0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #120 -: Април 30, 2009, 20:32:01 pm »
Здравейте, предстои ми да подавам документи към фонда в началото на май.Ще кандидатствам с мъжки фактор, но имам известни притеснения.Със съпруга ми ще приложим епикриза, доказваща азооспермия, процедурата е извършена в Русе и съответно документа е от там.От клиника "Малинов" ме уверяват ,че това е достатъчно доказателство за мъжки фактор, но аз се притеснявам дали няма да оспорят епикризата, защото не е правена в един от посочените центрове.От клиниката ще ми бъдат издадени документи, доказващи, че са ми правени 3 инсеминации,2 инвитро и ще пише ,че използвам донорски материал.
Мислите ли ,че имам основание за притеснение.
Ако спазваме правилника , а това се иска от нас, колкото и излишно да ни се струва , във вашия случай аз бих постъпила така:
Прилагам си двете спермограми според условията в него+ епикризата , заверена от лечебното заведение в което е правена и +документите от клиниката.
По този начин се гарантира ,че няма да има НЕпълна документация и всякакви терзания отпадат. :)

Ефирче, благодаря за отговора и съвета.Напрактика биопсията на тестисите е по-неоспоримо доказателство за диагноза, но си права, че при документите всичко трябва да е наред за наша сигурност
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #121 -: Май 01, 2009, 02:18:47 am »
Stefi, колко често в месеца ще заседава комисията за разглеждане на документите? Дали ще се опитат да наваксат по някакъв начин загубеното време с цел да се спази горе-долу срока от 1 месец за отговор? Притеснявам се, че с това темпо от 70 разгледани молби до момента, за тези които са с вх. номер около 1400, в случай на 2 заседания месечно, ще могат да получат някаква яснота едва след 10 месеца (по груби сметки)...това определено би прозвучало несериозно...
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #122 -: Май 01, 2009, 23:26:47 pm »
stefi iskam da te popitam edna moia priatelka si e podala dokymentite ot reprobiomed no tia ne e odobrena ot fonda  kakvo da pravi sus vxodia6tia nomer za da ne si izgybi reda molia za suvet :ask:
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #123 -: Май 01, 2009, 23:33:37 pm »
С какво основание не е одобрена? Имаше нещо в правилника че може да се обжалва - прочетете го.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #124 -: Май 01, 2009, 23:38:21 pm »
ami neznam opomenati sa 9 kliniki samo reprobiomed ia niama
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #125 -: Май 01, 2009, 23:43:31 pm »
Много странно ми се струва това,което казваш.Не фонда одобрява клиниките,а самите клиники подписват договор с него.Как така "Репробиомед" са й подготвили документите след като нямат договор с Фонда?Да не би нещо да не си разбрала?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #126 -: Май 01, 2009, 23:50:00 pm »
ne tia si e podala dokymentite ot reprobiomed tam sa i gi izgotvili  :ask: a klinikata za6to ia niama sred 9te neznam
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #127 -: Май 01, 2009, 23:57:37 pm »
ioana333, според мен няма как фонда да я одобри, след като клиниката, която е избрала няма договор с него.И защо изобщо са й изготвили документите, би трябвало да са наясно, че няма да може да кандидатства с тази клиника.Аз съм избрала АГ Варна, но тъй като те няма да работят с Фонда, поне засега, няма и да подавам документи за одобрение, няма смисъл.Кажи на приятелката си да избере клиника, която има сключен договор с Фонда, ако иска да получи финансиране.Това е моето мнение.Нека все пак Стефи да се включи с компетентен коментар!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #128 -: Май 02, 2009, 00:11:13 am »
mnogo ti blagodaria za otgovora, zna4i tia si podade dokymentite v na4aloto na april i iavno reprobiomed ne sa znaeli o6te kakvo da praviat az taka si go obiasniavam.az sum si podala dokymentite ot malinov.predi i az biax pacientka na reprobiomed no biagam ot tam sus 300, nikoga neiskam da se se6tam za tazi klinika 
