0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1120 -: Януари 11, 2011, 16:13:06 pm »
Момичета, не зная какво да кажа. Свързах се с ФАР и попитах кога ще започнат да се обаждат с новите заповеди и ми казаха: " Към края на месеца." Нямам думи вече. Не зная какво толкова чакаме и дали на края на месеца няма да чуем същото за следващия. Писни ми вече. То не бяха пари, то не бяха сметки, то не бяха графици. Пробвайте и някой от вас да се свърже и да пита. Аз направо онемях. Няма ли някой, който да ни каже до кога ще продължава това?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1121 -: Януари 11, 2011, 17:25:52 pm »
Здравейте. Може би е писано някъде, но съм много на зор и немога да прочета всичко. Имам един въпрос и ви моля за бърз отговор. Документите за одължаване на заповедта,къде се подават? На същото място ли като за кандидатстване ? Утре трябва да пътувам , а незнам къде да отида.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1122 -: Януари 11, 2011, 17:27:14 pm »
Здравейте. Може би е писано някъде, но съм много на зор и немога да прочета всичко. Имам един въпрос и ви моля за бърз отговор. Документите за одължаване на заповедта,къде се подават? На същото място ли като за кандидатстване ? Утре трябва да пътувам , а незнам къде да отида.
На същото място
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1123 -: Януари 11, 2011, 17:50:22 pm »
Момичета, правилно са ви отговорили от фонда. В момента се раздават заповедите за удължаване, защото повярвайте ми в края на миналата година те бяха ужасно много (по около 150 на месец). Фонда работи, в момента се сключват договорите за тази година с клиниките и нещата вървят. Не се надъхвайте допълнително, знам че е много изнервящо, но още малко търпение. :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1124 -: Януари 11, 2011, 18:09:28 pm »
Удължената заповед пак от д-р Лалев ли се получава?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1125 -: Януари 11, 2011, 18:15:57 pm »
Ох, Стефи не зная. Дано е така, но просто това гочуваме вече 3- 4 пъти. Ако знаехме, че ще чакаме толкова ще чакаме, можехме през това време да предприемем нещо докато ни дойде реда. А и там като им звъннеш, не могат ли да ни обяснят както ти обясняваш. А то става така, че те казват нещо, после се оказва, че не е както са казали. И започваш да се чудиш къде е истината.  Съжалявам за паниката.
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 19:12:18 pm от maya_the_bee »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1126 -: Януари 11, 2011, 19:12:21 pm »
Да, всички заповеди се дават от д-р Лалев.

