря за отговора на Стефи.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1588 -: Септември 20, 2011, 13:58:59 pm »
Хм, това със заключението от уролог, онзи ден пет пъти ме пита д-ра - "ти подаде ли документи по фонда" разглеждайки досието.
Предполагам, че става въпрос за заключение от прегледа, диагноза и препоръки от уролога за АРТ.
Аз съм приложила още в началото всички спермограми с драсканиците на гърба на 4-мата уролози при които сме били.
 Сега последно ембриолозите като ми казаха да го водя на уролог, им казах да си прилагат старателно и отговорно ресурса, че ние сме се находили по уролози.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1589 -: Септември 20, 2011, 19:51:42 pm »
Срокът на заповедта важи 6 месеца от датата на връчване или от датата на издаване
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1590 -: Септември 20, 2011, 21:42:19 pm »
от датата на връчване.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1591 -: Септември 25, 2011, 18:11:29 pm »
Ако едната от нужните 4 процедури за кандидатстване по Фонда с неизяснен стерилитет е инсеминация, но без стимулация, ше се зачете ли? 
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1592 -: Септември 25, 2011, 20:49:48 pm »
Да
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1593 -: Септември 25, 2011, 21:56:35 pm »
Благодаря  :D
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1594 -: Септември 26, 2011, 18:37:36 pm »
Дами искам да ви питам-кандидатствам за трети опит по фонда,подадох документите чрез куриер,но ми се обадиха да ми кажат,че към тях липсвали декларация за липса на промяна в обстоятелствата. Освен нея не разбрах трябва ли да попълня и да им изпратя и декларация,че не ми е издавана нова лична карта и ако трябва,на партньора също ли трябва да има такава? Благодаря!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1595 -: Септември 26, 2011, 21:38:43 pm »
Не, трябва само декларация, че няма промяна в медицинската част. Като няма промяна на личните карти, няма нужда от декларация.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1596 -: Октомври 04, 2011, 19:32:25 pm »
и аз се присъдениявам към вас.
Ще кандидатстваме за първи път с мъжки фактор,но при последдното прочетено,виждам че трябва да имаме и консултация с уролог,жалко още повече ще се забавим.
Та да мина на конкретния въпрос.Пуснах си ФСХ на 3-ти ден от цикъла-в норма съм 6,51
 Прочетох че освен подпис и печат от лабораторията искат и подпис и печат от лекар , а трябва ли някъде в изследването да пише в кой ден от цикъла е взета кръвта ?
благодаря Ви момичета
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1597 -: Октомври 04, 2011, 22:11:05 pm »
Здравейте,
Можете ли да ми кажете дали знаете фондът да финансира ин витро със замразена сперма след химиотерапия на мъжа и тежка азооспермия вследстиве на това? От клиниката не бяха съвсем сигурни - не бяха сигурни и дали може да се кандидатства само с една спермограма след химиотерапия - според тях нямало нужда от втора, защото резултатът е ясен. Аз подадох документите, но ме притеснява дали ще ме одобрят и дали наистина една сперморама след химиотерапията от една клиника наистина е достатъчна при положение, че пишат две? Не ми се иска да чакам няколко месеца и после да ме върнат за ново изследване и загубя още време. Моля, някой ако е нясно да пише.

Благодаря ви много предварително. 
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1598 -: Октомври 05, 2011, 10:43:37 am »
и аз се присъдениявам към вас.
Ще кандидатстваме за първи път с мъжки фактор,но при последдното прочетено,виждам че трябва да имаме и консултация с уролог,жалко още повече ще се забавим.
Та да мина на конкретния въпрос.Пуснах си ФСХ на 3-ти ден от цикъла-в норма съм 6,51
 Прочетох че освен подпис и печат от лабораторията искат и подпис и печат от лекар , а трябва ли някъде в изследването да пише в кой ден от цикъла е взета кръвта ?благодаря Ви момичета

Като пускаш полови хормони в лабораторията изрично питат кой ден от МЦ си, за различните фази на цикъла референтните стойности са различни. Подпис и печат на изследването от лабораторията е достатъчно, нали в клиниката на база предоставени изследвания ще ти изготвят епикриза за Фонда.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1599 -: Октомври 07, 2011, 19:21:16 pm »
Здравейте,
чудя се дали има смисъл да кандидатствам за финансиране по фонда - имам епикриза от лапароскопия с окончателна диагноза: Женско безплодие с тубарен произход. Питам тук, защото лекаря, при когото съм не работи с фонда и евентуално трябва да тръся друг, чрез който да подам документите. Дали има шанс да ме одобрят?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.