0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« -: Април 13, 2009, 11:03:00 am »
Хубава и весела седмица от нас!
Бъдете здрави най-вече в това болно време!

Предстои един от любимите ми празници - Великден!
Желая ви приятно празнуване с много слънце и настроение!


« Последна редакция: Април 13, 2009, 11:08:22 am от Nadyn »
*
Re: Страстната седмица 13.04 - 19.04
« Отговор #1 -: Април 13, 2009, 11:10:47 am »
Хубава седмица на всички малки и големи  :D
Днес моята малка принцеса става на 40 дни, как бързо лети времето, сякаш вчера се роди и аз треперех от страх чакайки лекарите да кажат, че всичко с нея е наред, а днес е едно прекрасно бузанесто бебенце, което ми се усмихва със сладката си беззъба устичка и очарователни тръпчинки :D
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #2 -: Април 13, 2009, 11:59:23 am »
Жива и здрава да ти е кукличката! :D
Re: Страстната седмица 13.04 - 19.04
« Отговор #3 -: Април 13, 2009, 13:04:42 pm »
Хубава седмица на всички малки и големи  :D
Днес моята малка принцеса става на 40 дни, как бързо лети времето, сякаш вчера се роди и аз треперех от страх чакайки лекарите да кажат, че всичко с нея е наред, а днес е едно прекрасно бузанесто бебенце, което ми се усмихва със сладката си беззъба устичка и очарователни тръпчинки :D
Да ви е жива и здрава малката сладурана! Ще я водите ли на църква? На нас се пада на Разпети петък да го правим ритуала...
Днес сме на консултация и ще видим колко сме порасли.
Здраве на всички!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Страстната седмица 13.04 - 19.04
« Отговор #4 -: Април 13, 2009, 13:41:10 pm »
сякаш вчера се роди
Стефи, да ти е жива и здрава принцесата
Ние вчера станахме на седем месеца, а аз си мисля, че вчера се роди. Седем чувала от памперси съм напълнила с омалели дрешки, умаля ни коша на количката и едното креватче, в столчето за кола не се побира, а на мен ми е като вчера.
Беше на три месеца и jam ме пита дали е имал колики, а аз я гледам тъпо и си мисля: "че то не му ли е рано за колики". Ревал там като му сменя храната или като се запече, какво толкова. Големия го чаках да заспи, а този като заспи и аз гледам дали не е вдигнал температура, че само спи.
Много лесно се гледа второ дете :)

При нас проблем е баткото - много трудно понесе факта. Ти беше безпричинно кашляне, подсмърчане с месеци без сополи, че накрая и тикове, за да не ни е скучно. Ама май вече свиква.
Да се оправя това време, за да седим повече навън, че... знаете.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #5 -: Април 13, 2009, 13:45:07 pm »
Благодаря за хубавите пожелания :D
Нашата кака за сега се държи повече от добре, ама да видим...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #6 -: Април 13, 2009, 15:12:00 pm »
Весела седмица на всички!Приятно празнуване!

Стефи,да ти е жива и здрава малката кукличка!

Жоро е добре , щурее както винаги.Трябва да му сложим ваксината за шарките и да направим манту,но се чудим кое по-напред,че на 25-ти заминаваме пак за Белгия за 3м.

<br />
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #7 -: Април 13, 2009, 15:56:15 pm »
Привет, момичета!
Радвам се да ви чета отново!
Целувки на тези, които ме помнят!
А на новите мами поздравления за успеха в лицето на прекрасните им бебоци! Дано има още и още бебета на "Зачатие"!
Смятам пак да пропиша тук, още повече, че моето малко момиче има връстничета и ще имаме общи теми за обсъждане.
Спокойна седмица и весели празници!
Бъдете здрави!
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #8 -: Април 13, 2009, 16:26:17 pm »
Верди, много се радвам, че отново си тук :D
нашите малки принцеси май са съвсем връстнички, Ели се роди на 05.03 :)
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #9 -: Април 13, 2009, 16:42:56 pm »
Весела празнична седмица и от нас! :)  Аз вече съм купила боята и яйцата и само чакам да стане четвъртък да ги боядисам :)

StefiZ, да ви е жива и здрава Ели! :)

Ние още се долекуваме и като си направя равносметката, за месец и половина през които Стефко е у дома е бил здрав 1 седмица, по тоя повод и на консултация неможем да идем, че да видим колко сме порастнали. Та в тоя ред на мисли, сигурно лесно се гледа второ дете ама да е здраво и доносено. Мойто дори още не се усмихва освен насън и вече се притеснявам ужасно много да не би да му има нещо. От друга страна, той като е буден или яде или се превива от колики, та няма на какво да се усмихва.

А аз ако знаете в какъв зъболекарски филм съм се вкарала... на двама зъболекари ходих, панорамна снимка си направих и зъбите са ми пИрфектни, и въпреки това аз от 3 дена умирам от болки и ми иде да взема клещите и да си извадя всички зъби в дясно. Както и да е утре ще ходя да търся зъбен хирург по препоръка на единия зъболекар, който изказа съмнения че постоянния зъб който ми расте накриво под млечния може да създава проблема. Ох, дълго стана и ви се наоплаквах, а уж трябваше да е весело и празнично...  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #10 -: Април 13, 2009, 17:06:51 pm »
Хе-хе, Гери, и аз почти като теб - болки, панорамна снимка и хоп - два проблемни мъдреца... но няма да навлизам в дълбокото сега, темата е предпразнична :)

Стефи, живо и здраво да ти расте бебенцето!

Верди, помня те и още как! Извънредно много се радвам да науча, че Стефко станал батко :D

Да начервите бузките на децата с първото яйце,да приготвите най-шарените яйца и най-вкусните козунаци :lol:
Много много здраве за големи и мънички!
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #11 -: Април 13, 2009, 17:16:25 pm »
Верди, добре дошла отново! Приеми и моите честитки, че сте станали родители отново :)

Гери, успех при зъболекарите, да е възможно най-малко болезнено! За Стефко - и по-рано пак беше питала, че се притесняваш, питала ли си Бърди по въпроса, нали се казва, че е нормално при недоносените дечица всичко да се случва малко по-късно...сигурна съм, че ви чакат много усмивки заедно :wink:
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #12 -: Април 13, 2009, 17:59:01 pm »
А аз ако знаете в какъв зъболекарски филм съм се вкарала... на двама зъболекари ходих, панорамна снимка си направих и зъбите са ми пИрфектни, и въпреки това аз от 3 дена умирам от болки и ми иде да взема клещите и да си извадя всички зъби в дясно. Както и да е утре ще ходя да търся зъбен хирург по препоръка на единия зъболекар, който изказа съмнения че постоянния зъб който ми расте накриво под млечния може да създава проблема. Ох, дълго стана и ви се наоплаквах, а уж трябваше да е весело и празнично...  :?

Гери, много неприятно.  Моя позната, преди време, по същия начин цяла одисея зъболекарска преживя, докато накрая не се оказа Хепатит А.  Връзка никаква, но там я удари.  Не пречи да си направиш едни изследвания, ако нищо не излезе от зъболекаря.  Стискам палци да не е това.
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #13 -: Април 13, 2009, 18:49:42 pm »
Привет, момичета!
Радвам се да ви чета отново!
Целувки на тези, които ме помнят!
А на новите мами поздравления за успеха в лицето на прекрасните им бебоци! Дано има още и още бебета на "Зачатие"!
Смятам пак да пропиша тук, още повече, че моето малко момиче има връстничета и ще имаме общи теми за обсъждане.
Спокойна седмица и весели празници!
Бъдете здрави!
Помним те, разбира се! Поздрави и от мен!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #14 -: Април 13, 2009, 19:31:51 pm »
Прекрасна  :balk_44:предВеликденска седмица желая на всички...

Зъбарската тема около измъченото ми от кътници дете ми е черна тея дни и не искам да ви развалям настроението с подробности.
Това да е, да минава и заминава...
Аз почти постоянно съм с болки ниско долу, което ме довършва окончателно.
И на преглед извънредно ходих, няма причина за притеснение шушулче расте,
но болката е факт и това ме тормози.
Ей на оплаках се  :(.

Геринко успокой се мило, зъби болят и от нерви, майка ми редовно е така...
Стефунко е бил болничак, и затова е тъжен, всичко ще бъде наред...
Повече ти е дошло.  :bighug:

Стефи кога минаха 40 дни, здрава и усмихната Ели.

Вержи помним те как не, радвам се че си тук отново.
И честита Дъщеричка.

Принцеско, да ти изям аватара усмихнат пък на тебе. :P

Ето ви една хубава песничка, за настроение...
Аз я уча сега и я пея на Митака и той кат свърша вика - Пак, Пак...





:balk_45:ВЕЛИКДЕН


Чук-чук, яйчице,
Имаш ли си сърчице?
Знаеш ли какво е то,
Нови дрехи и палто?
Вижда ли ме целий ден
Как си ходя пременен?
Чук-чук, яйчице,
Ако имаш сърчице,
Да му кажеш, нека знай,
Днеска цял ден се играй,
А тез шарени яйца
Са за всичките деца.
Чук-чук, яйчице,
Със сварено сърчице,
Чуло ли си блага вест:
Бог Исус възкръсна днес!

Дора Габе
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #15 -: Април 13, 2009, 20:22:28 pm »
Мише, вярвам че всичко ще е наред при вас и Матаче ще е горд батко.

Гери , едно от момичетата в клуба беше като теб, къде ли не ходи и накрая в Стоматологичния фак. и изчистиха зъбния камък и болката спря.

А на всички болни дечица пожелавам да оздравяват по-бързо. :bighug:
« Последна редакция: Април 13, 2009, 21:03:30 pm от Cvetelina »
*
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #16 -: Април 13, 2009, 20:56:57 pm »
Верди, много се радвам, че отново си тук :D
нашите малки принцеси май са съвсем връстнички, Ели се роди на 05.03 :)
Дааа... И моята Мариана се роди на 5 март.
Аз нещо бях объркала броенето и като прочетох, че вие ставате на 40 дни, се замислих дълбоко.... Ще празнуваме виртуално заедно и занапред! :cheerleader: :party:

gery_k77, не мисля, че ще ти е голямо успокоение, но от личен опит мога да кажа, че закъснението в определени умения не означава непременно проблем. Моят Стефко все на опашката беше, сравнен с дечицата на приятелките ми, и в обръщането, и в прохождането, и в проговарянето. Костваше ми много притеснения - добре че беше една свестна педиатърка, която не робуваше на "догми". Съветвай се със специалисти, но и не се вторачвай във всяко нещо (доколкото ти е възможно, де).

Благодаря на всички ви за поздравленията! :bighug: :bighug: :bighug:


Коя от вас, мами с по-големички дечица, ще се познае тук?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #17 -: Април 13, 2009, 21:03:21 pm »
Верди, добре дошла отново сред нас, радвам се да те "видя"
Стефания се радва на добро здраве, все едно нищо не е било
почвам тренировките за мъфини, козунаци и курабии
Весела и здрава седмица от нас
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #18 -: Април 13, 2009, 21:26:59 pm »
Здравейте и от нас.
Не сме се включвали отдавна, но то и няма много за писане.
Честито и от нас на Верди, спомням си те много добре.
Искам да кажа на мамите с недоносени бебета, че и при моите се наблюдава известно , малко забележимо изоставане, по отношение на говора по специално.Личната лекарка искаше да ме праща на някакъв терапист, но аз отказах.
Децата почнаха вече да бърборят, вярно малко по-късно от "нормата", но смятам че ще наваксат бързо.

Тукашният великден вече мина, но ние си празнуваме и българския.Само боядисването на яйцата ще е през нощта, защото моите сладури са много по белите напоследък и е немислимо да участват.
Нашият проблем е гърнето, Антъни понякога казва, но Боби е уникален, като го оставя без гаши, по голо дупе, пика и ако навсякъде...не знам вече как да процедирам.На гърне много, много рядко седи, и то ако аз го карам и стоя до него.

Това е от нас на кратко

Поздрави на всички , да минават здравословните проблеми  повече усмивки.
 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Страстната седмица 13.04. - 19.04.2009
« Отговор #19 -: Април 13, 2009, 21:54:33 pm »
Ние още се долекуваме и като си направя равносметката, за месец и половина през които Стефко е у дома е бил здрав 1 седмица, по тоя повод и на консултация неможем да идем, че да видим колко сме порастнали. Та в тоя ред на мисли, сигурно лесно се гледа второ дете ама да е здраво и доносено. Мойто дори още не се усмихва освен насън и вече се притеснявам ужасно много да не би да му има нещо. От друга страна, той като е буден или яде или се превива от колики, та няма на какво да се усмихва.

Гери, не се шашкай така. Ами и на нас бебето ни боледува. Нямахме и месец а такова разстройство го подгони. По 20-30 пъти акаше на ден. Ама не беше обезводнен - весел си беше и аз и на лекар не го заведох (само по телефона). Сополи имаме... пак по телефона. Запушен слъзен канал... мина. На два пъти конюктивит и това мина. Рахит... не е минал. От него ниско тегло и яко хипотонично. Ама какво толкоз - ходим си на физиотерапия. А какви диагнози ни поставяха - ендоцефалия, хидроцефалия... само защото има глава и 'артисва. Ама не е като да те изсуровакат с това за първо дете. Ясно че и десето да е детето няма как да не се притесняваш ако е болно. И аз се чудя как да ги държа отделно двете, че големия все кашля или подсмърча, ама друго е.

А за усмихването - ми то трябва несъзнателно да се усмихва на 1 месец бебе. Малко по-късно вече се усмихва на познати и се плаши от непознати. Важното е да се усмихва. АКо не го прави трябва да проверят да няма някакви парези и заради това да не може да се усмихва.

При недоносените деца не се преизчислява възрастта за храненето, а за нервно-психическо развитие, моторика и т.н. се преизчислява. Това Масларска го каза.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.