0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1660 -: Декември 03, 2011, 18:16:20 pm »
здравеите,подадох си документите на 30.11 и съм номер 14507,можете ли да ми кажете до кой номер са в момента и по колко молби се разглеждат на месец
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Пожелавам успех на всички!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1661 -: Декември 03, 2011, 18:33:32 pm »
Раздават около 300 заповеди месечно, ако това имаш предвид.
Иначе в момента обаждания са получили номерата до 10900 някъде, а това е от сайта на Фонда:
"До 31.декември.2011 г. да очакват повикване
одобрените заявители със заявления до 11000 номер вкл!"
 
*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1662 -: Декември 03, 2011, 19:05:48 pm »
здравеите,подадох си документите на 30.11 и съм номер 14507,можете ли да ми кажете до кой номер са в момента и по колко молби се разглеждат на месец
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Пожелавам успех на всички!
Тука може да следиш номерата http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43999.0
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1663 -: Декември 04, 2011, 21:02:59 pm »
Здравейте,
да споделя как върви моята одисея с удължаването на заповедта, на някой може да му е полезно :)
От клиниката ми подготвиха временна епикриза и с приложени снимани епикризи от ВМА. Аз исках да ги подам преди да вляза в болница средата на ноември, но ми казаха че е рано да отида края на месеца. Още не съм ходила понеже ме приеха в началото на тази седмица по спешност пак във ВМА. Иначе говорих с Лалев, той не ми каза нищо освен да дойда края на месеца...  та така ще го мисля явно пак, в момента имам по сериозни проблеми от този, но е кофти че не е ясно регламенирано в правилника  :?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1664 -: Декември 19, 2011, 19:07:13 pm »
момичета, какво се случва с парите отпуснати на фонда, ако не се усвоят до края на годината? губят ли се или се прехвърлят за следващата година?
според статистиката обявена в сайта
Цитат
Усвоени от Фонда средства за дейност по асистирана репродукция за 2011 г. до 01 декември включително  – 13 371 816.14 лв.
. декември месец има много малко обаждания до момента. мисля, че ще е жалко да не се усвоят всички пари, ако нямат възможност да се прехвърлят за следващата година. имайки предвид колко много двойки чакат....
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1665 -: Декември 20, 2011, 19:45:00 pm »
Здравейте,

Извинявам се предварително, че до известна степен питането ми ще се повтори с част от въпросите на някои от момичетата, но се чудя какво да правя.

Накратко, заповедта ми от ФАР изтича в края на февруари 2012, а аз няма да мога да започна преди това, тъй като ми направиха операция и трябва да изчакам няколко месеца. Обадих се във ФАР и ги питах кога да си подам документите за удължаване и те ми казаха "Две седмици преди края на заповедта". Но като ги попитах за колко време одобряват заповедите за удължаване, ми казаха, че за 1 месец. Т.е. по тази логика, краят на първоначалната заповед и началото на заповедта за удължаване не съвпадат и така ще пропусна още 1 месец :( И другото, което ме озадачи, че служителката във ФАР ми каза, че заповедта за удължаване тече от момента на взимане. Така ли е наистина? И аз знам, че е от края на първата заповед, ама...Вече съвсем се обърках :(
Мога ли по-рано от 2 седмици преди края на заповедта да си пусна заповед за удължаване? И ще вземат ли предвид становището на лекаря, който ме оперира, кога мога да започна опитите отново и може ли това становище да бъде водещо от коя дата да ми удължат заповедта? Т.е, ако той, например, каже, че мога да започна от края на март и от тогава да ми пуснат заповедта (това са си мои предположения, не че някой ми е казал нещо по въпроса:))