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #129 -: Май 02, 2009, 00:19:58 am »
mnogo ti blagodaria za otgovora, zna4i tia si podade dokymentite v na4aloto na april i iavno reprobiomed ne sa znaeli o6te kakvo da praviat az taka si go obiasniavam.az sum si podala dokymentite ot malinov.predi i az biax pacientka na reprobiomed no biagam ot tam sus 300, nikoga neiskam da se se6tam za tazi klinika 

ioana333, пиши на кирилица.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #130 -: Май 02, 2009, 01:04:55 am »
Ами Йоана, вариант 1 - сменя клиниката с такава която е сключила договор, вариант 2 чака Репробиомед да сключат договор, вариант 3 отказва се от фонда... Ако някой може да даде други предложения  :). Все пак е най- добре да питате в клиниката за визможните опции щом сте се спряли на нея  :wink: Успех!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #131 -: Май 04, 2009, 13:08:07 pm »
Здравейте, ще подавам док. към фонда.Кандидатстваме по мъжки фактор и ми трябва втора спермограма. Знае ли някой дали док. Бойчев от Тутракан може да ми я издаде,  и дали има разрешение по чл. 131 ал. 1 от ЗЗ.Втората спермограма трябва ли да бъде с показатели по Крюгер, защота първата ни спермограма има вече Крюгер.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #132 -: Май 04, 2009, 15:13:37 pm »
Доколкото знам, Бойчев няма разрешение по чл.131, ал.1 от ЗЗ, така, че не можеш да получиш от него такава. Ако си близо до Тутракан опитай във Варна, там има достатъчно клиники лицензирани да извършват ин витро процедури. Успех.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #133 -: Май 06, 2009, 00:28:19 am »
Извинете ме за закъснелите отговори, но няколко дни нямах достъп до интернет.
Комисията заседава 4 пъти в месеца, ще се опитаме разбира се по някакъв начин да наваксаме, но все пак не е физически възможно да се разгледаждат прекалено много молби.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #134 -: Май 06, 2009, 01:44:50 am »
 Моя приятелка си подготвя документите за Фонда като пациентка на Репробиомед.
В крайна сметка Репробиомед има ли сключен договор с Фонда?
Къде мога да прочета кои са одобрените клиники?
Ние ще кандидатстваме с мъжки фактор и мислехме втората ни спермограма да е от Репробиомед (всички спермограми са ни от КИРМ), защото така или иначе ще ходим до там заради приятелката ми.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #135 -: Май 06, 2009, 09:03:06 am »
Сигурно нямат договор,защото не ги виждам във списъка с деветте клиники,които ще работят с Фонда.А за спермограма за Фонда мисля,че не е необходимо да имат договор с фонда,а разрешително по чл.131,ал.1 от Закона за здравето.Най-добре е да се обадите в клиниката и ще ви дадат отговор на въпросите.Ако има пациентки на Репробиомед нека пишат повече информация.
« Последна редакция: Май 06, 2009, 09:06:49 am от мерилин »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #136 -: Май 06, 2009, 12:18:17 pm »
Сигурно нямат договор,защото не ги виждам във списъка с деветте клиники,които ще работят с Фонда.А за спермограма за Фонда мисля,че не е необходимо да имат договор с фонда,а разрешително по чл.131,ал.1 от Закона за здравето.Най-добре е да се обадите в клиниката и ще ви дадат отговор на въпросите.Ако има пациентки на Репробиомед нека пишат повече информация.
Да, така е :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #137 -: Май 06, 2009, 14:52:07 pm »
 Момичета , щом наистина Репробиомед нямат договор да работят с Фонда , защо раздават наляво и надясно документите , които трябва да се попълнят?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #138 -: Май 06, 2009, 17:15:51 pm »
Момичета , щом наистина Репробиомед нямат договор да работят с Фонда , защо раздават наляво и надясно документите , които трябва да се попълнят?
Може би имат намерение да имат договор, сигурно и тях ги одобряват както нас и изисква някакво време.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #139 -: Май 06, 2009, 17:22:05 pm »
Ами ако не ги одобрят и не подпишат договор?Защо губят времето на хората,които имат надежда във Фонда?