0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1620 -: Октомври 17, 2011, 15:04:45 pm »
Мариета,във форума има тема за клиниката на д-р Владимиров.Последната информация от внес е ,че някъде до месец ще подпише с ФАР.Но,моят псъвет е първо да говорите с него,щом не искаш да сменяш клиниката за сега.

п.пне мога се оправя с форума,за да ти пратя линки към темата за Владимиро1 съжалявам!

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45579.580
Успях!!!! :lol: :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1621 -: Октомври 17, 2011, 15:14:39 pm »
ра4о мн ти благодаря цял ден чета във форума,но не я бях намерила...хиляди благодарности :youwoman:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1622 -: Октомври 26, 2011, 09:00:07 am »
БАМ!!! И живота ни удари по-най ужасния и неочакван начин. Защо ли ни наказва господ така? Та питането ми е следното:-Очаквам заповедта от фонда края на Декември началото на Януари. Дали мога да отложа опита поне с една година или какво да направя за да не загубя правото си за 2-ри опит, но да е малко по-нататък?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1623 -: Октомври 26, 2011, 10:27:52 am »
Със сигурност можеш да отложиш опита си поне с 6 месеца,но мисля ,че се говореше за промяна на правилника  възможност за отлагане до  година!! надявам се това да е достатъчно! :D И никакво поддаване на ударите на живота!! :wink: Той и без това вече яко ни е очукал,сега е време да му връщаме!!! :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1624 -: Октомври 28, 2011, 20:53:40 pm »
Защо не се обадиш във Фонда и не говориш лично с Лалев, да му обясниш за какво става въпрос, може да е възможен някакъв вариант, както и да се сблъсквали с подобен проблем вече, примерно да не ти се връчва засега заповедта, и съответно да не започва да тече срока.
По слънчевата страна на улицата
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1625 -: Октомври 30, 2011, 09:00:51 am »
Здравейте и от мен,
както всички вас и ние чакаме обаждане  от фонда, но попаднах на нещо малко странно...
Мине се не мине влизам в сайта на Фар и си давам проверка на статуса. До моя номер има още 1000 номера, но това което ми се наби на очи е, че повечето номера са ОДОБРЕНИ(което е страхотно). Проверявам си аз и се движа по номерата да видя до къде са получили заповед  и попаднах на номер
Входящ номер: 11667
Дата на регистрация: 11.3.2011
Решение на Обществения съвет: Получена заповед

Стана ми странно как тоя номер е получил заповед а пред него са само Одобрени
Някой може ли да ми обясни аз ли нещо бъркам или има логично обяснение
до колкото знам са стигнали едва до  №10456 от 30.11.2010г и отива за получаване на заповед на 23.11.2011г.
Как така един номер  с 1000 номера разлика е получил заповед ???
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1626 -: Октомври 30, 2011, 09:37:13 am »
ekovacheva, това заявление е от м. 03/2011 г. Може да е разгледано приоритетно поради възраст или по медицински причини (злокачествено заболяване). По новия правилник с приоритет се разглеждат заявления само с медицински показатели.
Всеки случай е индивидуален. Не ти пожелавам да ти се налага да ползваш предимство.
Нека да бъдем съпричастни и да не превръщаме примера в проблем.
« Последна редакция: Октомври 30, 2011, 09:41:09 am от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1627 -: Октомври 30, 2011, 09:47:50 am »
Цитат
Всеки случай е индивидуален. Не ти пожелавам да ти се налага да ползваш предимство.
Нека да бъдем съпричастни и да не превръщаме примера в проблем.

 osi_9

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1628 -: Октомври 30, 2011, 15:50:50 pm »
точно така е, само и единствено с приеоритет се разглеждаха жените навършили 42г., за да могат до 43г. да се възползват от един опит поне и разбира се както по горе са ти обяснили хора със сериозни медицински показания. Разгледай всички 10000 номера, щом имаш свободно време и ще видиш, че хората с предимство са не повече от 100-на което 1 % от всички. Нека бъдем толерантни, наистина, никой не е застрахован от нищо :?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1629 -: Октомври 30, 2011, 18:24:19 pm »
точно така е, само и единствено с приеоритет се разглеждаха жените навършили 42г., за да могат до 43г. да се възползват от един опит поне и разбира се както по горе са ти обяснили хора със сериозни медицински показания. Разгледай всички 10000 номера, щом имаш свободно време и ще видиш, че хората с предимство са не повече от 100-на което 1 % от всички. Нека бъдем толерантни, наистина, никой не е застрахован от нищо :?

Ок, съгласна съм да се дава ред в такива случаи, защото един ден и аз мога да се озова в подобна ситуация, но разгледах от номер 13300 до номер 13313 всички бяха със статут "одобрена", а моят номер е с около 100 номера по-назад и предстои разглеждане ... По-скоро ме притеснява не толкова кога ще взема заповедта, колкото дали всичко по документите е наред.
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1630 -: Ноември 03, 2011, 16:03:28 pm »
здравеите,подадох си документите на 2.11 и съм номер 14141,можете ли да ми кажете до кой номер са в момента и по колко молби се разглеждат на месец
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1631 -: Ноември 03, 2011, 17:35:58 pm »
здравеите,подадох си документите на 2.11 и съм номер 14141,можете ли да ми кажете до кой номер са в момента и по колко молби се разглеждат на месец
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
    stignali sa do 10500
« Последна редакция: Ноември 03, 2011, 17:42:52 pm от azdis »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1632 -: Ноември 04, 2011, 20:07:17 pm »
Здравейте искам да питам при всеки опит ли се чака толкова много или не?Аз завърших първият си опит с отрицателен тест и сега ще подавам наново документи.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1633 -: Ноември 04, 2011, 20:33:05 pm »
При всяко ново подаване на документи се чака толкова ,успех при 2 опит ....
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1634 -: Ноември 04, 2011, 20:40:23 pm »
Няма ли начин фонда да раздава повече от 300 заповеди на месец. :ask:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1635 -: Ноември 06, 2011, 10:44:45 am »
Да се похваля и аз. Номер 1377* съм и със статус одобрена, предполагам, че е по-бързо защото мъжът ми е онкоболен. Стискам палци на всички и чакането продължава.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1636 -: Ноември 06, 2011, 11:19:32 am »
Да се похваля и аз. Номер 1377* съм и със статус одобрена, предполагам, че е по-бързо защото мъжът ми е онкоболен. Стискам палци на всички и чакането продължава.
Късмет Иветте  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1637 -: Ноември 09, 2011, 10:51:00 am »
Понеже тука никои не успя да ми отговори, какво ще се случи ако не се вместя в удължения срок, да напиша. Вчера говорих с фонда отговорно ми заявиха, че ще си загубя опита. На въпроса ми че ще ме ощетят защото чакайки ги 1 година съм се разболяла и не мога да се излекувам в поставения от тях срок, ми смотолевиха че такъв бил правилника. Попитах дали ще мога да говоря лично с Лалев или кога да отида за да говоря с него казаха ми, че работа с него нямам. А кажете ми защо болните са ощетени, а на бремените им се пазят заповедите?
Другия ми въпрос е - срока на удължената заповед от кога стартира. Мога ли да го отложа ако отида да я взема по-късно, или започва да тече от края на предната заповед или от момента на разглеждане на новите документи?
« Последна редакция: Ноември 09, 2011, 10:54:43 am от Lailah »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1638 -: Ноември 09, 2011, 11:49:54 am »
Срокът на заповедта започва да тече от момента на вземане.Говори с Лалев,това което са ти казали е абсурдно....Не може да си изгубиш правото само защото си болна...в каква държава живеем хора!!!!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1639 -: Ноември 09, 2011, 12:20:40 pm »
Срокът на заповедта започва да тече от момента на вземане.Говори с Лалев,това което са ти казали е абсурдно....Не може да си изгубиш правото само защото си болна...в каква държава живеем хора!!!!

Това със срока не е ли за първоначалната заповед или същото важи и за удължението, ако е така ще си реша проблема  :oops:
Аз питах лекарката си в клиниката тя си нямаше и идея от кога започва да тече срока на удължената заповед.  В четвъртък като са ми готови документите за подаване ще се опитам да се видя с Лалев ако го няма, няма да ги подам :( Някой да има идея кога му е приемното време? Другия ми въпрос е трябва ли да нося оригиналната заповед като подавам молба за удължаване на срока  :oops: