0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #460 -: Юли 03, 2009, 02:32:59 am »
Като преминала вече процедурата смея да твърдя, че според мен няма начин за некоректни действия от страна на клиниките ЗАЩОТО на Фонда се представя документа по т.б подписан от НАС.

Друго безумие е да ходим при лекари, на които нямаме доверие и мислим, че ни мямат. И изобщо нападателния тон на лицето пишещо под името ddnchv е наистина параноичен ... и пише доста неграмотно.

То е логично, но трябва да се чете. Освен това всички лекарства на теб се слагат, бр.ампули,  всичко се знае от пациента. Друг е въпроса дали пациентът е грамотен да следи тези неща.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #461 -: Юли 08, 2009, 14:08:04 pm »
Здравейте момичета,

незная къде да питам и дано вие имате отговор. Confused

От клиниката по инвитро ни съобщиха, че трябва да си доплащаме мерионала, защото в "позитивния списък" се изплащал на 17 лв, а те го купували на 26 лв. Разликата в парите била за наша сметка.
Някоя от вас сблъсквала ли се е с такъв проблем?
Това и за другите инжекции ли е, като меногон и менопур?
И това ли са ни безплатните опити???  Shocked

/Моля да ме извините предварително, ако този въпрос вече е коментиран/
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #462 -: Юли 08, 2009, 21:02:52 pm »
Здравейте момичета,

незная къде да питам и дано вие имате отговор. Confused

От клиниката по инвитро ни съобщиха, че трябва да си доплащаме мерионала, защото в "позитивния списък" се изплащал на 17 лв, а те го купували на 26 лв. Разликата в парите била за наша сметка.
Някоя от вас сблъсквала ли се е с такъв проблем?
Това и за другите инжекции ли е, като меногон и менопур?
И това ли са ни безплатните опити???  Shocked

/Моля да ме извините предварително, ако този въпрос вече е коментиран/

отговорила съм ти в темата за "вече одобрените момичета", но ще напиша и тук за тези, които ги интересува: да, доплаща се за наша сметка защото от Фонда е приета по-ниската стойност за препарати от тази група. т.е. мерионала е приравнен на цената на меногона, която е по-ниска.

Използвам случая да благодаря на Фонда за опита, който ми помогна да осъществя и който при други обстоятелства нямаше да бъде факт. Тъжното, че приключи с отрицателен тест.
Успех на всички момичета!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #463 -: Юли 09, 2009, 01:41:14 am »
От клиниката по инвитро ни съобщиха, че трябва да си доплащаме мерионала, защото в "позитивния списък" се изплащал на 17 лв, а те го купували на 26 лв. Разликата в парите била за наша сметка.
Някоя от вас сблъсквала ли се е с такъв проблем?
Това и за другите инжекции ли е, като меногон и менопур?
И това ли са ни безплатните опити???  Shocked
Цитат на: котенце десси-г в Сряда, 08 Юли 2009, 11:16 от бг-мама:
"Здравейте, аз съм една от одобрените от фонда и в момента съм в стимулация. Току що, обаче, ме изненадаха от клиниката, като ми казаха, че трябва да си доплащам лекарствата, защото Фонда покрива цената на лекарствата по Позитивния списък, а фирмите, които продават лекарствата на клиниките, ги продават на по-висока цена. На някоя от вас дали са й казвали подобно нещо или се опитват да измъкнат пари от мен? Много ще съм ви благодарна, ако споделите!!!"

Здравеите! Не съм много наясно и затова моля да ми обясни някой запознат, както на мен така и на други като мен!
Какво значи "позитивен списък" и къде може да се намери информация, какво включва? И да не би този проблем да е индивидуален за определена клиника?
Благодаря предварително на всички които ще се отзоват!
 

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #464 -: Юли 09, 2009, 13:37:04 pm »
glezenka[/b, не е индивидуален проблема само за една клиника. Наистина от Фонда покриват само част от Мерионала, а останалата част трябва да се доплаща.  :(
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #465 -: Юли 09, 2009, 17:04:27 pm »
glezenka[/b, не е индивидуален проблема само за една клиника. Наистина от Фонда покриват само част от Мерионала, а останалата част трябва да се доплаща.  :(
Да и аз така си помислих, от вчера се ровя, без да преставам и не откривам нищо конкретно.
Котенце десси_г, знаеш ли за разликата в цените на някое друго лекарство, освен за мерионала?
Всички ще се радваме, ако някой сподели информацията която има.
Благодаря предварително!

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #466 -: Юли 09, 2009, 18:23:25 pm »
 Здравейте момичета! И аз като вас се вълнувам от всички тези неща, като напр. доплащането на лекарствата, макар че това не е ново за мен, но все пак ще е добре да знаем за какво да се готвим.Ще ви пусна линк на последния позитивен списък, след като отворите файла, търсете лекарствата с индекс G отпред-те са нашите :) Дано да успеете да се ориентирате за цените, защото аз много не можах... :?
   http://www.mh.government.bg/Articles.aspx?lang=bg-BG&pageid=384&categoryid=1355
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #467 -: Юли 09, 2009, 22:32:46 pm »
здравейте на всички.Аз съм една от последните с вх.№3247 и ми казаха да чакам отговор около нова година.Кандидатствам с ЛУФ синдром и имам едно запитване.Моето FSH е 7,67 ,но ми е от 18.9.2008г.,дали ще ми изискат по скорошно, тоест дали има валидност 6 месеца, при моя случай?Подала съм го на 07.07.09г.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #468 -: Юли 10, 2009, 10:29:30 am »
Stefi имам един въпрос към теб: какво следва след първа неуспешна процедура финансирана от фонда т.е. за одобение на втори опит пак ли трябва да подготвим всички документи отново и да ги подадем или се подава някякво друго заявление с друг набор документи? И процедурата същата ли е : подавам документите в Центъра по хигиена и чакам да се свържат с мен,когато заповедта ми е готова? Тези документи пак ли разглеждат по реда на подаване, т.е. входящ номер

Благодаря ти преварително за отговора.




Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #469 -: Юли 10, 2009, 16:43:15 pm »
Здравейте момичета!
Искам да разбера дали е възможно след като си одобрен да си смениш клиниката и каква е процедурата?Аз съм подала документи от "Олимед", но ако АГ подпишат договор с фонда мисля при тях да се прехвърля.
Благодаря Ви предварително!  :D
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #470 -: Юли 10, 2009, 17:48:24 pm »
Здравейте момичета!
Искам да разбера дали е възможно след като си одобрен да си смениш клиниката и каква е процедурата?Аз съм подала документи от "Олимед", но ако АГ подпишат договор с фонда мисля при тях да се прехвърля.
Благодаря Ви предварително!  :D
Естествено ,че можеш днес едно момиче си сменяше клиниката но знам, че се прави на место в самия фонд на 11 етаж стая 36.
Жена която мечтае
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #471 -: Юли 10, 2009, 19:28:57 pm »
Stefi имам един въпрос към теб: какво следва след първа неуспешна процедура финансирана от фонда т.е. за одобение на втори опит пак ли трябва да подготвим всички документи отново и да ги подадем или се подава някякво друго заявление с друг набор документи? И процедурата същата ли е : подавам документите в Центъра по хигиена и чакам да се свържат с мен,когато заповедта ми е готова? Тези документи пак ли разглеждат по реда на подаване, т.е. входящ номер

Благодаря ти преварително за отговора.
Ако погледнете назад във темите ще прочетете иска се малко ровене. На въпроса:не се подават наново документи и не се правят наново изследвания. До колкото си спомням се пише молба до директора на фонда за второ отпускане на средства!
Жена която мечтае
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #472 -: Юли 10, 2009, 20:29:15 pm »
Frucka, не си разбрала правилно!

Аз исках да попитам Стефи дали това е в сила /цитирам самата Стефи/:

На стр. 6  е написала:
имаш право да кандидатстваш 3 пъти, а не с едно кандидатстване ти се отпускат средства за три опита 

и


на стр.12

Фонда ще финансира до 3 опита на всяка жена, но за всеки следващ се подават отново документи и се чака одобрение по съответния ред. Няма времево ограничение кога трябва да си подадете документите за следващ опит.



Просто исках да разбера дали има някаква промяна. Това ще баде важно не само за мен, а и за други момичета,които са с неуспешни процедури. Както е важно и да не бъдем подвеждани с неточна информация!

За това въпроса ми беше конкретно към Стефи, защото след всичко прочетено до тук, знам че тя ще отговори най-точно.




Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #473 -: Юли 10, 2009, 20:46:17 pm »
Frucka, не си разбрала правилно!

Аз исках да попитам Стефи дали това е в сила /цитирам самата Стефи/:

На стр. 6  е написала:
имаш право да кандидатстваш 3 пъти, а не с едно кандидатстване ти се отпускат средства за три опита 

и


на стр.12

Фонда ще финансира до 3 опита на всяка жена, но за всеки следващ се подават отново документи и се чака одобрение по съответния ред. Няма времево ограничение кога трябва да си подадете документите за следващ опит.



Просто исках да разбера дали има някаква промяна. Това ще баде важно не само за мен, а и за други момичета,които са с неуспешни процедури. Както е важно и да не бъдем подвеждани с неточна информация!

За това въпроса ми беше конкретно към Стефи, защото след всичко прочетено до тук, знам че тя ще отговори най-точно.

Извинявам се може и аз да не съм разбрала правилно, поне на мен така ми беше казано.  :balk_113:
Жена която мечтае
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #474 -: Юли 12, 2009, 19:58:09 pm »
Здравейте момичета.Искам да попитам някой кандидатствал ли е с луф синдром и дали е одобрен?Дали от първият път има забременели?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #475 -: Юли 19, 2009, 17:50:13 pm »
Здравейте момичета.Вече сме удобрени от фонда за АРТ и много бих искала да науча какво точно поемат или по скоро за какво са тези пари.Досега сме дали за изследвания към 600 лева.В клиниката в която сме започнали процедурите. Там  ни обясниха че изследванията не се включват в тези 5000 лева.Така ли е?? Знае ли някой или сме попаднали на неточното място !!! Като клиника !!! Благодаря ви.
БЛАГОДАРЯ ВИ СЪРДЕЧНО ЗА ОТГОВОРА!!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #476 -: Юли 19, 2009, 18:49:06 pm »
бих искала да науча какво точно поемат или по скоро за какво са тези пари.
пункция-400лв
процедура-1600лв
ЕТ-340лм
УЗД 6 бр.-180лв
хормонални изследвания 10бр.-180лв
замръзяване-200лв.
останалите пари са за лекарствата за стимулация
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #477 -: Юли 20, 2009, 16:18:24 pm »
frucka Благодаря ти за отговора!!! :D
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #478 -: Юли 20, 2009, 16:59:43 pm »
бих искала да науча какво точно поемат или по скоро за какво са тези пари.
пункция-400лв
процедура-1600лв
ЕТ-340лм
УЗД 6 бр.-180лв
хормонални изследвания 10бр.-180лв
замръзяване-200лв.
останалите пари са за лекарствата за стимулация
Тази информация е доста ценна и ще ми е интересно да разбера тези цифри официални ли са или са ти ги казали от клиниката която посещаваш? Тези цифри са одобрените от фонда предполагам, но в различните клиники има разлика в цената, както и има списък с одобрените от фонда лекарства.
Примерно при мен, ще се получи следното - процедурата и лекарствата за стимулация одобрени от фонда ще ми излязат по-малко от 5000 лева, но ще трябва да си доплатя прегнила, допълнителни инжекции, ПКК...а всъщност няма да съм усвоила полагащите ми се пари.
Благодарна съм за създаването на фонда и паричната помощ която получаваме! Просто исках да споделя това което се получава.
Според моето скромно мнение, трябва да се отпуска сума, която да се използва за конкретното /индивидуално/ лечение и ако не стигнат парите от фонда, тогава пациента да си доплаща!!!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #479 -: Юли 20, 2009, 17:12:08 pm »
viki_vat, това са цени описани в моята фактура за извършени дейности и използвани медикаменти по фонд и доколкото схващам важат за всичките клиники, които работят с фонда.Както всички знаем цените за процедурите и лекарствата в различните клиники са различни, разликата между клиниката и фонда си доплаш ти.Има лекарства които се поемат изцяло, а има и такива които се поемат частично или не се заплащат от фонда.Грубо казано това е.