0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1140 -: Януари 20, 2011, 13:26:13 pm »
Добър ден на всички,нов съм във форума.Със съпругата ми ще правим втори опит инвитро,подали сме молба във ФАР още май 2010г.и сме номер 7874,тази сутрин звъннах във фонда и една наистина изключително любезна жена ми каза да очакваме обаждане в най-добрия случай в началото на месец март.Изглежда,че ще се чака още.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1141 -: Януари 20, 2011, 14:01:04 pm »
Момичета, не зная какво да кажа. Свързах се с ФАР и попитах кога ще започнат да се обаждат с новите заповеди и ми казаха: " Към края на месеца." Нямам думи вече. Не зная какво толкова чакаме и дали на края на месеца няма да чуем същото за следващия. Писни ми вече. То не бяха пари, то не бяха сметки, то не бяха графици. Пробвайте и някой от вас да се свърже и да пита. Аз направо онемях. Няма ли някой, който да ни каже до кога ще продължава това?
Според мен проблемът произлиза от това , че клиниките не могат да поемат такъв голям поток от пациенти с готови Заповеди.Дори и да ги поемат , ще се случи както с доста от нас от предишен поток-да подават за удължаване на заповедта.И така или иначе отново ще има чакане.
Аз си взех заповедта в края на Юни 2010/опита ми приключи Ноември 2009г. :(/ , подадох за удължаване Декември 2010 и ми я удължиха с още 6 месеца.Това че я имах Юни не ми помогна да започна опит веднага така или иначе.Мисълта ми е че и да е във вас заповедта , това далеч няма да означава , че ще стартирате опит , докато не минат момичетата , които са с доста по-стари във времето заповеди!

/От предният ми опит до дай Боже вторият , който предстои Февруари измина 1 год.и 3 месеца/
« Последна редакция: Януари 20, 2011, 14:07:07 pm от evita1717 »
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1142 -: Януари 20, 2011, 15:11:28 pm »

Мисълта ми е че и да е във вас заповедта , това далеч няма да означава , че ще стартирате опит , докато не минат момичетата , които са с доста по-стари във времето заповеди!
/[/quote]

Стартът на опита не зависи от номера. Лекарят преценява състоянието на пациента и това може ли да започне процедура или не. Докато аз чаках резултати от биопсия, други с по-големи номера приключиха с опита си и обратно. Може би това е имала предвид Евита, но не се е изразила правилно явно.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1143 -: Януари 20, 2011, 15:33:57 pm »
Идеята ми най-елементарно казана е , че НЯМА зависимост Заповед-Старт на опит!И затова докато се изчаква обаждането от Фонда е добре да се изчистят евентуалните пречки , за да може , когато се вземе Заповедта действително да се стартира опит!
Успех!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1144 -: Януари 20, 2011, 17:28:54 pm »
evita, ти си права, че струпването на хора е проблем за клиниките, НО...
Проблемът е, че непрекъснато се говорят различни неща. Един път ще е януари, друг път ще е февруари, сега е март. След една седмица може да е април. То януари вече минава и наистина няма как да се обадят на момичето по-рано от началото на март. Въпросът е да не би тогава въобще да започват. Мисля, че тази дезинформация обърква и без това объркания ни живот.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1145 -: Януари 20, 2011, 17:33:35 pm »
evita, ти си права, че струпването на хора е проблем за клиниките, НО...
Проблемът е, че непрекъснато се говорят различни неща. Един път ще е януари, друг път ще е февруари, сега е март. След една седмица може да е април. То януари вече минава и наистина няма как да се обадят на момичето по-рано от началото на март. Въпросът е да не би тогава въобще да започват. Мисля, че тази дезинформация обърква и без това объркания ни живот.
Съгласна съм с теб Майче!Не оспорвам че трябва да има яснота и някой да застане "отпред" и да обясни всичко от до.Но в милата ни държава нещата не стоят така за съжаление , а липсата на точни и конкретни отговори води до спекулации ...Но фактите са такива.Стоим и чакаме,защото нямаме алтернатива , или по-скоро имаме , но всички знаем , че нещата се случват с пари и то много пари ...
« Последна редакция: Януари 20, 2011, 17:36:19 pm от evita1717 »
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1146 -: Януари 20, 2011, 18:14:47 pm »
Да точно тава е проблемът -в парите. Но ако знаехме за това чакане, има и по-евтини, макар и не много надеждни методи като ин витро на ЕЦ. А аз все си виках: "Е, то остана още малко." И така няколко месеца. Пак казвам, че разбирам, че е това положението, ама чак сега се изясни, а много от нас са подали от пролетта. Ако ми се наложи трети път, ще зная вече и ще си направя сметка. Да не говорим колко хора са без работа или отказали по-добра работа, за да чакат, защото са мислели, че нещата ще тръгнат по-бързо. Аз това не го насочвам към теб. Ти си в кюпа като нас. Реално на това момиче ако му се обадят началото на март, ще е даже супер.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1147 -: Януари 20, 2011, 19:07:19 pm »
Според мен проблемът произлиза от това , че клиниките не могат да поемат такъв голям поток от пациенти с готови Заповеди.Дори и да ги поемат , ще се случи както с доста от нас от предишен поток-да подават за удължаване на заповедта.И така или иначе отново ще има чакане.
[/quote]

