0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #20 -: Април 16, 2009, 00:23:22 am »
Трябва в етапната епикриза да се напише кога и къде са правени инсеминациите, т.е. в коя клиника и кой месец, а какъв точно друг документ и аз нямам яснота, но мисля че това е достатъчно. Все пак ако се наложи проверка ще се отиде в съответната клиника и ще се изискат протоколите и другите документи.
*

    viviqn

  • *
  • 34
  • вярвам,че ще стана мама
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #21 -: Април 16, 2009, 03:20:43 am »
Имам етапна епикриза на английски език.Трябва ли да я превеждам на български?
Виктор-нашето слънце,на мама и тате щастието
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #22 -: Април 16, 2009, 10:19:14 am »
Да, трябва :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #23 -: Април 16, 2009, 11:50:48 am »
Стефи, вчера ми написаха етапна епикриза, в която не са точно описани инсеминациите и ИКСИ. Само е написано, че са направени в други клиники.
Мога да приложа протокол и УЗИ снимки от инсетата, но нямат подписи и печати. Все пак УЗИ снимки с подробен протокол, дали биха имали тежест?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #24 -: Април 16, 2009, 16:30:29 pm »
Включвам се и аз, за да следя темата. Благодаря на Стефи, че ни отговаря на въпросите. Аз доколкото разбирам, всичко ми е изрядно освен изследванията за хормони и спин и васерман - на тях имам печат от лабораторията, но не и подпис от лекар. Предполагам ще ми се обадят и поискат липсващото.


*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #25 -: Април 16, 2009, 17:03:57 pm »
А моите изследвания като съм ги разпечатила от мрежата, пак ли трябва да ходя да ги подпечатвам някъде?  8O
*

    viviqn

  • *
  • 34
  • вярвам,че ще стана мама
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #26 -: Април 16, 2009, 17:22:08 pm »
Превода на етапната епикриза от английски на български от кого трябва да бъде преведена.Някакъв нотариус? и пе4ати трябва ли, да има?
Виктор-нашето слънце,на мама и тате щастието
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #27 -: Април 16, 2009, 17:39:36 pm »
А моите изследвания като съм ги разпечатила от мрежата, пак ли трябва да ходя да ги подпечатвам някъде?  8O

Да, трябва да са с подпис и печат.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #28 -: Април 16, 2009, 21:51:05 pm »
Подпечатай ги и занеси да ги подменят, за да не чакаш докато бъдат разгледани :)

относно етапната епикриза, това е документ който се подготвя от съответната клиника в България, която е акредитирана съгласно Закона. Тази която имаш на английски няма да ти послужи пред фонда, евентоално би помогнала на лекаря от българската клиника да ти изготви етапната епикриза за кандидатстване за финансиране от фонда. Финансират се опити които ще се правят само в български клиники :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #29 -: Април 16, 2009, 21:54:47 pm »
Стефи, вчера ми написаха етапна епикриза, в която не са точно описани инсеминациите и ИКСИ. Само е написано, че са направени в други клиники.
Мога да приложа протокол и УЗИ снимки от инсетата, но нямат подписи и печати. Все пак УЗИ снимки с подробен протокол, дали биха имали тежест?

