0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1080 -: Ноември 14, 2010, 12:09:18 pm »
Коригирам се. Ето линк към пълния текст на стенограмата. Въпреки това ме тревожи изказването на министъра.
 http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=7523&sectionid=13&id=0004803
« Последна редакция: Ноември 14, 2010, 12:12:49 pm от maya_the_bee »
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1081 -: Ноември 14, 2010, 21:56:18 pm »
силно се надявам от утре да има някаква яснота в номерата и фонда да заработи както е редно с по 400 номера за месец.А за възрастта до 35 ....нямам коментар,само знам ,че съм близо до нея :balk_144:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1082 -: Ноември 14, 2010, 22:04:36 pm »
Абе къде го прочетохте това 35? Моля ви се, недейте така...
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1083 -: Ноември 14, 2010, 22:34:17 pm »
Това го прочетох и пуснах линк на предната страница. Ето кой текст ме смути от стенограмата:

"Фонд "Асистирана репродукция" е приел много заявления за дейности поради така направените правила. Въпросът е от изключително обществено значение, но когато сумите са малко, там трябва явно да се въведат по-различни правила, иначе това ще бъде една бомба със закъснител", казва Константинов. Той напомня, че се води съдебен спор дали да има възрастови ограничения за жените, които се подлагат на ин витро с държавни средства. "Дори и такава да няма, когато се използват публични средства, трябва да се постави на базата на медицинската целесъобразност, защото след 35 г., общо взето, вероятността за успех намалява", обяснява министърът. Той признава, че ще поиска сериозни промени в наредбата и работата на фонда, иначе отпуснатите допълнително 5 млн. лв. от кабинета в сряда нямало да са последните, защото многото подали заявления имат нагласата, че ще получат финансиране."