Toва обаче не важи за всички клиники,има клиники , които нямат проблем да поемат пациентите с готови заповеди, стига да получават парите си от Фонда своевременно.
За да се реши този проблем всяка клиника трябва да излезне и да каже ние имаме капацитета да обслужим еди колко си двойки за една година и съответно да не подготвят повече документи за кандидатстване.Защото иначе става точно порочния кръг за който говориш, веднъж чакаш Фонда да те одобри, после чакаш да ти дойде ред да започнеш, ако все пак не ти дойде реда докато ти изтече заповедта, кандидатстваш за удължаване, което означва ,че още веднъж те разглеждат на заседание и губим ужасно много от собственото си време и от ресусрса на Фонда.
« Последна редакция: Януари 20, 2011, 20:13:30 pm от krisi1812 »
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1148 -: Януари 21, 2011, 09:02:31 am »
Според мен проблемът произлиза от това , че клиниките не могат да поемат такъв голям поток от пациенти с готови Заповеди.Дори и да ги поемат , ще се случи както с доста от нас от предишен поток-да подават за удължаване на заповедта.И така или иначе отново ще има чакане.

Toва обаче не важи за всички клиники,има клиники , които нямат проблем да поемат пациентите с готови заповеди, стига да получават парите си от Фонда своевременно.
За да се реши този проблем всяка клиника трябва да излезне и да каже ние имаме капацитета да обслужим еди колко си двойки за една година и съответно да не подготвят повече документи за кандидатстване.

Така е , трябва да има повече прозрачност от страна на клиниките за реалните им възможности!А не в желанието да помогнеш на всички , да става още по-трудно и бавно.Това обаче не зависи от нас , а по-скоро трябва да са някакви вътрешни правила м-у Фонда и клиниките , но всъщност те може и да си ги знаят , просто информацията да не е необходимо да достига до нас .
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1149 -: Януари 21, 2011, 10:53:24 am »
Тогава пак ще има недоволни, защото много добре знаем, че избора на клиника го прави пациента и ще има рев до небето защо не подготвят документи.
Златната среда е рядко срещано явление за жалост.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1150 -: Януари 21, 2011, 11:04:25 am »
Къди, според пациента в сегашната ситуация е само губещ. Какво като са ти подготвили документите, като не се обяснява ,че нямат капацитет да те обслужат след като получиш заповед и се наалга да загубиш повече от година в чакане. Според мен трябва да има яснота дали клиниката има възможност да те поеме след като получиш заповед или не, защото тогава наистина можеш да направиш свободния си избор дали да чакаш да ти дойде ред в едната клиника или да потърсиш друга
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1151 -: Януари 21, 2011, 11:44:02 am »
Момичета, нека тази тема остане предимно информационна. За коментари относно Фонда и клиниките използвайте тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43933.280
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1152 -: Януари 24, 2011, 14:20:19 pm »
В началото на темата има списък с клиниките които са сключили договори с фонда, но са за миналите години.
Дали има промяна за тази година?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1153 -: Януари 24, 2011, 14:28:58 pm »
Мисля, че няма, но ще попитам д-р лалев и ще коригирам първия пост ако има.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1154 -: Януари 24, 2011, 14:38:17 pm »
Стефи,момичетата в бг-мама, пишат че клиниката на д-р Владимиров,няма да работи с Фонда.Може ли ако имаш някаква информация да ни споделиш.Благодаря!
« Последна редакция: Януари 24, 2011, 14:44:19 pm от rumibumy »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1155 -: Януари 24, 2011, 15:12:37 pm »
Това го чувам за първи път 8O
не е вярно, разбира се.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1156 -: Януари 24, 2011, 15:20:20 pm »
И аз се стреснах.За да не съм глословна:
Цитат на: link=topic=552435.msg17603026#msg17603026 date=1295870027
Избързах да се зарадвам. Ужасна новина за пациентките на д-р Владимиров. Преди малко получих обаждане от Фонда, номер 7131 от 23. 04. 2010г., но се оказа, че клиника "София" няма да сключва договор за 2011г., заради много неизплатени задължения. Това означава, че онези, кото не можем да си позволим самофинансиране, трябва да сменим клиниката.
"Говорих с д-р Владимиров по телефона. Каза ми, че като получа обаждането от фонда, пак да му се обадя. Тогава може да е подписал договор и има шанс това да стане.
Не знам как стои въпросът с одобрените наскоро момичета."

Дано не е толкова лошо!
« Последна редакция: Януари 24, 2011, 15:22:00 pm от rumibumy »
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1157 -: Януари 24, 2011, 16:55:03 pm »
Спокойно момичета, може да има някакво объркване номер 7131 е моят и аз въобще не съм при Д-р Владимиров. Моля като помествате информация да сте 100% сигурни.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1158 -: Януари 24, 2011, 18:16:41 pm »
Да, не вярвайте на всичко написано в интернет, д-д Владимиров работи с фонда.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1159 -: Януари 24, 2011, 19:16:36 pm »
Спокойно момичета, може да има някакво объркване номер 7131 е моят и аз въобще не съм при Д-р Владимиров. Моля като помествате информация да сте 100% сигурни.
daikini ,тъй като ми се струва,че написаното е реплика към мен,моля прочети мненията на потребителката с никнейм rockarollawoman,на тази страница, в дъното http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=552435.255.Излиза,че две момичета сте с еднакъв номер,или вие двете сте едно и също лице,но ако сте едно и също лице,защо тя пише,че е при д-р Владимиров,а пък ти си в друга клиника!?! :dontknow: :help1:
Пиша тези редове,за да не излезе,че си измислям и подвеждам някого.
« Последна редакция: Януари 24, 2011, 19:18:20 pm от rumibumy »