0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #360 -: Юни 17, 2009, 00:20:32 am »
vania7803 , нашата втора спермограма също е от Братя Тодорови.
 Представлява хвърчащ лист , без Крюгер или СЗО  и т.н.
 Ние подадохме документите от КИРМ - Плевен и всъщност от клиниката ни насочиха там да я направим.
 И аз се притеснявам заради тази спермограма. :?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #361 -: Юни 18, 2009, 11:20:57 am »
Здравейте момичета, имам процедурен въпрос :D
Преди време се коментираше, че фондът не желае да плаща различните цени за процедурите на различните клиники и иска да се определи единна цена. Достигна ли до някакво развитие този въпрос или си остана така - фондът ще плаща цената, която си е по ценоразпис на клиниката.
Ако все пак се е постигнало споразумение за уеднаквяване на цените, някой знае ли за каква цена на роцедурите са се договорили? :?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #362 -: Юни 19, 2009, 12:21:59 pm »
Здравейте, само да кажа, че съм номер 449 и вчера си взех молбата. Но д-р Лалев раздаваше на номера 260 нагоре. Но аз му се обадих директно на него и той ми каза, да отида сутринта.


Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #363 -: Юни 19, 2009, 12:37:02 pm »
лично вече се заемам да трия въпроси от сорта до кой номер са разгледани молбите
особенно на гости във форума
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #364 -: Юни 19, 2009, 17:54:53 pm »
Днес подадох молба и съм номер 2988. Казаха ми да очаквам отговор към декември, но според мен реалистичната дата е по-скоро март-април догодина.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #365 -: Юни 19, 2009, 18:43:43 pm »
Момичета от там където подавахме документи ли се получават заповедите?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #366 -: Юни 19, 2009, 19:16:04 pm »
Момичета от там където подавахме документи ли се получават заповедите?
от стая 23 обаче , при директора на Фонда.. Ти като отидеш долу на регистратурата и кажеш за какво отиваш , ти дават временен пропуск на който пише 11 етаж , стая 23
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #367 -: Юни 19, 2009, 19:23:36 pm »
Благодаря за бързия отговор  :bighug:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #368 -: Юни 20, 2009, 01:46:34 am »
И аз днес най-после подадох документи.  :lol: В 13:30 часа и бях №2998. След мен влезе едно семейство и двете дами казаха, че очакват №3000. Притеснява ме, обаче факта, че имах една спермограма, но не я приложих, тъй като четох, че при кандидатстване с тубарен стерилитет и 4 инсеменации, такава не е необходима. :( Май сгафих, а? Какво да правя? Да звъня ли да питам?

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #369 -: Юни 20, 2009, 12:05:58 pm »
независимо с какъв ф-р кандидатстваш фсх при жената и спермограма при мъжа са абсолютно задължителни като трябва да са не по-стари от 6 м.
от там вече според зависи от ф-ра прилагаш останалите документи - втора спермограма при мъжки ф-р и разчитания на хсг, протокол от лапаро и т.н. при женски ф-р.
според мен по най-бързия начин си занеси спермограмата за да не ти бавят документите после щото така се раждат въпроси що аз съм №250 и още не са ми се обадили а на №400 са му се обадили и си е взел заповедта...

за да не се изпада в излишни истерии и спорове искам да подчертая дебело, че последното не е насочено към никой конкретно
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #370 -: Юни 20, 2009, 12:19:18 pm »
Благодаря ти за отговора, Лили! Нашата последна спермограма е от преди една година, но Владимиров ми я беше сложил в папката и не каза да правим нова. Имам чувството, че просто ми приготвиха документите, защото аз настоявах, а не за да ми помогнат. Тя и Василева, дето ги изготвяше, беше скептично настроена и няколко пъти ходи да пита док какво да пише. Аз и без друго съм номер близо 3000 и вероятно няма да ме огрее, ама за какво се разкарвах до София няколко пъти да харча пари и аз не знам... :(

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #371 -: Юни 20, 2009, 12:23:19 pm »
Еее, Душе, не така скептично, моля! 8)
Огрее или не, длъжни сме да опитаме.
Пращай спермограмата и не се тревожи.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #372 -: Юни 20, 2009, 12:26:29 pm »
що да не те огрее. нали пари са отпуснати за 4000. за сега...
надявам се да грешиш за клиниката и изготвянето на документите ти там. най-малкото ако имаш съмнения как са ти приготвени документите несъмнено ще имаш и съмнения и за всичко останало мисля аз. а как се прави процедура със съмнения - нали всички знаем че половината битка е спечелена с доверието в екипа.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #373 -: Юни 20, 2009, 12:36:46 pm »
Благодаря, момичета! Ще звънна в понеделник до фонда, предполагам, че има телефони някъде, ще ги потърся. Ако трябва ще изпратя спермограмата по куриер.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #374 -: Юни 20, 2009, 12:38:31 pm »
спермограмата трябва да е не по стара от 1г., така че си ок, душе, просто я изпрати в един плик, като напишеш към кой входящ номер да я приложат :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #375 -: Юни 20, 2009, 12:45:02 pm »
Благодаря ти за отговора, Стефи! Лошото е, че последната спермограма на мъжа ми е от януари миналата година, а док не каза за друга. Май ще звънна и на него...
« Последна редакция: Юни 20, 2009, 12:47:59 pm от du6ka »

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #376 -: Юни 20, 2009, 15:58:38 pm »
Не се тревожи и ние сме с мъжки фактор,пратихме една спермограма.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #377 -: Юни 21, 2009, 02:44:53 am »
Аз съм с тубарен стерилитет и не приложих спермограма към докуметите си доктора ми каза че няма нужда
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #378 -: Юни 21, 2009, 12:09:04 pm »
За Bebi, извинявай, но в правилника излишно е посочено щом се кандидатства с мъжки фактор, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДВЕ СПЕРМОГРАМИ ОТ ДВЕ РАЗЛИЧНИ ИН ВИТРО КЛИНИКИ. Успех!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #379 -: Юни 21, 2009, 12:28:01 pm »
Извинявай Neliko, ама не се стърпях да те поправя. Първо не си чела внимателно, при мъжки фактор, ако пациента е с азооспермия е достатъчна 1 спермограма и хистология или епикриза, доказващи достатъчна сперматогенеза за АРТ. Второ думата е изрично,  а не излишно, ако беше излишно то за какво да се прави. Не искам да те засягам-много хора я бъркат, не ми се сърди. Хубав ден