После Б.Борисов казва други по-хубави неща.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1084 -: Ноември 15, 2010, 00:11:29 am »
Е да, ама става дума за държавното финансиране, не за правото на ин витро процедури по принцип. Все пак държавата има право да поставя условия. 35 е твърде ниска възраст и не вярвам някой да е толкова луд, че да смъкне ограничението дотам. Ще си докара сериозна беля на главата, така че.....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1085 -: Ноември 15, 2010, 14:19:34 pm »
Здравейте момичета,
някой има ли представа къде може да се провери до кой номер са стигнали във Фонда без да се обаждаме на техните телефони? Питам защото вече 3 пъти звънях и последният път жената ми вика "Ама моля ви стига сте звъняли като стигнем до вас ще се обадим." Това нормално ли е, бе хора. Поне някаква яснота да има.Вече се притеснявам от април месец сме ги подали и до сега ни вопъл ни стон.Четох, че до 9000 номер били одобрени. ама ние сме още в ночалото на 7000.
Някой знае ли какво става? Благодаря Ви предварително.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1086 -: Ноември 15, 2010, 16:56:42 pm »
molq vi ako nqkoi naistina ima nqkakvi novini za dvijenieto na nomerata molq neka pishe,az veche si izchakah chakaneto
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1087 -: Ноември 17, 2010, 20:21:30 pm »
Здравейте, днес се обадих във фонда и ми казаха, че са стигнали до номар 7060. Казаха ,че до тези номера са изготвени заповедите. Аз съм номер 9040 казаха ми да очаквам обаждане март. Попитах защо се забавят толкова нещата и ми отговориха, защото имали проблем със финансирането. Това е полужението! А какво стана с тези 5 милиона, явно не достигнаха даже и за дълговете!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1088 -: Ноември 17, 2010, 21:24:08 pm »
Здравейте!Извинявам се предварително ако има някъде публикована информация,но аз не я намирам.Въпросът ми е следния дали ако си изолирам и двете тръби,не да ги премахна ,а само да ги изолирам с хистероскопия,понеже ми се струва по-безболезнено,дали мога да кандидатствам за фонда и дали ще бъда одебрена?Не мие ясно дали е същото с две махнати или с две изолирани тръби?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1089 -: Ноември 17, 2010, 21:57:46 pm »
Разбира се, че може. С изолирани тръби не можеш да забременееш естествено. Пак се налага ин витро. Изискването е да бъдат непроходими. В някои случаи и без да се изолират или отстраняват, тръбите не функционират.
Ще си позволя едно отклонение, за което се извинявам предварително, понеже не е по темата с Фонда. Alana, лапароскопското отстраняване на тръбите не е болезнено. Ако причината да се налага изолиране на тръбите е хидросалпинкс, премахването е по-сигурен и надежден метод от прекъсването. Помисли добре. Моите са премахнати и двете с лапароскопия, абсолютно никаква болка не съм усетила, нито съм имала проблеми. Два часа след лапарото бях на крака и се оправях без проблем. Не избирай по-неефективен начин, само защото си мсилиш, че е по-безболезнен. Важен е крайния резултат. Ако не се касае за хидросалпинкс, тогава хистероскопията е достатъчна.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1090 -: Ноември 18, 2010, 12:21:22 pm »
имате ли представа какво става с 5000000 лв, които бяха отпуснати за инвитро на 12.11.2010
Няма ли да има някакво движение на номерата до нова година
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1091 -: Ноември 18, 2010, 12:24:51 pm »
имате ли представа какво става с 5000000 лв, които бяха отпуснати за инвитро на 12.11.2010
Няма ли да има някакво движение на номерата до нова година
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43933.120
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1092 -: Ноември 18, 2010, 13:06:12 pm »
Здравейте!Извинявам се предварително ако има някъде публикована информация,но аз не я намирам.Въпросът ми е следния дали ако си изолирам и двете тръби,не да ги премахна ,а само да ги изолирам с хистероскопия,понеже ми се струва по-безболезнено,дали мога да кандидатствам за фонда и дали ще бъда одебрена?Не мие ясно дали е същото с две махнати или с две изолирани тръби?
Моите са запушени/изолирани  4рез хистероскопия в "Надежда" май месец 2008.Последва поредно ИКСИ септември 2008 -успешно.
За мен наистина това е по щадящия на4ин като имам база за сравнение- една лапароскопия 2005 ,две лапаротомии /2005 и 2007/ и едно хистеро.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1093 -: Декември 03, 2010, 15:29:06 pm »
Здравейте, днес си взех заповедта от Фонда. Исках да попитам как върви нататък процедурата. Сега трябва да я представя в клиниката предполагам. Аз в момента взимам медикаменти които не позволяват да забременявам и ще изчакам около 3 месеца преди да направя опита. На заповедта пише че може да се направи опита в рамките на 6 месеца, така че не вярвам да има проблем заради лекарствата.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1094 -: Декември 03, 2010, 23:46:13 pm »
Няма проблем да изчакаш. Имаш време. Но си занеси заповедта в клиниката, за да те имат предвид в графика си все пак.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1095 -: Декември 19, 2010, 22:17:12 pm »
Зравейте,имам въпроси,може би има отговори за тях,но....извинете ме
1,Ако се разведа как мога да кандидатствам по фонда сама или с приятел
2.Ако съм подала вече документи как мога да сменя клиника и партньор без да губя ред
Благодаря ви за отговорите и весели празници на всички борбени момичета  mc101 tree2a
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1096 -: Декември 20, 2010, 09:43:08 am »
Здравей!
1. За Фонда можеш да кандидатстваш със съпруг или приятел. Няма изискване за сключен граждански брак.
2. Смяната на клиниката става като се подава молба до директора на Фонда за смяна на клиниката, на база на която се изготвя нова заповед с името на новата клиника. Има и допълнително изискване -  трябва да представиш съгласие от новата клиника, че ще те поемат като пациент.

Не знам как стоят нещата с подадени вече документи и смяна на партньора.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1097 -: Декември 27, 2010, 20:43:18 pm »
Момичета, имам един въпрос и ще се радвам ,ако можете да ми отговорите.Имаме подадени документи във фонда от 15.07.2010г.с номер 8639.Направихме през това време ИКСИ със собствени средства, за наша радост сполучлив.Мисля, като ми се обадят, да удължа срока с 6 месеца, докато се родят бебетата(ако може).Та въпросът ми е, след това трябва ли да си изтеглим документите и ако решим да кандидатстваме след време пак да ги подаваме или да останат при тях?
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1098 -: Декември 27, 2010, 21:17:59 pm »
acq81, има много време докато ви се обадят. Срокът може да удължиш само по медицински причини, но имайки предвид колко бавно вървят номерата най-вероятно вече ще са родени бебчетата ти. А и все пак имаш 6 месеца от получаване на заповедта за усвояване на отпуснатите средства, което се случва някъде месец след обаждането.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1099 -: Декември 27, 2010, 21:53:48 pm »
Момичета, имам един въпрос и ще се радвам ,ако можете да ми отговорите.Имаме подадени документи във фонда от 15.07.2010г.с номер 8639.Направихме през това време ИКСИ със собствени средства, за наша радост сполучлив.Мисля, като ми се обадят, да удължа срока с 6 месеца, докато се родят бебетата(ако може).Та въпросът ми е, след това трябва ли да си изтеглим документите и ако решим да кандидатстваме след време пак да ги подаваме или да останат при тях?

Удължаването е по медицински причини както вече беше споменато, освен това е егоистично при успешен опит да мислиш как да задържиш средствата. Живот и здраве след време кандидатствай отново.