мисля че да :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #30 -: Април 16, 2009, 23:33:04 pm »
StefiZ и аз имам един въпрос, ние сме с мъжки фактор, но при подаването на документите не искаха хормон TSH за мен т.е. подадени са без него въпреки, че носех изследванията. В етапната епикриза пише само жена на едиколко си години с нормален статус, та въпроса ми е може ли това да стане някаква пречка, при мъжа ми са приложени всички необходими епикризи, хистология и спермограми. Благодаря предварително.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #31 -: Април 17, 2009, 02:38:55 am »
shanoar, необходим ти е документ удостоверяващ, че FSH ти е под 12.5! Други изследвания за теб не са нужни, още по-малко TSH.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #32 -: Април 17, 2009, 12:09:11 pm »
FSH разбира се, грешката е моя. Но въпроса ми беше дали това, че в етапната епикриза пише жена с нормален статус не е достатъчно да се приеме по подразбиране, че хормона е в нормата, както е всъщност и затова не взеха изследванията. Тоест питам дали е достатъчно това или да се презастраховам като ида да заверявам изследванията в клиниката, че са копия и да ги нося без да ги е искал никой. Малко объркано стана ама и аз се обърках
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #33 -: Април 17, 2009, 12:50:17 pm »
Има ли краен срок за подаване или ще се чака до цифрата 4000? Така като гледам на ден по около 100 молби се подават.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #34 -: Април 17, 2009, 13:12:02 pm »
Здравей Стефи.Аз също имам един въпрос към тебе.Кандидатствам с 4 инсеминации и един опит инвитро,мъжки и женски ф-р.Всички процедури съм правила в клиника"Малинов".В експертизата от клиниката пише,че съм правила опитите,но май не пишеше къде, явно не са знаели.Трябва ли ми етапна епикриза и ако е така може ли клиниката да я изпрати или лично да я донеса.Не съм от София. Моят входящ номер е 19,а не са ми се обадили за нередност в документите.Това означава ли,че всичко е наред?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #35 -: Април 17, 2009, 14:24:43 pm »
Здравей Стефи :)
Имам и аз един въпрос,свързан със подписите върху изследванията,които разбирам трябва да ги има,та искам да попитам дали е възможно да отида тези дни да поискам изсл.,които съм подала на които няма подпис а само печат да ги занеса да ми ги подпишат там където са правени и да ги върна на служителките обратно или е късно вече,моят номер е 481.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #36 -: Април 17, 2009, 15:39:06 pm »
Но въпроса ми беше дали това, че в етапната епикриза пише жена с нормален статус не е достатъчно да се приеме по подразбиране, че хормона е в нормата, както е всъщност и затова не взеха изследванията. Тоест питам дали е достатъчно това или да се презастраховам като ида да заверявам изследванията в клиниката, че са копия и да ги нося без да ги е искал никой. Малко объркано стана ама и аз се обърках
Не, не е достатъчно да пише в етапната епикриза "жена с нормален статус". Необходим ти е отделен документ с изследвано FSH и точната му стойност.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #37 -: Април 17, 2009, 18:14:12 pm »
Здравей Стефи.Аз също имам един въпрос към тебе.Кандидатствам с 4 инсеминации и един опит инвитро,мъжки и женски ф-р.Всички процедури съм правила в клиника"Малинов".В експертизата от клиниката пише,че съм правила опитите,но май не пишеше къде, явно не са знаели.Трябва ли ми етапна епикриза и ако е така може ли клиниката да я изпрати или лично да я донеса.Не съм от София. Моят входящ номер е 19,а не са ми се обадили за нередност в документите.Това означава ли,че всичко е наред?
Задължително трябва да има етапна епикриза, в която да е писано всичко и по какъв показател кандидатсвате. Не е задължително лично да я занесеш, може всеки да го направи. До монета са разгледани само първите 5 молби.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #38 -: Април 17, 2009, 18:15:02 pm »
Здравей Стефи :)
Имам и аз един въпрос,свързан със подписите върху изследванията,които разбирам трябва да ги има,та искам да попитам дали е възможно да отида тези дни да поискам изсл.,които съм подала на които няма подпис а само печат да ги занеса да ми ги подпишат там където са правени и да ги върна на служителките обратно или е късно вече,моят номер е 481.
Не е късно разбира се, дори е най-добре така :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #39 -: Април 17, 2009, 18:16:26 pm »
Има ли краен срок за подаване или ще се чака до цифрата 4000? Така като гледам на ден по около 100 молби се подават.
Отпусната сума е до края на 2009г., друг срок няма :)