0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #960 -: Август 17, 2010, 22:40:44 pm »
Привет искам да питам задължително ли е да имаш 3 неуспешни инсеминации ,за да пристъпиш към подаване на документи към фонда за инвитро-финансирано от здравната каса :?Прочетох нещо такова във форума,номисля че не е вярно

-  за индикации по чл. 26, ал. 1, т. 4 (т.е. неизяснен стерилитет)- данни за безплодие в период най-малко две години, лекувано чрез конвенционални методи, вкл. с реализирани минимум четири цикъла с вътрематочни инсеминации/или IVF/ICSI
Ако се кандидатства по друг фактор за финансиране от Фонда- отговорът е НЕ.
http://www.mh.government.bg/DownloadHandler.ashx?id=2458
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #961 -: Август 17, 2010, 22:49:32 pm »
Благодаря,ти rtfrtf  :)прочетох част от правилника на фонда.т.е ако имам оперативна лапароскопия,една отстранена тръба,мога да кандидатствам по фонда за инвитро
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #962 -: Август 20, 2010, 16:01:33 pm »
Момичета, може ли да се отложи във времето започване на ин витро, поради лечение на хепатит?
Подадохме документите и в момента рабрах, че трябва да се подложа на лечение и за момента нов опит ми е забранен.
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #963 -: Август 20, 2010, 16:19:53 pm »
По принцип е възможно удължаване на заповедта по медицински причини. То обаче е 3 месеца. В твоят случай лечението предполагам ще трае повече. Най-добре се консултирай с лекаря си и се обади във Фонда, за да координираш информацията.
Съжалявам за ситуацията при теб. Надявам се скоро да се реши проблема. Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #964 -: Август 21, 2010, 19:57:29 pm »
Здравейте! Тази година след направена операция на миома са ми отстранени двете тръби и единият яйчник. Проблемът е, че нямам в момента постоянен партньор, а и нямам време за губене - на 38 години съм. Искам да ви попитам при това положение имам ли право да кандидатствам за инвитро/с анонимен донор/ по фонда. Много ви благодаря!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #965 -: Август 21, 2010, 20:31:37 pm »
Здравейте! Тази година след направена операция на миома са ми отстранени двете тръби и единият яйчник. Проблемът е, че нямам в момента постоянен партньор, а и нямам време за губене - на 38 години съм. Искам да ви попитам при това положение имам ли право да кандидатствам за инвитро/с анонимен донор/ по фонда. Много ви благодаря!
маслинка, можеш да кандидатстваш, стига стойностите на ФСХ да не са по-високи от 12,5 mIU/ml.
« Последна редакция: Август 21, 2010, 20:33:48 pm от Врабчо »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #966 -: Август 21, 2010, 20:33:20 pm »
Маслинка, писах ти на Лични. Успех!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #967 -: Август 22, 2010, 12:05:59 pm »
 :D  Благодаря Ви много за отговорите, зарадвахте ме!!!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #968 -: Септември 01, 2010, 16:50:46 pm »
Имам успешен опит след първо инвитро финансирано от фонда. Искам да попитам трябва ли да уведомя фонда че ми е успешн опита и ако да в какъв срок?
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #969 -: Септември 02, 2010, 20:01:13 pm »
Да, трябва, но не си спомням какъв беше срока :oops:
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #970 -: Септември 02, 2010, 20:15:09 pm »
Стефи, прочетох това в чл. 31:
5) Заявителката предоставя писмена информация до директора на фонда за резултатите от проведената ин витро процедура в срок до един месец след настъпване на забременяване(раждане).

не разбирам кога точно се удедомява, след положителен тест или след раждане?
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #971 -: Септември 02, 2010, 20:26:55 pm »
Аз мисля ,че  е  редно да е раждане.
Все пак  обявявят колко бебета са се родили от ФАР!
Нека да  са все повече и от първи опит :)


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #972 -: Септември 10, 2010, 18:49:50 pm »
Здравейте на всички!
Имам въпрос, но не съм сигурна дали тук е правилното място да питам, за което ще моля да ме извините. Подала съм си документи за втори опит във Фонда, но си смених мобилният оператор, съответно номара на телефона - как да процедирам, тъй като във фонда съм подала старите номера? Благодаря предварително
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #973 -: Септември 10, 2010, 19:38:49 pm »
Телефони за информация относно подаване на документи:

  02/895-31-46
  02/895-31-48
veselinka, предполагам са ти поискали и втори номер за връзка, който вероятно още е актуален, но за да си по-спокойна се обади в понеделник и помоли да запишат актуалния ти телефонен номер.
/като сменяте мобилните си оператори можете да запазите номерата си. Ако не сте нарушили договорните отношения със стария МО, ви се издава сертификат от същия, с който можете да ползвате същия номер, минавайки към друг оператор/Извинявам се за  :offtopic:
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #974 -: Септември 10, 2010, 20:27:04 pm »
Благодаря за отговора. Знам, че може да се запазват номерата, но в моя случай не е така. :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #975 -: Септември 11, 2010, 12:46:31 pm »
Искам да попитам при вече одобрение от фонда и раздяла на съпрузите,фонда поема ли жената да ползва донор?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #976 -: Септември 11, 2010, 13:14:25 pm »
Няма проблем да ползваш донор, само трябва да доплатиш за донорската сперма(някъде около 200 - 300 лева). По-големия проблем е,че ако сте женени се изисква подпис на съпруга , за да се ползва донорски материал. Успех  :bighug:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #977 -: Септември 11, 2010, 18:37:41 pm »
pepssi, krisi1812 ти е отговорила. Ако сте женени, наистина се изисква писмено информирано съгласие от съпруга за ползване на донорски материал и освен това след раждане на дете от процедурата, според Семейния кодекс, той автоматично се признава за баща на детето.
П.П. Цената на донорските сперматозоиди зависи от клиниката. (може да бъде и 385 лв, 390 лв.)
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #978 -: Септември 11, 2010, 22:20:07 pm »
Здравейте момичета!Моят срок от Фонда изтича на 29/10/10 но се налага да удължим срока поради ендокринни причини-завишени ТСХ,ТАТ и МАТ.Моята еднокриноложка ми написа нейната препоръка т.е. за удължаване,а аз трябва да я занеса в клиниката.Дали ще бъде удобренна молбата ми-ако има момичета минали по този път моля за отговор.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #979 -: Септември 14, 2010, 09:07:07 am »
Искам да споделя с какъв проблем се сблъсках в клиниката в Плевен.
Значи имам получена  заповед от фонда за втори опит през април месец, която изтича октомври месец.Преди да излезе клиниката в отпуск през август месец се разбрах с доктора да пусна всички необходими изследвания преди процедурата. Вчера отивам да пусна и микробиология и познай те: Доктора ме моли да отложа още процедурата, защото фонда не отпускал пари и клиниката закъсала за пари. Да отложа ама за кога? Заповедта изтича октомври месец. Съгласих се. Според мен нямах друг избор.
Искам да Ви попитам към кого да се обърна? Ще има ли пари за клиниките или не? Ако не какво става с момичетата получили заповед доста след мен? Само аз ли се сблъсквам с този проблем или има и други, като мен? Имам чувството, че съм единствената. Търсих във форума, но не намерих никъде да е писано за подобен проблем?
Лек и усмихнат ден на всички от мен!