0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1440 -: Юни 01, 2011, 12:03:49 pm »
do 9030
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1441 -: Юни 01, 2011, 12:28:48 pm »
Благодаря ти,kimbarli_2006 !
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1442 -: Юни 01, 2011, 12:46:34 pm »
9039 izleze
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1443 -: Юни 01, 2011, 13:25:32 pm »
Момичета темата за номерата е тази: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43999.0
Коментари за номерата и всичко останало касаещо очакването за одобрение: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43933.0
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1444 -: Юни 03, 2011, 15:22:04 pm »
Не знам дали новината е за тази тема,ама пускам линка:http://www.radar.bg/redirect.php?newsid=8199347
това дали е добре?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1445 -: Юни 03, 2011, 18:32:05 pm »
Това малко не го разбирам как ще стане?!Аз и при двата си опита доплатих по 4000 лв.,ама имах и много силна стимулация и сега за третия ако се наложи пак,какво  ще стане..Моля някой да ми разясни.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1446 -: Юни 03, 2011, 22:03:35 pm »
Ами едва ли има някой да ти разясни, но след като при теб лекарствата са били повече сега ще си ги купиш от аптеката, а не от клиниката която ти издава съответно фактура за тях и се води като доплащане едва ли не. Незнам, аз друго обяснение на така създалата се ситуация не мога да намеря :(
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1447 -: Юни 04, 2011, 21:55:30 pm »
Здравейте! Имам следния въпрос: имам един неуспешен опит инвитро, финансиран от фонда. Веднага след това подадох документи за повторно кандидатстване, но междувременно решихме да самофинансираме един опит и той за наше щастие се оказа успешен. Получих обаждане от фонда, че съм одобрена да втори път и трябва да отида да си взема заповедтта. Аз в момента съм в самото начало на бременноста и се надявам всичко да е наред, но обмислям дали за всеки случай да си взема заповедта и когато понапредна да сигнализирам на фонда по някакъв начин, че не съм използвала средствата и ако трябва да си върна заповедта. А другото, което си мисля, че мога да направя е да обясня по телефона за случая и да не я визамам изобщо, тъй като не съм от София. Чудя се, ако не я взема и ако не дай Боже се случи нещо неприятно,дали ще имам право на този втори неизползван и третия опит, разбира се при повторно кандидатстване. Надявам се да има някой, който е наясно какво се прави в такава ситуация! Много разчитам на вас, момичета!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1448 -: Юни 05, 2011, 00:02:52 am »
Обади се на д-р Лалев, обясни му случая, той заделя тези заповеди и недай боже ако се случи нещо ще можеш да си я вземеш и ползваш.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1449 -: Юни 05, 2011, 06:34:04 am »
Обади се на д-р Лалев, обясни му случая, той заделя тези заповеди и недай боже ако се случи нещо ще можеш да си я вземеш и ползваш.

Успешна бременност Пами!

Точно това се случи с моя приятелка,
тя забременя от самофинансиран опит, докато чакаше одобрение от Фонда!
Отиде на място и д-р Лалев прибра молбата й докато роди!
Обади се по телефона, както Стефи те посъветва и много, много късмет!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1450 -: Юни 07, 2011, 08:05:10 am »
StefiZ, mishanta, много благодаря за бързите отговори и хубавите пожелания!  :bighug: Моля се от сърце всичко да си е наред! Но искам да попитам какво имате предивид под заделяне - възможност да се използва заповедта, ако не дай Боже нещо лошо се случи, или имате предвид, че се запазва правото на този опит, но трябва да се кандидатства отново? Благодаря ви предварително и се извинявам за толкова подробните въпроси?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1451 -: Юни 07, 2011, 09:21:33 am »
Възможност да се използва.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1452 -: Юни 07, 2011, 09:52:00 am »
StefiZ,аз имам подобен въпрос.Скоро се очаква да излезе моя номер.Междувременно аз спечелих безплатен ин витро опит в една медийна кампания.В момента съм започнала лечение и подготовка за процедурата,която ще се състои вероятно есента.Може ли като ми се обадят да се уговоря да ми запазят заповедта до приключване на този опит.Надявам се да е успешен и да не ми потрябва финансирането от Фонда,но все пак...
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1453 -: Юни 07, 2011, 09:59:20 am »
По принцип няма пречка, но най-добре да се разбереш с д-р Лалев.
успех :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1454 -: Юни 07, 2011, 22:28:06 pm »
Да попитам и аз нещо-говорих със Силвето, да ми подготви документи по фонда.
Имам възможност с диагноза ендометриоза.
НО...
Каза ми, че ако искам да кандидаствам с тази диагноза може да стане само ако след установяване на ендометриозата съм провела лечение и  1 година след лечението още не съм забременяла... А, това става за въпрос при жени, които са под 35 г.
Та, чули ли сте и има ли го това нещо?!?!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1455 -: Юни 07, 2011, 23:12:06 pm »
Manga-zunga, може би става дума за това (от 1-ва страница на темата е):
- ендометриоза, засягаща аднексите и свързана с безплодието при жени над 35 години, а при жени до 35 години - само след лечебен курс с агонисти на гонадолиберина по програма на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК), след края на което в продължение на 6 месеца не е настъпила бременност;
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1456 -: Юни 08, 2011, 09:32:03 am »
Момичета, моля ви изпратете ми на лични телефон на Д-р Лалев. Аз намерих в нета един, но вече втори ден не ми отговаря никой на него. Благодаря ви предварително!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1457 -: Юни 08, 2011, 19:29:58 pm »
Manga-zunga, може би става дума за това (от 1-ва страница на темата е):
- ендометриоза, засягаща аднексите и свързана с безплодието при жени над 35 години, а при жени до 35 години - само след лечебен курс с агонисти на гонадолиберина по програма на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК), след края на което в продължение на 6 месеца не е настъпила бременност;
Благодаря, явно за това става въпрос. За съжаление...
Ще чакам да направя  35 ;(

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1458 -: Юни 08, 2011, 20:34:13 pm »
Здравейте отново! Исках да ви осведомя какво става с моя случай, за да може ако има някой в подобно положение да е наясно. Обадих де във фонда. Бяха изключително внимателни и ми обясниха, че заделят тези заповеди за известно време, за всеки случай. Надявам се всичко при нас да продължава да си е наред и да нямаме нужда от тази заповед! На всички вас пожелавам много успех и сбъдване на най-съкровените мечти!   :bighug:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1459 -: Юни 09, 2011, 09:35:09 am »
Manga-zunga, може би става дума за това (от 1-ва страница на темата е):
- ендометриоза, засягаща аднексите и свързана с безплодието при жени над 35 години, а при жени до 35 години - само след лечебен курс с агонисти на гонадолиберина по програма на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК), след края на което в продължение на 6 месеца не е настъпила бременност;
Благодаря, явно за това става въпрос. За съжаление...
Ще чакам да направя  35 ;(

мисля касата спря тази програма, т.е. не се поема вече лечнието от касата. по този повод е направена и промяна в правилника за фонда, който ще влезе в сила до 2-3 седмици най късно, така че моят съвет е да си подаваш документите без притеснение :)