0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #100 -: Април 29, 2009, 17:10:19 pm »
Абе, според мен напрежението идва от там, че сме свикнали отвякъде да ни лъжат и да си играят с нас чисто по български и вече се страхуваме от сянката си.
А за служителите по институциите, по принцип съм забелязала, че колкото са по-ниско в йерархията, толкова по-грубо и дори арогантно се държат.( не говоря за Фонда, защото служителките, скоито говорих бяха любезни).
И аз съм на същото мнение!

Стеф .. скъпа..  :bighug: :bighug: :bighug: :youwoman: :bighug: :bighug:
току що се разплаках от щастие.. светлината в тунела се върна за мен...
Дано да няма откази и за напред!
« Последна редакция: Април 29, 2009, 17:12:58 pm от Мирена »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #101 -: Април 29, 2009, 17:13:18 pm »
Момичета, да знаете дали фонда ще работи в петък на 01.05.2009 г.?

Не, петък е официален празник.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #102 -: Април 29, 2009, 17:18:18 pm »
Благодаря ти, Стефи за всичко, което правиш заради нас. Моят въпрос е имали върнати (за подмяна на документ) поради това, че са представили "Експертно становище", а не "Етапна епикриза" от съответната клиника?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #103 -: Април 29, 2009, 17:21:12 pm »
Факт е че едномесечния срок за първите подали няма как да се спази, но ви моля за малко търпение, в никакъв случай няма да се проточат нещата, забавянето ще е не повече от 15-20 дни.

Така е, но някои от нас са подали документи и планирали процедурите си, съобразявайки се освен с всичко останало и с този срок. Закъснение от 15-20 дни означава просто, че процедурата ми ще е приключила и няма да бъде поета от фонда. Освен това, четох внимателно Правилника и никъде не видях упоменато, че процедурата трябва да стартира след получаване на одобрението. В тази връзка не е ли редно поне на двойките, на които не са разгледани документите в предварително регламентирания срок, да бъдат поети процедури започнали след датата на постъпване на документите във фонда?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #104 -: Април 29, 2009, 17:32:39 pm »
Така е, но някои от нас са подали документи и планирали процедурите си, съобразявайки се освен с всичко останало и с този срок. Закъснение от 15-20 дни означава просто, че процедурата ми ще е приключила и няма да бъде поета от фонда. Освен това, четох внимателно Правилника и никъде не видях упоменато, че процедурата трябва да стартира след получаване на одобрението. В тази връзка не е ли редно поне на двойките, на които не са разгледани документите в предварително регламентирания срок, да бъдат поети процедури започнали след датата на постъпване на документите във фонда?
Ще дам непоискано мнение.
Струва ми се прекалено, да искаш финансирането да се случи, според личните ти планове.
Ако си ги правила според сроковете в правилника, при неговия старт е логично да има закъснения и предвидимо.
Не мисля, че провала на лични планове за процедура е предимство за финансиране.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #105 -: Април 29, 2009, 18:00:22 pm »
аз съшо ще се съглася с Ефирче, планирала съм процедура за края на май, ако до тогава нямам одобрение, ще си я плащам сама или ще изчакам , всеки решава за себе си. Нормално е да искаме всичко да стане сега и веднага, но не забравяйте ,че живеем в България и тук бюрократичната машина се задвижва ужасно бавно и е адски тромава.
*

    tin_cheto

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #106 -: Април 29, 2009, 18:04:37 pm »
Много хора, които разчитат на фонда си промениха плановете с процедурите. Не мисля, че този 1 месец закъснение е фатален.

Благодаря на всички хора, които работят за нас.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #107 -: Април 29, 2009, 18:21:27 pm »
Ефи, благодаря, понякога чак се чудя какво да отговоря на такива въпроси :?
Фонда не е местния бакалин от който можеш да вземеш пари сега и веднага, това е една държавна структура, която дори върви много пъргаво за сега :)
« Последна редакция: Април 29, 2009, 20:06:13 pm от StefiZ »
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #108 -: Април 29, 2009, 19:04:03 pm »
Фонда не е мсетния бакалин от който можеш да вземеш пари сега и веднага, това е една държавна структура, която дори върви много пъргаво за сега :)
И аз съм приятно изненадана, Стефи! :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #109 -: Април 29, 2009, 19:04:55 pm »
До преди няколко месеца никой не знаеше, че ще се формира този Фонд.
Моля, преди да се изразявт претенции за дни и месеци, да си помислим-допринесохме ли ние лично с нещо за създавнето на Фонда.
А ако го нямаше?
Не бъдете с кратка памет, моля!
*

    йоана

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #110 -: Април 29, 2009, 20:18:43 pm »
Здравейте, имам един въпрос, ще подавам документи на 08.05.като гледам ще съм към 1600 номер, има ли гаранции, че средствата ще стигнат и за нас или ????  
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #111 -: Април 29, 2009, 20:30:44 pm »
20 000 : 5 000 = 4000 опита :wink:
*

    йоана

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #112 -: Април 29, 2009, 20:35:11 pm »
O.K., но нали при одобрение имаш право на 3 опита? или аз не съм разбрала?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #113 -: Април 29, 2009, 20:37:19 pm »
имаш право да кандидатстваш 3 пъти, а не с едно кандидатстване ти се отпускат средства за три опита :)
*

    pepi77

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #114 -: Април 30, 2009, 12:30:51 pm »
StefiZ, извинявам се много но ще повторя въпроса си: Можеш ли да кажеш 70 от 70 молби (в смисъл първите 70 входящи номера) ли са одобрени или има такива който ще бъдат върнати за допълнителна информация, и ако е така реално до кой входящ номер са стигнали.  
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #115 -: Април 30, 2009, 13:20:10 pm »
Всички са одобрени :)
*

    gost_gost

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #117 -: Април 30, 2009, 15:33:23 pm »
Здравейте, предстои ми да подавам документи към фонда в началото на май.Ще кандидатствам с мъжки фактор, но имам известни притеснения.Със съпруга ми ще приложим епикриза, доказваща азооспермия, процедурата е извършена в Русе и съответно документа е от там.От клиника "Малинов" ме уверяват ,че това е достатъчно доказателство за мъжки фактор, но аз се притеснявам дали няма да оспорят епикризата, защото не е правена в един от посочените центрове.От клиниката ще ми бъдат издадени документи, доказващи, че са ми правени 3 инсеминации,2 инвитро и ще пише ,че използвам донорски материал.
Мислите ли ,че имам основание за притеснение.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #118 -: Април 30, 2009, 15:45:52 pm »
20 000 : 5 000 = 4000 опита :wink:

Извинете ме за даскалското в мен, но е по-силно отколкото ми се иска. 20 000 : 5000 = 4 опита :P
Естествено грешката е печатна защото парите са 20 000 000  :D
« Последна редакция: Април 30, 2009, 16:59:37 pm от Zlatulka »

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #119 -: Април 30, 2009, 16:32:33 pm »
Здравейте, предстои ми да подавам документи към фонда в началото на май.Ще кандидатствам с мъжки фактор, но имам известни притеснения.Със съпруга ми ще приложим епикриза, доказваща азооспермия, процедурата е извършена в Русе и съответно документа е от там.От клиника "Малинов" ме уверяват ,че това е достатъчно доказателство за мъжки фактор, но аз се притеснявам дали няма да оспорят епикризата, защото не е правена в един от посочените центрове.От клиниката ще ми бъдат издадени документи, доказващи, че са ми правени 3 инсеминации,2 инвитро и ще пише ,че използвам донорски материал.
Мислите ли ,че имам основание за притеснение.
Ако спазваме правилника , а това се иска от нас, колкото и излишно да ни се струва , във вашия случай аз бих постъпила така:
Прилагам си двете спермограми според условията в него+ епикризата , заверена от лечебното заведение в което е правена и +документите от клиниката.
По този начин се гарантира ,че няма да има НЕпълна документация и всякакви терзания отпадат. :)