0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #940 -: Август 04, 2010, 12:02:37 pm »
Здравейте! Имам следното питане - след подаване на документи към фонда каква е процедурата за смяна на клиника - това може ли да стане след одобрение.
Допълнително - в клиниката, в която ходя ми казват, че няма проблем да имам ФСХ отпреди 2 години, аз настоявам за ново, те настояват да ми подават документите така.
Четох правилника и не намерих там отговор на въпроса за смяна на избраната клиника.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #941 -: Август 04, 2010, 12:04:01 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35459.0
Винаги четете първия пост в тази тема!!! Там е събрана най-важната информация!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #942 -: Август 04, 2010, 12:14:05 pm »
Да, мерси, малко не съм дочела, сега и аз се срамувам! Дали биха ми върнали документите по втората точка - старо изследване на ФСХ, от клиниката ме убеждават, че нямало проблеми.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #943 -: Август 04, 2010, 12:35:33 pm »
Ами честно казано, не знам. Аз лично мисля, че 2 години е доста време. Някой беше казал, че давността на хормоните е 6 месеца. Но щом от клиниката ти казват, че няма проблем...знам ли. Какъв толкова им е проблема да ти пуснат едно ФСХ, за всеки случай. Настоявай, длъжни са, все пак ти си пациента.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #944 -: Август 04, 2010, 16:10:33 pm »
Здравейте, имам следното питане и предварително се извиянвам, ако някъде  е задаван този въпрос и е отговаряно. Та, въпросът ми е следният: когато се кандидатства с мъжки фактор по фонда може ли едната спермограма да е от Център за асистирана ррепродукция, който не работи с фонда. Примерно от АГ Варна жцентъра. Благодаря предварително за отговора.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #945 -: Август 04, 2010, 19:42:31 pm »
Това са изискванията според правилника за организация на работа и дейността на Център "Фонд за асистирана репродукция";:

"За индикации по чл. 26, ал. 1, т. 2 - документи от извършването на два или повече спермални анализа с най-малко един месец между тях в повече от едно лечебно заведение, получило разрешение по чл. 131, ал. 1 от Закона за здравето, последният от които е извършен преди не по-повече една година преди подаване на заявлението; ползват се критериите на Световната здравна организация (СЗО) за нормоспермия, като е желателно поне едно от изследванията да е с морфология, оценена по стриктните критерии на Крюгер"


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #946 -: Август 04, 2010, 20:04:33 pm »
Благодаря за отговора.
Четох правилника, а оттам следва това:

Чл. 131.  (1) Лечебните заведения извършват всички медицински дейности, свързани с избора, подготовката на потенциалния реципиент и продължителното му наблюдение, и контролират здравословното състояние и поддържащото лечение на реципиента до раждането на плода.

Да разбирам ли, че лечебното заведение за асистирана репродукция може да не работи с Фонда. Конкретният въпрос е, ще приемат ли спермограма от Център за асистирана репродукция Варна, т.е. АГ Варна.

Благодаря отново.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #947 -: Август 04, 2010, 20:16:36 pm »
Да, правилно разсъждаваш. Лечебното заведение може да не работи с фонда, но трябва да има разрешение по чл. 131, ал. 1 от Закона за здравето.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #948 -: Август 08, 2010, 00:10:08 am »
Здравейте,

опасявам се, че и аз имам въпрос по повод фонда - ще правим икси (по показател мъжки фактор), проблемът е, че партньорът ми не е български гражданин, но е гражданин на ЕС и има карта за използване на мед услуги в ЕС. можем ли да кандидатстваме за финансиране на процедурата в България. и още един въпрос има ли ограничения за мъжете, които участват в икси. много благодаря, съжалявам ако някъде има информация и аз съм я пропуснала.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #949 -: Август 08, 2010, 11:50:21 am »
Elena B, доколкото знам ти основно кандидатстваш за Фонда. Мъжът е само съпътстващ, него не го одобряват. Ти си тази, която одобряват, така че не мисля че ще има проблем. Обади се във Фонда да попиташ все пак!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #950 -: Август 08, 2010, 14:50:16 pm »
Елена, няма проблем да кандидаствате, при нас беше така, мъжа ми е чужденец и кандидатствахме с мъжки фактор. Аз също мислех, че не може и доста време не подавах документи, докато накрая ми обясниха, че жената се води титуляр и няма проблеми, изобщо не гледат дали мъжа има здравни осигуровки.
Много успех ти пожелавам!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #951 -: Август 10, 2010, 01:44:06 am »
Чери, Котенце,

много ви благодаря, ще попитам има ли с кого да се консултирам в клиниката за нужните документи и ще се пробвам. благодаря ви още веднъж.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #952 -: Август 10, 2010, 14:32:57 pm »
...накрая ми обясниха, че жената се води титуляр и няма проблеми, изобщо не гледат дали мъжа има здравни осигуровки.
По този повод: проблем ли е ако към момента на разглеждане на документите жената няма внесени последните 1 или 2 здравни осигуровки.
До колкото знам права се губят на невнесени 3?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #953 -: Август 10, 2010, 17:39:57 pm »
Нямат значение здравните осигуровки.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #954 -: Август 11, 2010, 22:27:58 pm »
искам да попитам при подготвянето на документите за фонда иска ли се пълна кръвна картина и освен фсх ,другите полови хормони правят ли се-ние сме с неизяснен стерилитет за което имаме документ.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #955 -: Август 11, 2010, 22:43:04 pm »
dolia, погледни първия пост на темата, има доста полезна информация.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #956 -: Август 11, 2010, 22:55:19 pm »
благодаря,но доколкото прочетох освен декларациите по образец,фсх,спермограма,етапна епикриза и документи за индикацията по която кандидатстваме,не видях да се иска ПКК и другите хормони ,а от клиниката казаха че трябват.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #957 -: Август 11, 2010, 23:15:53 pm »
благодаря,но доколкото прочетох освен декларациите по образец,фсх,спермограма,етапна епикриза и документи за индикацията по която кандидатстваме...
Добави и копия от личните карти на двамата партньори.

не видях да се иска ПКК и другите хормони ,а от клиниката казаха че трябват.
Защото за подаването на документи ПКК и другите хормони не се искат. На клиниката със сигурност ще им трябват "другите" хормони за започване на стимулацията, а ПКК се прави преди пункция.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #958 -: Август 12, 2010, 09:36:11 am »
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #959 -: Август 17, 2010, 22:10:20 pm »
Привет искам да питам задължително ли е да имаш 3 неуспешни инсеминации ,за да пристъпиш към подаване на документи към фонда за инвитро-финансирано от здравната каса :?Прочетох нещо такова във форума,номисля че не е вярно