Мая, разбирам те напълно, не съм ви писала преди, защото и аз нямах информация, не бях ходила във фонда. Днес бях там и всичко е наред, наистина, просто като всяко начало на годината трябва да минат формалностите - договори, промени в правилника се подготвят и т.н. Друг е въпроса сега, обаче дали ще се раздават по 40-50 заповеди на ден, както беше миналата година, не защото хората не са одобрени, а защото клиниките не могат да ги поемат. Но сега именно с промяната на правилника ще се опитаме да преодолеем това, като предлагаме срока на заповедта да е 1г., а не 6м. както сега.
Истината е тази, всички работят много съвестно и се надявам ще нещата ще си дойдат по местата :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1127 -: Януари 11, 2011, 19:44:20 pm »
Това, което мисля, че всички бихме искали да помолим е да разберем за тези промени и особено за това с какъв темп ще се дават заповедите. Както писах и преди, така ще си направим сметка как да постъпим. Ако ни предстои много чакане, можем да опитваме на естествен цикъл, защото това да правим по 1 опит на година и половина е направо ужас.Годините ни вървят.  Ето сега при мен ще стане така-вторият ми опит явно ще е 1 година след първия. Ако още се забавят нещата, просто...Всички сме писали колко хора стоят без работа заради предположението, че скоро ще започнат, не знаем как да планираме някои от изследванията си, които трябва да съобразим с началото на опита. А всичко това е свързано с много пари, защото както всички знаем, никой не ни плаща изследванията и манипулациите. Ако се знае колко заповеди на месец ще се дават, няма да има такава истерия. Всеки ще си прави сметката. Благодаря ти за отговорите.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1128 -: Януари 11, 2011, 19:46:03 pm »
Стефи,благодаря ти за разяснението.Наистина чакането е ужасно.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1129 -: Януари 11, 2011, 20:33:13 pm »
мая, не е нужно да пишем във всички теми едно и също през два дни. По нагоре съм писала, че като е готов новия правилник изрично ще ви напиша къде са точно промените. Разбирам, че си притеснена и изнервена, но и аз от своя страна имам молба, нека спрем с това създаване на излишна паника.
Хубаво е когато човек иска нещо, но от време на време трябва и да дава, така да се каже :wink:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1130 -: Януари 11, 2011, 21:21:28 pm »
Stefi, с нетърпение ще чакаме да ни пишеш...Благодаря!  :youwoman:
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1131 -: Януари 11, 2011, 21:43:36 pm »
Това наистина граничи с абсоютен ценизъм едно се говори по медиите съвсем друго се получава и всички просто само това чуваме бъдете търпеливи и т.н. незнам какво точно се иска от нас и какво точно трябва да дадем за да получив заветното одобрение!А ако си на 40 години и това да чакаш 1 година означава, че може дори критическата да те хване докато чакаш да те одобрят !Незнам вече ми е трудно да кажа каквото и да било защото каквото и да кажа все някой ще каже, че било неблагодарност или нещо дори по - лошо!
Утре ще направя опит да се свържа и аз с ФАР и ако разбера нещо ще пиша!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1132 -: Януари 13, 2011, 13:38:09 pm »
Здравейте.Днес се обадих във фонда и ми казаха,че не са отпуснати парите.Кой знае кога ще стане.От нас искат да се зареди ме с нерви и да чакаме.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1133 -: Януари 13, 2011, 15:02:03 pm »
Предварително се извинявам, ако въпросът ми не е за тази тема и моля да пъде преместен където му е мястото!

Моя близка има едно детенце и опитват за второ, но резултата е две извънматочни бремености и отстранени тръби в рамките на 6 месеца. Преди дни и беше втората лапароскопия и сега се възстановява. Въпросът ми е тя дали има право да кандидатства по фонда след като вече има едно детенце?

Благодаря Ви предварително за отговорите!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1134 -: Януари 13, 2011, 15:04:11 pm »
Има, да. Информация за необходими изследвания и документи ще намериш на първа страница на темата.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1135 -: Януари 13, 2011, 15:06:22 pm »
Да, има, никъде не е посочено изискване за първичен стерилитет :)
Кажете й да си подготви и подаде документите, успех!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1136 -: Януари 13, 2011, 15:13:19 pm »
Елфи, СтефиЗ, много Ви благодаря!
Дано и след време да се похвали с успешен опит!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1137 -: Януари 19, 2011, 15:51:50 pm »
Някой знае ли дали през февруари ше започнат да се обаждат от фонда за получаване на одобрените заповеди и по колко заповеди на месец ще се разглеждат?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1138 -: Януари 19, 2011, 16:04:47 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ рещих да ви пища след поредното посещение при мо доктор се разбра че и аз ще сам ин витро.документите са подадени с номер 10693от 14.12.2010. но като чета скоро няма да е
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1139 -: Януари 19, 2011, 18:52:12 pm »
Adcka, ето това е темата, в която се коментират номера, заповеди и срокове - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43681.0;all
Успех!

Cveti73, само няколко поста назад се обсъждаха тези ввъпроси. Все още няма точна информация. Когато има яснота, Стефи ще пише.

Моля ви, четете поне последните 2-3 страници, за да видите какво се е коментирало последно и да не задавате едни и същи въпроси през 5 поста.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!