0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    marty_varna

  • *
  • 1
  • Трябва да вярваме,че чудото и при нас ще стане!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #380 -: Юни 22, 2009, 15:33:35 pm »
zdraveite,malko ne sam naqsno s ne6tata,iskam da vi popitam macki zadaljitelni li sa 4etirite inseminacii?blagodarq vi :)


Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Юни 22, 2009, 16:51:30 pm от Елфи »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #381 -: Юни 22, 2009, 15:38:04 pm »
Доколкото знам за неизяснен стерилитет, лекуван с конвенционални методи-да. При други обстоятелства- не. Какъв е вашия случай?
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #382 -: Юни 22, 2009, 16:46:58 pm »
Здравейте,знам че сигурно се повтаря въпроса ,но ще го задам-може ли да пратя документите по куриер.Питам понеже ако не се лъжа някой беше писал че вече не можело.Благодаря предварително и се извинявам ако се е коментирало вече.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #383 -: Юни 22, 2009, 19:09:06 pm »
Преди време се коментираше, че фондът не желае да плаща различните цени за процедурите на различните клиники и иска да се определи единна цена. Достигна ли до някакво развитие този въпрос или си остана така - фондът ще плаща цената, която си е по ценоразпис на клиниката.
Ако все пак се е постигнало споразумение за уеднаквяване на цените, някой знае ли за каква цена на процедурите са се договорили? :?
Позволявам си да се самоцитирам  :oops: Никой ли няма отговор на този въпрос? Стефи?  :?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #384 -: Юни 22, 2009, 19:59:42 pm »
BAN, може би в клиниките могат да отговорят на този въпрос.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #385 -: Юни 22, 2009, 23:04:42 pm »
Марина75 до преди 2 седм ици можеше да се изпращат по куриер.Като ги получат ти се обаждат по телефона и ти казват кой номер си.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #386 -: Юни 22, 2009, 23:21:00 pm »
Марина, аз също мисля, че може да ги изпратиш по куриер, но ако искаш за по-сигурно звънни и питай.
BAN, до колкото разбрах, да, има уеднаквяване в цените, т.е. определена е една сума за процедура и една - за лекарства. За процедурата май беше 2000 или 2200 лв, не помня точно. Останалите пари до 5000 лв са за лекарства. Ако си в моята клиника, н-р, където ИКСИ-то струва 3120 лв, означава, че ще си доплащам за процедурата разликата в цената. Дано се включи Стефи и ти каже точни цифри, но мисля също, че и самите клиники знаят нещата и ще ти кажат, когато трябва.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #387 -: Юни 23, 2009, 11:52:52 am »
Eee, това с доплащането не ми харесва - даже мисля че е тъпо  :?.
Т.е. излиза, че ако ИКСИ-то е 3120 ще трябва да доплатиш например 1000 лева, нищо че лекарствата ти са само за 1500 и на практика би могла да се вместиш в сумата от 5000 лева отпусната от фонда. Не ми се струва никак логично.... :ask:
Знам, че накрая ще ми кажат от клиниката кое колко струва, просто се опитвам да се подготвя колко пари ще трябва да доплатя, тъй като процедурата ми няма да е никак евтина.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #388 -: Юни 23, 2009, 13:28:12 pm »
BAN ,ти при всички случаи ще доплащаш,пък за лекарства в 1500лв.няма да се вместиш със сигурност.Според мен и за лекарства и за процедура ще се доплаща.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #389 -: Юни 23, 2009, 13:49:53 pm »
За мен е ясно, че с тоя Маркес ще доплащам; аз проблем с доплащането нямам - просто искам да знам колко ще е - 4, 5 или 6 хиляди - все пак не е едно и също. Въпросът ми беше принципен.
Ако се плаща 2000 лева за процедура, за много момичета 2000 лева за лекарства са достатъчни, съответно им остават 1000 лева от одобрените от фонда. А ако е така както Душка предполага, излиза, че същото момиче ще трябва да доплати 1100 лева за процедурата, при положение че не е усвоила полагащите й се 5000 от фонда. Не мисля, че е логично. За много хора това са си суми, да не говорим, че ако си предполагал, че ще се вместиш в сумата, съвсем няма да си подготвен да извадиш 1100 лева отгоре. Най-малкото е добре да с знае предварително.  :?