Уж щях да разкажа накратко, а то какво се получи...:)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1666 -: Декември 20, 2011, 20:46:57 pm »
Няма никакъв проблем да си подадеш молбата за удължаване и сега, не е необходимо да чакаш 2 седмици преди изтичането й. Срока започва да тече от крайната дата на заповедта, а не от датата на взимане на заповедта за удължаване.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1667 -: Декември 20, 2011, 21:42:01 pm »
Стефи, много ти благодаря за бързия отговор. И аз знаех, че е така, както ти казваш, но разговорът ми с ФАР ме озадачи и ме хвърли в дълбок размисъл :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1668 -: Декември 29, 2011, 11:59:18 am »
Аз отидох да ги подам по-рано и ме върнаха да отида след 2 седмици, което се падаше месец преди изтичането на заповедта, аз точно тогава бях в болници и нямаше как да отида та така. Когато си подавах документите служителката ме гледаше като полезно изкопаемо и с една насмешка. Моята заповед изтича на 31 декември, аз си подадох документите към 7-8 декември и ми казаха, че ще ми се обадят средата на февруари.
Според мен трябва да се направи нещо с този срок, ясно ми е че голям процент от жените които удължават заповеди го правят защото нещо са ги замотали от клиниката не поради сериозен здравословен проблем, ама така тези които нямат късмета да са здрави са набутани заради нечия лоша организация. При мен има вероятност да не се впиша и в срока на удължаване, както разбирам такива случаи няма за момента и не се знае какво се прави, според служителките губя парите, Лалев ми каза да не го мисля, че след половин година не се знаело кой, къде, какво и как, и в клиниката ми вдигат рамене и не им се занимава че съм им прекалено сложна  :?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1669 -: Януари 12, 2012, 20:39:55 pm »
Момичета, днес бях разочарована когато гинекологът ми каза, че най-вериятно молбата ми към фонда няма да бъде одобрена преди да направя 4 инсеминации. Аз обаче имам лапароскопски и хистологично доказана ендометриоза, лекувана съм с Лукрин и доколкото чета в Правилника, това е достатъчно основание за одобрение. Имам едно дете и проходими тръби, но вече 10 години съм с вторичен стерилитет.
Въобще има ли отхвърлени молби, когато отговарят на поне една от изброените в Правилника индикации? Моля ви, кажете ми дали да сменя лекаря?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1670 -: Януари 12, 2012, 20:51:06 pm »
ако имаш доказана ендометриоза като причина за вторичен стерилитет, няма основание за отказ.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1671 -: Януари 24, 2012, 17:12:28 pm »
Здравейте на всички,мн.бих се радвала,ако някой обърне внимание на писмото ми!Притеснена съм много,преди 5 дни подадох документи към фонда,попълних и декларация че аз и съпруга ми не сме под запрещение.Имаме ипотечен кредит вноските на който започват да стават непосилни за семейството ни.Възможно ли е ако се стигне до вземане от страна на банката,да бъдат отхвърлени документите ми от фонда?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1672 -: Януари 24, 2012, 17:40:40 pm »
Поставянето под запрещение няма общо с необслужвани кредити и принудителното им събиране, а е свързано с ограничаване на дееспособността и назначаването на настойник (попечител) при определени психически заболявания.




My first, my last, my everything!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1673 -: Януари 24, 2012, 19:13:38 pm »
Благодаря ти barklet!!!Извини ме за невежеството :oops: За всичко друго помислих но не и затова.Определено ме успокои :youwoman:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1674 -: Февруари 04, 2012, 21:26:41 pm »
Здравейте момичета!Тъй като не мога да се свържа с фонда, реших да попитам дали Вие може да ми дадете съвет.Подадох документи във фонда месец март 2011 г.за трети опит.Но месец юни 2011 г.направих пореден опит ИКСИ-финансиран от мен и нашата община и сега съм бременна в 8 месец.Та искам да попитам дали може да си оттегля вече подадените документи за трети опит и след като минат около 2 години да си ги подам отново и да си ползвам този трети опит за второ детенце.Дано не съм много нагла :oops:Много ще съм благодарна за съвет от Вас,а аз няма да спирам да звъня на фонда и ако получа отговор ще пиша.Успех на всички чакащи своето щастие.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1675 -: Февруари 06, 2012, 08:46:56 am »
Здравей!И аз забременях преди да ме одобрят от фонда.Обадих им се и им казах.Няма проблем после да кандидатстваш.Лека бременност и мнооогo щастливи моменти със малкото слънчице.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1676 -: Февруари 07, 2012, 12:27:11 pm »
Благодаря Диди!Днес се свързах с Фонда и на мен така ми казаха.Жената с която разговарях беше много любезна.Очарована съм от отношението към нас :thankyousign: :thankyousign: :thankyousign:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1677 -: Март 04, 2012, 16:41:46 pm »
Здравейте момичета,
Искам да ви попитам каква е вероятността за сама жена да се възползва от опцията три опита инвитро от здравната каса. Не съм много наясно и не знам дали имам право.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1678 -: Март 04, 2012, 23:00:32 pm »
Здравейте момичета,
Искам да ви попитам каква е вероятността за сама жена да се възползва от опцията три опита инвитро от здравната каса. Не съм много наясно и не знам дали имам право.

Здравей!

Имаш право да кандидатстваш за донорско ин витро, ако отговаряш на изискванията на Фонда.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1679 -: Март 05, 2012, 07:36:13 am »
bubi-bubi, както ти е писала и Serendipity, имаш право да кандидатстваш, ако отговаряш, а донорските сперматозоиди си заплащаш.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг