0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1600 -: Октомври 07, 2011, 19:27:44 pm »
Да, ще те одобрят със сигурност, единствения проблем е, че се чака близо година до получаване на заповедта. Ти си решаваш как ще постъпиш. /Някои момичета кандидатстват и докато чакат си финансират опит./
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1601 -: Октомври 08, 2011, 10:57:45 am »
Драгонски,разбира се ,че ще ви одобрят!! Направо се чудя ,защо още не сте подали документите?? Както ти е писала  и Аничка,чака се поне година,за съжалени,но да сме благодарни и на това.Все пак всеки сам може да си планира времето до излизане на заповедта-да почива или да "процедира"!!!  :lol: :lol:Лошото е ,че до колкото те знам си в клиника, която не работи с фонда./точно като се получи и с  нас  :wink:/. Няма как да не прибегнеш до услугите на клиника,която работи с ФАР,защото само такава може да ти попълни документите. Тук вече е проблема,че трябва да направиш своя избор. :? При получаване на заповедта ,можеш да промениш клиниката си,до колкото съм запознат,но това едва ли ще ти помогне много.За една година едва ли твоята клиника ще реши да подписва договор с ФАР!!! Тук вече не знам какъв съвет да ти дам!? :( жалкото е ,че всички тия "карамболи" сме принудени да правит заради "пустия4 недостиг на пари.!!! :x А ще става и още по-лошо!! :(
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1602 -: Октомври 08, 2011, 13:42:49 pm »
Направо се чудя ,защо още не сте подали документите??

...Ра4о...защото аз четох, четох тая пуста епикриза и пак недопрочела  :lol: Преди няколко дни - пак трябваше да ходя в клиниката и както винаги, вземам всички документи...та четох пак..докато чаках... и ей такива очи  8O ококорих като видях, че имало окончателна диагноза...досега защо не бях го видяла...незнам!
Мисля, за всеки случай да подам документи...но няма да чакам - имам пари за един опит и ще ги дам...пък после ще видим, но нека да има още един вариант!

Благодаря ви много за отговорите!
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1603 -: Октомври 10, 2011, 19:45:21 pm »
Здравейте момичета, може и да задам глупав въпрос :oops: за което се извинявам предварително, но събирам в момента информация. Та да си задам въпроса :) - ще подаваме документи с мъжки фактор /Олиготератоастенозооспермия/,разбрах че освен спермограмите, ще трябват и някакви хормони за мен. Кои са те и на кой ден от цикъла се правят? Решили сме да подадем документите чрез клиника Селена Пловдив. Гледах в сайта им, но няма ценоразпис. Някой може ли да ми каже каква е цената на спермограмата там и съответно колко струва оформянето и подаването на документите?
Много ще съм Ви благодарн, ако помогнете
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1604 -: Октомври 11, 2011, 00:03:01 am »
дидони2109, трябват минимум 2 спермограми на мъжа ти, както и за теб ФСХ. Повече информация можеш да намериш на първата страница на тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35459.0

За цените нямам представа. Най-добре се свържи с клиниката!

Успех!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1605 -: Октомври 11, 2011, 08:49:06 am »
didoni2109, можеш да попиташ и пациентките на клиниката, ако са по-наясно с цените в клиниката. Ето тяхната тема didoni2109
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1606 -: Октомври 12, 2011, 13:01:38 pm »
didoni2109, самото оформяне и подаване на докумантите в клиника Селена не струва нищо. Там ти дават комплект докуманти, който попълваш, снимаш и личните карти и им оставаш докумантите и ако имаш някакви епикризи. Те си ги носят в София и ти се обаждат да ти кажат под кой номер са ти приети документите. Спермограмата при тях струва 70лв, а всеки един от хормоните, които ти изследват струва 18лв. Не съм сигурна обаче кои от тях изследват в началото за подаването на докумантите, май всичките 5, но доктора ще ти коже. Ако искаш цени на изследванията вече когато си одобрена и започваш процедурата - питай - ще ти ги напиша.
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 13:05:06 pm от vanyaivanova »
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1607 -: Октомври 12, 2011, 18:35:31 pm »
Благодаря на всички за помощта, ще ходим другият петък и каквото не знам ще размера на място :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1608 -: Октомври 13, 2011, 10:51:09 am »
Здравейте,бих искала да знам каква точно молба се пише за смяна на клиниката.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1609 -: Октомври 13, 2011, 11:54:06 am »
pierre1965,молбата или по скоро заявлението за смяна на клиниката ,попълваш във фонда,на 11 етаж.Тя е готова,напечатана и ти само я попълваш.Пишеш си трите имена и клиниката, в която искаш да направиш опита.Ще ти трябва и документ от самата клиника,че са съгласни да поемат твоя случай.На мен поне ми искаха такъв.Съвет от мен,направи смяната преди да получиш заповедта!По-лесно е!Успех на всички!  :balk_103:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1610 -: Октомври 13, 2011, 20:45:24 pm »
Момичета да пусна и тук резултатите.На бързо да разкажа.Правим опити от Юли 2010г.През Януари 2011 направихме спермограма, от която резултата не беше добър.В последствие мъжа ми претърпя 2 операции Варикоцеле - в края на Февруари и Киста на Епипидима - в началото на Април.Резултатите са:

Възраст - 36 години
Дни на въздържание …..3,5
Втечняване…. празно поле (˂ 60 мин.)
Обем ….3.8 (2-6 мл.)
Вискозитет…. 0 …(0,1,2,3)
Ph….  9 …. (7,2-7,8)
Желатинови конгломерати….– не….
Цвят. прозрачен
Мирис. – б.о. ….
Аглутинати…. не ……. Тип.
Незрели кл. от сперматогенезата ……..
Левкоцити хоризонтална черта (3-5/поле)
Други..
Обща концентр-я на сперм.  хоризонтална черта (20x106  /мл)
Нормокин. Сперматозоиди (А+Б)  хоризонтална черта (˃ 50%)
А) бързи линеарни постъпателни движения….  хоризонтална черта
Б) бавни (ЛПД)  хоризонтална черта
В) хипокинетични хоризонтална черта
Г) акинетични  хоризонтална черта

Заключение: Наблюдават се единични акинетични сперматозоиди на цялото предметно стъкло.Вероятна NECROSPERMIA.

Очаквахме да е поне като предишната или дори по-добра (след 2 операции - варикоцеле и киста).Но не - резултатите са много лоши - има само единични акинетични сперматозоиди.Вероятна некроспермия.Препоръчаха ни да изчакаме поне 7 или 10 дни въздържание и да повторим спермограмата.Мислим вече, да се обърнем към фонда и чрез тази клиника да подадем документи, че след като проверих до края на този месец се викат номера, които са подали документи през Ноември 2010г.Та явно ще се наложи около 1 година да чакаме.Виждам, че вече няма какво друго да се направи.И с тези ми проблеми с TSH при мен, очевидно никога няма да стане по нормален начин.Освен това имам и друг въпрос - в Събота съм на преглед (във връзка с инициативата за безплатни прегледи на Зачатие и Щерев), та и аз бях една от късметлийките.Въпроса ми е да подам ли документи още тази седмица или да изчакам да мине прегледа.И може ли това подаване на документи да стане в рамките на 1 ден.Ще чакам да ме посъветвате как е най-правилно да постъпя.И последно - комплекта документи, които се изискват, от клиниката ли се получават или аз трябва да си ги търся.
« Последна редакция: Октомври 13, 2011, 20:54:07 pm от Златен дъжд »
 

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1611 -: Октомври 14, 2011, 13:51:19 pm »
Златен дъжд, документите се получават в клиниката, а попълването отнема десетина минути. Успех.  :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1612 -: Октомври 14, 2011, 14:03:15 pm »
Вчера в мъжа ми обсъдихме въпроса.Ще подадем документи другата седмица.Утре съм на преглед в клиника Щерев, тъкмо да имаме резултата от моя преглед и във Вторник сутринта ще направим още една обикновена спермограма в клиника София в студентски град и най-вероятно още същия ден, след като излезе резултата от спермограмата ще отидем да подадем документи в клиника Щерев.Така ще станат и 3 спермограми от 2 клиники.Вероятно ще ни се наложи да чакаме до Септември 2012г. докато се стигне до одобрение и получаване на заповед.
 

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1613 -: Октомври 15, 2011, 10:45:54 am »
Здравейте,влизам отново с въпрос
какъв трябва да е документа от уролог( ще кандидатстваме с мъжки фактор)
 Вчера мъжът ми беше на консултация и му е дал 2 снимки от ехограф.Поисакл е резултатите от спермограмата,които ще излезат след няколко дни.Ще му ги дадем разбира се,но трябва ли даима лист хатрия(документ)че е бил на уролог или снимките от ехограф са достатъчни.Благодаря ви момичета
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1614 -: Октомври 15, 2011, 11:58:21 am »
Здравейте,влизам отново с въпрос
какъв трябва да е документа от уролог( ще кандидатстваме с мъжки фактор)
 Вчера мъжът ми беше на консултация и му е дал 2 снимки от ехограф.Поисакл е резултатите от спермограмата,които ще излезат след няколко дни.Ще му ги дадем разбира се,но трябва ли даима лист хатрия(документ)че е бил на уролог или снимките от ехограф са достатъчни.Благодаря ви момичета
Здравейте, присъединявам се към въпроса на Феникс, какво точно искат от уролога, като заключение.Феникс, за какви снимки става въпрос??
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1615 -: Октомври 15, 2011, 13:47:56 pm »
На мен днес на прегледа ми казаха същото.Искат ни заключение от уролог, че сме за инвитро (дори ми казаха ИКСИ).Всички други документи ги имам.В Понеделник или Вторник ще минем и после ще подаваме документи.
 

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1616 -: Октомври 15, 2011, 16:43:15 pm »
Didoni2109, снимките са от ехограф(видезон)-едната с пълен пикочен мехур,другата с празен.Попитах съпругат си дали са снимани тестиси или простата,той ми каза че вероятно ще е простата.
момичета които скоро сте кандидаствали с мъжки фактор,моля ми кажете,какъв трябва да е документа от уролог,снимки от ехограх достатъчни ли са?
със здраве :)
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1617 -: Октомври 15, 2011, 17:46:49 pm »
Къде трябва да подадем молба за удължаване на срока?
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1618 -: Октомври 15, 2011, 23:13:38 pm »
запис
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1619 -: Октомври 17, 2011, 14:52:20 pm »
здравейте момичета от днес съм част от вашия форум!ето и моя проблем:с мъжки фактор сме и от две години ходене по-мъките от миналата седмица се знае,че ще предприемаме ИКСИ,при д-р Владимиров.само че много неща не са ми ясни и затова чета във форума да се информирам.имам един въпрос моля да ми помогнете:д-р Владимиров няма договор с ЦФАР,а ние със съпруга ми нямаме никаква възможност да си плащаме и искаме да сме към фонда,само че въпроса е кой ще ми подготви документите за кандидастване във фонда след като нямат договор???а не ми се иска тепърва да сменям клиниката,защото това са излизашни разходи за изследвания и т.н.

п.с. ще ви бъда благодарна,ако ми дадете съвет какво да правя,да чакам да подпише договор ли?незнам моля ви!!!!