Както и да е. Взех много да се обяснявам, а това не е добре.  :wink:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #390 -: Юни 23, 2009, 16:54:44 pm »
Тук вече провокирахте и моя интерес и се замислих! Странна работа! Предното ми ИКСИ ми излезе около 4000 лева и сега мисля да започвам процедура финансирана от фонда, но не съм си и мислила да се приготвям с пари за доплащане... Нека някой,който знае точните суми да ни сподели!!! Определено смятам, че е доста важно!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #391 -: Юни 23, 2009, 17:27:22 pm »
Здравейте, момичета!
Аз вчера си взех Заповедта и минах през клиниката-ние също ще правим ИКСИ и започваме на 03.07.
И понеже знам, че ИКСИ-то е с о-о 1000 лв. по-скъпо от класическото инвитро, попитах доктора дали ще трябва да доплащам и колко, но той каза, че отпуснатата сума ще стигне и ще можем да се вместим-най-вероятно защото за стимулация намало да отидат много средства.
Дано съм успяла да помогна, поне малко.
Усмивки Ви пожелавам!!! :) :) :) :) :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #392 -: Юни 23, 2009, 18:22:22 pm »
Това, което знам е че ако общата сума от процедурата и лекарствата не надвишава 5000 лв. няма да се доплаща?!.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #393 -: Юни 23, 2009, 20:06:02 pm »
Да уточня, в клиника "Малинов" инвитрото е 1800лв. ,2100 икси.Вие къде ги правите тези скъпи процедури 3100лв.???
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #394 -: Юни 23, 2009, 22:47:21 pm »
Ще питам нещо,моля не ми се карайте,страх ме е да не сгафя.В заявлението "Индикация съгласно чл.26" ,какво точно да напиша.С мъжки фактор кандидатстваме,как точно трябва да се напише.Моля пак за извинение.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #395 -: Юни 23, 2009, 22:54:01 pm »
В нашето заявление пише"стерилитет, свързан с мъжки фактор"
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #396 -: Юни 24, 2009, 00:12:57 am »
Здравейте, момичета!
Аз вчера си взех Заповедта и минах през клиниката-ние също ще правим ИКСИ и започваме на 03.07.
И понеже знам, че ИКСИ-то е с о-о 1000 лв. по-скъпо от класическото инвитро, попитах доктора дали ще трябва да доплащам и колко, но той каза, че отпуснатата сума ще стигне и ще можем да се вместим-най-вероятно защото за стимулация намало да отидат много средства.
Дано съм успяла да помогна, поне малко.
Усмивки Ви пожелавам!!! :) :) :) :) :)
Gerika, ти в коя клиника си? Пожелавам ти успех  osi_9
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #397 -: Юни 24, 2009, 11:44:29 am »
Вече няколко момичета ми отговориха на лични и тук и в БГ-мама, че наистина се е наложило да доплащат, въпреки че не са изразходвали цялата сума за лекарства. Хубаво е момичетата, на които им предстои финансиране от фонда да го имат предвид  :? Мисля, че можеше да се напише в заповедите до **** лева за процедура и до **** за лекарства, а не общо до 5000, но нейсе ...
Ита, няма нужда от уточнения, въпросителни и учудвания. Очевидно процедурите не се правят в клиника "Малинов" и все пак са в одобрена от фонда клиника.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #398 -: Юни 24, 2009, 12:38:51 pm »
Здравейте бъдещи мамички 
Имам два въпроса - вчера имаше ли заседание и до кой номер са стгнали.
Благодаря предварително -късмет и лек ден на всички. :D
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #399 -: Юни 24, 2009, 12:39:04 pm »
BAN, каква е сумата отпусната за процедура и каква е сумата за лекарства? Предстои ми инвитро процедура от фонда,  а сега тази изненада с доплащането... Щом ще се налага доплащане -добре, ама нали трябва да сме готови за него. Ако имаш достоверна информация, моля те напиши я тук, та всички да знаят и да няма изненади в последния момент.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway